Meble w nowoczesnym stylu do wnętrz Nowoczesny salon, kuchnia, sypialnia, dziecięca i łazienka - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Meble w nowoczesnym stylu we wnętrzach (50 zdjęć)

Styl secesyjny powstał na styku dwóch stuleci, u szczytu rozwoju nowych technologii i materiałów. Charakteryzuje się wyrafinowaniem i gładkością linii, stłumionymi kolorami, oryginalnym ucieleśnieniem motywów narodowych. Styl ojczyzny to Belgia, ponieważ brukselski architekt jest uważany za wynalazcę nowoczesności.

Główne cechy charakterystyczne stylu:

  • plastyczność linii;
  • dużo ręcznie rysowane rzeczy;
  • brak sztywnej symetrii w układzie;
  • motywy dekoracyjne oparte są na liniach roślinnych.

Meble w nowoczesnym stylu mogą być dwojakiego rodzaju. Lub jest to dekoracja domowa z połączonych ras. Ta technika jest często stosowana w przypadku mebli modułowych. Albo są to przedmioty z litego dębu o szlachetnym złotym odcieniu. Meble modułowe można ozdobić szkłem lub plastikiem, regularne - z tkaninami.

Meble do salonu

W centrum salonu można umieścić duże klasyczne sofy z lekką tapicerką. Krzesła lepiej wybrać z identycznego zestawu. Nowoczesne sofy mogą mieć zarówno tekstylną, jak i skórzaną tapicerkę. Skórzana tapicerka nadaje się do stworzenia luksusowego wnętrza. Sofy obszyte materiałami zmieszczą się w bardziej ekonomicznym wnętrzu. Pamiętaj, aby umieścić stół w salonie. Sofy i stoły mają zwykle podobne nogi. Blat do salonu jest lepszy do wyboru ze szkła lub drewna. Meble tapicerowane w nowoczesnym stylu powinny być połączone w kolorze z tłem wnętrza. Salon powinien być wygodny i spokojny.


Kuchnia

Umieść zestaw kuchenny w środku, kolor wszystkich szafek powinien pasować. Meble modułowe pasują tu najlepiej. Preferowane są fasady z gładkimi liniami, bez form kątowych. Stoły są centralnym elementem kuchni. Powinny mieć masywny blat, długie i cienkie nogi. Stoły do ​​kuchni dobierane są w zależności od koloru zestawu słuchawkowego lub innego odcienia, aby stworzyć interesujący akcent. Stylizowane krzesła są umieszczone w ich pobliżu. Do kuchni pasują krzesła z tapicerką tekstylną. Tabele mogą być z prostokątnym lub okrągłym blatem.

Meble modułowe kuchenne tradycyjnie mają fasady plastikowe. Możliwe są również opcje tablicy. Meble modułowe pozwalają na samodzielne przenoszenie poszczególnych części, dzięki czemu jest to bardzo wygodne.Meble do sypialni

Przy wyposażaniu sypialni konieczne jest przestrzeganie minimalistycznego kierunku. Głównym celem powinno być łóżko. Zagłówek może być z tablicy lub tapicerki tekstylnej, ale bez zdjęcia. Pościel powinna być dopasowana kolorystycznie z dotykiem ścian sypialni. Może mieć kontrastowe plamy.

Wnętrze sypialni może być ustawione i półki, powtarzając styl stolików nocnych. Szafa jest tradycyjnie umieszczona z dala od łóżka. Musi być wykonany z tablicy. Stolik kawowy można umieścić między wejściem do sypialni a łóżkiem. Kompaktowe sofy nadają się do dużych salonów.
Meble w łazience

Wnętrze łazienki jest ograniczone do szafki, krzesła lub krzesła. Można tutaj również ustawić stoły kosmetyczne, jeśli pozwala na to przestrzeń pomieszczenia. Wszystkie meble łazienkowe powinny być z jednego zestawu i być połączone z kolorem wykładziny. Sprzęt hydrauliczny powinien być wykonany ze szkła, metalu lub porcelany. W łazience niestandardowe formy hydrauliki, futurystyczne zakręty. Dźwigi mogą być zarówno chromowane, jak i retro. Aby hydraulika wyglądała harmonijnie z meblami i wnętrzem łazienki, musi być dobrana odpowiednio do koloru ścian i podłogi. Może być również wykonany w linii.Meble w holu

Ważne jest, aby zostawić dużo miejsca, więc nowoczesne meble w hali powinny być zwarte, najlepiej z naturalnego układu. Na przykład można użyć wbudowanych szaf. Wymagane atrybuty korytarza - wieszak, toaletka, stołek lub krzesło.

Wymagania mebli przedpokojowych nie są jasne. Jeśli chcesz podkreślić nacisk na estetykę modernizmu, możesz użyć mebli o zakrzywionych kształtach, pozbawionych symetrii. W korytarzu również odpowiednie przedmioty o miękkich kształtach, jasnych kolorach. Należy dołączyć molo i krzesło. Wieszak może być oddzielnym obiektem o znaczeniu dekoracyjnym.

Meble dziecięce

Szafa i łóżko to stylowe meble we wnętrzu pokoju dziecięcego. Szafki ze szczytami, rzeźbami i witrażami - idealne do pokoju dziecięcego. Charakterystyczna dla nowoczesności lampa w stylu Tiffany na pewno zadowoli twoją córkę lub syna.

Nowoczesne łóżeczko można znaleźć w niszy fantazyjnej, która jest tradycyjnie wykonana w formie łuku. Łuk powinien mieć kształt asymetryczny. Wybierz łóżko do pokoju dziecięcego z metalową ramą i elementami z kutego żelaza - zawijasy, muszle, loki.

Modern Art Nouveau został stworzony dla tych, którzy lubią łączyć klasykę i innowacje Miękkie elementy, pastelowe odcienie - wszystko to ma na celu relaks i komfort, co jest wartością tego projektu.

Obejrzyj film: Jak urządzić mieszkanie w stylu nowojorskim? #projekt wnętrz #architekt (Listopad 2019).

Загрузка...