Wewnętrzna niebieska sypialnia, ściany wyboru koloru, podłoga, sufit, meble i zasłony, piękne odcienie i kombinacje z beżem, niebieskim, białym, brązowym i innymi kolorami - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Niebieska sypialnia (50 zdjęć): piękny wystrój wnętrz

Głównym celem każdej sypialni jest zapewnienie największego komfortu dla dobrego wypoczynku. Dlatego bardzo ważne jest podejście do procesu jego projektowania, w tym wybór koloru podstawowego. Niebieska sypialnia najbardziej sprzyja przyjemnej samotności i spokojowi. Jeśli jesteś przede wszystkim ważnym pokojem i odpoczynkiem, sypialnia wykonana w kolorze niebieskim i niebieskim będzie doskonałym wyborem. Warto zauważyć, że niebieski kolor wygląda dobrze w każdym stylu, ale najlepiej ujawnia się w basenie Morza Śródziemnego.
Co robić na niebiesko

W kolorze niebieskim mogą być wykonane jako meble, a różne powłoki z elementami dekoracyjnymi. Oczywiście, cały pokój w kolorze niebieskim nie jest warty wymyślenia. Będzie wyglądać niepraktycznie i bardzo bez smaku. Wnętrze sypialni powinno być bardziej zróżnicowane, ale starzone w jednym schemacie kolorów. Konieczne jest rozpoczęcie projektowania od najbardziej przestronnych elementów, takich jak ściany, podłoga, sufit i okna. Tutaj powinieneś kierować się następującymi zasadami:

  • Ściany można ozdobić przyjemną farbą lub tapetą;
  • Okna w takich wnętrzach są tradycyjnie wykonane w kolorze białym. Dlatego lepiej zawiesić na nich niebieskie zasłony lub biały koronkowy tiul, aby dostęp do okna był łatwy i przewiewny;
  • Jeśli chcesz ułożyć podłogę i sufit w kolorze niebieskim, należy to porzucić. Bardziej odpowiednie byłoby zrobienie ich w brązowej czekoladzie, pastelowych białych lub beżowych odcieniach;
  • Przy rejestracji podłogi pożądane jest preferowanie naturalnych odcieni.

Jeśli planujesz położyć dywan, nie powinien on pokrywać całej powierzchni podłogi. Preferuj dywany z miękką drzemką, aby było przyjemnie chodzić boso.


Odpowiednie odcienie niebieskiego

Niebieski to kolor lekkości i czułości. W zależności od dostawy może być ciepło lub zimno. Jeśli zamierzasz nadać sypialni łagodny wygląd, powinieneś urządzić ją w niebieskich odcieniach niebieskiego. W tym przypadku projekt pomieszczenia przyczyni się do największego relaksu i wypoczynku.

Ponadto musisz wziąć pod uwagę lokalizację sypialni. Jeśli pokój jest skierowany na południe, bez problemu można używać szarych i zimnych odcieni niebieskich odcieni. Jaśniejsze odcienie niebieskiego, bliskie zieleni, będą odpowiednie, jeśli okna pomieszczenia będą skierowane na północ.


Połączenie niebieskiego z innymi odcieniami

Niebieski kolor nie tylko wygląda dobrze w prawie każdym stylu, ale nie jest zbyt wybredny w wyborze koloru towarzyszącego. Najczęściej jest kombinacją biało-niebieską. Dzięki temu wnętrze sypialni staje się bardziej świeże i czyste. Gama białych kolorów doskonale odbija światło, wyrównując tym samym zimny niebieski. Biały kolor jest najczęściej używany do dekoracji mebli, a niebieski jest bardziej odpowiedni do tapet. Również biały kolor w tym pomieszczeniu ma znaczenie przy projektowaniu tekstyliów.

Jeśli białe i niebieskie wnętrze wydaje się zbyt surowe i zimne, użycie szarych odcieni pomoże uczynić go bardziej eleganckim. Jest to szczególnie widoczne, gdy używa się ciemnoniebieskiego. Ten kontrast najlepiej nadaje się do sypialni mężczyzny lub nastoletniego chłopca. Ale w kobiecym wnętrzu taka kombinacja byłaby odpowiednia. Obecność szarych odcieni wniesie męską energię do pokoju, da poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Szara sypialnia w połączeniu z niebieskim sprawi, że twój sen będzie spokojny i głęboki.

Brązowo-niebieskie wnętrze sypialni wygląda świeżo, chłodno i nieco melancholijnie. Dlatego energiczni ludzie na pewno polubią takie wnętrze. Odpoczynek w sypialni dla nich będzie kompletny. Kolor mroku takiej kombinacji można rozcieńczyć odcieniami beżu.

Jeśli jesteś fanem ekstrawaganckich kombinacji, możesz dodać elementy wykonane w kolorze zielonym, żółtym, a nawet pomarańczowym do wnętrza sypialni. Ostatnia opcja o ciemnoniebieskim kolorze wygląda nietypowo, ale w sypialni harmonijnie się równoważą. Zastosowanie elementów wykonanych w odcieniach jabłkowo-żółtego i odcieni zieleni limonkowej pomoże wnieść kilka orzeźwiających nut do wnętrza sypialni. Ale musisz ich używać w minimalnych dawkach. Na przykład zasłony lub zasłony w tym kolorze lepiej nie robić. Ale koce i poduszki, które można łatwo zmienić, najlepiej nadają się do tego.

Oświetlenie w niebieskiej sypialni

Przy projektowaniu sypialni w kolorze niebieskim musisz zadbać o oświetlenie. Nawet jeśli okno w pokoju jest duże, zasłony nadal będą na nim zawieszone. Dlatego źródła sztucznego oświetlenia są niezbędne. Doskonałą opcją jest użycie wielopoziomowego sufitu z wbudowanymi reflektorami. To stworzy rozproszone światło. Wszystko to uzupełni centralny żyrandol, lampy podłogowe i kinkiety wzdłuż ścian.

Sypialnia, której tapeta wykonana jest w kolorze niebieskim, sprawi, że twój sen będzie spokojny i spokojny. Szczególnie polecane jest stosowanie niebieskich odcieni w sypialni dla osób cierpiących na bezsenność lub zaburzenia snu.