Dekoracyjne pokrowce na krzesła we wnętrzu, jak wybrać wzór tkaniny i przylądka, piękne i oryginalne opcje - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Pokrowce na krzesła (50 zdjęć): stylowe modele dekoracyjne

Najbardziej niezbędnym meblem w każdym domu jest krzesło. Siedzimy na nim, gdy jemy lunch, jemy obiad, jemy śniadanie, czytamy, pracujemy przy komputerze, robimy na drutach. Krótko mówiąc, spędzamy dużo czasu siedząc. Przy odpowiednim podejściu środki do siedzenia mogą zmienić się z niepozornego dodatku w stół w ekstrawagancki mebel. Z reguły często stajemy przed problemem, kiedy ulubione rzeczy pod wpływem czasu, wysiłku fizycznego i środowiska po prostu się starzeją. Ręka nie podnosi się, aby wyrzucić ulubione krzesło, na którym już siedziałeś. Rama jest nadal całkiem odpowiednia, ale miękka część krzesła nie wygląda bardzo atrakcyjnie. Istnieje alternatywa - zmienić miękką tapicerkę lub założyć na nią osłonę. Dzięki temu otrzymasz swoje ulubione antyki w zupełnie nowej i przekształconej formie z powrotem do użytku. Dzięki wyrafinowanej okładce cała atmosfera w domu może stać się zupełnie inna. Jest to bardzo wygodne, jeśli nie ma funduszy na nowe meble, ale naprawdę chcesz zaktualizować znajome wnętrze.
Główne funkcje okładek

Pokrowce na krzesła pomogą w rozwiązaniu oprócz powyższych problemów: zadań estetycznych i funkcjonalnych, również ochronnych. Wygląd atrakcyjny tylko kupił meble, które chcesz przedłużyć tak długo, jak to możliwe. W tym przypadku peleryna na krześle, która uchroni cię przed zanieczyszczeniem, a nawet pazury zwierząt domowych, które bardzo lubią uczyć się wszystkich nowych przedmiotów, stanie się prawdziwym ratownikiem. Co więcej, pokrowce na meble są znowu w modzie. Mogą być zarówno codzienne, jak i uroczyste, a nawet sezonowe, co jest bardzo korzystne. Peleryny na krzesłach są używane nie tylko w kuchni, teraz można je zobaczyć wszędzie w salonie, w sypialni dla dzieci i w jadalni.
Jakiego stylu mogę użyć?

Aby zaktualizować wnętrze za pomocą pokrowca na krzesło, zajmie to trochę, a mianowicie 1,5-2 metry tkaniny. Jeśli właściciel domu nie wie, jak szyć, będziesz musiał poprosić o pomoc w studio. W każdym razie pieniądze będą wyraźnie tańsze niż kompletna zmiana krzeseł na nowe. Dodatkowo, z pomocą nowej peleryny, możesz, jeśli chcesz, podkreślić styl wnętrza.

Jeśli mówimy o materiale do szycia okładki, tkanina bawełniana będzie wyglądać świetnie na tle wioski w stylu prowansalskim lub wiejskim. Angielski kraj preferuje pokrowce z paskami lub z guzikami. Do ekologicznych pokrowców, uszytych z tkaniny z grubymi włóknami łykowymi. Wygląda bardzo oryginalnie na pelerynie, ozdobionej słonecznikiem. I nadać projektowi mieszkania nowoczesnego dźwięku w najlepszy sposób odpowiedni materiał dżinsowy lub dżinsowy. Takie płótno jest wspaniale połączone z drewnem.

Do klasycznego wnętrza potrzebne będą bardziej uroczyste peleryny. Dodadzą stylu zaginionej arystokracji. Aby dopasować okładki o tak eleganckim wyglądzie, wybierz płótna o spokojnych i szlachetnych barwach. Ale uwierzcie mi, powściągliwe i jednocześnie luksusowe peleryny czerwonego koloru będą wyglądały nie mniej imponująco w klasycznej wersji wnętrza.

Porady dla hostess! Aby dopasować okładkę, wybierz tylko gęstą i mocną tkaninę, która jest w stanie wytrzymać stały wysiłek fizyczny i pranie. Dotyczy to zwłaszcza krzeseł, które znajdują się w kuchni i salonie.

Pokrowce na krzesła

Okładki są podzielone na 3 typy:

  • Dopasowany krój
  • Za darmo
  • Peleryny

Pierwsza metoda szycia jest najtrudniejsza, wymaga rąk doświadczonego rzemieślnika, ponieważ konieczne będzie użycie szczegółowego wzoru.

Pokrowce na uroczystości, święta i wesela są pięknie tworzone przez dwa inne sposoby szycia. Zwłaszcza jeśli przyjmiesz obecność różnych form krzeseł. Rzeczywiste dzisiaj to tylko uniwersalne modele darmowego krawiectwa. Pomagają w tym, aby fotelik był nie tylko bardziej praktyczny, ale także bardziej atrakcyjny z estetycznego punktu widzenia. Kształt i tekstura produktu zależy od życzeń właścicieli, ich wyobraźni i preferencji smakowych, ale nadal muszą brać pod uwagę rozmiar i kształt taboretu.

Dodatkowymi dekorowanymi elementami mogą być łuki, broszki, wstążki i organza. Lot twojej wyobraźni nie jest ograniczony, wybierz to, czego pragnie twoje serce. W uniwersalnych modelach podłokietniki nie są brane pod uwagę, więc nadają się do krzeseł do różnych stylów i decyzji projektowych. W rzeczywistości takie osłony są po prostu pelerynami, które są zakładane na tył krzesła, a jednocześnie mocowane za pomocą specjalnie szytych sznurowań. Zapięcia są częściowo ozdobione różnymi akcesoriami, kokardkami lub wstążkami, guzikami lub haczykami i mogą być całkowicie niewidoczne. Niektórzy mistrzowie używają pioruna, prostego lub ozdobnego, częściej szyte są z boku w celu niezawodnego zamocowania.

Istnieją modele okrągłych i kwadratowych peleryny, które są związane z nogami taboretu sznurkami, aby były bardziej miękkie i wygodniejsze do siedzenia. Ich głównym celem jest praktyczność i wygoda. Istnieje również zmodyfikowana wersja „pigułki”, w której plandeka jest przymocowana gumką, mocując ją bezpiecznie, zapobiegając poślizgnięciu się podczas używania.

W arsenale uniwersalne modele pokrowców zapewniają poduszki, mogą mieć różną długość, nie pokrywając całej długości krzesła, ale tylko jego oddzielną część. Takie kopie są również nazywane skróconymi okładkami. Takie peleryny są zwykle szyte nie z gęstego płótna, ale z lżejszego, przewiewnego i nawet lekko przezroczystego materiału.

Peleryna na stołku nie jest rzeczą wieczną, zwłaszcza jeśli jest używana nie tylko na specjalne okazje, ale w życiu codziennym, gdzie są małe dzieci i zwierzęta. Niemniej jednak w pełni radzą sobie z przypisanymi im funkcjami. Czasami materiał na elastycznej opasce w swoim składzie ma elementy wodoodporne, co jest bardzo praktyczną i wygodną cechą pokrowca, a ponadto znajduje się w pokoju kuchennym.

Istnieją peleryny, które są używane wyłącznie w drogich restauracjach na wesela, bankiety i inne specjalne okazje, są również nazywane luksusowymi pokrowcami. W domu można je rozważać tylko podczas przyjęć, przyjęć, przyjęć długo oczekiwanych lub wysoko postawionych osób, być może na osobny romantyczny wieczór dla kochanków.

Zwykle do szycia takie okładki używają tylko najdroższych materiałów, aby z zyskiem podkreślić szlachetne pochodzenie, pokazując, jak właściciele domów mogą być gościnni i bogaci. Najczęściej takie modele składają się z długiej podstawy, ponieważ oparcia takich preferowanych krzeseł są zazwyczaj wysokie, a także ruches, łuki, wstążki i inne dodatkowe dekoracje, które są wymagane do stworzenia ze zwykłego krzesła, prawie tron ​​dla osoby ukoronowanej. Rzadko w dekoracji krzesła można użyć frędzli, obfitości fałd i elementów kwiatowych.

Takie tytułowe okładki wymagają odpowiedniej ostrożnej postawy. Nie tolerują nakładania obcych przedmiotów, odzieży lub toreb. Tak, a taki gest nie byłby odpowiedni, zwłaszcza, że ​​zawieszenie dużego ładunku z tyłu krzesła zwykle kończy się jego odchyleniem do tyłu. Oznacza to, że istnieje możliwość uszkodzenia zarówno drogiej peleryny, jak i przedmiotu do siedzenia.Wybór płótna do szycia pokrowców na krzesła

Nie każdy materiał nadaje się do szycia przyszłej pokrywy nastulnogo. A wszystko dlatego, że musi być gęsty, wysokiej jakości, przyjemny w dotyku i co najważniejsze - atrakcyjny na zewnątrz.

Kilka opcji dla najnowszej tkaniny do szycia obejmuje:

  • Krepa satyna. Jest to raczej elegancka odmiana tkaniny, dzięki której fałdy i złożenia wyglądają tak imponująco. Znakomity wygląd przyszłej osłony jest gwarantowany.
  • Gabardyna. Płótno ma dobrą elastyczność i gęstość, chociaż sam materiał jest dość cienki w dotyku.
  • Biflex / lycra Bardzo gęsta i elastyczna tkanina, doskonale rozciąga się we wszystkich kierunkach.

Mały sekret dla gospodyń domowych! Aby harmonijnie pokonać pelerynę na krześle we wnętrzu, trzeba połączyć obrusy z kolorowymi i dekoracyjnymi zasłonami.Obejrzyj film: Jak zrobić pufę ze starej opony? #diy #pufa (Styczeń 2020).

Загрузка...