Wykonanie zagłówka w sypialni lub pokoju dziecięcym, piękne pomysły na wystrój - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Dekoracja łóżek (50 zdjęć): oryginalne pomysły

Zdejmując ubrania, maski psychologiczne z minionego dnia, każdy z nas szuka spokoju i odpoczynku w sypialni. Każdy próbuje odzyskać siły, usunąć fizyczne i emocjonalne obciążenie z ramion i uzyskać pozytywne nastawienie na jutro.

Najważniejszym szczegółem we wnętrzu sypialni jest łóżko. A jak będzie wyglądać, zależy od ogólnego wyglądu pomieszczenia. Przyjemna, harmonijna atmosfera w sypialni to gwarancja dobrego snu, co oznacza dobre samopoczucie mieszkańców.
Projekt łóżka

Łóżko we wnętrzu sypialni jest urządzone na różne sposoby. Niektóre opcje i pomysły:

 • Dekorowanie łóżka tkaninami - narzuty, koce, poduszki.
 • Robienie głowy łóżka.
 • Służy do rejestracji zadaszeń łóżek lub zasłon łóżkowych.

Dekoracja łóżka tekstylnego

Łatwe zaniedbanie w dekoracji łóżka to modny trend w wystroju sypialni.

Narzuty opuszczone na podłogę, otwierają drogie pościel i wizualnie zwiększają przestrzeń w sypialni.

Lekkie (a nawet białe) bawełniane narzuty dobrze wyglądają w sypialni w stylu romantycznym lub rustykalnym, w przedszkolu, a także w sypialni dla dziewczynki. We wnętrzu takich pomieszczeń znajdują się bardzo dobre cienkie prześcieradła, pikowane, z pokruszonym efektem lub z efektem pogniecionego papieru.

Shabby-chic sypialnie będą ozdobione marszczeniami, aby nadać wnętrzu lekkości i objętości. Najczęściej używane są lekkie bawełniane narzuty z kwiatowym wzorem.

Do dekoracji łóżka piętrowego w pokoju dziecięcym można użyć narzut na różne kolory. Na przykład koc z niebieskim kolorem można położyć na poziomie chłopca, a różowy - miejsce dziewczyny. Lub użyj koców tego samego koloru, ale na kocu zamiast chłopca połóż koc na przykład z pomarańczowym ornamentem. A kiedy odkrywasz miejsce do spania dziewczyny, użyj zwykłej pomarańczowej kratki.

W sypialni wykonany w nowoczesnym stylu odpowiednie narzuty o różnych kolorach i fakturach. Również w takiej sypialni dobrze jest korzystać z narzut.

Poduszki - bardzo ważny dodatek do dekoracji łóżka. Co więcej, kolor i faktura poduszek z tkaniny i narzut nie muszą być tego samego koloru. Z kilkoma kolorowymi poduszkami możesz ożywić wygląd całego pomieszczenia i wnieść do niego jasne akcenty.

Kratka jest również częstym gościem we wnętrzu sypialni. Ten element wystroju, uosabiający ciepło i wygodę, jest w stanie harmonijnie wtopić się i wyglądać spektakularnie we wnętrzu sypialni dowolnego stylu.


Projekt zagłówka

Aby ożywić wnętrze sypialni, czasami wystarczy ozdobić wolną ścianę nad zagłówkiem. Do tego istnieją różne sposoby. Przedstawione pomysły pomogą określić wybór na korzyść jednego z nich:

 • Farba lub tapeta. Najczęstszym i najtańszym sposobem zaprojektowania zagłówka jest pomalowanie ściany lub użycie tapety kontrastującej z kolorem innych ścian sypialni. Taki pomysł jest odpowiedni w sypialni dowolnego stylu.
 • Dekoracyjna sztukateria. Klasyczna wersja projektu ściany nad tyłem podwójnego łóżka w sypialni, na przykład w stylu romańskim - sztukateria (gzymsy sufitowe, pilastry, listwy itp.)
 • Zdjęcia, zdjęcia, lustra. Ścianę za łóżkiem można ozdobić obrazami, fotografiami, plakatami i lustrami. Mogą to być nawet całe galerie wszystkich wymienionych przedmiotów. Ta opcja jest akceptowalna w sypialni wielu stylów, na przykład w stylu Prowansji, hi-tech, minimalizmu itp.
 • Papier fotograficzny i fotopanel. Ściana z malowidłami ściennymi lub panelami fotograficznymi - dobra okazja do wizualnego zwiększenia przestrzeni w sypialni i przeniesienia do pożądanego miejsca wyobraźni. Ten pomysł jest dobry we wnętrzu pokoju dziecięcego i pokoju dla nastolatka.
 • Nisze i fałszywe okna. Konstrukcja główki łóżka z niszami lub fałszywymi oknami dobrze nadaje się do sypialni w nowoczesnym stylu. Nisze i fałszywe okna, znajdujące się nad tyłem łóżka, mogą być używane jako półki i ramki z fotografiami, wazami, figurkami i innymi fajnymi rzeczami. Fałszywe okno wykonane z luster, wizualnie zwiększa przestrzeń w pokoju.
 • Naturalne materiały. Ściana w pobliżu wezgłowia może być ozdobiona naturalnym materiałem - drewnem, kamieniem, cegłą itp. Do dekoracji ściany dobrze jest również użyć panelu dekoracyjnego wykonanego własnymi rękami ze stożków, muszli i innych naturalnych materiałów. Panel można włożyć w ramę i zawiesić na ścianie lub umieścić w niszy powyżej wezgłowia. Etniczne i wiejskie style doskonale docenią ten pomysł.
 • Ściana plus sufit. Piękne połączenie w konstrukcji ściany na czele łóżka - „ściana + sufit”. Ten wzór można stworzyć za pomocą dekoracyjnego tynku, tapety, drewna itp. Ten pomysł jest odpowiedni we wnętrzu każdego stylu.
 • Ręcznie malowane, szablony, naklejki. Wykonanie ściany nad zagłówkiem ręcznie malowanym lub graffiti jest odpowiednie dla pokoju dziecka lub pokoju nastolatka. Korzystanie z naklejek i szablonów - bardziej ekonomiczne pomysły.
 • Tkanina Wykorzystanie tkaniny jako dekoracji ściennej pomoże wprowadzić miękki, przytulny nastrój i ciepło do wnętrza sypialni. Dobrze jest skorzystać z tej opcji w sypialni dla nastolatki lub w przedszkolu. Świetnie wygląda również w stylu rustykalnym.
 • Mobayly. Konstrukcje podwieszane (telefony komórkowe) - kolejna wersja projektu ściany nad zagłówkiem. Pomysły „vylyulek” ze szkła i naturalnych materiałów idealnie pasują do sypialni w stylu nowoczesnym lub etnicznym.

Zadaszenia i zadaszenia

Po utracie pierwotnego celu (ochrona przed owadami) baldachim pozostał ulubioną metodą ozdabiania pokoju dziecięcego, pokoju dla dziewczynki i sypialni dla dorosłych. Jest również używany do dekoracji łóżeczka piętrowego. Baldachim nad łóżkiem, zdaniem psychologów, daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa, a tym samym przyczynia się do dobrego wypoczynku i zdrowego snu.

Zadaszenia są kilku typów:

 • Namiot z baldachimem, rozciągnięty na ramie przymocowanej do sufitu nad środkiem lub głową łóżka. Zamiast ramy można użyć metalowego pierścienia zawieszonego na suficie za pomocą haka. Ta opcja z baldachimem jest najbardziej popularna i dobrze nadaje się do dekoracji łóżeczka dziecięcego lub sypialni dla dziewczynki. Użyj tego pomysłu i udekoruj sypialnię dla dorosłych.
 • Zadaszenie zawieszone na poziomym słupie lub łuk przymocowany do ściany w środku łóżka. Ten baldachim obramowuje łóżko pięknymi falami, zamieniając je w prawdziwe łóżeczko dla księżniczki. A ponieważ ta opcja jest często używana w dekoracji pokoju dziecięcego dla dziewczynki. Ten pomysł nadaje się również do projektowania łóżka piętrowego.
 • Baldachim „Królewski” - wersja klasyczna. Konstrukcja składa się z pionowych słupków umieszczonych w rogach łóżka i ramy przymocowanej do sufitu. Na tej ramie, wykonanej z drewna, plastiku lub metalu, rozciągnięta lekka tkanina. Ten rodzaj baldachimu może być ozdobą sypialni każdego stylu i pokoju dziecięcego. Baldachim na stojakach można również wykorzystać do dekoracji łóżka dla dzieci i łóżeczka „królewskiego” dla dziewczynki.