Meble w stylu minimalizmu we współczesnym wystroju pokoi, opcji tapicerowanych, drewnianych mebli i innych pięknych modeli - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Meble w stylu minimalizmu (50 zdjęć): nowoczesny design

Pin
Send
Share
Send
Send


Nowoczesny minimalizm - atrakcyjny i zwięzły design, który szczególnie nadaje się do mieszkań miejskich. Minimalizm łączy prostotę, zwięzłość i niemal całkowity brak wystroju. Wszystko to sprawia, że ​​minimalistyczny wystrój sypialni, przedpokoju lub salonu jest wygodny, ergonomiczny, funkcjonalny, przyjemny dla oka, ale jednocześnie nie pozbawiony wygody i komfortu. W artykule rozważymy, jakie cechy mają meble w stylu minimalizmu.

Jakie są cechy mebli w stylu minimalizmu:

 • Meble, w tym miękkie, charakteryzują się prostą konstrukcją i zwięzłym wzornictwem. Nic więcej, wszystko jest dość surowe. Ale w tej prostocie jest jej łaska.
 • Meble w tym nowoczesnym stylu mają ostre rogi. Ale minimalizm nie jest obcą i zaokrągloną formą. Jednocześnie nawet okrągłe stoły i inne meble projektantów i fabryk będą zwięzłe.
 • Kształty mebli są geometryczne. Co więcej, ta geometryczna wyraźna, wyraźna, bez zbędnych szczegółów. Często ta funkcja to różne designerskie meble do sypialni, salonu i przedpokoju, w tym miękkie.
 • Kolorystyka - monofoniczna. Maksimum, na jakie może sobie pozwolić minimalistyczny mebel, to połączenie dwóch kolorów, często kontrastujących. Na przykład białe i czarne, brązowe dwa odcienie itp. Kuchnia i hol, wykonane w takich kolorach, wyglądają wyjątkowo stylowo. Dzieci rzadko występowały w tych kolorach, z wyjątkiem już prawie dorosłego nastoletniego ucznia liceum.
 • W projektowaniu pokoju rzadko używane są krzykliwe odcienie, często naturalne. Kuchnia, przedpokój i łazienka są zwięzłe i neutralne.
 • Prawie całkowity brak części i różnych elementów dekoracyjnych. Im gładsza, luźniejsza i gładsza powierzchnia, tym lepiej. Nie ma minimalistycznych mebli, w tym designerskich i miękkich mebli, „drobiazgów”, zasłon i innych ekscesów.
 • Nowoczesne, minimalistyczne meble są bardzo funkcjonalne. Ponieważ ten styl wyklucza zbędne rzeczy i szczegóły, jeden mebel powinien być używany „w całości”. Jeśli ten stół jest wygodny, z minimalną ilością najbardziej potrzebnych półek i szuflad. Jeśli szafa jest bardzo przestronna, bez wystroju, wygodna i doskonale pasuje do otaczającej przestrzeni, w tym łazienki. To samo dotyczy wszystkich pozostałych mebli.
 • Ta sytuacja raczej nie przemówi do rodzin z dziećmi, ponieważ jest zbyt lakoniczna i ma wiele niebezpiecznych ostrych zakrętów. Ale dla kreatywnych „singli”, kawalerów i ludzi nie obciążonych życiem rodzinnym minimalizm może być prawdziwym wyjściem. Przecież minimalistyczna kuchnia lub pokój nie zajmuje dużo czasu na sprzątanie, drewniane i plastikowe meble w tym stylu są wygodne, doskonale wyglądają, są funkcjonalne, praktyczne i bardzo istotne.
 • Meble w stylu minimalizmu mogą mieć odprężające wrażenie na ludziach. Taki projekt jest w stanie zapewnić doskonały odpoczynek po ciężkim dniu pracy, pełen wrażeń. Nie rozpraszaj uwagi - główny sekret jej wpływu. A przedszkole, kuchnia i przedpokój oraz inne pomieszczenia - nic we wnętrzu tych pomieszczeń nie powinno powodować napięcia dla oczu i mózgu.


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-2


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-3


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-4


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-5


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-6


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-8


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-9


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-10


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-11


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-12


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-13

Kolor

Jaka paleta jest najczęściej używana w produkcji mebli w stylu minimalizmu, funkcje:

 • Naturalne kolory. Nienaturalne, kwaśne, krzyczące i syntetyczne kolory nie będą tutaj. Wystrój sypialni, salonu, przedpokoju, a także łazienki powinien przyczynić się do relaksu i relaksu, w tym powinien odpocząć i oczy. A resztę najlepiej zapewniają naturalne, naturalne kolory.
 • Najczęstszym kolorem minimalistycznych mebli w nowoczesnym stylu jest biały. Ten czysty i świeży kolor podkreśla szlachetność linii i kształtów. Ponadto biel jest łatwa w utrzymaniu, daje czyste wnętrze, rozjaśnia pomieszczenie. Biała kuchnia lub salon to klasyk minimalistycznego gatunku.
 • Oprócz czystej bieli stosowane są również inne jasne odcienie metalu i drewna. Na przykład dzieci mogą być jasnym piaskiem lub beżem.
 • Często używa się także czerni, najczęściej w przeciwieństwie do bieli. Ponieważ całkowicie czarny wystrój sypialni lub korytarza okaże się zbyt mroczny.
 • Często na tle czarno-białego beżowego wnętrza sypialni lub korytarza wyróżnia się czerwone skórzane krzesło lub sofa tego samego koloru. Uwielbiamy tę technikę w minimalizmie, co pozwala nam podkreślić stylowy i nowoczesny design pomieszczenia. Ale jasny i rzucający się w oczy szczegół powinien być jeden - jeśli duży i 2-3 - jeśli mniejszy. Często używano też kolorowych plakatów lub jasnych obrazów na tle lakonicznych mebli i ścian.


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-14


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-15


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-16


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-17


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-18


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-19


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-20


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-21


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-22


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-23


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-24

Jakim materiałem są meble w stylu minimalizmu:

 • Przede wszystkim chodzi o powierzchnie drewniane. Meble muszą być pomalowane w odpowiednim stylu kolorystycznym. Kuchnia, salon i pokój dziecięcy są często lżejsze, w łazience dopuszczalne są ciemniejsze odcienie.
 • Wkładki szklane są również często używane. Może to być designerski blat wykonany z grubego szkła hartowanego lub drzwi z lakonicznymi prostokątnymi szafkami, półkami i innymi szklanymi elementami. Szkło nadaje pomieszczeniu sypialnię, salon lub korytarz z lekkością i lekkością, lekko równoważąc mroczne wnętrze.
 • Chromowane metalowe nogi i inny chromowany design. Metalowe półki mogą być również półkami, nawet nogami stołów i krzeseł. Metal wysokiej jakości jest najczęściej używany jako metal, a także aluminium.
 • Skórzane meble tapicerowane częściej tapicerowane. Ten solidny i szlachetny materiał nieco lepiej pasuje do surowego stylu.


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-26


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-27


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-28


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-29


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-30


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-31


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-32


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-33


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-34


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-35


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-36


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-37


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-38

Pokoje umeblowane

Pokój dzienny lub hol. Jakie są cechy mebli do salonu w stylu minimalizmu:

 • W tym pokoju muszą być dwie rzeczy - sofa i mały stolik do kawy. Starannie dodaj pozostałe meble do hali, tylko jeśli są one oczywiście konieczne. Ta sama technika dotyczy projektu korytarza.
 • Oczywiście niewiele osób może pozwolić w naszym kraju na umieszczenie w pokoju tylko dwóch mebli. Potrzebujemy również miejsca do przechowywania, ponieważ w prywatnym mieszkaniu jest zwykle wiele rzeczy, a jest tam mało miejsca. W minimalistycznym wnętrzu salonu stosowane są kompaktowe stojaki lub ściany modułowe. Są stylowe, nowoczesny wygląd i nie zajmują dużo miejsca, pasują harmonijnie do wnętrza. Nadaje się do łazienki, nawet dla dzieci z ich obecnością stanie się wygodniejszy.
 • Telewizor będzie logiczny w użyciu najnowszego modelu - z szerokim płaskim ekranem. Taka nowoczesna technologia najbardziej harmonijnie wpasuje się w minimalistyczne wnętrze salonu i nie zajmie dużo miejsca. Telewizor można umieścić na ścianie lub na oddzielnej ścianie modułowej półki.
 • Dostępne są całe zestawy mebli do salonu w stylu minimalizmu. Z reguły stanowią one ścianę modułową lub miejsce pracy z biurkiem komputerowym i szafką z półkami i półkami. Dokładniej przyjrzyj się takim zestawom słuchawkowym - jest całkiem możliwe, że jeden taki drewniany model będzie idealnie pasował do Twojego salonu. Szkółka może być również ozdobiona takim zestawem, jest nawet dla łazienki.


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn.jpeg">


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-39


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-40


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-2.jpeg">


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-42


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-43


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-45


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-46


mebel-v-stile-minimalizm-interere-50-foto-sovremennij-dizajn-47

Obejrzyj film: Szybkie Metamorfozy odc. 141 Łazienka ze złotem, program wnętrzarski, aranżacje wnętrz (Może 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send