Meble z litego drewna we wnętrzu salonu, kuchni, sypialni, dziecięcych i łazienkowych, ciemnych i jasnych kombinacji kolorów, odpowiedni odcień tapety - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Meble wykonane z buku we wnętrzu (50 zdjęć): piękne opcje i kombinacje

Pin
Send
Share
Send
Send


Drewno jest najpopularniejszym materiałem do produkcji mebli. Co więcej, było tak w czasach starożytnych, teraz jest i najprawdopodobniej, nawet przy najbardziej szybkim rozwoju sztucznych technologii i wynalezieniu najwyższej jakości materiałów z tworzyw sztucznych, naturalne drewno będzie nadal działać z dużym marginesem. Przecież nic nie może się równać z naturalnym materiałem we wnętrzu: drewno jest praktyczne, niezawodne, bezpieczne i absolutnie czyste z ekologicznego punktu widzenia. Drewniane meble mają wyrazisty i solidny wygląd, wypełniają dom komfortem, światłem i ciepłem.


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-2


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-3


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-4


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya.jpeg">

Niewiele o buku

W naturze buk jest potężnym drzewem, wysokim i silnym, doskonale przeciwstawia się wpływom zewnętrznym, takim jak dąb. Buk symbolizuje siłę, długowieczność, dobre samopoczucie i szczęśliwe życie. Przenosi wszystkie te cechy w pełnym zakresie na wykonane meble. Według wielu starożytnych wierzeń uważa się, że jeśli posadzisz buk na progu domu, ochroni on twój dom przed ruiną, pożarem i nieszczęściem.

Drewno bukowe ma jasny kolor i nie „zauważa” żadnych uszkodzeń mechanicznych. Konieczne jest, aby bardzo starać się zrobić wgniecenie lub spall na buku.

Buk rośnie głównie na północnej półkuli świata, w tym w naszym kraju. Z trzech najczęściej spotykanych gatunków buka rośniemy, tak zwani „europejscy”. Drzewo to może osiągnąć wysokość 40 metrów, wyróżnia się gładkim, prostym pniem, bujną koroną w kształcie jajka, która obramowuje pień z charakterystyczną „czapką”.


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-5


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-6


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-7


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-8


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-9


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-10

Funkcje

Jakie zalety mają meble bukowe:

 • Meble wykonane z naturalnego buku - i miękkiego oraz szafki - są popularne, przede wszystkim ze względu na swoją trwałość. Buk jest mocny i twardy. Ponadto jasny buk i ciemny kolor ścian tworzą doskonałe połączenie w każdym wnętrzu.
 • Buk jest cennym gatunkiem drewna. W zależności od cech operacyjnych i estetycznych meble wykonane z litego buku nie są gorsze niż meble dębowe, ale jednocześnie tańsze.
 • Drewno bukowe produkuje doskonałe trwałe i trwałe ramy, na podstawie których produkowane są meble tapicerowane. Obrobione parą, bukowe listwy są w stanie przyjąć dowolny kształt, zakrzywiając się w różnych kierunkach. Ta okoliczność pozwala wygiąć ramę w dowolny sposób. Ponadto piękne podłokietniki do mebli tapicerowanych są wykonane z drewna bukowego, które może mieć dowolny kształt, w tym bardzo wyszukany. Mogą być następnie malowane w kolorze ciemnym lub jasnym lub traktowane bejcą. Tak więc drewno impregnowane nadaje się do łazienki.
 • Ściany i piękne eleganckie meble do salonu, przedpokoju lub sypialni są również wykonane z buku. W tym samym czasie meble do szafek bukowych są często uzupełniane o szklane i przezroczyste wkładki, metalowe płytki i piękne rzeźby. Wszystko to sprawia, że ​​meble z naturalnego buku mają status dość przyzwoity i mogą być dopasowane do koloru ścian, pod tapetą.
 • Kolory mebli we wnętrzu mogą się różnić od naturalnego światła do ciemnego koloru, którego odcienie są podawane za pomocą bejcy, tonowania i innych technik. W łazience drewno bukowe jest impregnowane wodoodpornie.
 • Szyk bukowy ma charakterystyczny wzór w postaci pierścieni trzpienia o interesującym kształcie serca. Jest to charakterystyczna cecha drewna bukowego, co ułatwia „obliczanie” z jakiego materiału wykonane są te meble. Tak ciekawa faktura i różne kolory sprawiają, że mebel jest wyjątkowy, ponieważ wzoru i odcienia nie można powtórzyć z precyzją.
 • Drewno bukowe ma doskonałą energię. Drzewo bukowe jest drzewem dawcy, które daje energię. Dlatego okazuje się, że do sypialni są bardzo dobrej jakości łóżka, w których sen będzie zdrowy i pełny, bezsenność zniknie.
 • Meble bukowe pomagają stworzyć spokojną i odprężającą atmosferę w domu, pomagają w zapewnieniu komfortu i wygody, a także doskonale nadają się do łazienki, sypialni i salonu.
 • Meble bukowe we wnętrzu nie są czymś awangardowym i ekstrawaganckim. Tworzy miękką, odprężającą atmosferę w tradycyjnym stylu, który doskonale pomoże ci się zrelaksować po męczącym dniu i odmłodzić.
 • Meble bukowe nadają się do większości stylów wnętrz, w tym nowoczesnych stylów: minimalizmu, skandynawii. Opcje kolorów w jasnych i ciemnych kolorach dają duży wybór.
 • Meble bukowe są uniwersalne, nadają się do każdego pomieszczenia w domu, w tym do łazienki i sypialni.
 • Meble kuchenne z drewna bukowego są niezwykle odporne na różne wpływy. Nie boi się uszkodzeń mechanicznych, wilgoci, sadzy i sadzy z pieca i innych negatywnych skutków. Dlatego można bezpiecznie kupić jasny zestaw bukowy w kuchni.
 • Buk może mieć różne kolory, skrajne warianty to jasny piasek i ciemny brąz. Daje to indywidualność mebli, pozwala na ich wykorzystanie we wnętrzu sypialni i łazienki.
 • Meble bukowe ze względu na przyjazność dla środowiska, energię i doskonały wygląd to idealny wybór dla sypialni i przedszkola. Pokój dziecięcy z buku sprawi, że dziecko będzie wesołe, zdrowe i wesołe, a sen dorosłego na buku stanie się pełny, długi i odmładzający.
 • Drewno bukowe, z całą swoją gęstością i trwałością, jest dość lekkie. Taka idealna kombinacja ma przewagę nad meblami dębowymi. Pokój dziecięcy, wyposażony w bukowy zestaw słuchawkowy, będzie mobilny i wygodny i może „rosnąć” z dzieckiem.
 • Jeśli meble wykonane z naturalnego buku przez długi czas staną pod słońcem, może zmienić pierwotny jasny kolor na czerwonawy odcień. Rozważ to, kiedy układasz meble w pokoju. W łazience lub sypialni ta rada nie ma znaczenia, ale taki incydent może mieć miejsce w salonie lub na werandzie.
 • Drewno bukowe jest dobrze i dość łatwo przetwarzane. Jest łatwy do cięcia, szlifowania i klejenia. Również drewno bukowe doskonale nadaje się do barwienia w różnych kolorach, co umożliwia wybór mebli pasujących do koloru ścian, pod różnymi tapetami.


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-11


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-12


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-13


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-14


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-15


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-16


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-17


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-18

Rozważ pomieszczenia, w których meble wykonane z buku będą wyglądać najbardziej harmonijnie i stosownie.

 • Meble bukowe nadają się nawet do łazienki. Nowoczesne technologie przetwarzania hydrofobowego pozwalają na wytwarzanie mebli z naturalnego drewna, które nie ulegają gniciu i pogorszeniu z powodu wilgoci, co stanowi główne zagrożenie związane z używaniem drewnianych mebli w łazience.
 • Jeśli chcesz wybrać meble bukowe do zaoferowania lub dom na wsi, istnieje bardzo duży wybór. Takie meble - miękkie i szafkowe - idealnie wpasują się w malownicze wnętrze wiejskiej rezydencji, idealnie wpasują się w otaczające naturalne krajobrazy i do jasnego koloru ścian, pozwolą Ci się zrelaksować i odmłodzić.
 • Meble wykonane z buku świetnie wyglądają we wnętrzu przedszkola. W końcu jest całkowicie bezpieczny, nie wydziela szkodliwych toksycznych oparów, jest dobrze pomalowany w delikatnych, jasnych kolorach, tak kochanych przez dzieci. Ponadto meble można wybrać pod tapetą, która została użyta do ścian.
 • Wybierając zestaw naturalnej kuchni bukowej, również nie możesz się pomylić. To drewno nie boi się wahań temperatury, wysokiej wilgotności. Ponadto gęste drewno nie boi się zakorzenionej sadzy i sadzy. Meble kuchenne z buku mogą mieć zarówno jasny, jak i ciemny kolor.


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-20


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-21


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-22


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-23


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-24


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-25


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-26


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-27

Jakie kolory i odcienie są nieodłącznie związane z meblami bukowymi:

 • Podstawowym odcieniem drewna bukowego jest lekki piasek. Jeśli wybierzesz niepomalowane drewno do sypialni lub salonu, zatrzymaj się dokładnie w tym cieniu. Zapewnia, że ​​drewno nie jest traktowane chemikaliami. Pokój dziecięcy powinien być również wyposażony w naturalne meble.
 • Rzadziej występuje żółtawy odcień naturalnego buku, kremu, różu, a nawet ich połączenie. Kolory te wyglądają bardzo interesująco we wnętrzu, zwłaszcza jeśli wybierzesz je tak, aby pasowały do ​​koloru ścian lub tapety.
 • Drewno bukowe ma ciemne, rzadkie plamy na jasnym tle. Wybrane do dopasowania tapety doskonale podkreślają niezwykłą sytuację.
 • Często można zobaczyć, jak naturalny buk jest pokryty srebrem lub złotem, w nadziei na nadanie modelom „drogiego” wyglądu. W niektórych wnętrzach ta opcja będzie oczywiście przydatna, ale w większości przypadków nabywcy preferują naturalny piasek i jasny beżowy kolor, które są uniwersalne i dobrze nadają się do sypialni, łazienki i salonu.
 • Naturalny kolor drzewa stanowi doskonałe połączenie z delikatnymi i pastelowymi kolorami wnętrza. Tak więc buk będzie idealnie pasował do kamienia wapiennego i będzie pasował do brązowych odcieni. Pokój dziecięcy może być urządzony w bardziej wesołych i jasnych kolorach - mogą być zarówno ciekawe tapety, jak i meble tapicerowane z jasną tapicerką.


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-29


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-30


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-31


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-33


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-34


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-35


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-36


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-37

Wystrój wnętrz

Zastanów się, jaki wystrój wnętrz, wystrój i tapeta najlepiej uwydatnią piękno bukowego wnętrza:

 • Profesjonalni projektanci zalecają połączenie z akcesoriami bukowymi, dekoracjami i dekoracjami ściennymi w naturalnych lub pastelowych odcieniach. Tak więc mleczna kolorystyka ścian doskonale harmonizuje z bukiem. W tym przypadku będzie można użyć jasnych plam, bogatych i bogatych detali we wnętrzu: kolorowych obrazów, paneli, jasnych poduszek na sofy, ciekawych zasłon. Takie kontrastowe kolory stworzą stylową i nowoczesną atmosferę w każdym pomieszczeniu - nawet w łazience, nawet w salonie.
 • Jeśli użyjesz ciemnych okładzin ściennych i jednocześnie tej samej ciemnej podłogi, taka ramka będzie również dobrym kontrastem dla jasnego naturalnego buku. Szczególnie dobrze, że ta kombinacja będzie wyglądać w salonie, ponieważ nadaje atmosferze uroczysty i elegancki, „drogi”, szacowny wygląd.
 • W pokoju dziecięcym musisz harmonijnie dopasować sytuację do podstawowych kolorów ścian, podłogi i sufitu. Dlatego też doskonała tapeta w delikatnych różowych, jasnozielonych, jasnych beżowych kolorach. Jasne zabawne dodatki rozcieńczą monochromatyczne wnętrze, które jest urządzone dla dzieci, a urocze tapety na ścianach podniosą nastrój dziecka.
 • Jeśli chodzi o zasłony i inne tkaniny we wnętrzu, bogaty kolor materiałów tekstylnych doskonale harmonizuje z wyposażeniem naturalnego buku: najlepiej nadają się odcienie niebieskiego, bordowego i zielonego. Doskonałym rozwiązaniem jest wybór tkanin i zasłon pasujących do koloru pokrycia ściennego. Nie jest konieczne, aby kolory i wzór powtarzały się jeden do jednego. Wystarczy na przykład, że zasłony mają różowy pasek o takim samym odcieniu jak tapeta itp. - otrzymasz świetną kombinację.


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-38


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-39


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-40


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-41


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-42


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-43


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-44


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-45


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-46


mebel-iz-buka-v-interere-50-foto-krasivie-varianti-i-sochetaniya-47

Pin
Send
Share
Send
Send