Dekoracja łazienki, ciekawe opcje dekoracji dla okien, ściany, sufity, drzwi i blaty, płytki, ściany, lustra i inne przedmioty dekoracyjne i akcesoria - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wystrój łazienki (50 zdjęć): piękne projekty wnętrz

Łazienka to miejsce, które odwiedzamy rano i po pracy. Dlatego chcę, żeby łazienka była miła i przytulna. Nie należy uważać, że niemożliwe jest stworzenie ciekawego projektu w małym pokoju. Wszystkie najbardziej wyrafinowane style, a także ich kombinacje są dostępne do naprawy. Konieczne jest jedynie połączenie wyobraźni i zaangażowanie się w dekorowanie, ujawniając jednocześnie nowe talenty. Ponadto jest to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.

Trzy zasady wystroju łazienki:

 • Funkcjonalność Konieczne jest określenie priorytetów, co jest ważniejsze: hydraulika lub meble. Ktoś chce umieścić jedną kąpiel, odtwarzając w ten sposób prawdziwą oazę w pokoju, aby się zrelaksować. A może pokój jest tak mały, że pralka trudno zmieścić, nie mówiąc już o połączeniu toalety i łazienki.
 • Style. Biorąc pod uwagę, że mała łazienka w rogu mieszkania nie przenosi żadnego obciążenia stylistycznego w mieszkaniu, jest źle. Przytulna i piękna łazienka będzie ku uciesze was i zazdrości gości. Dlatego styl należy określić przed obliczeniem budżetu. Stylowe rozwiązanie łazienkowe nie powinno różnić się od wnętrza mieszkania.
 • Bezpieczeństwo i praktyczność. Wystrój to nie tylko piękno, ale także praktyczność. Śnieżnobiała łazienka będzie wyglądać spektakularnie, a ostre narożniki i wysokie półki nie będą bezpieczne dla dzieci.

Materiały

Projekt łazienki zaczyna się od dekoracji czterech ścian, sufitu i podłogi. Ale biorąc pod uwagę, że wybór materiałów wykończeniowych jest duży, warto dowiedzieć się wszystkiego. Sklepy oferują różnorodne próbki. Dachówka to ten sam materiał, bez którego radzieckie łazienki nie mogłyby się obejść. Ale teraz nie jest gorszy od nowoczesnego wykończenia. Przede wszystkim dzięki odporności na wilgoć. Godna pozazdroszczenia wytrzymałość również stawia płytkę na pierwszym miejscu.

W nowoczesnym stylu nie ma żadnych ograniczeń. Mogą to być najjaśniejsze kolory i nieoczekiwane decyzje dotyczące stylizacji, ale w stylu angielskim są bardziej powściągliwe przykłady. Podłoga może być ozdobiona czarnymi i białymi płytkami, dodatkowe elementy będą musiały zostać wyeliminowane poprzez dokończenie naprawy poprzez zainstalowanie białej wanny lub prysznica, drzwi, które mogą być również nieprzezroczyste. Minimalizm słynie z braku mebli i gładkich powierzchni panelu ściennego.

Niewątpliwą zaletą stosowania naturalnych materiałów: kamienia, bambusa i korka. Wykonywanie wykończenia drewna również nie jest uważane za zbędne. Nowość technologii pozwala temu materiałowi służyć przez wiele lat. Panele ścienne są czasami nakładane na panele, tworząc w ten sposób malowniczy panel.

W wysokim koszcie nie jest gorszy i mozaika. Aby ozdobić ściany w łazience mozaiką lub mozaiką - nie tanie, ale piękna przyjemność. Tynk teksturowany będzie dobrą alternatywą, takie rozwiązanie dekoracyjne będzie tańsze. Naklejki są nakładane nie tylko na ściany, ale również wykorzystywane do dekoracji sufitów, nakładane na blaty, wannę, a nawet toaletę, a wszelkie próbki można znaleźć w sklepie.Wystrój to mała łazienka. Hydraulika

Trudno sobie wyobrazić wystrój łazienki bez kanalizacji. Najważniejsze jest to, że jest nie tylko piękny, ale także wygodny. Żadne rury nie powinny być widoczne, nisze ścienne również nie powinny być oczywiste. Na początek pojawi się pytanie o podział lub połączenie łazienki. Połączenie toalety sprawia, że ​​łazienka jest wygodna dla jednej osoby, ale nie dla dużej rodziny.

Jeśli spojrzysz na dużą łazienkę, głównymi elementami wodociągowymi są wanna, pralka, toaleta i szafa. Łazienka może być zwykłym owalem lub kwadratem. Popularne materiały są akrylowe i plastikowe, a bardziej wyrafinowane materiały są marmurowe i kwarcowe. Jeśli łazienka jest mała, musisz mieć prysznic. Ale w tym przypadku możesz odtworzyć kolor i teksturę drzwi kabiny. Drzwi, jako ważne elementy dekoracyjne, mogą być wykonane z kolorowego szkła lub tworzywa sztucznego.

Umywalki mogą być umieszczone osobno, mogą być wbudowane w blaty lub podłogę, ich formy są również zróżnicowane od miski do blotu. Najpopularniejszy materiał na zlew - ceramiczny. Wersja ceramiczna nadaje się do toalety wraz z marmurem i ceramiką. Podstawowe zasady zdobienia małej łazienki wyglądają tak:

 • Wymiana prysznica w wannie.
 • Unikaj bałaganu w meblach i bez szafek lub pralki.
 • Lekki układ paneli pomoże zwiększyć przestrzeń, w tym przypadku mozaika szklana nie wystarczy. Mały rysunek również wizualnie zwiększa pokój.
 • Wyklucz niepotrzebne elementy, aby uniknąć zaśmiecania przestrzeni.
 • Lustra. Dobrym pomysłem w tym przypadku są duże lustra nad zlewem.
 • Właściwe oświetlenie. W tym przypadku pomoże ściana i wbudowana lampa, ale im więcej źródeł światła, tym bardziej będzie się wydawało. Ciekawym rozwiązaniem dla wnętrza jest panel przedstawiający horyzont słoneczny lub odległości morskie.
 • Zastanów się nad komponentem technicznym. Rury nie powinny być widoczne, są instalowane albo w niszach ścian, albo są całkowicie ukryte.


Kolory łazienki

Wykonanie wystroju łazienki własnymi rękami nie jest takie trudne, jeśli wyobrażasz sobie kolorystykę pokoju. Kolor podoba się rano i koi wieczorem, więc jeśli w łazience nie ma okna, najlepiej wybrać ciepłe kolory. Naturalne światło z okna sprawia, że ​​pokój jest większy i bardziej przestronny, ale jeśli okno jest nadal obecne, możesz pozostać w zimnych kolorach.

Ale konieczne jest ominięcie uwagi i kanalizacji. Jego kolor może być nie tylko biały, ale także inny w harmonii z ogólnym projektem. A jak on może zdecydować:

 1. Zieloni Zielony to piękny wybór zalecany przez psychologów. Eko-styl we wnętrzu zawsze przyniesie radość i przyjemność. Hydraulika może wybrać kolory biały lub beżowy, ale z metalem będzie musiał być ostrożny. Świetny pomysł na zieloną łazienkę - żywe rośliny.
 2. Niebieski Poczuj oddech morza za każdym razem, gdy wchodzisz do łazienki, urządzonej w kolorze niebieskim lub niebieskim. Ten odcień rozluźnia i koi. Ale zimny odcień należy rozcieńczyć jasnymi kolorami, a także złotem, drewnem lub pomarańczą. Dobrym pomysłem jest połączenie niebieskiego i białego.
 3. Czerwony to kolor energii, co oznacza, że ​​w takiej łazience zawsze będziesz się radował. Najlepiej jest, gdy nacisk zostanie położony na kolor blatów i szafek. Lepiej jest rozcieńczyć czerwień kolorem czarnym i białym lub srebrnym, aby uniknąć efektu „ściskania” i nadać pomieszczeniu wykończonego wyglądu.

Tekstylia

Tekstylia w łazience uzupełniają kolorystykę pomieszczenia i harmonijnie pasują do wnętrza lub z pewnością się z nim kontrastują. Zasłony z ceraty należą do przeszłości, więc najlepiej jest pozostać na impregnowanych tkaninach i umieścić miękką matę pod stopami. Ręczniki tego samego koloru można rozłożyć na stosie na półce - ten układ zapewni dodatkowy komfort.