Jaskrawa sypialnia i Żywy Izbowy wnętrze z Białym podłoga i mieszkania meble, Elegancka Pastelowa kuchnia, Piękny Hall projekt, Nowożytna łazienka - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wyrafinowane i eleganckie wnętrze w jasnych kolorach (31 zdjęć)

Wnętrze w jasnych kolorach - jedno z najbardziej udanych rozwiązań dla właścicieli studia i bliskiego Chruszczowa. Małe pokoje z dużą liczbą jasnych powierzchni wyglądają bardziej przestrzennie, a estetyczny element projektu nie ucierpi jednocześnie. Dzisiaj porozmawiamy o tym, jakie zalecenia powinni stosować styliści, aby projekt obudowy w jasnym zakresie był stylowy, modny i oryginalny.Kto jest odpowiedni?

Nie każdy Rosjanin może się pochwalić posiadaniem przestronnego domu na wsi. Zdecydowana większość naszych rodaków jest właścicielami małych domów Chruszczowa, które natychmiast po zakupie zwykle zamieniają się w studia. W takich pomieszczeniach wszystkie ściany są wyburzone i powstaje pojedyncza przestrzeń, która powinna łączyć wszystkie funkcje salonu, kuchni, sypialni i przedpokoju. W takich mieszkaniach każdy wolny centymetr jest doceniany, dlatego podczas tworzenia projektu głównym zadaniem jest wizualne powiększenie przestrzeni. Doskonałymi pomocnikami mogą być lekkie tapety i lekkie meble. Wnętrze powinno zawierać ogromną ilość tkanin w pastelowych, beżowych i białych kolorach. Jeśli zastosujesz się do wszystkich zasad, otrzymasz piękny obraz pełen stylu, elegancji i domowego komfortu.

Jednak wszystkie odcienie zakresu światła są używane nie tylko w studiach. Coraz częściej są wybierani i są właścicielami wiejskich domów i przestronnych mieszkań miejskich.

Bardzo często mamy do czynienia z problemem braku naturalnego światła w niektórych pokojach. Na przykład korytarze są zazwyczaj pozbawione okien i są oświetlone tylko dzięki obecności potężnych urządzeń oświetleniowych. Nowoczesne wnętrze wypełnione ciepłymi, jasnymi odcieniami będzie tutaj bardzo mile widziane. W pochmurne dni światło słoneczne nie przedostaje się do korytarza, ale to wystarczy, by lekkie ściany je pochłonęły i oddały do ​​pokoju.

Hala małych mieszkań typowego radzieckiego budynku ma niewygodny, wydłużony prostokątny kształt, dlatego aby zaoszczędzić wolną przestrzeń we wnętrzu korytarza, należy użyć kompaktowych wąskich mebli. Lepiej jest znaleźć miejsce na wewnętrzną szafkę ścienną lub wnękę.
Ton ścian we wnętrzu, ogólnie, odgrywa kluczową rolę w tym, jak wygodna będzie osoba w nowo wyremontowanym pokoju. Jako przykład rozważmy sypialnię. Tutaj ludzie spędzają maksymalną ilość czasu relaksując się po ciężkim dniu pracy i wykonując swoje ulubione hobby. Współcześni projektanci polecają beżowe, białe, pistacjowe, oliwkowe i stonowane kolory ścian. Nie podrażniają układu nerwowego i cieszą oko, nawet przy długim pobycie w pokoju.

Wnętrze sypialni w jasnych kolorach można rozcieńczyć ciemnymi elementami dekoracyjnymi. Pomoże to uniknąć efektu „szpitalnego”, gdy projekt wygląda na pusty i matowy.
W tym roku klasyk powrócił do mody. A kuchnia w jasnych kolorach stała się już absolutnym trendem w nadchodzącym sezonie. A jeśli lekkie meble nie zawsze są odpowiednie, to bielone ściany mogą służyć jako podstawa wnętrza.

W klasycznej wersji kuchni ściana powinna mieć skromne, dyskretne i niepozorne jasne kolory. Wybierając materiały wykończeniowe, należy zwrócić uwagę nie tylko na komponent estetyczny, ale także na ich zdolność do nie reagowania na stałe spadki temperatury i zwiększoną wilgotność powietrza. Ponadto powinny być łatwe do czyszczenia i na ogół nie wchłaniać zanieczyszczeń.
Nawiasem mówiąc, aby wnętrze jednopokojowego mieszkania w jasnych kolorach wyglądało kompletnie i kompletnie, możesz stworzyć projekt korytarza, kuchni i sypialni w tym samym kierunku stylistycznym.

Jasna łazienka - świetna opcja dla tych, którzy cenią piękno i praktyczność w każdym z jej przejawów. Jesienią i zimą w tej części mieszkania jest całkiem chłodno, a zimne ciemne kolory tylko pogłębią ten efekt, więc projektanci zalecają trzymanie się lekkiej gamy w projekcie. Takie rozwiązanie jest również uważane za najbardziej opłacalne, jeśli wnętrze małego mieszkania lub studia jest wykonane w tej samej palecie.Praktyczne porady dotyczące wyboru właściwego projektu

Uczynienie układu tak wygodnym, jak to możliwe.

Połowa sukcesu planowanych przekształceń zależy od spełnienia tego punktu. Wszyscy wiemy, że każde ustawienie powinno być nie tylko piękne, ale także funkcjonalne. Korzystna lokalizacja mebli nadaje wnętrzu mieszkania jasne kolory, nowe życie i dodatkowe korzyści. Klasyczna kuchnia, na przykład, sugeruje brak niepotrzebnych elementów dekoracyjnych, które przeciążają ogólny obraz. W korytarzu konieczne jest również przestrzeganie minimalizmu i preferowanie ergonomicznych mebli.

Jeśli posiadasz studio i nie ma wystarczającej ilości miejsca na wygodny ruch, wnętrze salonu w jasnych kolorach powinno zawierać meble, które rozwiązują kilka zadań naraz. Transformująca sofa i stolik do kawy, który łatwo zmienia się w jadalnię - to najlepsze opcje dla małych mieszkań.
Zachowaj proporcje

W każdym projekcie, czy to w stylu klasycznym, dyskretnym minimalizmie, czy wyrafinowanym nowoczesnym, należy zachować odpowiedni stosunek objętości. Duży, masywny żyrandol wisiorek pochłonie przestrzeń i wywoła uczucie bałaganu. W jasnej sypialni nie można zainstalować białego łóżka, będzie ono wizualnie zajmować całą powierzchnię pokoju. Znając te niuanse, możesz bawić się wymiarami pomieszczenia.
Wybierz udane faktury

Aby wnętrze hali, przedpokoju lub kuchni wyglądało ciekawie, a nie bez twarzy i nudno, trzeba właściwie podejść do wyboru tekstur powierzchni. Na przykład jasna tapeta we wnętrzu sypialni będzie wydawać się jednym dużym pustym miejscem, jeśli zasłony na oknach mają identyczne kolory. Jasna podłoga we wnętrzu będzie wyglądać ciekawie i oryginalnie, jeśli na powierzchni powłoki zostanie nałożona imitacja bielonego dębu z zdobieniami drewnianymi. Oznacza to następującą zasadę: wszystkie elementy projektu powinny różnić się od siebie o 2-3 tony. Należy również zwrócić uwagę na kontrast tekstur.
Stawiamy ciemne akcenty

Aby tchnąć dynamizm w atmosferę i dodać radości, konieczne jest dodanie przestrzeni za pomocą ciemnych elementów dekoracyjnych. Ciemnoszara lub czarna poduszka na kanapie lub niebieski wazon na stoliku do kawy nadają projektowi rytm i energię.
Nie zapominaj o roślinach

Mała oaza z dekoracyjnymi kwiatami doniczkowymi wygląda bardzo ładnie. W jasnej kuchni umieść na oknie piękne garnki z zielenią do sałatek - a na parapecie będzie mała podmiejska strefa, przy sofie w salonie ustaw palmę. Zielone jasne plamy na jasnym tle będą wyglądać bardzo imponująco, a powietrze zawsze będzie nasycone tlenem.

Wnętrze w jasnych kolorach jest oczywiście niezwykle piękne i modne, ale nie zapomnij o praktyczności. Przy takich meblach konieczne jest częstsze czyszczenie ogólne, ponieważ na wybielonych powierzchniach silnie uderzają zanieczyszczenia lub kurz.Obejrzyj film: Madame de Pompadour i Madame du Barry. Wykład dr Agnieszki Rosales Rodriguez (Luty 2020).

Загрузка...