Jak zrobić saunę w mieszkaniu, domową wannę, projekt wnętrz z małą sauną - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sauna w mieszkaniu (50 zdjęć): zaprojektuj pokoje na tradycyjne wakacje

Pin
Send
Share
Send
Send


Jeśli pozwala na to przestrzeń i wnętrze mieszkania, dlaczego nie zorganizować w nim prywatnej sauny, w której można odpocząć samemu lub z rodziną i przyjaciółmi. Przecież korzyści płynące z zabiegów kąpieli i leczniczej pary są niezaprzeczalne, a przy pomocy użytecznej pary i ciepła można leczyć wiele poważnych chorób. Dlatego w artykule rozważymy, w jaki sposób wyposażona jest sauna w mieszkaniu, a także wszystkie zalety i wady takiego kroku.


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-2


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-3

Pluses sauny

Rozważ korzyści z naszej domowej sauny:

 • Organizm z każdą wizytą w łaźni parowej jest oczyszczany, leczy się, staje się silniejszy, mniej narażony na choroby i infekcje. Ta okoliczność w nowoczesnych warunkach środowiska miejskiego jest bardzo ważna. Nawet mini wersja sauny, która z łatwością wpasuje się w każdy projekt, będzie odpowiednia do regeneracji.
 • Masaż, który wykonuje się za pomocą naturalnych mioteł liściastych i iglastych, pomaga poprawić krążenie krwi. Dzięki temu nawet niektóre choroby są leczone. Ponadto masaż ten jest przydatny dla skóry - kobiet i mężczyzn po wizycie w mini saunie lub kąpieli młodszych w oczach.
 • Procedury kąpielowe łagodzą stres, wzmacniają układ nerwowy i przyczyniają się do ogólnego stwardnienia ciała. Wyobraź sobie - wróciłeś do domu z pracy, wyczerpany problemami z drogami i pracą - a będziesz miał własną saunę w mieszkaniu, gdzie możesz całkowicie się zrelaksować i posprzątać, odpocząć od palących problemów. Już sama ta świadomość ułatwi stawienie czoła codziennym przeciążeniom miejskim.
 • W przypadku przeziębienia, co nie jest rzadkością w naszym klimacie, sauna lub kąpiel jest świetnym lekarzem. Nawet w małej saunie można pozbyć się przeziębienia, wyzdrowieć z bólu gardła, ogrzać nogi itp.
 • Sauna w mieszkaniu jest często wyposażona w specjalne drzwi, które szczelnie się zamykają - nie wypuszczaj chłodnego powietrza z pomieszczenia zewnętrznego i nie wypuszczaj ciepłego wnętrza.
 • Niektóre modele saun są wyposażone w prysznic. Takie opcje są zaprojektowane dla wystarczających wymiarów mieszkania. Mini-modele, nie mogą już być brane pod uwagę.
 • Istnieją również sauny z funkcją hydromasażu. Ta opcja jest bardzo praktyczna i użyteczna, ale będzie droższa. Taka funkcja ozdobi wnętrze sauny, sprawi, że jej wystrój będzie bardziej nowoczesny.


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-4


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-5


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-6


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-8


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-9


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-10

Jakie są wady sauny w mieszkaniu w mieście:

 • Wystarczająco wysokie koszty. Aranżacja takiej sauny, nawet niewielkiej, jest daleka od przystępności dla każdego. Czasem bardziej dostępna jest kąpiel raz w tygodniu lub miesiącu.
 • Układ klasycznej sauny wymaga wystarczająco dużo wolnego miejsca, na które nie może sobie pozwolić każde wnętrze. Jednocześnie spędzając miejsce na aranżacji, nie możesz znaleźć czasu na regularne korzystanie z niego.
 • Zwiększenie zużycia energii elektrycznej. Grzejniki w saunie, nawet jeśli są mini, „zjadają” dużo kilowatów.
 • Nie każde mieszkanie może być wyposażone w taką strukturę - potrzebujemy odpowiedniego układu, odpowiednich parametrów i projektu.


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-12


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-13


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-14


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-16


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-17


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-18

Dlaczego sauna, a nie kąpiel?

Jako Rosjanie uważamy naszą łaźnię za nasze tradycyjne miejsce prania. Ale eksperci nadal zalecają instalację sauny w mieszkaniu. Jakie są jego zalety:

 • Sauna łatwiejsza do zamontowania. Istnieje możliwość zainstalowania gotowej konstrukcji nawet własnymi rękami w odpowiednim do tego miejscu, co znacznie upraszcza i upraszcza sprawę. Możesz dostosować instalację do każdego wnętrza i projektu. Mini sauna nie wymaga nawet instalacji - przenośna kabina jest ruchoma i lekka.
 • Nie musisz myśleć o odprowadzaniu wody i innych niuansach domowych, w tym o braku konieczności instalowania dodatkowego urządzenia wentylacyjnego w pokoju. W rezultacie pomieszczenie, w którym znajduje się sauna i całe mieszkanie, nie będzie narażone na wilgoć. Sucha para z sauny jest nie mniej użyteczna niż kąpiel, mokra, ale jednocześnie nie psuje wnętrza i wyglądu pomieszczenia.
 • Sauna może być zainstalowana w wersji mini. Taka kabina konstrukcyjna jest wygodnym wyjściem, jeśli chcesz mieć saunę w małym mieszkaniu.


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-19


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-20


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-21


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-22


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-23


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-24

Zastanów się, jakie rodzaje sauny domowej mogą oferować nowoczesną technologię nauki i konstrukcji.

Fitobochka

Funkcje:

 • Ten rodzaj - najbardziej kompaktowy, odpowiedni do małego mieszkania.
 • Wykonana jest w formie mini-beczki, w której zamontowane są grzejniki.
 • Wewnątrz znajduje się mała ławka dla jednej osoby, gdzie w rzeczywistości osoba siedzi, chcąc cieszyć się procedurami kąpieli. Jednocześnie głowa pozostaje na zewnątrz, a całe ciało, w tym ręce, pozostaje w środku.
 • Fitobochka domowa pozwala sprawić, by skóra była świeża i młoda, odpowiednia ogólnie dla osób, które chcą uleczyć twoje ciało.
 • Działa ze zwykłego gniazdka, nie psuje wyglądu i stylowego wnętrza - po użyciu łatwo go złożyć i zdjąć.


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha.png">


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-26

Podczerwień

Funkcje:

 • Jeśli zwykła wersja sauny może rozgrzać ciało do głębokości 5 mm, wpływając w rzeczywistości tylko na górną skórę, podczerwień nagrzewa się do 4 cm - jest to dość poważny wskaźnik.
 • Wraz z przyzwoitą głębokością ogrzewania kabina na podczerwień jest interesująca, ponieważ specjalne promienie utrzymują komfortową temperaturę powietrza. W takiej saunie możesz cieszyć się komfortowym odpoczynkiem w temperaturze 40-60 stopni, uzyskując wszystkie korzyści wynikające z ekspozycji na podczerwień.
 • Ze względu na niski poziom ogrzewania kabina na podczerwień może być odwiedzana nawet przez osoby, dla których zwykła kąpiel jest przeciwwskazana - do rdzeni, epileptyków, cierpiących na choroby skóry itp. To ciepło na podczerwień przyniesie im korzyści.
 • Domowa kabina na podczerwień przyczynia się do wydalania szkodliwych toksyn, potu, toksyn, tłustych oddziałów i innych „śmieci” w ilości około 20%, podczas gdy zwykła kąpiel, pomimo intensywnego pocenia się - tylko 5%.


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-27


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-28

Sauna fińska

 • Ta klasyczna opcja nadaje się tylko do mieszkań o przyzwoitych rozmiarach, ponieważ dla prawidłowego ułożenia klasycznej sauny będzie wymagać sporo. W mini-wersji nie występuje, więc dla małego mieszkania - nierealna opcja.
 • Dużym plusem tej opcji jest to, że taki pokój może wygodnie pomieścić kilka osób. Oznacza to, że właściciel domu może przyjmować gości tutaj, nawet prowadzić negocjacje biznesowe, relaksować się z przyjaciółmi. Oczywiście będzie to wymagało odpowiedniego projektu wnętrza, nowoczesnego lub tradycyjnego.
 • Gatunek ten jest w stanie wytworzyć najsuchsze powietrze, dlatego jest najkorzystniejszy dla chorych i dzieci. W pomieszczeniu z bardzo suchym powietrzem najłatwiej jest pozostać przez długi czas.


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-31


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-32


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-33

Gdzie zainstalować

Odpowiadając na pytanie - jak zrobić saunę w mieszkaniu - pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego dla niej miejsca. Jakie wymagania należy wziąć pod uwagę - przydatne wskazówki:

 • Jeśli konieczna jest przebudowa, kontakt z odpowiednimi usługami jest nieunikniony. Lepiej od razu się dostroić - życie w budynku mieszkalnym nakłada na najemcę jego obowiązki i wymagania.
 • Zastanów się, w jaki sposób instalacja sauny będzie pasować do wnętrza i projektu mieszkania. Oczywiście najlepszą rzeczą jest sauna w łazience lub obok łazienki. Jest to najlepszy wybór, ale nie zawsze jest odpowiedni, jeśli łazienka jest mała lub niedogodnie usytuowana - na przykład przy samym wejściu do mieszkania.
 • Łazienka w połączeniu z toaletą pozwala na wyposażenie jednego z wolnych pomieszczeń w saunę.
 • Istnieją przypadki, gdy oddzielna sauna jest rozmieszczona w przestronnej kuchni. Jednocześnie jest zamknięta i całkowicie niewidoczna - tylko drzwi są widoczne, a za nimi jest małe pomieszczenie. Ten projekt nie psuje wnętrza, jeśli kuchnia jest wystarczająco duża.
 • Jeśli loggia jest izolowana i nie mieszkasz na Dalekiej Północy, dobrym rozwiązaniem jest wyposażenie mini-sauny w loggię. Wentylacja w tym przypadku odbywa się bezpośrednio na ulicy.
 • Pamiętaj o tym, jak przeprowadzić wentylację. Jeśli ta kwestia nie jest przewidziana, para będzie osiadać tam, gdzie jest to konieczne - na meblach, półkach, lustrach, ścianach, prowadząc do ich stopniowego niszczenia i powstawania pleśni i pleśni. Wszystko to może zepsuć wnętrze i piękny wystrój mieszkania.


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-35


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-36


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-37


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-38


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-39


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-40

Jak schować

Zastanów się, jakie materiały najlepiej nadają się do aranżacji wnętrz sauny domowej:

 • Najlepszą opcją jest drewno z obróbką cieplną. Najlepszym drewnem do sauny jest lipa lub osika. Ogrzewają najgorsze i nie są smoliste, co sprawia, że ​​pobyt w saunie jest wygodniejszy. Co więcej, drzewa te mają, zgodnie z tradycyjną medycyną, właściwości lecznicze. Tradycyjna rosyjska kąpiel jest również często robiona z tych drzew.
 • Ustaw tapicerkę w pionowe paski - to optycznie powiększa pomieszczenie, co jest szczególnie ważne w przypadku mini-sauny.
 • Gwoździ podszewkę sekretnym przyjęciem - w rowku. Dzięki temu pomieszczenie stanie się bardziej estetyczne.
 • Najpierw musisz schować sufit w pokoju, a potem - ściany.
 • Podłoga jest również wykonana z drewna - ta opcja jest najlepsza. Czasami kładą podłogę wyłożoną kafelkami lub ceramiką, ale w tym przypadku nadal umieszcza się drewnianą kratownicę, aby nie poparzyć nóg.
 • Drzwi są drewniane. Nowoczesna wersja matowego lub przyciemnianego projektu również będzie wyglądać bardzo interesująco i atrakcyjnie.


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-41


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-42


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-43


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-45


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-46


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-47


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-48


sauna-v-kvartire-50-foto-dizajn-komnati-dlya-tradicionnogo-otdiha-49

Pin
Send
Share
Send
Send