Meble Wenge we wnętrzu przedpokoju, pokoju dziennym, kuchni, sypialni, łazienki i pokoju dziecięcego, pięknych kombinacji światła i ciemności - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Meble Wenge we wnętrzu (52 zdjęcia): jasny i ciemny design

Wykorzystanie drewna wenge w jego właściwościach przypominających dąb skłoniło do popularyzacji stylu afrykańskiego. Pomimo wysokiej ceny ze względu na drogie surowce, popyt na meble z wenge rośnie, ponieważ dzięki temu wnętrze wygląda luksusowo.
Aby nie stracić naturalnego bogactwa mebli, eksperci zalecają:

 1. Odpowiednio dobrać kombinację zestawów meblowych z miękkim narożnikiem i wystrojem ścian i podłogi.
 2. Unikaj wielokolorowego wnętrza. Kolorowa konstrukcja sukienki jest kategorycznie przeciwwskazana, jeśli w pokoju obecne są modułowe meble wenge.
 3. Aby utrzymać jeden styl. Nie należy oszczędzać i uzupełniać wnętrza niedrogimi tapetami, zasłonami, dywanem itp., Cały wystrój powinien być premium.
 4. Preferuj matowe powierzchnie zamiast połysku, z wyjątkiem niklowanych uchwytów i innych akcesoriów.

Zaleca się skonsultowanie się ze specjalistą przy projektowaniu pokoju z meblami wenge. Powie ci, jaka decyzja nada wnętrzu radości i uczyni go przytulnym i wyjątkowym. Opcja win-win - zastosowanie odcieni dębu.
Kombinacje kolorów wenge we wnętrzu

Meble Wenge mają kilka uniwersalnych kombinacji, które można zastosować w każdym pomieszczeniu. Naturalne odcienie drewna od ciemnego złota po czekoladę i śliwkę pozwalają na użycie prawie wszystkich kolorów. Dopuszcza się potrójną kombinację i 3-4 odcienie dębu w tym samym czasie, których zastosowanie w projekcie jest nawet zatwierdzone przez ekspertów. Zalecane są następujące interakcje kolorów:

 • wenge biały szary;
 • wenge-biało-czerwony;
 • wenge i wszystkie odcienie zieleni;
 • wenge i biały;
 • wenge i wszystkie odcienie czerwieni;
 • wenge i żółty;
 • wenge i jasnoniebieskie odcienie.


Najpopularniejsze kombinacje to wenge-biało-szary i wenge z odcieniami zieleni. Ta kolorystyka jest odpowiednia do projektowania każdego pomieszczenia: salonu, przedpokoju, sypialni, kuchni, a nawet pokoju dziecięcego. Używając odcieni zieleni, pokój można wizualnie podzielić na strefy funkcjonalne.


Wystrój salonu: luksus i tylko luksus

Meble Wenge są najwyraźniej widoczne w salonie. Projektanci polecają modułowe zestawy mebli z uchwytami, wspornikami, stołami i stołami, miękkimi fotelami i sofami do wyboru ciemnych odcieni lub w dwóch kolorach. Bardziej opłacalne w salonie z kolorem wenge wyglądają na matową powierzchnię, a nie połysk.

Na podłogę lepiej kupić ciemny laminat lub parkiet. Wentylatory dywanowe mogą pokryć podłogę salonu dywanem pasującym do tapety. W połączeniu z meblami wenge i parkietem z jasnego dębu, odcień drewna musi być wybrany z zakresu kolorów tego ostatniego.


Do dekoracji ścian w salonie można użyć tapet winylowych, włókninowych i szklanych, tkania obrazów, kamienia i wielu innych. Lepiej odrzucić dywany na ścianach. W przypadku okien zaleca się wybór klasycznych zasłon pasujących do wyposażenia. Salon to jedyne pomieszczenie w domu, które daje wyobraźnię przy dekorowaniu ścian pod meblami wenge. Stosując tapetę do malowania, można eksperymentować z odcieniami, podświetlając odległe i zaciemnione rogi, przechodząc do jaśniejszego tonu.

Połączenie dwóch materiałów do wystroju podkreśli wszechstronność salonu. Podstawową zasadą jest unikanie połysku, opcji budżetowych na zasłony, tapety i wykładziny, a nie oszczędzanie na laminacie.


Dom zaczyna się korytarzem

Meble Wenge na korytarz powinny być dobrane z uwzględnieniem oświetlenia pomieszczenia. Aby uniknąć mroku, należy używać kontrastów i szczegółów z połyskiem. Szafki, wieszaki i stojaki w korytarzu można kupić w dwóch kolorach z lekkimi uchwytami - uchwytami lub umywalkami. Dekoracje ścienne są dobrane tak, aby pasowały do ​​lekkiej części mebli. Częściej jest to tłoczona tapeta, rzadziej - naturalny materiał (tkanina bambusowa, tkanie słomy, fornir dębowy), na podłodze - ciemny laminat.

Duży korytarz może być urządzony pod drzewem, zbierając brązowy odcień mebli. W wiejskim domu cegła będzie idealnie pasować do wnętrza. Jeśli w korytarzu znajduje się okno, odpowiednie jest połączenie wenge i odcieni zieleni lub odcieni dębu lub pomarańczy. Zaleca się kolor zasłon lub rolet, aby wybrać ton lżejszy niż meble.

W standardowym korytarzu w wieżowcu kontrast tworzy dodatkowe oświetlenie dzięki taśmom LED, kinkietom i lampom reflektorowym, tworząc jasne odbicia na szczegółach z połyskiem.Projektowanie wnętrz kuchni

Zestawy kuchenne Wenge nie nadają się do małych pomieszczeń. Jeśli kuchnia ma 7 kwadratów lub mniej, a właściciele naprawdę chcą nadążyć za duchem czasu, to jasne szafki modułowe z uchwytami-wspornikami są w porządku. Gama kolorów w połączeniu nasyconego brązu ze wszystkimi odcieniami zieleni jest idealna. W przypadku małej kuchni niepożądane jest używanie ciemnych kolorów.


Modułowe meble kuchenne wenge z wbudowanymi uchwytami nie wymagają dodatkowego wystroju, dzięki naturalnemu wzornictwu. W kuchni wystarczy kilka szklanych lub metalowych części o połysku, ale nie rozproszonych, ale z płynnym przejściem w odcieniu i funkcjonalności. Laminat ciemnych tonów jest układany na podłodze.Wenge w przedszkolu: być albo nie być

Kupując modułowe meble wenge w pokoju dziecięcym, niektórzy projektanci są sceptyczni. Dla przedszkolaków zaleca się przerwanie wyboru w jasnym stylu z wesołymi tapetami i zasłonami. Dopuszczalne są kolory wenge w jasnych odcieniach łóżeczka, stołu, komody i szuflad z jasnymi uchwytami.


Uczniowie mogą zrobić przedszkole pod drzewem, używając wszystkich odcieni dębu w kombinacji kolorów. Kilka jasnych detali z błyszczącymi, oryginalnymi uchwytami na drzwiach łagodzi surowy styl mebli wenge. Świetna opcja w przedszkolu - to modułowa szafa w dwóch kolorach. Na oknach pasują rolety rzymskie lub klasyczne, pasujące do mebli.

Na podłodze u projektantów dzieci radzimy stosowanie laminatu lub parkietu. Zaprojektowane pod drzewem - brązowe, z dwukolorowymi meblami wenge - w tonacji ciemnej części.
Najbardziej romantyczne wnętrze

Sypialnia to jedyne pomieszczenie, w którym można zaakceptować oszczędności, ale nie na wystroju ścian i zasłon, ale na meblach. Kiedy projektujesz pokój w minimalistycznym stylu, możesz odmówić zakupu pełnego zestawu mebli modułowych i kupić szafę lub łóżko. Aby zachować styl, jedną ze ścian można ozdobić panelem wenge.

Wnętrze sypialni zaleca się wybrać albo w trzech uniwersalnych kolorach, albo w odcieniach zieleni i czerwieni. Meble tapicerowane nie powinny wytrzymywać szafki i nie powinny wystawać na bladą ścianę. Umieść parkiet lub podłogę laminowaną i mały dywan na górze.