Projekt łazienki 3 m2, opcje układu i 72 pomysły na wystrój wnętrz, wybór właściwej płytki, kabiny prysznicowej i pralki - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wnętrza łazienki 3 kwadratowe. m. (72 zdjęcia): planowanie małego pokoju

Mieszkanie w Chruszczowie - to cała epoka. Główną cechą Chruszczowa jest układ: małe kuchnie i małe łazienki o powierzchni około 3 metrów kwadratowych. m. Często łazienka w Chruszczowie połączyła się, tj. toaleta i łazienka znajdują się w tym samym pokoju. Współcześni deweloperzy są również zainteresowani tańszymi mieszkaniami, osiągając to poprzez zmniejszenie powierzchni. Dlatego w nowoczesnych apartamentach typu studio łazienki nie przekraczają 3 metrów kwadratowych. m występują dość często.


Projekt i projekt łazienki, której powierzchnia wynosi tylko 3 metry kwadratowe. m, powinny być przemyślane w najmniejszym szczególe. Konieczne jest maksymalne wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni, tworząc piękne wnętrze i funkcjonalny design.

Podstawowe zasady

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest narysowanie diagramu (projektu) na papierze, gdzie zostanie wyświetlony układ i przyszłe wnętrze łazienki. Układ ma bezpośredni wpływ na wykorzystaną przestrzeń, więc należy wziąć pod uwagę wszystkie wystające elementy, wyświetlić skok wentylacji i lokalizację pionu. Drzwi do łazienki powinny otwierać się na zewnątrz. Po wyświetleniu głównych elementów można przejść do umieszczenia instalacji wodociągowej, źródeł światła i luster. Dla wygody i większej przejrzystości stosowane są specjalne programy - wizualizatory wnętrz. Tak powstaje projekt przyszłej łazienki.

W małej łazience o powierzchni 3 metrów kwadratowych. m powinno być dużo światła. Im więcej światła w pokoju, tym bardziej przestronne i przytulne. Lepiej jest, jeśli istnieje kilka źródeł światła. Dobrym pomysłem jest zainstalowanie lustra z lampami. Pozwoli to odbijać światło, oświetlając pomieszczenie w jak największym stopniu. Ponadto kilka źródeł światła pozwala wybrać tryb oświetlenia.

Konstrukcja małej łazienki wymaga użycia jasnych pastelowych odcieni. Czysty biały kolor płytek na ścianach i podłodze będzie przypominał wnętrze szpitala lub sanatorium. Lepiej jest wybrać płytki z dyskretnymi wzorami naturalnymi lub geometrycznymi. Sama wanna i toaleta mogą być czysto białe.

Nie zaśmiecaj przestrzeni, bo 3 metry kwadratowe. m - to trochę. Pralka może być umieszczona w kuchni, na korytarzu lub w korytarzu, a kosz na bieliznę jest wyjmowany pod zlewem - dzięki temu wnętrze stanie się minimalistyczne. W małym pokoju lepiej zostawić tylko najbardziej potrzebne.


Ściany, podłoga i sufit: pomysły projektowe

Projektanci oferują wiele pomysłów na kompetentną naprawę łazienki. Do dekoracji i dekoracji ścian preferowane są wodoodporne farby, tapety z wodoodporną impregnacją i płynne tapety imitujące kamień naturalny. Współczesne trendy nie ograniczają ucieczki fantazji. Możesz użyć dowolnego stylu: metalicznej high-tech, przytulnej prowansalskiej lub marmurowej starożytności. Główną zasadą nowoczesnej naprawy jest racjonalne wnętrze.

Najbardziej optymalną opcją wykończenia są płytki ceramiczne. Różnorodność kolorów zaspokoi potrzeby najbardziej nietypowych pomysłów projektowych.

Ciekawy pomysł w projektowaniu ścian stworzy boki. Dolna część ściany może być wyłożona nieco ciemniejszym i cieplejszym odcieniem, a górna część - jaśniejsza lub nawet biała. W łazience 3 metry kwadratowe. m nie należy używać zbyt jasnych kolorów, lepiej jest preferować ciepłe jasne odcienie: krem, beż, kolor proszku lub kości słoniowej.

Płytki ceramiczne są najczęściej używane do wykończenia podłogi. Nie zapomnij o specjalnych matach do kąpieli - pomogą one urozmaicić projekt i staną się punktem kulminacyjnym projektu.

Sufit w łazience jest tradycyjnie malowany. Farby są różne, ale następujące opcje są najbardziej odpowiednie dla łazienki:

 • akryl;
 • lateks;
 • emulsja wodna.

Sufit w łazience może być osłonięty plastikowymi panelami, podwieszany lub podwieszony sufit, ale te pomysły są bardziej odpowiednie w pomieszczeniach o niskiej wilgotności.
Wanna lub prysznic?

Jeśli łazienka jest osobna, tj. Ponieważ toaleta znajduje się w oddzielnym pomieszczeniu od łazienki, można wybrać klasyczną wannę prostokątną. Osoba o średniej wysokości będzie komfortowo w wannie od 150 cm długości i 70 cm szerokości. Takie wymiary zmieszczą kompaktową pralkę i mały zlew. Możesz dać pierwszeństwo mniejszej wannie, ale jej instalacja staje się nieuzasadniona. Zaletą kąpieli nad prysznicem - możliwość leżenia zabiegów wodnych. A w wannie o długości 120-130 cm dorosły nie będzie kłamał bardzo wygodnie.

W połączonej powierzchni łazienki 3 metry kwadratowe. m można zainstalować narożną wannę. Wybór takiej wanny pozwoli zrobić miejsce na instalację toalety. Pomysł zainstalowania narożnej wanny jest taki, że ostatecznie zajmuje ona trochę mniej miejsca niż klasyczny prostokątny. Ten układ pozwala pomieścić większą objętość, ponieważ znajduje się na przekątnej. Ponadto większość wanien narożnych ma wbudowane powierzchnie, które zastępują półki i szafki. To zrobi miejsce na podłodze.

Wybierając klasyczną łazienkę z prysznicem, musisz pomyśleć o tym, co chcesz. Oczywiste jest, że pod prysznicem nie będziesz w stanie się zrelaksować, ale jest bardziej kompaktowy i bardziej odpowiedni na małej przestrzeni (jeśli łazienka ma tylko 3 metry kwadratowe). Ponadto nie ma potrzeby zakupu gotowego prysznica, można go wykonać niezależnie. Pozwoli to stworzyć kabinę prysznicową dokładnie zgodnie z planowanym rozmiarem i uosabiać odważne pomysły.
Wnętrze

Do łazienki 3 kwadratowej. Główną ideą jest prawidłowe i efektywne wykorzystanie obszaru. Zamiast zwykłej toalety możesz skorzystać z toalety narożnej. Taka konstrukcja toalety pomoże uwolnić środkową część łazienki, zwłaszcza jeśli wybrany zostanie prysznic narożny. Jest toaleta na konsolę, która idealnie pasuje do każdego wnętrza i projektu. Pomysł muszli klozetowej polega na tym, że zbiornik jest ukryty przed oczami w specjalnym pudełku.

Producenci sprzętu gospodarstwa domowego dbają o każdego potencjalnego nabywcę, więc nie będzie trudno znaleźć pralkę o kompaktowych rozmiarach, odpowiednią do każdego wnętrza. Pralka do łazienki w Chruszczowie musi być wąska i mała. Dlatego należy zwracać uwagę na pralki z obciążeniem pionowym.

Tworząc projekt łazienki, musisz zapamiętać materiały, które zostaną użyte. Lepiej jest dawać pierwszeństwo sztucznym materiałom, które mają gęstą strukturę (reprodukcja bakterii będzie minimalna):

 • płytki ceramiczne;
 • granit ceramiczny;
 • farby lateksowe;
 • panele plastikowe.

Nie jest konieczne używanie takich materiałów jak:

 • płyty gipsowo-kartonowe;
 • drewno (bez odpowiedniego traktowania);
 • farba nieprzemakalna;
 • tapeta.

Materiały te nie są przeznaczone do pomieszczeń o wysokiej wilgotności. Płyty gipsowe są szybko deformowane. Drewno służy jako idealne środowisko dla rozwoju patogenów, pleśni i bakterii ze względu na porowatą strukturę. Ściany pomalowane farbą bez efektu odpychania wody szybko znikną i pękną. Tapeta nadaje się do zaprojektowania łazienki tylko w przypadku, gdy posiadają wodoodporność, a ściana, która nie jest wklejona w bezpośrednim kontakcie z wodą, jest wklejana.

Jasna kurtyna w wystroju łazienki może być kurtyną do łazienki. Użyj go, aby ożywić wnętrze. Pomysły odbitek, wzorów i kolorów zasłon są niemal nieograniczone - od klasycznych monochromatycznych po obrazy postaci z kreskówek i filmów. Kolejna kurtyna służy jako wizualny separator przestrzeni między łazienką a toaletą.
Mozaika wygląda bardzo stylowo i ciekawie. Potrafi ozdobić ściany i podłogę, rozłożyć zderzaki lub „zarysować” poszczególne obiekty (na przykład lustro), czyniąc wnętrze bardziej skomplikowanym. Pomysły wzorów i motywów mozaiki są niemal nieograniczone.

Ogólnie rzecz biorąc, wnętrze łazienki nie powinno być zbyt prowokacyjne, nasycone kolorami lub przedmiotami o skomplikowanych kształtach. Lepiej jest preferować neutralne kolory, które sprawią, że wnętrze będzie bardziej uniwersalne dla każdego członka rodziny. W końcu łazienka jest miejscem ogólnego użytku rodzinnego i każdy powinien polubić jej projekt.