Projektowanie wnętrz bez okien, imitacja okien i projekt salonu, sypialni, kuchni i innych pomieszczeń - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wnętrze pokoju bez okien (21 zdjęć): przytulne i jasne pomieszczenie

Pin
Send
Share
Send
Send


W nowoczesnych mieszkaniach indywidualne planowanie lub przebudowa często tworzą pokoje, które nie mają jednego okna. Początkowo mogą to być pomieszczenia gospodarcze, garderoby, łazienki i inne pomieszczenia inne niż główne w domu, zazwyczaj niewielkim obszarze. Sprawiając, że wnętrze tych pomieszczeń jest konieczne, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych punktów, które pomogą zrekompensować brak naturalnego światła w nich i uczynić projekt harmonijnym. W artykule powiemy Ci, jak prawidłowo zaprojektować pokój bez okien - czego szukać i jakie aspekty należy robić ostrożniej.


interer-komnati-bez-okon-21-foto-delaem-pomeshenie-uyutnim-i-svetlim


interer-komnati-bez-okon-21-foto-delaem-pomeshenie-uyutnim-i-svetlim-2

Techniki projektowania

Rozważmy, jakie techniki projektowania i dekoracji możemy osiągnąć w harmonijnym pokoju bez okien:

Imitacja okna

Odbiór ten jest najczęściej spotykany w małym pokoju. Stwarza to całkiem realistyczne wrażenie obecności okna. Wszakże brak okien psychicznie negatywnie wpływa na osobę. Psycholodzy twierdzą nawet, że nawet jeśli po prostu wyciągniesz węgiel na ceglaną ścianę z oknem na ścianie pokoju, samo to będzie miało pozytywny wpływ na nastrój i stan układu nerwowego. Techniki imitacji:

 • Dla dokładności możesz zawiesić zasłony - w miejscu, w którym chcesz „okno”. Pobliski wentylator może wywołać wrażenie, że wiatr z ulicy się trzęsie. A lampa za zasłoną podtrzyma wrażenie, że światło wychodzi na zewnątrz. W tym przypadku sama zasłona nie powinna być zbyt gęsta, lepsza - półprzezroczysta. W ten sposób można urządzić nawet salon lub sypialnię.
 • Jeśli powiesisz duży obraz w krajobrazie lub tematyce morskiej na ścianie małej kuchni lub sypialni, ta technika pomoże stworzyć wrażenie, że w pokoju jest okno. Ale obraz powinien być w jasnych, lepszych odcieniach niebieskiego, zielonego. Papier fotograficzny z pejzażami i realistycznymi obrazami wegetatywnymi robi takie samo wrażenie - mogą ozdobić zarówno salon, jak i sypialnię.
 • Doskonałym rozwiązaniem byłoby zdjęcie z motywem miejskim - na przykład jasno oświetlona ulica w Nowym Jorku lub inna metropolia. Taki obraz lub tapeta może zrobić całkiem wiarygodne wrażenie widoku z okna. Taki projekt można często oglądać w telewizji, gdy prezenter znajduje się w studiu ozdobionym realistycznym panelem. Wszyscy widzowie mają wrażenie, że za prezenterem jest okno, w którym na przykład widoczna jest wieczorna Moskwa. Dzięki tej technice sypialnia lub przestrzeń małej kuchni bez okien będą grać w nowy sposób.
 • Świetnym pomysłem na zdjęcie jest długi chodnik, który idzie daleko w nieskończoność. Ta technika wizualnie rozszerza przestrzeń małego pokoju bez okien - pomieszczenie stanie się bardziej wizualne.
 • Specjalne plastikowe panele formujące, które są wbudowane w światła, mogą sprawiać wrażenie, że w pokoju jest okno. Ta konstrukcja wygląda szczególnie dekoracyjnie, gdy światła w pomieszczeniu są wyłączone. Nie nadaje się do kuchni, szczególnie - mała.
 • Użyj, aby ozdobić wnętrze lustra. Dzięki zdolności do odbijania światła mogą dobrze zastąpić okna. Ponadto rozszerzają wnętrze małego pokoju.


interer-komnati-bez-okon-21-foto-delaem-pomeshenie-uyutnim-i-svetlim-5


interer-komnati-bez-okon-21-foto-delaem-pomeshenie-uyutnim-i-svetlim-6

Witraże

 • Wraz z imitacją otworu okiennego witraże służą również jako stylowa dekoracja dekoracyjna wnętrza i nadają się również do małego pomieszczenia.
 • Za barwioną kompozycją można umieścić źródło sztucznego oświetlenia. Ta technika podkreśli witraż, sprawi, że przestrzeń kuchni lub sypialni stanie się obszerniejsza i bardziej elegancka.
 • Witraże tworzą wspaniały nastrój ze względu na ich piękno i dekoracyjność, odpędzają bluesa, depresję i wyglądają oryginalnie.
 • Wygląda świetnie na witrażową dekorację łazienki, kuchni, a nawet korytarza.

Są w stanie stworzyć imitację naturalnego światła w pomieszczeniu bez okien - jeśli zainstalujesz ukryte przed oku. Mogą być umieszczone w specjalnych panelach w suficie, za szafkami i meblami. Takie rozproszone oświetlenie wygląda bardzo dekoracyjnie, projekt nadaje miękkości atmosferze, która nie jest szkodliwa dla oczu - sypialnia lub salon stają się przytulne i wygodne.

Używaj różnych urządzeń - wszelkiego rodzaju modyfikacji i odmian. Używaj lamp podłogowych, kinkietów, reflektorów, żyrandoli, lampek nocnych, lamp stołowych itp.


interer-komnati-bez-okon-21-foto-delaem-pomeshenie-uyutnim-i-svetlim-10


interer-komnati-bez-okon-21-foto-delaem-pomeshenie-uyutnim-i-svetlim-11

Lustra

 • Ten szczegół wnętrza nadaje głębi pomieszczenia, doskonale odbija światło, podwajając jego ilość.
 • Lustra idealnie nadają się do każdego wnętrza, w dowolnym stylu, w jakim mogą być zdobione. Różnice będą tylko w postaci luster i konstrukcji ramy.
 • Doskonały odbiór to umieszczenie specjalnych paneli lustrzanych w małym pokoju pod sufitem. Będą odbijać światło, które wypełni całe pomieszczenie miękkim rozproszonym oświetleniem, sprawi, że jego konstrukcja będzie znacznie lżejsza i wizualnie lżejsza.
 • Połączenie luster i lamp. Na przykład mały kinkiet przymocowany do krawędzi lustra stworzy dwa razy więcej światła, ozdobi wnętrze.


interer-komnati-bez-okon-21-foto-delaem-pomeshenie-uyutnim-i-svetlim-12


interer-komnati-bez-okon-21-foto-delaem-pomeshenie-uyutnim-i-svetlim-13

Powierzchnie

Używaj w małym pomieszczeniu, nie matowym, ale błyszczącym. Mogą to być lakierowane półki, stoły, szafki itp. Światło odbija się w błyszczących powierzchniach i rozprzestrzenia się w salonie lub kuchni.


interer-komnati-bez-okon-21-foto-delaem-pomeshenie-uyutnim-i-svetlim-14


interer-komnati-bez-okon-21-foto-delaem-pomeshenie-uyutnim-i-svetlim-15

Wskazówki

Kilka przydatnych punktów:

 • Przy tworzeniu pokoju bez okien, użyj więcej lekkich elementów. Nie powinieneś zaśmiecać takiego pokoju ciemnymi, ponurymi meblami i dekoracjami - w takiej odpłacie, w dosłownym znaczeniu tego słowa, nie będzie wystarczającej ilości powietrza w obrazie. Sufit salonu lub kuchni bez okien jest koniecznie biały, a jego konstrukcja powinna być prosta.
 • Więcej szklanych powierzchni. Ten przezroczysty materiał tworzy lekkie i świeże wnętrze w małym pokoju. Na przykład można użyć szklanych blatów, drzwi szafek meblowych, błyszczących szklanych bibelotów. Salon, sypialnia lub inny pokój z przewagą szkła będą wyglądać nowocześnie i elegancko.
 • Właściwie używaj tekstyliów do wnętrza. W pokoju bez okien nie potrzebujesz grubych, ciężkich zasłon i zasłon, narzut. Tekstylia w sypialni lub salonie powinny podtrzymywać „lekkie” wrażenie - dlatego przydadzą się delikatne, przezroczyste tkaniny. Tekstylia mogą być również drapowane, z licznymi fałdami powietrza przymocowanymi do pokoju bez okna nieważkości.
 • Jeśli pokój zawiera wnękę ścienną, musi mieć oddzielne źródło światła, może nie jedno. Taka konstrukcja sprawi, że narożnik będzie doskonałą imitacją okna.
 • Chromowane i niklowane powierzchnie spadną na dziedziniec w pomieszczeniu bez okna. Będą wyglądać bardzo dobrze, jeśli projekt pokoju jest zaprojektowany w stylu high-tech lub minimalizmu.


interer-komnati-bez-okon-21-foto-delaem-pomeshenie-uyutnim-i-svetlim-16


interer-komnati-bez-okon-21-foto-delaem-pomeshenie-uyutnim-i-svetlim-17


interer-komnati-bez-okon-21-foto-delaem-pomeshenie-uyutnim-i-svetlim-18


interer-komnati-bez-okon-21-foto-delaem-pomeshenie-uyutnim-i-svetlim-19


interer-komnati-bez-okon-21-foto-delaem-pomeshenie-uyutnim-i-svetlim-20


interer-komnati-bez-okon-21-foto-delaem-pomeshenie-uyutnim-i-svetlim-21

Pin
Send
Share
Send
Send