Kuchnia Design 18 Sq. M., Planowanie połączonej kuchni z salonem lub balkonem, wnętrze kuchni w apartamencie typu studio - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Kuchnia wnętrzowa 18 metrów kwadratowych. m. (50 zdjęć): układ i piękne projekty

Pin
Send
Share
Send
Send


Powierzchnia kuchni 18 metrów kwadratowych. m. - to prawdziwy luksus. W budynkach mieszkalnych kuchnię tego obszaru można spotkać rzadko, z wyjątkiem sytuacji, gdy jest połączona z pokojem dziennym, korytarzem lub apartamentami typu „studio”, gdzie wszystko znajduje się w jednym pokoju. W prywatnym domu lub domku takie przestronne kuchnie są znacznie bardziej powszechne. Wciąż komponując projekt przyszłego domu, wielu klientów wskazuje na potrzebę przestronnej kuchni. Na 18 metrach kwadratowych. m. możesz pozwolić fantazjom wędrować, stworzyć oryginalny projekt, którego układ i projekt będą wyjątkowe i śmiało ucieleśniają wszelkie pomysły.


18


18-2


18.png">


18-3


18-4


18-5

Połączone kuchnie

Taka opcja jak kuchnia, w połączeniu z następnym pokojem lub korytarzem, jest bardzo popularna w nowoczesnej renowacji. Oczywiście rozbiórka i demontaż ścian wymaga pewnych kosztów fizycznych, finansowych i biurokratycznych. Zmiana układu mieszkania musi być skoordynowana z władzami mieszkaniowymi, aby uniknąć zniszczenia ścian nośnych.

Kuchnia i salon

Kuchnia i salon mogą być łączone bez znacznych strat dla obu stref, zwłaszcza jeśli łączna powierzchnia wynosi 17 metrów kwadratowych. m. - 18 metrów kwadratowych. m. Powierzchnia pokoju od 17 kwadratowych. m. pozwala umieścić pełną kuchnię, dość duży stół jadalny i wyposażyć gości w łóżko. Z punktu widzenia projektowania konieczne jest wizualne podzielenie pokoju na 2 główne obszary:

  • strefa gotowania;
  • salon i jadalnia.


18-7


18-8


18-9


18-10


18-11

Kuchnia i korytarz

Kuchnia połączona z korytarzem nieco traci wersję z salonu. Przede wszystkim dlatego, że hol wejściowy jest dość brudnym miejscem. Aby zmniejszyć ilość brudu ulicznego, możesz zbudować mały pokój przy drzwiach wejściowych, który pomieści odzież wierzchnią i buty. Jeśli nie jest to możliwe, możesz zrobić partycję z płyty gipsowo-kartonowej z dużym oknem: pokoje zostaną połączone, ale będzie mniej zanieczyszczeń. Oprócz praktycznego zastosowania, projekt ten pełni znaczącą rolę estetyczną w projektowaniu wnętrz: okno wewnętrzne w mieszkaniu wygląda oryginalnie.


18-12


18-13


18-14

Kuchnia w studio

Apartamenty typu studio cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi rozpoczynających samodzielne życie. Projekt kuchni w studiu powinien być przemyślany w najdrobniejszych szczegółach - całkowita powierzchnia mieszkania to oczywiście ponad 17 metrów kwadratowych. m. lub 18 kwadratowych. m., ale rzadko przekracza 30 metrów kwadratowych. m ... W studio lepiej jest dawać pierwszeństwo minimalizmowi i jasnej palecie kolorów. Jasne akcenty można wykonać na dużych elementach wnętrza: lodówce, sofie i krzesłach. Kuchnia w apartamencie typu studio może obejść się bez pełnego stołu. Dokonując projektu wnętrza studia, lepiej jest dać pierwszeństwo licznikowi barowemu. Jest bardziej kompaktowy i dobrze wpasuje się w każdy styl i design: od high-tech po neoklasycyzm.


18-15


18-16

Kuchnia połączona z balkonem

Jest to kolejny oryginalny projekt przestrzeni kuchennej (i jej wzrost do 17 m2, a nawet 18 m2). Można go przekształcić, instalując blat zamiast parapetu, a na samym balkonie można zbudować małą sofę. Zwłaszcza jeśli jest to apartament typu studio. Jeśli kuchnia jest połączona z salonem, można wyjąć lodówkę z pokoju na balkon. Albo wyjmij strefę gotowania, zostawiając 18 metrów kwadratowych. m. do salonu i jadalni. Lub zorganizuj mały ogródek frontowy na balkonie, zwłaszcza jeśli strona jest słoneczna, pietruszka roślinna, mięta i bazylia. Przyjemnie każdej gospodyni będzie gotować w pięknej kuchni, a świeże aromatyczne zioła zawsze będą w domu.


18-17


18-18


18-19

Projekt kuchni w prywatnym domu

Jeśli kuchnia ma 18 metrów kwadratowych. m. w domu prywatnym nie ma przeszkód do realizacji jakiegokolwiek projektu. Nie ma żadnych ograniczeń przy przeprowadzaniu dostaw gazu lub wody, więc piec, zlew, zmywarka mogą być ustawione nawet na środku pokoju. Do prywatnego domu z przestronną kuchnią o powierzchni 17 metrów kwadratowych. m. - 18 metrów kwadratowych. m. idealne style wnętrz, takie jak:

  • Prowansja. Jasne pastelowe kolory, drewniany zestaw z motywami kwiatowymi i kwiatowymi, krzesła z nieskomplikowanymi rzeźbami. Pełna dominacja naturalnych materiałów.
  • Włoski styl. We wnętrzu dominują piaskowożółte i ciemne kolory kawy. Integralną częścią projektu kuchni włoskiej powinno być duże okno na środku pokoju. Cegła dekoracyjna służy do imitowania kamiennych ścian i drewnianych belek imitujących belki stropowe. Kuchnia w stylu włoskim będzie jednym z najbardziej komfortowych miejsc w domu.
  • Nowoczesny Ten styl jest bardzo podobny do high-tech i obejmuje również wykorzystanie zaawansowanych technologii. Ale w przeciwieństwie do hi-tech, cichsze kombinacje kolorów są odpowiednie w stylu modernistycznym, stosuje się bardziej naturalne materiały - naturalny kamień i drewno. We wnętrzu w nowoczesnym stylu zwyczajowo instaluje się wiele źródeł oświetlenia, co pozwala na dalsze strefowanie przestrzeni.


18-20


18-21


18-22


18-23


18-24


18-2.png">


18-25


18-26


18-27


18-29


18-30


18-31

Tradycyjnie zestawy kuchenne mogą być kilku typów:

  • zestaw liniowy (umieszczony wzdłuż ściany);
  • zestaw słuchawkowy z elementem wyspowym, odłączony od głównej struktury;
  • zestaw kątowy (lub w kształcie litery L);
  • W kształcie litery U (lub prostokątny).


18-35


18-36


18-37


18-38


18-39


18-40


18-41


18-42


18-43


18-44


18-45


18-46


18-47


18-48

Pin
Send
Share
Send
Send