Lampy w stylu Loft, stołowe, ścienne, sufitowe i podłogowe w projektowaniu wnętrz - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Lampy w stylu Loft w wystroju wnętrz (50 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Obecnie bardzo popularny jest ciekawy projekt wnętrza o nazwie „loft”. Jego wybór zakłada celowo szorstkie powierzchnie, tablicę przemysłową i przemysłową, minimalny komfort, duże przestrzenie, otynkowane ściany z czerwonej cegły. Mieszkanie w takim wnętrzu musi mieć specjalne oświetlenie, starannie dobrane tak, aby pasowało do całego otoczenia. W artykule przyjrzymy się cechom tego oświetlenia i dowiemy się, jak wybrać najbardziej odpowiednie lampy loftowe do swojego mieszkania.


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-2


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto.png">

Trochę o stylu loftu

Projekt loftu, jak prawie każdy, przyszedł do nas z krajów zachodnich, a dokładniej z USA. Ma swoje początki w latach 40. ubiegłego wieku, kiedy w wojnie i latach powojennych przeciętny Amerykanin miał problem z mieszkaniem raczej ostro. Bogaci ludzie mieli swoje domy, a samo posiadanie co najmniej jakiejś nieruchomości sprawiło, że osoba stała się szanowanym obywatelem. A ci, którzy nie mieli szczęścia kupić lub odziedziczyć domu, musieli mieszkać gdziekolwiek. Łącznie z osiedlaniem się w mieszkaniach i początkowo lokalami niemieszkalnymi - budynkami dawnych fabryk, upadłymi przedsiębiorstwami, magazynami itp. Wszystkie były przyzwoitych rozmiarów i miały wysokie sufity, ogromne okna, ale nie były odpowiednio urządzone. Praktyczni Amerykanie stworzyli te funkcje, a nawet wady w stylu loftów.


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-4


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto.jpeg">


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-2.jpeg">


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-5


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-3.jpeg">


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-4.jpeg">

Rozważ charakterystyczne cechy stylu loftu, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju urządzenia są potrzebne:

 • Wymagana duża przestrzeń. Dużo światła, duże okna i wysokie sufity. Przecież to właśnie te cechy miały przestronne sklepy fabryczne, w których gniazdowali odkrywcy w stylu loftów. Do takich pomieszczeń najlepiej nadają się projektowe reflektory lub kinkiety.
 • Co najmniej partycje. Przestrzeń powinna być jak najbardziej otwarta. Nie ma pokoi, ciasnych małych zamkniętych pokoi, styl loftowy nie akceptuje. A sypialnia i salon oraz kuchnia mogą być połączone w jednym dużym pokoju. Lampy sufitowe w formie żyrandola mogą być uzupełnione innymi odmianami, wśród których znajdują się kopie stołu i ściany.
 • Stosowana jest technika kontrastu. Szorstki jest połączony z miękkim, jasnym i chwytliwym - z nijakim i celowo nieleczonym. Na przykład szorstki ceglany mur lub masywny metalowy pręt można uzupełnić jasnym ogromnym obrazem, a kolorowy puszysty dywan może leżeć obok żelaznej belki imitującej nakładanie się. Odpowiednie kinkiety i żyrandole sufitowe będą stanowić przyzwoitą oprawę dla tak niezwykłego otoczenia.
 • Swoboda połączona jest z komfortem, niepoddane obróbce powierzchnie mogą idealnie obramować przytulne meble: miękkie sofy i dywany. Dlatego wybór elementów wnętrza w tym stylu jest dość skomplikowanym zadaniem, wymaga przygotowania projektu.


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-5.jpeg">


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-8


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-6.jpeg">


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-7.jpeg">


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-9


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-8.jpeg">


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-9.jpeg">


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-10

Światła w stylu Loft

Zrozumiemy - jakie lampy użyć w tym wnętrzu. Funkcje:

 • Mieszkanie w stylu loftu oznacza dużo naturalnego światła, więc oświetlenie jest wymagane tylko w ciemnych porach dnia. Ponadto okna w tym przypadku zazwyczaj nie są zamykane zasłonami - ponieważ mieszkania na poddaszu najczęściej znajdują się na wyższych piętrach budynków, uzasadniając ich nazwę. Modele LED, zarówno zewnętrzne jak i stacjonarne - dobry wybór dla takiego mieszkania.
 • Jako oprawy, styl loftowy pozwala na różne warianty: mogą to być zarówno designerskie lampy podłogowe, kinkiety ścienne, lampy stołowe, żyrandole sufitowe i oświetlenie punktowe - ale wszystko powinno być zaprojektowane w specjalny sposób - gruby, zwięzły i minimalistyczny.
 • Lampy sufitowe często zawieszane są na dość masywnych żelaznych lub stalowych łańcuchach, które również przyczyniają się do otaczającego osobliwego wnętrza. Metalowy pręt - również częsty wybór dla nogi lampy.
 • Lampy mają klosz w neutralnych odcieniach. Nadmierny wybór dekoracji w tym przypadku jest niewłaściwy.
 • Aluminiowe lampy - jedna z najpopularniejszych wśród projektantów do dekoracji wnętrz w stylu loftu. Aluminium jest doskonałym materiałem, bardzo odpowiednim w tym przypadku. W końcu ma naturalny, niezbyt jasny stalowy kolor, wygląda stylowo i całkiem funkcjonalnie. Aluminiowa listwa wygina się łatwo, co pozwala nadać metalowi dowolny kształt, w zależności od pomysłu projektanta. Ponadto aluminiowe żyrandole lub kinkiety świetnie wyglądają na tle charakterystycznych ścian z czerwonej cegły, charakterystycznych dla stylu loft.
 • Szeroko stosowane lampy wiszące w stylu loftów w formie mini-reflektorów. Mogą powtarzać specyficzne dla fabryki lampy sufitowe o długim czasie świecenia itp.
 • Obowiązkiem pokoju w stylu loftu jest użycie kilku lamp we wnętrzu, a nie jednego. Konieczne jest zaznaczenie różnych stref w każdym pokoju. A jeśli pokoje są połączone w jedną dużą przestrzeń, to w tym przypadku jest to jeszcze trudniejsze bez podziału na strefy.
 • Materiałem używanym do produkcji lamp w stylu loft jest aluminium, szkło i trwałe tworzywo sztuczne.
 • Często stosowane są fantazyjne kształty lamp. Ich abażury mogą być zarówno wyraźnie geometryczne, jak i nieregularne. Wszystkie te abstrakcyjne wzory - LED lub zwykłe - doskonale pasują do wnętrza tego stylu.
 • Często używano designerskich pulpitów, podłóg i innych modeli lamp. Taki produkt ma swoje własne cechy i sprawia, że ​​w pokoju panuje nieopisana atmosfera. Ale oczywiście wybór takiej pracy autora będzie drogi.


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-11


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-12


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-13


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-10.jpeg">


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-14


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-11.jpeg">


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-15


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-12.jpeg">

Światło w każdym pokoju

Zastanówmy się, jak lepiej umieścić lampy w różnych pokojach w pokoju urządzonym w stylu loftu.

Kuchnia. Funkcje:

 • Aluminiowe żyrandole z abażurami są doskonałym wyborem dla kuchni.
 • Jeśli to możliwe, jedną lub więcej z tych lamp można zawiesić bezpośrednio nad stołem. Metalowy pręt - świetny sposób na ich zabezpieczenie.
 • W kuchni zaleca się stosowanie podwieszanych lamp sufitowych, a nie kinkietów czy lamp podłogowych - żyrandole tworzą nieodłączny styl, nie zajmują dużo miejsca i świetnie wyglądają. Modele LED są również świetnym rozwiązaniem.
 • Jeśli urządzenia gospodarstwa domowego we wnętrzu kuchni: lodówka, piekarnik, kuchenka itp. - będą wykonane ze stali nierdzewnej - będą doskonale uzupełniać ducha przemysłowego tego pomieszczenia.
 • Nie należy umieszczać w kuchni nieodłącznie od stylu lamp - tekstylnych lamp stołowych w kwiatowych lub zabytkowych kinkietach i żyrandoli z kandelabrami - szczegółowy wystrój nie wpisze się w styl loftowy.


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-16


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-17

Sypialnia:

 • W tym pokoju doskonałym wyborem byłoby użycie zawieszonych lamp sufitowych-żyrandoli na elastycznych linach. Liny te nie powinny być miękkie i luźne, ale powinny mieć wystarczającą sztywność, aby żyrandole nie trzepotały na wietrze, gdy okno jest otwarte.
 • Wybierz za pomocą urządzeń te części pokoju, które chcesz podkreślić. Na przykład umieść kinkiety ścienne obok pięknego obrazu na ścianie lub nad stolikami nocnymi.
 • Nie używaj kryształowych elementów - ten wybór jest bardziej odpowiedni dla wykwintnych stylów barokowych. Brutalne loftowe szkło w połączeniu z metalem. Szkło w tym samym czasie może być przyciemniane, hartowane i przezroczyste. Uzupełnieniem będzie metalowy pręt.


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-19


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-13.jpeg">


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-20


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-21


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-15.jpeg">

Wskazówki

Kilka przydatnych momentów, które pomogą prawidłowo ułożyć pokój w stylu loftu z lampami:

 • Główną zasadą wyboru oświetlenia pomieszczenia w stylu loftu, pamiętaj - że w tym przypadku żyrandole i kinkiety nie powinny być uważane za przedmioty dekoracji i dekoracji. Przede wszystkim należy traktować je jako funkcjonalne meble, niezależnie od tego, czy są to designerskie biurka, czy przedmioty na zewnątrz.
 • Używaj lamp na różnych poziomach. Ta konstrukcja tworzy wielowymiarową przestrzeń, nadając wnętrzu stylowy i modny wygląd, zdobi ścianę, sufit i inne powierzchnie.
 • Użyj większych urządzeń niż zwykle. Ponieważ pokój w stylu loftu jest dość duży, małe żyrandole lub kinkiety można po prostu zgubić w takiej przestrzeni. Ponadto modele mogą mieć ogromny boom.
 • Ważne jest, aby przy lampach odwoływać się do starych fabryk i zakładów wykorzystujących takie funkcjonalne oświetlenie. Charakterystyczny metalowy pręt nadaje się do tego celu jak najlepiej.


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-22


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-23


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-24


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-25


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-26


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-27


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-16.jpeg">


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-28


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-17.jpeg">


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-29


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-30


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-18.jpeg">


svetilniki-v-stile-loft-v-dizajne-interera-50-foto-31

Obejrzyj film: Niskobudżetowe mieszkanie w kamienicy na wynajem - 50 m2 #projektwnętrz #stylskandynawski (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send