Style zasłon we wnętrzu, Prowansja, kraj, zaawansowany technicznie, loft, nowoczesny, minimalizm, angielski, włoski i inne Modne nowoczesne i klasyczne style - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak wybrać styl zasłon do wnętrza (50 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Zasłony są ważną częścią wnętrza, dlatego ważne jest, aby były one w harmonii z innymi przedmiotami w pokoju. Dziś można znaleźć zasłony w zupełnie innym stylu - rzymskim, rosyjskim, afrykańskim, chińskim, francuskim, klasycznym, nowoczesnym itd. Główne style zasłon i zostaną opisane w tym artykule.


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-2


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-3

Prostota i komfort rustykalnych stylów

Przytulny wiejski styl, który kojarzy się z zadbanymi domkami wiejskimi i domkami, świeżo upieczonym chlebem i elegancką Prowansją wypełnioną kwiatowymi wzorami, zyskuje w ostatnim czasie coraz większą popularność w rosyjskim designie. Rustykalne zasłony, ich pastelowe kolory, naturalne tkaniny, mnóstwo uroczych drobiazgów, loków i koronek - wszystko to zapewnia ciepłą, przyjemną atmosferę w domu. Zasłony w stylu wiejskim będą doskonałym dodatkiem do wnętrza. Oni, jak prawidłowo, są wykonane z naturalnych materiałów. Zasłony lniane są bardzo popularne. Jeśli chodzi o kolory, przeważają ciepłe dźwięki: różowy, beżowy, brzoskwiniowy itd.


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-5


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-6


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-7

Barok i rokoko to chyba najbardziej pompatyczne style w sztuce. Bogactwo złota, dekoracyjne detale, gładkie zakręty i kręgi tworzą wrażenie prawdziwie królewskiego luksusu. Ciężkie barokowe zasłony z lambrekinami obfitującymi w złote i srebrne nici zmienią mieszkanie w prawdziwy pałac. Są one (często takie są ręcznie szyte) są szyte z jedwabiu, aksamitu i innych „statusowych” tkanin.


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-9


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-10


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-11

Nie mniej spektakularne będą zasłony w stylu rokoko - eleganckie złote ozdoby na ciężkich drogich tkaninach będą wyglądać wspaniale. Elementy takich stylów jak barok można zaobserwować w tak nowoczesnym kierunku, jak art deco. Łączy w sobie pompę i surowość, tworząc elitarne i drogie otoczenie, które mówi o wysokim statusie właściciela nieruchomości. Zasłony w stylu Art Deco to doskonały kompromis między stylem retro a nowoczesnością.


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-12


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-13

Nowoczesne style we wnętrzu - ucieleśnienie zwięzłości

Całkowite przeciwieństwo krzyku stylu barokowego i retro jest ogólnie nowoczesne. W tym nowoczesnym kierunku projektowania nie ma miejsca na wiele drobnych szczegółów i całą burżuazję. Zasłony w nowoczesnym stylu wyróżniają się surowością form i harmonijnym połączeniem kolorów. Bez różnorodnych grubych wzorów i kwiatów, bez frędzli z ręcznie robionymi lambrekinami - po prostu dyskretna elegancja. Będą świetnie wyglądać w niezbyt dużym salonie, ponieważ są w stanie wizualnie uczynić pokój bardziej. Są bardzo podobne do zasłon w stylu minimalizmu - jest taka sama zwięzłość. Najważniejsze motto, które podąża za tymi trendami mody, nie jest niczym zbędnym.


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-14


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-15

Nie wspominając o stylu high-tech. Ten nowoczesny styl różni się dla siekanych form, kanciastości i tego samego minimalizmu. Zasłony w stylu high-tech są lekkie, przewiewne - bez gabardyn i aksamitu. Jeśli chodzi o kolory, nacisk położony jest na monotonię, neutralne odcienie i modne kombinacje kolorów.


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-16


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-17


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-18

Łaska wschodu w twojej sypialni

W ostatnich latach zainteresowanie motywami orientalnymi we wnętrzu znacznie wzrosło. Dotyczy to zwłaszcza Japonii, ponieważ kultura tego kraju wyróżnia się wyrafinowaniem, prostotą i eko-motywami. Zasłony w stylu japońskim reprezentują wysokość wdzięku: zwiewne tkaniny, delikatne odcienie, kwiaty z delikatnymi płatkami dotykają serca nawet najbardziej urzekającej estety. Dobrym pomysłem byłoby zawieszenie takich zasłon w przedszkolu lub salonie, ponieważ stworzą atmosferę czułości i komfortu. Dzięki swojej lekkości takie wnętrze przypomina nieco pokój w kluczu francuskim.


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-19


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-20


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-21


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-23


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-24


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-25

Europejskie style wnętrz - ponadczasowa klasyka

Być może najbardziej znany ze stylów oka w próbce europejskiej. Ponadto wnętrza domów miejskich, a nie domków wiejskich. Najbardziej klasyczną wersją jest Anglia - zasłony w stylu angielskim wyglądają nieco sztywno, ale jednocześnie bardzo elegancko. W tym - wszystkie klasyki z ich rygorem i wielkością. Wnętrze w duchu starych Włoch ma jaśniejszy, bardziej nasycony kolor, i nie dziwi, bo radosne i energiczne usposobienie mieszkańców tego kraju stało się niemal legendą. Zasłony w stylu włoskim to niezmiennie przepływające tkaniny, ornamenty kwiatowe i lniane o ciepłych kolorach. Ci, którzy cenią sobie przytulne retro, oddadzą hołd takiemu projektowi. Natomiast wnętrze w duchu skandynawskim jest bardziej powściągliwe, jak przystało na dziedzictwo kultury Północy. Dominuje w nim biały kolor i klasyczne formy - jak w całej Skandynawii.


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-26


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-27


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-28


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-29


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-30

Mówiąc o klasykach, nie sposób nie wspomnieć o tendencjach starożytności, rzymskiej i greckiej: zasłony w stylu greckim ze stałymi meandrami nadal pozostają standardem powściągliwej wielkości. Kolor kości słoniowej i złoto - ta kombinacja stała się legendą w takiej dziedzinie, jak projektowanie. Rzymskie zasłony nie tolerują krzykliwych kolorów: tylko rygor i prostota.

Etniczne motywy są teraz widoczne wszędzie, od sposobu ubierania się po sytuację w mieszkaniach i domach. Słowo „etnics” łączy wiele różnych kierunków, począwszy od notatek w rosyjskim ludowym kluczu kulturowym, po egzotyki takie jak Indie. Ponieważ nie można od razu opisać cech posiadanych przez zasłony w stylu etnicznym. Dość często wybiera się projekt sypialni w stylu chińskim, z bambusem, dźwigami i potężnymi smokami. Ale możesz preferować modne i oryginalne afrykańskie zasłony: jest to bardzo egzotyczne i kolorowe rozwiązanie, szczególnie dla miłośników eko-motywów. Etniczność można przypisać, a zasłony w stylu morskim, ponieważ w ich niebieskawych modulacjach wyraźnie widać styl śródziemnomorski z niebieskimi odcieniami tkanin i wzorzystymi ceramikami. Zasłony w stylu afrykańskim to raczej piasek i czerwone odcienie.


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-32


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-33


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-34

Każda dziewczyna marzyła w dzieciństwie o sypialni „jak księżniczka”, gdzie wszystko będzie w delikatnym niebieskim i różowym kolorze, meble są słodkie i prawie jak lalki, koronki i miękki len będą wszędzie, a parapety będą posypane kwiatami w doniczkach. Wszystkie te dziewczęce marzenia łączą styl chebbi-chic. Wnętrze tego stylu wydaje się być naszkicowane z domków dla lalek, dlatego zasłony w stylu chebbi-chic powinny być lekkie, z delikatnym, dyskretnym ornamentem, często z lambrekinami. Nie trzeba dodawać, że takie zasłony doskonale nadają się do pokoju dziecięcego dla dziewczynki. Tak, a niektórzy dorośli tego rodzaju projekt zachwyci.


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-37


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-38


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-39


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-40


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-41

Różne zasłony - jak wybrać odpowiedni

Z powyższego można zrozumieć, jak różnorodne są style zasłon. Tak więc zasłony do kuchni w stylu prowansalskim przyniosą ciepło i komfort domowi, zasłony w stylu empire będą doskonałym dodatkiem do eleganckiej sali bankietowej lub salonu w duchu XVIII wieku, a minimalizm będzie dobrodziejstwem dla miłośników nowoczesnych trendów projektowych. Egzotyczni miłośnicy będą cieszyć się zasłonami w afrykańskiej lub chińskiej żyle, a koneserzy zwięzłości - w skandynawskim. A zgubienie się w tej różnorodności jest bardzo łatwe. Aby wybrać odpowiednie zasłony do wszystkich innych mebli we wnętrzu, należy zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły wystroju wnętrza pokoju i lepiej skonsultować się z projektantem. Doświadczony specjalista może łatwo znaleźć coś, co idealnie pasuje do sytuacji.


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto.jpeg">


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-43


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-44


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-45


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-46


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-47


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-48


kak-podobrat-stil-shtor-k-intereru-50-foto-49

Pin
Send
Share
Send
Send