Nowoczesne lampy high-tech we wnętrzu, piękne sufity, Spot, Wall, Desktop i Street Models - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Nowoczesne lampy we wnętrzu (45 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Nowoczesne wnętrza oferują równie nowoczesne oświetlenie. Dlatego minimalizm, loft, hi-tech i inne style powinny odpowiadać ultranowoczesnemu nastawieniu i mieć środowisko, które najlepiej to podkreśla. Styl hi-tech znany jest z zamiłowania do ostrych linii, chromowanych powierzchni, geometrycznych i minimalizmu. W związku z tym należy wybrać nowoczesne lampy, podtrzymywane w tym samym duchu. W artykule zastanowimy się nad tym, co ma żyrandole, lampy podłogowe i kinkiety w stylu high-tech i jak je prawidłowo wybrać.


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-2


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-3

Zaawansowane funkcje

Jakie są główne cechy żyrandola, kinkietu i lampy podłogowej w stylu high-tech, co odróżnia je od reszty różnorodnych produktów oświetleniowych:

 • Nowoczesne oprawy mają akcentowany nowoczesny wygląd. Tutaj nie zobaczysz żadnego rocznika - wszystko jest nowe, jasne, zazwyczaj chromowane lub plastikowe. Materiały - sztuczne. Metody mocowania - punkt wbudowany lub zawieszka. Trudno wyobrazić sobie ceramiczne lampy duszpasterskie lub tekstylne w nowoczesnym wnętrzu. Najczęściej używane szkło, plastik i metal. Są to trzy główne rodzaje materiałów, z których wykonano większość lamp w tym stylu.
 • Lampy w tym stylu są high-tech i funkcjonalne. Nie mają natrętnego, nadmiernego wystroju. Zarówno żyrandole sufitowe uliczne, jak i domowe oraz kinkiety ścienne wykonane są z jakościowych polimerów z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologii.
 • Główną cechą wyróżniającą - błyszczące powierzchnie. I nie będzie to złocenie w stylu vintage z brązu lub ślizgowe, ale srebro, stal, chrom i nikiel. Takie modele doskonale nadają się do dekoracji kuchni, a także są przydatne jako lampy uliczne.
 • Często stosowano techniki kubizmu i konstruktywizmu. Te trendy w nowym czasie doskonale oddają styl i podkreśloną nowoczesność. Ta funkcja jest szczególnie widoczna, gdy zobaczysz modele sufitów punktowych lamp.
 • Podkreślono linie proste, geometryczne, ostrość. Bez dwuznaczności i niedopowiedzenia. Wszystko jest niezwykle proste, jasne i zrozumiałe. Modele z osadzonymi kropkami najlepiej przedstawiają tę funkcję.
 • Kształt tych urządzeń oświetleniowych i ściennych przypomina wszystkim geometryczne kształty znane ze szkolnej ławki - kostki, kule, kule, trapezy itp. Modele uliczne są zwykle dużo prostsze.
 • Lampy w stylu high-tech rzadko mają gładkość, najczęściej są to ostre przejścia i podarte, połamane linie.
 • Istnieje pewna przewaga na korzyść nietypowych. Funkcjonalność w stylu high-tech traci dekorację. Najważniejsze jest to, że wnętrza ściśle odpowiadają stylowi, a jego praktyczność i wygoda dla właścicieli domu są nieco marginalizowane. Dzięki temu reflektory sufitowe mogą być ułożone w ściśle określony sposób, bez uwzględnienia rozmieszczenia mebli, a wiszące modele na zewnątrz są bardziej obiektem artystycznym niż urządzeniem funkcjonalnym.
 • Futurystyczne i niektóre urządzenia fantasy. Modele podwieszane i wpuszczane mogą, oprócz precyzyjnego kształtu geometrycznego, przybierać bardzo fantazyjne kształty.
 • Oprócz wykorzystania czysto technicznych materiałów - metalu i plastiku - lampy w stylu high-tech nie są obce i piękne. Tak więc, reflektory sufitowe i lampy wiszące można układać z kryształkami, ozdobionymi kryształkami. Tak wykwintna konstrukcja może przekształcić się w prawdziwe dzieło sztuki dowolnej początkowo prostej lampy. Ale takie dzieła autorstwa mogą być dość drogie.
 • Nowoczesny styl żyrandola i kinkietu jest stylem „przyszłych” wnętrz, które pojawiają się w filmach science fiction. Wszyscy widzieli w filmie ogromne statki kosmiczne z chromowanymi wnętrzami - funkcjonalne i bez zbędnych szczegółów. Obrazy te najlepiej charakteryzują wygląd nowoczesnych lamp.
 • Lampy te są najlepiej dopasowane do nowoczesnych lamp LED. Potężne i „długowieczne” są również produktem współczesnych osiągnięć naukowych. Modele sufitowe, a także uliczne z tymi lampami przez długi czas nie wymagają wymiany.


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto.jpeg">


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-4


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-5


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-7


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-8


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-9


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-10


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-11


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-12

Zalety lamp high-tech

Jakie są pozytywne aspekty opraw oświetleniowych nie tylko w tym stylu:

 • Zastosowanie wysokiej technologii do produkcji modeli. W takiej objętości żaden inny styl wnętrza nie może pochwalić się taką przewagą. Taka produktywność i zgodność z najnowszymi wymaganiami nauki i mody sprawiają, że żyrandole i kinkiety w stylu high-tech dosłownie są dziełami sztuki współczesnej, które nie tylko odzwierciedlają rzeczywistość, ale najczęściej pokazują nam projekty przyszłości. Na przykład niektóre modele wbudowane mogą reagować na ruch i włączać się w razie potrzeby.
 • Podkreślona zwięzłość pomaga dopasować żyrandole i kinkiety do nowoczesnych wnętrz. Nawiasem mówiąc, mogą być używane nie tylko w mieszkaniach o tym samym stylu, ale także nowoczesne lampy w tym kierunku „będą się dobrze czuły” w minimalistycznym stylu i wnętrzach na poddaszu. Przecież te obszary łączą nowoczesne trendy i wyraźnie „miejski” modny styl.
 • Brak wystroju. Jeśli lampy stołowe i ścienne w stylu klasycznym lub prowansalskim mogą pochwalić się obecnością różnych „ozdób” i małych wyrafinowanych elementów, które można rozważyć przez wiele godzin, nowoczesne lampy nie mają żadnego wystroju. Ta okoliczność bardzo łagodzi wzrok i mózg - dzięki nowoczesnemu przesyceniu informacji naprawdę chcę, aby oczy czasami opierały się na bardzo prostych rzeczach, które nie muszą być badane.
 • Oryginalne rozwiązanie inżynierskie pomysłów. Jak żadne inne urządzenie hi-tech, innowacja jest nieodłączna. Dlatego łączy się tutaj najbardziej zaawansowane technologie i najbardziej śmiałe rozwiązania projektowe, tworząc doskonałe przykłady sztuki oświetlenia, w tym uliczne, osadzone, punktowe i zawieszenia.
 • Sznurkowe typy opraw umożliwiają tworzenie iluzji wielowymiarowej przestrzeni przy użyciu wielopoziomowego oświetlenia. Ten efekt wygląda naprawdę imponująco, dzięki czemu pokój jest magiczny i fantastyczny. W celu wdrożenia tego pomysłu oprzyrządowanie strunowe pomaga systemom sufitów napinanych. Ponadto, dzięki żyrandolom i kinkietom w stylu high-tech, możesz doskonale rozdzielić przestrzeń każdego pomieszczenia, w tym dość dużego.
 • Minimalizm tkwiący w lampach w tym stylu umożliwia wykorzystanie ich w dowolnych, nawet miniaturowych pomieszczeniach. Ponadto, jeśli reszta sytuacji zostanie utrzymana w tym stylu, małe pomieszczenie będzie wyglądało na większe. Ale co najlepsze dla małych pomieszczeń, odpowiednie są wbudowane modele sufitów punktowych.
 • Żyrandole sufitowe i kinkiety ścienne w stylu high-tech doskonale współgrają z minimalistycznymi meblami i innym wystrojem.
 • Wygląd zawieszona lub lampa podłogowa w stylu high-tech ma taki model, że jest solidnym, wykończonym projektem, który jest idealny sam w sobie z całą swoją zwięzłością. Do tego produktu nie chcesz nic dodawać ani odejmować. Wszystko jest przemyślane, proste i pomysłowe. A stół, ściana i punkt sufitu oraz ulica - te lampy są zwykle bez zarzutu.
 • Z całym zaangażowaniem w geometrię i minimalizm, nowoczesne lampy są również bardzo eleganckie. Są w stanie nadać pomieszczeniu niezbędny szacunek i prestiż, który pokaże gościom sukces gospodarza.


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-13


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-14


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-15


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-16


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-17


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-18


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-19


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-20


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-21


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-22

Gdzie używać

Rozważ wnętrza, w których najbardziej odpowiednie są lampy w stylu high-tech:

 • Jeśli kupisz taki sufit lub wbudowane lampy do własnego mieszkania, ważne jest, aby jego wyposażenie zaprojektowano w odpowiednim stylu. Jeśli masz delikatny styl prowansalski lub tradycyjny i szanowany klasyczny styl w swoim domu, to ultranowoczesny wisiorek lub lampa podłogowa high-tech nie zmieści się w takich wnętrzach.
 • Jeśli rozmawiamy o pokojach w domu, najlepszym sposobem, w jaki reflektory lub lampy stołowe będą wyglądać w salonach, dobrze jest umieścić je w kuchni. Dadzą one tym „gościom” pokoi niezbędny urbanizm i styl. Modele uliczne zaświecą i ozdobią dom sąsiadujący.
 • Lampa wisząca lub zewnętrzna w stylu high-tech to doskonałe rozwiązanie do oświetlenia sal konferencyjnych, centrów biznesowych, biur i restauracji o surowym prestiżowym stylu. Nawet takie modele zewnętrzne są czasami używane w takich pomieszczeniach.


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-23


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-24


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-25


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-26


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-27


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-28


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-30


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-31


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-32

Jak wybrać

Kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci szybko i łatwo wybrać odpowiednie nowoczesne żyrandole i kinkiety:

 • Pamiętaj, że w sprzedaży są teraz lampy najnowszej generacji, wyposażone w pilota zdalnego sterowania. Ich zaletą jest to, że za pomocą pilota można nie tylko włączać i wyłączać urządzenie, ale także regulować jasność oświetlenia. Jeśli to konieczne, możesz stworzyć zmierzch w pokoju, a jeśli chcesz pracować z dokumentami - ustaw jasność „w pełni”. Zazwyczaj modele wbudowane są wyposażone w zdalne sterowanie, ale wersje uliczne często mają tę zaletę.
 • W kuchni pożądane jest wybranie lampy wiszącej lub podłogowej z najmocniejszymi lampami. Pokój powinien być dobrze oświetlony - jasne oświetlenie przyczynia się do szybkiego i wygodnego gotowania.
 • Wybierając produkt, weź pod uwagę wysokość sufitów w domu. Jeśli są niskie - do 2,5 m - lepiej kupić żyrandole i kinkiety, które są montowane za pomocą płyty montażowej. Dzięki temu zaoszczędzisz miejsce, a wysokie gospodarstwa domowe nie uderzą głową w nisko wiszącą lampę. Im bardziej płaska jest sama lampa, tym lepiej. Idealna opcja - modele wbudowane.
 • Jeśli sufit zostanie skierowany w stronę sufitu, otrzymasz bogate jasne światło w pomieszczeniu, a jeśli jest w dół, światło stanie się rozproszone i miękkie.
 • Jeśli chcesz, aby pomieszczenie było cieplejsze i nadawało mu kolor, to kup lampy stołowe i ścienne z kolorowymi odcieniami. Co dziwne, ale wśród modeli w stylu high-tech często znajdują się takie.
 • Jeśli chcesz oświetlić dużą przestrzeń, lepiej w tym przypadku nie kupować lampy wiszącej lub podłogowej z matowego szkła. Źle tęskni za światłem i istnieje ryzyko, że pokój stanie się nieco ponury. Ale w małym pokoju bardzo przydatne mogą być lampy ze szkła matowego.


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-33


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-34


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-35


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-36


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-37


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-38


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-39


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-40


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-41


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-42


svetilniki-v-stile-haj-tek-v-interere-45-foto-43

Pin
Send
Share
Send
Send