Loft Coffee Dining Bar Drewniany stół do pisania, meble z litego drewna do pracy na komputerze, okrągłe szklane biurko Leg - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Stół w stylu loftu: wszystko jest proste i gustowne (29 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Charakterystyczną cechą stylu loft jest minimalizm, asceza i wykorzystanie surowych, naturalnych materiałów: drewna, cegły, metalu, kamienia naturalnego. Co więcej, trend ten utrzymuje się zarówno w tworzeniu wnętrz pomieszczeń, jak iw produkcji pojedynczych mebli. Na przykład stoły do ​​jedzenia, kawy i pisania w stylu loftu są bardzo popularne od kilku dekad. Są proste, wygodne i stylowe.


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-2

Funkcje i cechy strychu

Loft został wynaleziony w Stanach Zjednoczonych w połowie lat 40. XX wieku. Potem wiele fabryk i zakładów zostało wyniesionych poza granice miasta, a budynki, w których kiedyś się znajdowały, pozostały nietknięte. Zniszczenie ich było kosztowne i nierozsądne, a potem ludzie z zawodów twórczych zaczęli używać ich jako pomieszczeń mieszkalnych, w których wnętrze zachowało się w pierwotnej formie. Tak więc w wnętrzach w stylu loftu można było zobaczyć odsłonięte belki stropowe, niepomalowane cegły i jastrych betonowy, rury i druty rozciągnięte wzdłuż ścian i sufitu.


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-4


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-5

Meble w stylu loft mają również swoje własne, charakterystyczne cechy. Powinno być przede wszystkim:

  • praktyczne;
  • wygodny;
  • funkcjonalny;
  • kompaktowy;
  • z naturalnych materiałów;
  • nie mają elementów dekoracyjnych.

Tak więc zużyta skórzana sofa i fotele, proste wyściełane taborety, drewniane ławki, krzesła i stoły zmieszczą się w wnętrzu strychu. Środkiem każdego pokoju będzie dokładnie stół w stylu loftu. Można go znaleźć w sklepie meblowym, a także możesz zrobić ascetyczne poddasze własnymi rękami.


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-6


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto.jpeg">

Klasyczną opcją kuchni w stylu strychu będzie tabela z tablicy. Może to być prosty kwadratowy stół wykonany z drewna, lakierowanej lub ciemnej farby. W tym stylu docenia się naturalność tekstur, dlatego ważne jest, aby warstwa farby lub lakieru nie ukrywała tekstury. W małej kuchni w zwykłym mieszkaniu zrobi się kwadratowy stół z czterema drewnianymi nogami. Jest to łatwe i wygodne.


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-8


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-2.jpeg">


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-10


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-11


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-12

W dużych kuchniach w prywatnych domach stoły barowe są często instalowane w stylu loftów - jest to oddzielny, niezależny mebel. Drewniany blat z tablicy lub z kilku desek jest umieszczony po jednej stronie przy ścianie, a po drugiej - na kamiennym lub drewnianym stojaku. Jeśli przestrzeń kuchenna jest ograniczona, a mieszkanie małe, należy rozważyć przesuwane stoły jako opcję. Prosty składany stolik to prawdziwe znalezisko dla małego mieszkania.


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-14


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-15

Stoły do ​​nauki i salonu

W dużym salonie warto spojrzeć na stół w stylu loftu. Możesz postawić drewniany blat na metalowej podstawie. Szklany okrągły stół z drewnianymi krzesłami pasuje do wnętrza. W tym przypadku blat ze szkła hartowanego jest umieszczony na drewnianej lub stalowej podstawie.


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-16


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-17


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-18

W salonie znajduje się obowiązkowe miejsce na małe stoliki, które są umieszczone w pobliżu sofy lub telewizora. Stolik kawowy w stylu loft może być wykonany z grubego litego drewna. Wieko to cięcie piły grubego stołu, w piwnicy z metalu lub drewna. W małym salonie jest lepiej ze szklaną pokrywą - wygląda jaśniej.


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-20


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-21

W salonie lub biurze znajduje się również miejsce na stół roboczy. Biurko na modelu nie różni się od zwykłego stołu. Jedyne, co komputer i biurko powinny być wykonane z naturalnego drewna, to pudełka i wnęki do przechowywania listów i dokumentów. Pożądane jest przymocowanie szorstkiego prostego metalowego okucia do biurka. Biurko w stylu loft może mieć nieskomplikowaną konstrukcję: metalowa podstawa i lakierowana drewniana deska. Takie biurko w każdym wnętrzu będzie wyglądało stylowo.


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-22


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-23


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-24

Pomimo prostoty konstrukcji i materiałów, stół w stylu loft w salonie, kuchni lub nawet sypialni może stać się centralnym meblem. Możesz już go kupić i możesz stworzyć własną, unikalną wersję komponentów sprzedawanych w wielu sklepach ze sprzętem.


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-25


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-26


stol-v-stile-loft-vse-prosto-i-so-vkusom-29-foto-27

Pin
Send
Share
Send
Send