Dom w stylu niemieckim, piękne fasady i wnętrza, projekty wykończeniowe i projektowe domów w stylu bawarskim z tarasem - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Dom w stylu niemieckim: kompozycja powściągliwości (51 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Tradycyjny dom w stylu niemieckim jest jasną ścianą z drewnianymi belkami, umieszczonymi pod różnymi kątami. To nie tylko projekt niemieckiego domu narodowego. Taki typ konstrukcji szkieletowej budynku nosi nazwę fakhwerk z niemieckiego Fachwerk (fach werk - panele i budynek, konstrukcja). Budynek nie ma centralnych elementów nośnych, konstrukcja składa się z przestrzennych sekcji utworzonych przez drewniane belki. Przestrzeń między nimi wypełniona jest materiałami adobe, rzadziej kamieniem lub cegłą.


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-2


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-3

Fasada domu w stylu niemieckim jest bardzo podobna do powiększonej ilustracji opowieści braci Grimm lub V. Hauffa. Kwitnący mur pruski przypadł na średniowiecze. Konstrukcja ramy ma europejskie korzenie, ale szybko zyskała popularność na całym świecie.

Cechy domu w stylu niemieckim

Rama z muru pruskiego składa się z trzech głównych elementów:

  • belka (poziomy drewniany słupek);
  • stojak (pionowy drewniany wspornik);
  • usztywnienie (drewniane pręty pod kątem).

Szelki zapewniają siłę i maksymalną stabilność w domach w stylu bawarskim. Ponadto do mocowania stosuje się skomplikowane i wyrafinowane metody precyzyjnego łączenia części - prawdziwie niemiecka jakość.


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-4


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-5


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-6

Jak wspomniano powyżej, wolna przestrzeń między drewnianymi konstrukcjami ramy jest wypełniona materiałami adobe (stąd biały kolor ścian). Materiał ilasty jest mieszanką gliny i różnych odpadów budowlanych (słoma, zarośla, zrębki itp.). Panele domu są pokryte tynkiem, ale drewniane elementy ramy są zawsze widoczne, ozdabiając elewację budynku. Często można spotkać projekty domów z poddaszem i tarasem.


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-8


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-9


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-10


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-12


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-13


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-14


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-17


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-18


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-19

Wnętrze w stylu niemieckim

Jeśli dom prywatny jest zbudowany według projektu z muru pruskiego, to wnętrze powinno odpowiadać zewnętrznej elewacji. Często rama jest pokazana nie tylko na fasadzie, ale także we wnętrzu. Szczególnie dobrze byłoby użyć tradycyjnego stylu bawarskiego do zaprojektowania wiejskiego domu z poddaszem.


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-20


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-21


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-22

Wnętrze powinno być zdominowane przez ciepłe kolory naturalnych materiałów: drewno, kamień, glina. Nowoczesne budynki szkieletowe budowane są w możliwie najkrótszym czasie. Po zakończeniu budowy nie kurczą się, a to jest bardzo ważne dla prac wykończeniowych wnętrz. Brak skurczu umożliwia przystąpienie do ułożenia przestrzeni wewnętrznej bezpośrednio po wzniesieniu ramy budynku, realizując ich pomysły projektowe we wnętrzu.


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-23


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-24


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-25

Dekoracja ścienna powinna być dyskretna i naturalna. Możesz użyć kamieni ozdobnych, przypominających kostkę brukową, lub pozostawić ściany takie, jakie są - białe, przykrywając je warstwą tynku. Jeśli potrzebna jest izolacja termiczna, będziesz musiał wybrać to, co chcesz zachować: oryginalną fasadę budynku lub wystrój wnętrz drewnianych belek. Na szczęście wewnętrzną konstrukcję można łatwo przywrócić, dodając elementy imitujących belek i stojaków.


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-26


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto.png">


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-27

Jako podłoga ważne jest drewno (laminat lub parkiet). Można użyć płytki z imitacją drewna we wnętrzu. Do salonu i sypialni będą odpowiednie dywany z krótką drzemką. Kolor dywanu powinien być wybrany na podstawie ogólnego schematu kolorów, tj. Dowolnych odcieni brązu, beżu lub bieli.


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-28


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-29


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-31


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-32


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-33

Meble i akcesoria do wnętrz

Meble w stylu niemieckim powinny być odpowiednie - zwięzłe, ale wykonane z wysokiej jakości materiału. Najczęściej projektanci preferują drewniane meble.

Niemiecki styl we wnętrzu jest zbliżony do włoskiego. Stosowane są naturalne materiały, kolorystyka jest zgodna z ciepłymi kolorami, a dekoracja ścian kamieniem ozdobnym dodaje gotyckiej kolorystyki. W kuchni strefa pieca może być stylizowana na łuk piekarnika, umieszczony na półkach jako akcesoria, stare gliniane dzbanki lub garnki ze świeżymi kwiatami.


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-35


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-36

Dom na wsi w stylu niemieckim nie może obejść się bez kominka. Jeśli z jakiegoś powodu nie można zainstalować prawdziwego kominka, możesz kupić elektryczny kominek. Jest bezpieczny, nie wymaga drewna opałowego, ale wygląda nie mniej komfortowo.


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-37


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-38


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-39

Przy projektowaniu wnętrz należy zwrócić uwagę na oświetlenie: lampy sufitowe, kinkiety, lampy podłogowe. Im więcej światła będzie w pomieszczeniu - tym lepiej, jest to aksjomat. Bardzo interesujące będą masywne żyrandole z ciemnych metali z witrażami lub imitacjami świec. To samo dotyczy lamp podłogowych i ściennych. Być może jest to jeden z niewielu elementów wnętrza, które mogą pochwalić się niezwykłymi krzywiznami i kształtami.


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-40


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-41


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-42


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-43


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-44

Projekty domów w stylu niemieckim

Klasyczna wersja projektu to jednopiętrowy dom z poddaszem na drugim piętrze. Oznacza to, że dom okazuje się dwupiętrowy, ale sufit drugiego piętra jest jednocześnie wnętrzem dachu. Na parterze znajduje się kuchnia, jadalnia i salon. A drugie piętro - poddasze - jest zarezerwowane dla salonów. Rzadko spotyka się projekty domów trzykondygnacyjnych.


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-45


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-46


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-47

Projekty domów w stylu niemieckim mogą być tworzone niezależnie przez wymyślanie własnego układu. Możesz skontaktować się z profesjonalnym projektantem, aby wykonać projekt, biorąc pod uwagę wszystkie preferencje klienta. Inną opcją są firmy budowlane oferujące domy pod klucz. Z reguły w takich firmach istnieje już kilka gotowych projektów, wśród których na pewno będzie projekt domu w stylu niemieckim - są one tak popularne!


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-48


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-49


dom-v-nemeckom-stile-sderzhannost-kompozicii-51-foto-50

Pin
Send
Share
Send
Send