Figurki dekoracyjne do wnętrz Apartamenty lub domy, podłogi i stoły, porcelana i drewniane, a także inne piękne przedmioty do dekoracji wnętrz - Dom i styl - 2021
Dom i styl

Figurki do wnętrza (50 zdjęć): piękne postacie tworzące komfort w domu

Pin
Send
Share
Send
Send


Ozdabianie własnego domu to zawód, który wykonuje człowiek od czasów prymitywnych. Jest to dla nas genetycznie nieodłączne - aby Twój „świat” był wygodny, przytulny i bezpieczny. A do tego trzeba go wyposażyć w wygodne meble i przyjemne dla oka przedmioty dekoracyjne, w tym bibeloty. Wśród ozdobnych bibelotów nie na ostatnim miejscu znajdują się statuetki do wnętrza. Z pomocą tych elementów dekoracyjnej dekoracji wnętrz możesz nadać swojemu domowi osobowość i niezwykły styl.


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-2


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-3

Funkcje

Jakie są główne cechy statuetek jako sposób na udekorowanie wnętrza:

 • Główną zaletą statuetek jest ich dekoracyjność i różnorodność. Mogą to być zarówno duszpasterskie porcelanowe delikatne postacie i sceny, jak i brutalne instalacje i przedmioty stylizowane na postać ludzką lub roślinę.
 • Wszechstronność. Do każdego, bez wyjątku, stylu wnętrza jest statuetka wykonana w tym samym lub podobnym stylu. Dlatego bez względu na to, jak urządzisz swój dom - nawet w stylu prowansalskim, hi-tech lub klasycznym - na półkach sklepowych czekają już na ciebie odpowiednie figurki i dekoracyjne figury do salonu i sypialni.
 • Nowoczesne figurki do domu mogą mieć różne formy. Są to zarówno wzory porcelanowe w tradycyjnym stylu klasycznym, jak i nietypowe obiekty abstrakcyjne, gdy patrzy się na to, czego nie rozumie się od razu - co autor miał na myśli, tworząc to arcydzieło.


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-4


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-5


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-6


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-8


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-9


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-10

Zasady dotyczące wnętrza statuetek

Jakie są najważniejsze niuanse, które musisz wiedzieć, aby prawidłowo i harmonijnie udekorować swój dom za pomocą figurek:

 • Oczywiście musisz przestrzegać ogólnego stylu wnętrza. Więc jeśli masz salon i inne pokoje w stylu high-tech, to nie pasują do nich urocze ceramiczne lub porcelanowe chłopcy-pasterze, ale lepiej wybrać chromowane i plastikowe figurki w lakonicznej wersji neutralnych kolorów.
 • Klasyczne wnętrze będzie mienić się nowymi kolorami, jeśli uzupełnisz je figurkami z brązu lub kawałkami porcelany. Takie piękne naturalne materiały idealnie pasują do tradycyjnego, wykwintnego stylu. Mogą to być, w tym i wysokie piętro drzewa.
 • Mieszkanie w nowoczesnym stylu lepiej wyposażyć w odpowiednie figurki. Mogą to być futurystyczne lub abstrakcyjne duże kawałki wysokiej jakości tworzywa sztucznego, szkła, niklu i chromu. Te nowoczesne materiały najlepiej podkreślą minimalizm i funkcjonalność środowiska.
 • Ceramika i porcelana, a także mniej popularne wyroby ceramiczne - świetny wybór do wnętrza domu w stylu Prowansji i Chebbi-chic. Te delikatne pastelowe style doskonale łączą się z kruchością powietrza bijących figurek. Można je umieścić w salonie i na korytarzu.


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-11


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-12


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-13


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-14


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-15


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-16


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-17

Gdzie umieścić

Jakie obszary domu można uznać za najbardziej udane przy umieszczaniu figurek:

 • Jeśli w salonie jest kominek, masz szczęście. W końcu kominek jest najlepszym miejscem do umieszczania małych statuetek i innych drobiazgów. Kominek jest zawsze w centrum uwagi, więc starannie wyselekcjonowane porcelanowe, ceramiczne i plastikowe figurki nie pozostaną niezauważone przez gości domu.
 • Komoda w sypialni. Na górnej powierzchni komody możesz doskonale umieścić wszystkie ładnie wyglądające przedmioty, w tym najdroższe figurki z serca. Podłogi drewniane są również używane w sypialni.
 • Jeśli mieszkanie jest wystarczająco duże i istnieje możliwość umieszczenia „bezużytecznego” stolika w korytarzu lub salonie, wówczas jego blat będzie idealnym miejscem do umieszczenia na nim różnych figurek.
 • Nisze ścienne, jeśli są planowane. Szczególnie imponujące są pojedyncze duże statuetki w niszach, czasem także podłogowe, ozdobione specjalnym oświetleniem.
 • W przypadku figurek najlepiej wybrać najbardziej otwarte przestrzenie w domu, aby były wyraźnie widoczne z drzwi wejściowych.
 • Świetny pomysł dla właścicieli sporych ilości figurek - aby zorganizować dla nich specjalną wizytówkę w postaci podświetlanej szafki. Żaden gość nie przejdzie takiej ekspozycji. Wykwintne porcelanowe bibeloty lub egzotyczne kawałki drewna będą wyglądać najlepiej w takiej gablocie.
 • Drewniane posążki o znacznych rozmiarach stanowią stylową dekorację przedpokoju i dużej sali, jeśli jest obecna. Spektakularne i piękne, najlepiej wyglądają w jednym spektaklu, kiedy przykuwają całą uwagę. Oczywiście takie masywne modele powinny być umieszczane tylko w przestronnych pomieszczeniach, na przykład w salonie. W ciasnym pokoju statuetka o długości półtora metra będzie wyglądać nie na miejscu.


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-18


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-19


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-20


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-21


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-22


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-23

Styl wnętrza i posągi

 • Jeśli mieszkanie jest urządzone w nowoczesnym stylu, a ty lubisz afrykańskie figurki lub stylizowane figurki egzotycznych zwierząt, aby z powodzeniem umieścić je w nowoczesnym wnętrzu, musisz „wspierać” figury innymi szczegółami. Może to być dywan na podłodze „pod zebrą” lub „pod lampartem” i inne szczegóły.
 • Jeśli twój dom jest wykonany w ultranowoczesnym stylu high-tech, najlepszym rozwiązaniem dla tego wnętrza jest zwięzłe i proste instancje. Na przykład nowoczesne modele samolotów chromowanych, samochody. Wykonane ze stali lub aluminium, idealnie pasują do wnętrza mieszkania. Będzie również dobrze wyglądać w stylu nowoczesnych figurek abstrakcyjnych, różnego rodzaju telefonów komórkowych i instalacji.
 • Klasyczne wnętrze będzie również dobrze wyglądać, jeśli zostanie ozdobione drewnianymi figurami i przedmiotami w tradycyjnym eleganckim stylu. Klasyczny styl nie sprzeciwia się obecności złota lub bogatego wystroju w figurach.
 • W prostym stylu prowansalskim, który „kocha” tekstylia, posłużą posągi wykonane z tkaniny, prawdopodobnie w stylu ludowym. Uroki narodowe, wykonane w stylizowany sposób, idealnie pasują do wnętrza prowansalskiego. W tym przypadku konieczne jest odrzucenie abstrakcyjnych i futurystycznych produktów w nowoczesnym stylu.


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-24


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-25


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-26


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-27


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-28


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-29

Pokoje w domu i odpowiednie dla nich posągi

Zastanów się, jakie liczby lepiej rozmieścić w różnych pokojach mieszkania.

 • W salonie wybierz najbardziej chwytliwe i efektowne figury. Oczywiście najpierw musisz skupić się na stylu pomieszczenia, ale mimo to w salonie możesz umieścić duże posągi podłogowe, jasne, egzotyczne itp.
 • Doskonałym rozwiązaniem na korytarzu jest umieszczenie przedmiotów w postaci afrykańskich figurek, które symbolizują ochronę domu przed zewnętrznymi negatywnymi siłami.
 • W sypialni lepiej nie wybierać opcji niosących agresję. Więc walczące zwierzęta, noże, szable, ciemne modele nie będą działać. Lepiej pozostać na cichym temacie: wybierz lekkie, eleganckie i eleganckie elementy. Świetnie więc będzie wyglądać w posągach sypialni przedstawiających baleriny, ptaki, piękne rośliny. Mogą to być kieszonki porcelanowe i drewniane, a nawet metalowe.
 • Jeśli mieszkasz poza miastem i masz werandę lub taras, to w tym otwartym, słonecznym i wypełnionym powietrzem pomieszczeniu w domu świetnie wyglądają postacie z naturalnych prostych materiałów - drewna lub nawet słomy.
 • Lepiej jest grupować małe figurki wykonane w tym samym stylu lub na jednym temacie - w ten sposób nie będą one „rozpylać” wokół domu i zwrócą uwagę na siebie.
 • Duże obiekty artystyczne wyglądają najlepiej w doskonałej izolacji. Różni rozpraszający sąsiedzi dla nich. Są całkowicie samowystarczalne.
 • Figury kotów, słoni lub żab są uważane za najbardziej odpowiednie do przyciągania szczęścia i szczęścia do domu. Dlatego umieść w swoim salonie co najmniej jedną kopię takiego zwierzęcia. Szkoda nie będzie dokładnie, ale bardzo prawdopodobne, że szczęście wzrośnie.


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-31


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-32


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-33


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-34


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-35

Figurki symbolizujące szczęście

Zastanów się, jakie liczby i przedmioty dekoracyjne najlepiej mieć w domu.

 • W sypialni idealnym rozwiązaniem jest para kopii, opcjonalnie na zewnątrz. Taka para symbolizuje nierozłączność twojego rodzinnego duetu. Porcelanowe figurki pełnych wdzięku łabędzi, splecionych drzew zrobią, a do sypialni w nowoczesnym stylu zrobią to dowolne instalacje, na przykład dwóch serc. Jedno drzewo zawieszone na owocach przyniesie również pozytywną energię do sypialni.
 • Umieszczona w salonie figurka jaszczurki przyniosła domowi spokój i ciszę. Tak więc, w przeciwieństwie do afrykańskich masek, zabranie małej drewnianej jaszczurki z podróży byłoby dobrą decyzją.
 • Byk lub koń symbolizują zdrowie wszystkich mieszkańców domu. Oczywiście taka instalacja nie powinna być zbyt kłopotliwa, ponieważ zwierzęta te symbolizują już siłę i energię.
 • Bocian w sypialni przyniesie kobiecie macierzyństwo.
 • Niektórzy mogą przypomnieć sobie słynne rzędy słoniowych statuetek umieszczonych na koronkowych serwetkach komody od babć okresu sowieckiego. Te „drobnomieszczańskie” figurki ceramiczne mają również swoje święte znaczenie. Są potężną ochroną przed złym okiem i przynoszą do domu dobrobyt i szczęście.


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-36


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-37


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-38


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-39


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-40


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-41


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-42


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-43

„Złe” przypadki

Jakich liczb lepiej unikać:

 • Maski afrykańskie w wielu przypadkach są niepożądanym zakupem mieszkania. Wszystkie te maski mają w nich pewne znaczenie. Nie możemy znać tego znaczenia, ponieważ wychowaliśmy się w innej kulturze. Ze względu na ich wygląd zewnętrzny, produkty te mogą symbolizować śmierć i choroby, ubóstwo i inne negatywne rzeczy, a my, radośni, zabieramy z wycieczek drewniane maski kupowane na lokalnym rynku. Dlatego w przypadku takich produktów lepiej jest zachować ostrożność i najbezpieczniej jest zostawić maskę, którą lubisz w swojej ojczyźnie.
 • Dekoracyjne figurki do wnętrza w formie drapieżnych zwierząt z „warczeniem”, otwartymi ustami - niepożądany wybór. Niosą ukrytą agresję, która z czasem wpłynie na życie rodzinne.
 • Prawdziwe autentyczne antyki to także wątpliwe przejęcie. Oczywiście antyki mają wielką wartość i są drogie, jednak przez wiele lat przebywania w różnych domach nie można było ich napełnić najbardziej pozytywną energią. Kto wie, jakie problemy mieli poprzedni właściciele tej właśnie figurki.
 • Figurki przedstawiające noże, szable, szczupaki, inne zimne bronie - nie najlepsze rozwiązanie do dekoracji domu, bez względu na to, jak dekoracyjna i elegancka została wykonana ta instalacja. Negatyw, który jest włączony w model energetyczny, zgodnie z naukami Feng Shui, z pewnością wpłynie z czasem na dobrobyt i relacje mieszkańców domu.


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-44


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-45


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-46


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-47


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-48


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-49


statuetki-dlya-interera-50-foto-krasivie-figurki-dlya-sozdaniya-uyuta-v-dome-50

Pin
Send
Share
Send
Send