Lampy solarne LED na zewnątrz trawnika na baterie do domków, lampy dekoracyjne na baterie ogrodowe, alternatywne oświetlenie energetyczne - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Lampy słoneczne: nowoczesne rozwiązanie, które spodoba się wszystkim (30 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Niezależne lampy słoneczne każdego dnia stają się coraz bardziej popularne. Oryginalne rozwiązania high-tech sprawiają, że nasze życie jest wygodniejsze, a niuanse domowe są prostsze i nie narzucają się.
Lampy zasilane energią słoneczną już dawno przestały być czymś wyjątkowym i niedostępnym. Teraz mogą ozdobić zewnętrzną część dowolnego obszaru.

Zakres zastosowania

Lampy solarne są najczęściej używane w miejscach, w których nie można zastosować oświetlenia przewodowego. W niektórych sytuacjach mobilne i miniaturowe urządzenia zaleca się stosować w luksusowych wnętrzach krajobrazowych, gdzie obfitość przewodów znacznie pogorszy estetykę.


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-2


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-3

Najczęstsze miejsca do zainstalowania takiego oświetlenia:

 • Schody;
 • Ścieżki w ogrodzie i na podwórku;
 • Krawędź basenu;
 • Krawędzie fontanny;
 • Pergole;
 • Tereny rekreacyjne;
 • Różne obszary terenu, które znacznie się różnią;
 • Alpejskie wzgórza;
 • Brzeg przy sztucznym stawie;
 • Tereny rekreacyjne w pobliżu wanny lub sauny;
 • Oddziel obszary z roślinami lub kwitnącymi krzewami.

W rzeczywistości możesz ozdobić witrynę w dowolny sposób. Lampy słoneczne będą działać jednocześnie i pełnić funkcję dekoracyjną, a nocą oświetlają te obszary, które tego potrzebują.


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-4


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-5


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-6

Korzyści

Wybierając najbardziej optymalne opcje oświetlenia dla sektora prywatnego lub domku letniskowego, należy zawsze skorelować liczbę plusów i minusów tego lub innego sprzętu, analizując wykonalność zastosowania najbardziej odpowiednich opcji. Użycie lamp słonecznych jest preferowane przez ludzi ekonomicznych, którzy używają takiego oświetlenia wyłącznie do celów praktycznych.

Główne zalety:

 1. Prosta instalacja w witrynach o dowolnym stopniu złożoności;
 2. Musisz wydawać pieniądze tylko raz, zdobywając „sprzęt” daczy. Nie musisz płacić za energię elektryczną podczas działania lamp;
 3. Nie ma potrzeby kontaktowania się z elektrykami, układania rowów, zepsucia wyglądu miejsca za pomocą przewodów;
 4. Znika potrzeba regularnej wymiany żarówek;
 5. Lampy LED, lampy na bateriach słonecznych o dowolnej konstrukcji są wygodne w obsłudze, łatwe do czyszczenia;
 6. To idealne urządzenie na ulice. Lampa nie traci wiele czasu, ani jej estetycznej zawartości, ani potencjału funkcjonalnego, będąc nawet bardzo długo pod otwartym niebem;
 7. Każda lampa solarna LED będzie w stanie ozdobić krajobraz daczy.

Należy zauważyć, że oświetlenie uliczne zadziwia różnorodnością typów, form i dodatkowych cech funkcjonalnych. Praktyczne i estetyczne urządzenia przetrwają tak długo, jak to możliwe, mimo że ich warunki pracy są bardzo ekstremalne.


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-8


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-9

Wady

Na tle tak solidnej listy zalet wady wydają się być absolutnie małe i nieistotne, jednak warto o nich wspomnieć. Słoneczne lampy uliczne są całkowicie nie do naprawienia po radykalnym załamaniu.

Baterie słoneczne są zasilane wyłącznie energią słoneczną. Pochmurna pogoda to czas, kiedy urządzenia nie otrzymają niezbędnej energii. Istnieje również duże ryzyko, że podczas zimnego sezonu oprawy oświetleniowe mogą przez chwilę działać nieprawidłowo, nawet jeśli na zewnątrz jest słonecznie.


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-11


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-12

Cechy lamp i różnych urządzeń

Duży asortyment pozwala wybrać produkt według własnego uznania, biorąc pod uwagę jego własną wypłacalność i preferencje smakowe. Aby dokonać idealnego zakupu, konieczne jest jedynie terminowe umieszczenie pewnych priorytetów i wstępne zbadanie różnorodności gatunkowej produktu.


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-13


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-14


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-15

Na podstawie materiałów, z których wykonane są lampy

Obudowy lamp wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, szkła, a nawet drewna. Każdy materiał jest przygotowany, aby zapewnić, że agresywne środowisko ulic zniszczy powłokę. Aby chronić urządzenia i zachować ich „świeżość” przez długi czas, producenci wykorzystują całą gamę specjalnych kompozycji do pełnego przetwarzania towarów.

W przypadku metalu preferowana jest farba proszkowa, w przypadku produktów z drewna preferowana jest impregnacja przed gniciem, ochrona przed rozpraszaniem tkanin i „strach” gryzoni. Tworzywa sztuczne w ogóle nie mogą być przetwarzane, jeśli sam materiał jest doskonałej jakości.


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-16


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-17


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-18

Tradycyjny materiał do produkcji sufitów - szkło:

 • Gładkie materiały o szczególnie dużej przepustowości;
 • Opcje refleksów, które nie odbijają bezpośredniego światła słonecznego. Podświetlenie tego typu jest najczęściej używane do pochmurnej pogody;
 • Szkło hartowane różni się szczególną trwałością, niezawodnością i doskonałymi właściwościami eksploatacyjnymi.

Warto wspomnieć, że lampy LED ze szkłem hartowanym nie są dużo droższe niż inne rodzaje abażurów. Jednak ten rodzaj materiału jest najkorzystniejszy dla ulicy i korzystny pod każdym względem.


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-19


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-20


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-21

Według rodzaju baterii

Słoneczne światła ogrodowe mogą być wyposażone w różne systemy baterii. Najczęstsze typy to:

 • Niklowo-kadmowy - wersja klasyczna;
 • Wodorek niklowo-metalowy - droższa bateria. Różnią się dłuższą żywotnością.

W przypadku fotoelektrycznych elementów modułów stosowane są różne rodzaje krzemu: polikrystaliczny (jak w najtańszych akumulatorach), wielokrystaliczny (jeśli jest stosowany prawidłowo, może trwać dłużej niż rok), baterie jednokrystaliczne (najbardziej niezawodna opcja).

Lampy według lokalizacji

Cechy dekoracyjne i funkcjonalne są równie ważne dla oświetlenia zewnętrznego. Według rodzaju i charakteru umiejscowienia lampy można podzielić ją na kilka globalnych kategorii.

Modele ścienne

Najczęstsze są uchwyty ścienne. Są one często używane do oświetlania dużych ogrodów i obszarów parkowych. Możesz je opublikować w dowolnym miejscu. Głównym warunkiem: urządzenie powinno padać światło słoneczne.

Jeśli zastosujesz tę prostą zasadę, w pełni naładowana bateria jest w stanie dostarczyć energię światła od 8 do 10 godzin. Zmieni się intensywność światła od początku zmierzchu do świtu (promieniowanie będzie się stopniowo zmniejszać), ale to wystarczy, aby jakościowo oświetlić obszar.


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-22


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-23


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-24

Analogi trawników

Lampa do trawnika na baterii słonecznej służy do lokalnego oświetlenia trawników. Zazwyczaj konstrukcja takich urządzeń wygląda bardzo stylowo i nowocześnie. Kompaktowe i kolorowe produkty, jeśli to konieczne, można przenieść do innego obszaru, zmienić skład „lekkiego wzoru”.

W czasie koszenia trawnika, podlewania lub przetwarzania za pomocą określonych substancji, urządzenia są po prostu tymczasowo usuwane z terenu. Nie są one wyposażone w przewody, więc po prostu nie można się zgubić w akcesoriach. Szczególna zaleta: nie „biją” prądem.


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-25


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-26


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-27

Możesz ozdobić ślicznymi lampami zarówno trawnik, jak i fragmenty krajobrazu: krzewy, kwiaty, ścieżki, część werandy i wiele innych punktów. Lekka stylistyka w kompozycji krajobrazu działki lub parku jest prawdziwą sztuką. Zaledwie kilka lampionów jest w stanie stworzyć wyjątkową atmosferę piękna, magii, domowego komfortu i harmonii z wieczornymi wnętrzami prywatnych nieruchomości.

Gdyby lampy ogrodowe zasilane energią słoneczną zostały starannie dobrane, widok na letni domek byłby naprawdę ekskluzywny i luksusowy. Kupując lampy, które lubisz, powinieneś zapoznać się z certyfikatami jakości, które muszą towarzyszyć produktom o dowolnym profilu i celu. Zgodność z tą prostą zasadą będzie w stanie chronić wielu potencjalnych nabywców przed błędami i problemami z urządzeniami oświetleniowymi w przyszłości.


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-28


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-29


solnechnie-svetilniki-sovremennoe-reshenie-kotoroe-ponravitsya-vsem-30-foto-30

Pin
Send
Share
Send
Send