Sypialnia Design 20 Sq. m, Organizacja pomieszczeń i aranżacji wnętrz, w połączeniu z salonem, szafa w sypialni - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Projekt sypialni o powierzchni 20 metrów kwadratowych. m (50 zdjęć): stwórz piękne wnętrze

Stwórz zwięzły i oryginalny projekt sypialni o powierzchni 20 metrów kwadratowych. m jest dużo łatwiejsze niż wygodne i praktyczne, aby zaaranżować przestrzeń o mniejszej powierzchni. 20 kwadratów powierzchni użytkowej to świetna okazja do zrealizowania wymarzonego stylu - rustykalnego, wiejskiego lub prowansalskiego. Jest to również okazja do eksperymentowania ze stylami historycznymi i nie ma powodu, aby mówić o nowoczesnych, powściągliwych i najbardziej funkcjonalnych stylach wnętrza sypialni.

Wybór dotyczy tylko materiałów wykończeniowych, kolorów, mebli i drobiazgów, które ściśle mówiąc i „tworzą” styl! Wszystko to jest łatwe i proste, wystarczy zamówić gotowy projekt lub sam go opracować. A co zrobić, jeśli sypialnia jest pojedynczą przestrzenią jednorazowego mieszkania Chruszczowa lub hotelowego? Istnieje wyjście z każdej sypialni!

Sypialnia 20 m². m: 5 najlepszych reguł rejestracji

Tak więc, początkowo uważaj najłatwiejszą dostępną opcję sypialni na 20 metrów kwadratowych. m kształt prostokątny lub kwadratowy. Ta sypialnia, która będzie służyć tylko przyjemnej rozrywce dla dwóch osób i „nie będzie tolerować” na swoim terytorium salonu, jadalni lub pokoju dziecinnego.

Wyposażenie takiego terytorium jest proste, ale nie należy zapominać o podstawowych zasadach.

Wybór stylu. Tutaj wiele zależy od twoich osobistych preferencji. Usiądź na kilka minut w pustym pokoju, oddaj się snom. Wizualnie spełnij swoje marzenie, wybierając łóżko o określonym kształcie do swojej sypialni, ściany w kolorze złotym lub szampańskim, bordowym, różowym, mlecznym lub beżowym, a także tkaniny i akcesoria. A pierwszy krok został podjęty - teraz będziesz wiedział w przybliżeniu, czego chcesz od wnętrza swojej sypialni.

Materiały wykończeniowe do ścian. Panele drewniane, kamień naturalny lub sztuczny, tynk malarski lub dekoracyjny, płytki ceramiczne lub tapety - wszystkie opcje są do Twojej dyspozycji. Zwróć uwagę na wybór palety kolorów ścian i tekstury materiału, biorąc pod uwagę przyszły kolor akcesoriów, harmonię odcieni i oświetlenie. Liczne kolekcje od czcigodnych producentów zaoferują Państwu sztuczny kamień z marmurkowym wzorem, cegłą i innymi innowacjami. Tapety można kupić pod skórą, aksamitem, kafelkami, ze zdjęciami według własnego gustu. Możesz także wybrać projekt „przemysłowy” w stylu loft lub preferować układanie ścian za pomocą tkanin, aby nadać wnętrzu japoński lub orientalny charakter.

Uwaga: panele pod drzewem, wykonane w koniaku, jasnej czekoladzie i turkusowych odcieniach pomogą nadać szlachetny i naturalny urok jasnej sypialni. Nie bój się również niezwykłych kombinacji kolorów!

Oświetlenie. Sypialnia jest miejscem samotności, dlatego należy wyłączyć masywne żyrandole sufitowe i wysoko skoncentrowane strumienie światła. Najlepszym pomysłem są kinkiety, lampki nocne, światła do wbudowania LED, para lamp podłogowych, które będą prezentować rozproszony tłumiony strumień świetlny. Nie chcesz wstać z łóżka, aby wyłączyć / włączyć światło? I nie potrzebujesz! Wybierz światła za pomocą pilota. I nie zapominaj o energooszczędnych lampach!

Jej Królewska Mość. Ona - centralny element w każdej sypialni, ponieważ zajmuje większość powierzchni użytkowej. Należy jednak wybrać „pomocnika” snu, biorąc pod uwagę obecność innych mebli w sypialni. Jeśli jest to styl narodowy, naturalny lub historyczny, nie można obejść się bez toaletki, wygodnych pół-krzeseł i pięknej komody. W takim przypadku łóżko powinno być w tym samym stylu co reszta mebli, chociaż może to nie być mebel z jednego zestawu słuchawkowego. Nowoczesne style oznaczają minimalną ilość mebli, dzięki czemu można się dogadać z szafą naścienną i łóżkiem z szufladami.

Uwaga: okrągłe łóżko oznacza znaczną ilość miejsca i specjalne wnętrze. Eksperymentuj tylko wtedy, gdy jesteś pewien sukcesu końcowego projektu.

Ciekawostki i szczegóły. Stworzą nastrój w pokoju, uczynią go wyjątkowym, indywidualnym, twoim. Doskonałym pomysłem jest wspólne kupowanie akcesoriów i drobiazgów do sypialni, a następnie połączenie ich obu. Ramki na zdjęcia, bukiety kwiatów suszonych, haft własnymi rękami, a nawet rękodzieło, a pokój dla dwojga będzie charyzmatyczny i uroczy!
Kilka słów o garderobie lub marzeniu fashionistki jest blisko

Kolejne nowoczesne rozwiązanie przy projektowaniu sypialni o powierzchni 20 metrów kwadratowych. m to garderoba. Nie chcąc „wypchać” mieszkania masywnymi meblami, szukaj tego lub tamtego w innym pokoju, wyposaż w garderobę w sypialni. Daje to wiele korzyści!

To nie tylko możliwość umieszczania dowolnych rzeczy w jednym miejscu, ale także możliwość przechowywania wysokiej jakości. Dla najlepszych ubrań wybierz garderobę, pręty, półki. Dla wszystkich innych - szafa z nowoczesnymi elementami wypełnienia.Zagospodarowanie przestrzenne sypialni

Oryginalna i wyjątkowa konstrukcja sypialni o powierzchni 20 metrów kwadratowych. Może to być również, gdy chcesz stworzyć miejsce do spania i strefę rekreacyjną lub recepcyjną (sypialnia-pokój dzienny), miejsce do pracy i miejsce do spania (sypialnia-gabinet) w jednym pomieszczeniu lub wyposażyć pokój hotelowy typu hotelowego, który jest jedynym i zajmuje 20 metrów kwadratowych. Uczyń marzenie rzeczywistością jest możliwe, używając specjalnych przedmiotów do oddzielenia obszarów funkcjonalnych.

Mogą to być:

  • stacjonarne (lub ruchome) szklane przegrody. To rozwiązanie jest odpowiednie dla małych obszarów, wizualnie rozszerzy przestrzeń, wprowadzi maksimum światła i harmonii do pomieszczenia. W takim przypadku wybierz system przesuwny jako drzwi do przejścia na inne terytorium, co pomoże uczynić daną strefę oddzieloną i niezależną od drugiej;
  • otwarte regały i półki. Pomogą one podzielić przestrzeń na części i jednocześnie staną się głównymi elementami wnętrza. Figurki, książki i ulubione ciekawostki są łatwe do ustawienia na półkach, przy jednoczesnym utrzymaniu powierzchni użytkowej i znalezieniu na niej miejsca na rzeczy osobiste i małe figurki;
  • szafki, szafki. Meble, które dzielą przestrzeń na strefy, jest praktyczne i wygodne. Najważniejsze - prawidłowe umieszczenie;
  • tekstylia. Ekrany wykonane z naturalnych materiałów, zadaszenia - unikalne rozwiązanie w każdym pomieszczeniu, nawet wykonane w stylu high-tech i minimalizmu. Najważniejsze jest wybranie tekstury i koloru, gęstości i wzoru;
  • żywe rośliny w wannach. Stworzą wyjątkowy nastrój, podzielą przestrzeń sypialni i jadalni, sprawią, że powietrze będzie czyste i świeże, przyniosą odrobinę naturalności.

Uwaga: optymalnym rozwiązaniem jest jednolity styl wnętrza w strefowej sypialni. Pomoże to poczuć pokój jako całość, cieszyć się luksusem i zwięzłością projektu, aby zmienić go w ciągu kilku godzin w przypadku takiego pragnienia. Jednocześnie meble i elementy dekoracji wnętrz mogą być używane na terytorium każdej strefy, „przemieszczając się” w razie potrzeby.

Spróbuj, odważ się. A potem stwórz wnętrze sypialni swoich marzeń z pewnością zadziała!