Jak korzystać z przestrzeni pod drabiną, najlepsze pomysły na organizację, wypełnianie i projektowanie - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Układ przestrzeni pod schodami (19 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Z reguły dom na wsi pozwala zaoszczędzić miejsce i umieścić wszystkie niezbędne rzeczy w magazynach i szafach wbudowanych, a także w szafach i antresolach. Jednak wolna przestrzeń, na przykład pod schodami, można wypełnić czymś użytecznym, zwłaszcza, że ​​może wykonywać różne funkcje, których zestaw zależy od układu domu lub preferencji właścicieli.

Jaki będzie projekt przestrzeni pod schodami, zależy od tego, gdzie się znajduje. Na przykład, jeśli schody do drugiego piętra znajdują się w salonie, to pod nim można zorganizować sofę lub sofę, postawić krzesło, aby stworzyć kąt do relaksu. Jeśli klatka schodowa nie jest zbyt szeroka, możesz również postawić pod nią telewizor lub zrobić pasek.

Jeśli projekt w twoim domu ma mieć schody w kuchni, przestrzeń pod nim może być wykorzystana przede wszystkim do zorganizowania przechowywania wszystkiego, co niezbędne do gotowania, jak również sprzętu do czyszczenia. Otwarte półki lub zamknięte pomieszczenie do przechowywania, oświetlone dodatkowymi lampami, wybór zależy od preferencji. Najważniejsze jest to, że przestrzeń jest wykorzystywana tak efektywnie, jak to możliwe. Jeśli kuchnia jest połączona z jadalnią, to pod schodami można również zorganizować stół śniadaniowy lub zainstalować kredens do przechowywania naczyń.

Schody na drugie piętro często znajdują się w korytarzu lub w pobliżu wejścia. Dlatego najczęściej spotykane pomysły odnoszą się właśnie do tego układu schodów. Pod nim możesz przede wszystkim zorganizować szafę lub małą spiżarnię na buty lub artykuły sezonowe. Mogą to być otwarte półki, a także wieszaki na rzeczy, zwłaszcza jeśli korytarz jest wystarczająco wąski i nie chcesz przeciążać przestrzeni. Możesz także wybrać przezroczyste drzwi, które mogą chronić przestrzeń przed kurzem, ale jednocześnie nie przeciążą jej zbytnio.


obustrojstvo-prostranstva-pod-lestnicej-19-foto-10


obustrojstvo-prostranstva-pod-lestnicej-19-foto-11

Łazienka pod schodami

Innym klasycznym rozwiązaniem w wiejskim domu jest zorganizowanie łazienki lub toalety w przestrzeni pod schodami na piętro. Oczywiście, nie można zorganizować pełnowartościowej łazienki, ale możliwe jest zorganizowanie toalety lub łazienki technicznej, na przykład do mycia rąk i napełniania wiadra do czyszczenia podłóg. Jeśli zdecydujesz się stworzyć toaletę pod schodami, zapewnij wysokiej jakości wentylację, a także zastosuj materiały odporne na wilgoć na suficie.

Najbardziej pożądaną opcją dla twoich dzieci będzie dom dla dzieci pod schodami. Doskonale nadaje się do schodów znajdujących się w korytarzu lub w salonie. Możesz udekorować dom, zrobić z niego drzwi i okna, wewnątrz możesz zaaranżować mały stolik lub półki do przechowywania zabawek. Wszelkie pomysły, które wcielisz w życie, będą interesujące i niezwykłe dla twojego dziecka, ponieważ prawie każde dziecko chce, aby jego rodzice zbudowali dla niego mały dom.


obustrojstvo-prostranstva-pod-lestnicej-19-foto-16


obustrojstvo-prostranstva-pod-lestnicej-19-foto-17


obustrojstvo-prostranstva-pod-lestnicej-19-foto-18

Pin
Send
Share
Send
Send