Dekoracja ścienna z drewna we wnętrzu domu lub mieszkania, wybór najlepszych materiałów dekoracyjnych do wykończenia wnętrz, paneli, paneli ściennych, tapet i barów - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Dekoracja ścienna z drewna (22 zdjęcia): wystrój, aby stworzyć naturalne wnętrze

Pin
Send
Share
Send
Send


Tworząc dom, większość właścicieli domów preferuje materiały naturalne jako najbezpieczniejsze, piękne i dekoracyjne. Do dekoracji sufitów i ścian domu często używano materiałów drewnianych, ponieważ drewno jest najpopularniejszym rodzajem dekoracji, który idealnie nadaje się do dekoracji wnętrz. Listwy drewniane mogą być w różnych wariantach, kolorach i różnej fakturze. Wszystko to pozwala na harmonijne zaaranżowanie domu. W artykule przyjrzymy się, jak może wyglądać wykończenie ścian panelami drewnianymi i innymi materiałami, cechy szczególne takiej dekoracji.

Jakie rodzaje drewna są często używane do dekoracji ścian:

Modrzew

Ten iglasty jest doskonałym materiałem budowlanym dla domu. Modrzew ma działanie terapeutyczne, jest bardzo trwały, może wytrzymać znaczne obciążenia, jest dobrze przetwarzany i podatny na plamy, plamy, wygląda całkiem atrakcyjnie.


otdelka-sten-derevom-22-foto-dekor-dlya-sozdaniya-naturalnogo-interera-4


otdelka-sten-derevom-22-foto-dekor-dlya-sozdaniya-naturalnogo-interera-5

Świerk

Podobnie jak modrzew, drewno to ma bardzo dobrą pojemność cieplną. Dlatego dom, którego ściany są ozdobione panelami lub iglastymi prętami, jest zawsze cieplejszy niż inne domy.


otdelka-sten-derevom-22-foto-dekor-dlya-sozdaniya-naturalnogo-interera-6


otdelka-sten-derevom-22-foto-dekor-dlya-sozdaniya-naturalnogo-interera-7

Drzewo lipowe

To drewno jest bardzo łatwe w obróbce, co pozwala na użycie elementów wapiennych do dekoracji nietypowych kształtów ścian - półokrągłych, zakrzywionych itp. Ponadto dekoracja wnętrz z lipą będzie niedroga.

Ponadto stosuje się rzadsze i piękne gatunki, takie jak orzech, wiśnia, mahoń i cedr.

Jakie zalety możemy znaleźć przy dekoracji ściany domu za pomocą drewna:

  • Drewno jest przyjazne dla środowiska, więc materiały z drewna są najbezpieczniejsze z tego punktu widzenia. Ponadto wiele gatunków drewna jest w stanie wydzielać aromatyczną żywicę, która poprawia mikroklimat pomieszczenia i dezynfekuje powietrze. Zarówno dorośli, jak i dzieci w domu, ozdobione drewnianymi panelami, są mniej chorzy, ogólnie poprawiają zdrowie i odporność.
  • Drzewo doskonale chroni pomieszczenie przed wilgocią. Na drewnianych panelach ścian i sufitów rzadko występują grzyby i pleśnie. Ale drzewo z konieczności wymaga uprzedniego leczenia przeciwgrzybiczego, które między innymi działa przeciwko nudnym drzewom.
  • Drzewo we wnętrzu domu emanuje cudownym aromatem, czyniąc przestrzeń uzdrawiającą i użyteczną.
  • Drewno w postaci klapy lub paneli ma doskonałe właściwości izolacyjne pod względem ciepła i dźwięku. Te cechy są niezbędne w zimnym klimacie i hałaśliwych miastach.
  • Oprócz ścian, dekoracyjne panele drewniane mogą być również ozdobione sufitem, podłogą i innymi powierzchniami pomieszczenia.
  • Materiał pomaga w naturalnym uwalnianiu wilgoci, co oszczędza pokój przed grzybem.
  • Drzewo we wnętrzu neutralizuje jony ujemne, które są generowane w obfitości przez nowoczesne urządzenia gospodarstwa domowego i gadżety.


otdelka-sten-derevom-22-foto-dekor-dlya-sozdaniya-naturalnogo-interera-9


otdelka-sten-derevom-22-foto-dekor-dlya-sozdaniya-naturalnogo-interera-10

Rodzaje wykończeń drewnianych

Rozważ podstawowe opcje zdobienia ścian domu za pomocą materiałów drewnianych.

Clapboard

Ten popularny, łatwy w instalacji materiał, który nie jest zbyt drogi. Pięknie wygląda w domu iw mieszkaniu, a podszewka lakierowana - także dekoracyjnie wygląda.

Preferuj drewno domowe. Przecież wszystkie cechy „ich” gatunków drewna zostały już zbadane, eksperci ujawnili, jak to lub tamtejsze drewno zachowuje się w każdych warunkach, w przeciwieństwie do rzadkich i egzotycznych gatunków. Ponadto lokalne drewno jest znacznie tańsze i wygląda równie pięknie i dość dekoracyjnie w domu. Ale oczywiście, jeśli istnieje wielkie pragnienie i możliwości finansowe, możesz ozdobić dom rzadkimi mahoniowymi panelami lub rzeźbionymi dębowymi belkami.


otdelka-sten-derevom-22-foto-dekor-dlya-sozdaniya-naturalnogo-interera-18


otdelka-sten-derevom-22-foto-dekor-dlya-sozdaniya-naturalnogo-interera-19


otdelka-sten-derevom-22-foto-dekor-dlya-sozdaniya-naturalnogo-interera-20


otdelka-sten-derevom-22-foto-dekor-dlya-sozdaniya-naturalnogo-interera-21


otdelka-sten-derevom-22-foto-dekor-dlya-sozdaniya-naturalnogo-interera.png">

Pin
Send
Share
Send
Send