Pomysły projektowania wnętrz w korytarzu, jak wybrać nowoczesne meble designerskie, oryginalny wystrój i projekt korytarza - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Pomysły na projekt przedpokoju (20 zdjęć): oryginalny wystrój, meble i dekoracje

Pin
Send
Share
Send
Send


Hol wejściowy to pierwszy pokój, do którego wsiadają goście, dlatego ważne jest, aby robiło to pozytywne wrażenie, było przytulne i funkcjonalne. Dlatego projekt tego pomieszczenia cieszy się dużym zainteresowaniem, a projektanci wymyślają wszystkie nowe pomysły na korytarz. Jeśli robisz naprawy w korytarzu, ten artykuł pomoże ci zdecydować, w jaki sposób wytrzymać projekt i co musi być zapewnione w pokoju.

Jeśli nie mówimy o dużym domu, w którym zapewniono miejsce do przechowywania garderoby, to przede wszystkim na korytarzu należy umieścić szafki na sezonowe ubrania, buty i akcesoria, na przykład kapelusze, szaliki, rękawiczki i parasole. Ponadto w korytarzu można przechowywać inne rzeczy, które nie mieszczą się w szafkach w innych pomieszczeniach. Mogą to być przedmioty wielkogabarytowe, takie jak sanki, narty itp., A także pojedyncze pudełka z codziennymi drobiazgami, sprzęt do czyszczenia, deska do prasowania. W przestronnym, kwadratowym korytarzu można nawet umieścić niewielką część wypoczynkową.

Projekt korytarza, który tworzysz, zależy bezpośrednio od układu mieszkania, położenia ścian w stosunku do wejścia i szerokości korytarza. Na przykład w mieszkaniach w mieszkaniu Chruszczowa znajdują się wąskie i długie korytarze, w których trudno przewidzieć głębokie szafy. W przypadku takich opcji lepiej jest używać otwartych półek i wieszaków, dodatkowo wieszać lustra, aby zwiększyć przestrzeń. Lepiej zrezygnować z dużych szafek, zastępując je kompaktowymi i połączonymi elementami meblowymi.


idei-dizajna-prihozhej-20-foto-originalnij-dekor-mebel-i-oformlenie-6


idei-dizajna-prihozhej-20-foto-originalnij-dekor-mebel-i-oformlenie-7

Jakie meble powinny być uwzględnione w projekcie korytarza

Z reguły nawet w dużych mieszkaniach hol wejściowy nie jest przestronny, ale musi również pomieścić wiele dużych mebli, co jest zawsze trudnym zadaniem dla projektantów. Dlatego konieczne jest uwzględnienie go w projekcie swojego korytarza, aby był całkiem funkcjonalny:

  • otwarte wieszaki do noszenia na co dzień;
  • półki na buty, buty, komoda, stojak na pudełka na buty - Twój wybór;
  • szafa do przechowywania ubrań, akcesoriów i butów - może to być szafa liniowa lub narożna;
  • wąska ławka, krzesło, fotel, mała kanapa - do wygodnego rozbierania.


idei-dizajna-prihozhej-20-foto-originalnij-dekor-mebel-i-oformlenie-9


idei-dizajna-prihozhej-20-foto-originalnij-dekor-mebel-i-oformlenie-10

Jaki kolor wybrać do projektowania korytarza

Obecnie projektanci oferują szereg pomysłów na niemal każdy stylowy korytarz decyzyjny. Możesz budować na cieniu tapet, które lubisz, lub na szafce, która Ci odpowiada. Jeśli salon znajduje się zaraz za korytarzem, możesz połączyć je w stylu i stać w tych samych kolorach. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz jednej serii mebli.


idei-dizajna-prihozhej-20-foto-originalnij-dekor-mebel-i-oformlenie-12


idei-dizajna-prihozhej-20-foto-originalnij-dekor-mebel-i-oformlenie-13

Elementy projektu

Każdy, nawet mały korytarz, może być urządzony wygodnie i stylowo, najważniejsze jest przewidzenie szczegółów wystroju, które uczynią go pięknym i wyjątkowym. Przede wszystkim oczywiście można użyć elementów nowoczesnego stylu loft do dekoracji wnętrz, w tym włączenia kamienia naturalnego lub materiałów teksturowanych do projektu. W domku wiejskim dopuszczalne jest ozdabianie korytarza masywnymi zegarami, naturalnymi rogami, a nawet obrazami. Im więcej ciekawych pomysłów wybierzesz dla swojego domu, tym jaśniej podkreśli on wystrój innych pomieszczeń.

Oczywiście w korytarzu powinny znajdować się wieszaki i półki na buty. Jednak równie ważne jest zapewnienie, że materiały wykończeniowe w pełni spełniają wybrane przez Ciebie pomysły. Na przykład do wykończenia sufitu można użyć konstrukcji zawieszonych lub napinanych, ponieważ umożliwiają one użycie oświetlenia punktowego. Jest to szczególnie ważne w przypadku długiego wąskiego korytarza, w którym nawet w ciągu dnia nie ma wystarczającej ilości światła, aby znaleźć odzież wierzchnią. Możliwe jest wykonanie takiego sufitu własnymi rękami, ale należy rozważyć lokalizację lamp, a także wykonać prace na okablowaniu i podłączeniu elementów oświetleniowych.


idei-dizajna-prihozhej-20-foto-originalnij-dekor-mebel-i-oformlenie-19


idei-dizajna-prihozhej-20-foto-originalnij-dekor-mebel-i-oformlenie-20

Pin
Send
Share
Send
Send