Panoramiczne okna w salonie, kuchni, łazience i sypialni, przeszklone tarasy, balkony i loggie, planowanie i piękny wystrój wnętrz - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Panoramiczne okna we wnętrzach domów i mieszkań (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Panoramiczne okna lub, jak się je nazywa, francuskie są w stanie przekształcić wnętrze i zewnętrzną część wiejskiego domku i jednopokojowe mieszkanie. Ze względu na panoramę przysłony mieszkanie staje się bardziej przestrzenne i otrzymuje dodatkowe oświetlenie. Panoramiczne okna są niezastąpione w tych domach, w których widoczne są wspaniałe krajobrazy otaczającej przyrody. Dzięki odpowiedniemu wyborowi otworów-panoram można przekształcić kuchnię i salon oraz sypialnię w luksusowy apartament, a także uszlachetnić taras i poddasze, urządzić pokój dla warsztatu lub studia w stylu loftu.

Główna różnica między panoramicznymi oknami a standardowymi jest taka, że ​​szerokość jest kilka razy większa niż wysokość. Takie proporcje stosuje się przy oszkleniu całej ściany, loggii i małego otworu okiennego.


panoramnie-okna-v-interere-domov-i-kvartir-20-foto.jpeg">


panoramnie-okna-v-interere-domov-i-kvartir-20-foto-4


panoramnie-okna-v-interere-domov-i-kvartir-20-foto-5

Zalety i wady panoramicznych okien

Popularność okien panoramicznych nie zależy od wyższych kosztów niż standardowe okna. Panoramiczne okna umożliwiają:

  • przekazać w pokoju bardziej naturalne oświetlenie;
  • z dowolnego miejsca w pokoju, aby w pełni obserwować otaczający krajobraz;
  • dać mieszkanie, nawet mały jednopiętrowy dom z baru, elegancki i oryginalny wygląd;
  • osiągnąć wysoki poziom izolacji akustycznej.


panoramnie-okna-v-interere-domov-i-kvartir-20-foto-8


panoramnie-okna-v-interere-domov-i-kvartir-20-foto-9


panoramnie-okna-v-interere-domov-i-kvartir-20-foto-10

Wewnętrzne niuanse z panoramicznymi oknami

Instalacja panoramicznych okien w większości przypadków pociąga za sobą zmiany we wnętrzu. Co dokładnie będzie musiało się zmienić, zależy to od rodzaju panoramy i zainstalowanego pokoju.

Nowoczesna konstrukcja dopiero zaczyna wykorzystywać panoramę okien podczas budowy mieszkań. Nowy rynek mieszkaniowy jest reprezentowany w większości apartamentów typu studio. Do takiego planu potrzeba dużej ilości światła, aby każdy obszar funkcjonalny był wystarczająco oświetlony. Studio można podzielić na strefy z przesuwanymi systemami dekoracyjnymi lub meblami. W każdym projekcie tylko panoramiczne okno od sufitu do podłogi może w pełni zapewnić naturalne światło.

Montaż przeszkleń panoramicznych w nowym budynku i już zamieszkałym domu ma znaczne różnice. W nowo wybudowanym budynku instalacja panoramy zajmie trochę czasu, ponieważ nie jest konieczne wycinanie ścian i uzyskiwanie pozwoleń z architektury. Wystarczy wybrać typ okna, materiał, zadzwonić do kreatora, aby zmierzyć, zapłacić i poczekać chwilę, aż okno będzie gotowe. Tak, a projekt jest zwykle dostarczany z wcześniejszymi otworami okiennymi o określonych rozmiarach.


panoramnie-okna-v-interere-domov-i-kvartir-20-foto-18


panoramnie-okna-v-interere-domov-i-kvartir-20-foto-19

Pin
Send
Share
Send
Send