Róże w chacie w projektowaniu krajobrazu, piękna dekoracja ogrodu, właściwe sadzenie, uprawa i opieka nad angielskimi, kędzierzawymi, macierzystymi, parkowymi i miniaturowymi różami - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Róże w projektowaniu krajobrazu (52 zdjęcia): poprawny i piękny projekt ogrodu

Pin
Send
Share
Send
Send


Co może elegancko ozdobić ogród, jeśli nie królową kwiatów - różę. Roślina ta będzie wyglądać świetnie na każdej stronie - dużej i małej, gładkiej i kamienistej. Róże w projektowaniu krajobrazu to temat, który można dyskutować przez bardzo długi czas, ale w artykule omówimy główne cechy takiej dekoracji ogrodowej i udzielimy przydatnych zaleceń dla tych, którzy chcą uprawiać te piękne kwiaty na działce ogrodowej.


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-2


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-3


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-4


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-5

Zalety ozdabiania strony różami:

 • Kwiaty te zajmują wiodącą pozycję wśród wszystkich innych kwiatów. Róża jest używana do dekoracji ogrodu częściej niż jakikolwiek inny kolor.
 • Róża idealnie pasuje do różnorodnych kompozycji na daczy, często odgrywa w nich ważną rolę, ale jednocześnie jej małe kwiatostany i miniaturowe odmiany mogą również pełnić drugorzędne role. Właściwie zorganizowane łóżko z różami może być prawdziwą ozdobą ogrodu.
 • Różnorodność odmian róż pozwala wybrać dowolny kolor i rozmiar krzewów, aby bardziej harmonijnie ozdobić ogród. W tym przypadku, nawet na małej działce, spray lub miniaturowa róża będą wyglądać elegancko i pięknie.
 • Róże w ogrodzie świetnie wyglądają w połączeniu z drzewami, krzewami, zielenią i innymi kwiatami domku letniskowego.


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-6


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-7

Opcje ozdabiania strony różami

Wspinaczka odmian kędzierzawych kwiatu nadaje się do ozdabiania różnych formowanych podpór z drutu, dekoracyjnych obelisków itp. Każda, nawet miniatura, podwiązana różami będzie wyglądać niezwykle dekoracyjnie i elegancko, dekorując krajobrazową willę.


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-8


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-9


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-10


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-12


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-13


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-14


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-17


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-18


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-19

Granica róż w kraju może się zmieniać z tymi samymi wzorami z innych roślin, które można poprawnie zidentyfikować, na przykład, w obszarach roboczych ogrodu.

Miniaturowa róża może być również oprawiona w formie obramowania - żółtego lub czerwonego - taka róża rozjaśni plac zabaw lub strefę relaksu.


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-20


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-21

Żywopłoty i łuki

 • Bardzo skuteczny sposób na dekorację strony. Ponadto żywy różowy żywopłot, w przeciwieństwie do wysokiej cegły, zawsze wygląda na odpowiedni i cywilizowany.
 • Łuk jest zazwyczaj małą altaną z czterema drutami splecionymi z różami. Ogród z takim łukiem będzie szczególnie romantyczny.
 • W przypadku łuków stosuje się kręcone odmiany, które kwitną obficie i bujnie. Odpowiednie są niektóre ozdobne standardowe noże, a także odmiany angielskie i parkowe.
 • Jeśli chcesz, możesz wykonać łuki o takim rozmiarze, aby pod kwiatami umieścić małą ławeczkę - a doskonałe miejsce na odpoczynek w ogrodzie będzie gotowe.


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-22


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-23


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-24


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-25


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada.jpeg">

Solo róża

 • Pojedynczy krzew róży jest również wspaniałą ozdobą wiejskiego domu, nadającego się do miejsc, w których nie można sadzić wielu kwiatów.
 • W przypadku okazów solnych konieczne jest wybranie najbardziej dekoracyjnych, najlepszych odmian oraz wybranie otwartych i dobrze widocznych miejsc do sadzenia do sadzenia. W tym przypadku solowa róża będzie prawdziwą ozdobą ogrodu.
 • Pojedyncze krzewy doskonale podkreślają brutalność alpejskich wzgórz, kamiennych i ceglanych ścian, delikatne kwiaty świetnie wyglądają obok reliefowych kompozycji.


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-26


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-27


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-28

Ogród kontenerowy

 • Róże można sadzić nie w ziemi, ale w specjalnych pojemnikach, aby umieścić je tam, gdzie są najbardziej odpowiednie. Jakie są te miejsca - spójrz na swoją stronę.
 • Schody do domu, na których schodach znajdują się takie pojemniki z różami, wyglądają wspaniale. Ten projekt sprawi, że wejście do domu będzie uroczyste i eleganckie.
 • W przypadku pojemników szczególnie odpowiednia jest miniaturowa róża, a także odmiana Floribunda. Standardowe odmiany - czerwone i białe - również wyglądają bardzo ładnie. Ale gatunki parkowe i angielskie w tym przypadku są używane rzadziej.


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-30


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-31


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-32


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-34


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-35


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-36


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-37


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-38

Alpine Hill

Jest to popularna i luksusowa wersja witryny do projektowania krajobrazu. W połączeniu z delikatnymi wyrafinowanymi kolorami masywne i szorstkie kamienie wyglądają szczególnie stylowo. W przypadku zjeżdżalni alpejskich w kraju zazwyczaj używa się miniaturowych odmian kwiatów, a róże okrywowe w projektowaniu krajobrazu również wyglądają świetnie. Te piękne odmiany mają możliwość nadawania „wyłączności” i autorskiego projektu pisma ręcznego witryny.

Jasne odmiany kwiatów zostaną idealnie połączone w alpejską zjeżdżalnię z białymi kamieniami. Jeśli myślisz - które odmiany użyć, to odpowiedź brzmi: można używać różnych typów - zarówno angielskich, jak i wyrafinowanych standardowych kamieni oraz bezpretensjonalnych parków, a nawet odmian kręconych.


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-40


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-41

Pamiętaj, że musisz porządnie układać kwiaty obok siebie. Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, lepiej przeczytać odpowiednie strony i literaturę - nie wszystkie odmiany wyglądają równie dobrze obok działki ogrodowej. Doświadczeni hodowcy radzą początkującym, aby posadzili szereg luksusowych odmian herbaty i ich mieszańców, a także hodowali okazy okrywowe z miniaturowymi odmianami. Te kombinacje zostały już przetestowane i wyglądają świetnie. Są praktycznie kompozycją rzeźbiarską z różnymi różnicami i krokami, dzięki czemu kompozycja z różami jest bardzo malownicza. Odmiany kręcone wspinaczki będą wyglądać wspaniale i solo, w połączeniu z innymi roślinami.


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-44


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-45


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-46


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-47


rozi-v-landshaftnom-dizajne-52-foto-pravilnoe-i-krasivoe-oformlenie-sada-48

Do pionowej dekoracji ogrodu należy użyć mocnych podpór. Ich projekt może być w dowolnej formie. Za pomocą podpór możesz ozdobić działkę w domku niezwykłymi, czasem nawet fantastycznymi kompozycjami, które nadadzą jej indywidualności. Świetnie wygląda, na przykład, spiralne podparcie, splecione z białymi i czerwonymi eleganckimi kwiatami. Do pionowego projektowania krajobrazu używa się zwykle róży wspinaczkowej. Powinieneś wiedzieć, że wraz z nadejściem zimnej pogody nie możesz usunąć plagi z podparcia i musisz zakryć krzaki podporami.

Pin
Send
Share
Send
Send