Układ gabinetu w mieszkaniu, projekt i projekt miejsca pracy w małym pokoju, wybór mebli, tapet i zasłon - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Biuro w mieszkaniu (18 zdjęć): piękny design i układ

Biuro w mieszkaniu jest doskonałym miejscem do pracy i tworzenia. Jego projekt dla każdego jest oczywiście indywidualny, ale wyposażenie obszaru funkcjonalnego nie różni się zbytnio. W końcu wyposażone biuro w mieszkaniu pomaga pracować wydajnie, prosto i łatwo w najbardziej komfortowych warunkach. Ale jak stworzyć wygodne miejsce do pracy, jeśli masz jedno-pokojowe mieszkanie lub dwupokojowe mieszkanie dla czterech osób i nie ma absolutnie dodatkowej przestrzeni? Wszystko jest możliwe, byłoby pragnienie!

Wymagania dla biura

Niezależnie od tego, czy możesz wyposażyć biuro w oddzielnym pomieszczeniu, czy w mały „skrawek” sypialni, salonu, kuchni, musisz rozważyć pewne subtelności. Tylko w ten sposób, bez względu na metry kwadratowe, możesz cieszyć się pracą, planować, spełniać marzenia i łatwo pokonywać przeszkody.

Obszar roboczy to:

  • klasyczny powściągliwość. Nie ma miejsca na niepotrzebne elementy mebli i wnętrz, tutaj tylko niezbędne, przyczyniające się do procesu myślenia, wydajności pracy i kreatywnych rozwiązań. Para elementów dekoracyjnych, wykonanych w tym samym stylu, będzie odpowiednia i będzie w stanie złagodzić sytuację, pomoże się zrelaksować w wolnym czasie;
  • izolacja. Biuro w mieszkaniu to obszar, w którym pracujesz, rozwiązujesz problemy produkcyjne, podejmujesz odważne decyzje. Nikt nie powinien temu przeszkadzać;
  • meble, które nie pozwalają się zrelaksować. Biurko (lub komputer), wygodne krzesło, półki, półki lub regał na papiery i sprzęt - nic zbędnego. Jednocześnie szczególną uwagę należy zwrócić na prawidłowe rozmieszczenie mebli: zwartość, wygodę i prostą możliwość osiągnięcia niezbędnych - podstawowych zasad;
  • strefa relaksu. Oznacza to obecność mebli tapicerowanych, stolika kawowego i sprzętu gospodarstwa domowego, zestawu do picia herbaty. Jest to jednak istotne tylko wtedy, gdy biuro zajmuje jedno z pomieszczeń w mieszkaniu, a spotkanie z partnerami biznesowymi może mieć miejsce w Twoim domu. W przeciwnym razie jest za dużo;
  • oświetlenie Nawet ciemny kąt pokoju jest odpowiedni jako miejsce pracy, ponieważ główne źródło światła będzie służyć jako lampa biurkowa. Jeśli to nie wystarczy, możesz użyć klasycznej wersji lampy lub lampy na spinaczu, która jest łatwa do przymocowania do dowolnej strony stołu.
Szafka w mieszkaniu lub na małej przestrzeni

Twoim zadaniem jest zaprojektowanie gabinetu na terenie jednego z pokoi, ponieważ nie ma dodatkowego pokoju. Świetną opcją jest kąt. Jego użycie pomoże i nie będzie zajmować nadmiernej ilości wolnego miejsca oraz wyposażyć biuro.

Wykończenie i separacja

Ważne i podstawowe na początku - wykończenie obszaru roboczego. Jeśli remont nie jest uwzględniony w planach bezpośrednich, użyj do zaprojektowania tapety przestrzeni roboczej o interesującej fakturze i kolorze, cegle cienkościennej, płytkach ceramicznych. Wybierz kolor, który promuje koncentrację na zadaniu i nie rozprasza cię na nic, pozytywnie wpływając na stan psycho-emocjonalny: ciemnozielony, brandy, czekolada, bordowy z matowymi odcieniami - w wersji klasycznej i żółty - w nowoczesnych interpretacjach.

Niewielki obszar zarezerwowany na prywatne biuro w mieszkaniu powinien być praktycznie lub wizualnie oddzielony od drugiej części pokoju. Więc każdy zobaczy, że jesteś „w pracy” i nie będzie przeszkadzać.

W tym przypadku obszar roboczy można oddzielić, na przykład za pomocą szklanej przegrody z przesuwanymi drzwiami. Może być zarówno mobilny, jak i stacjonarny, ozdobiony jest artystycznym szkłem zdobionym decoupage, rysunkiem, witrażem. Jeśli to nie jest twoja opcja, używaj mebli jako „rozdzielacza” - półki, otwartych półek, elementów. Będą pełnić podwójną funkcję: pomogą podzielić przestrzeń i przechowywać różne drobiazgi. Nie i ta szansa? Umieść jasny dywan przed szafką, która wizualnie podzieli terytorium.
Meble gabinetowe

Meble do biura w mieszkaniu - ważna część projektu. Jeśli pożądany styl jest klasyczny, ale nie ma miejsca na masywne biurko, skórzane krzesło i stojaki na całej ścianie, zwróć uwagę na biuro lub sekretarkę. Takie meble wyróżniają się modnym stylem wykonania, praktycznością i wszechstronnością. Jednocześnie zajmują minimum miejsca. To, czego nie można zapisać, to wygodne krzesło ergonomiczne. Opcja z rozkładanym mechanizmem będzie bardzo przydatna!

Przylegające nowoczesne style łatwiej dokonać wyboru. Możesz kupić mały stolik przesuwny / składany wykonany z innowacyjnego tworzywa sztucznego, szkła i drewna, a do tego - stojak, półkę wiszącą lub małą szafkę. Jednocześnie - nic zbędnego, tylko kompaktowość, praktyczność, ergonomia.

Włącz fantazję i poczucie stylu, nie zapomnij także o praktyczności i oszczędności miejsca - a miejsce do codziennej pracy będzie ozdobione miłością i ciepłem!