Sufit w pokoju dziecięcym, pomysły na sufit w pokoju chłopca lub pokoju dla dziewcząt, gwiaździste niebo, chmury, oświetlenie, sufity z tkaniny i inne opcje projektowe - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Projekt sufitów w pokoju dziecięcym (50 zdjęć): piękne pomysły projektowe

Sufit w przedszkolu powinien być odbiciem nie tylko ogólnego wnętrza, ale także wewnętrznego świata dziecka. Dla dzieci poniżej 10 lat projekt pokoju nie ma większego znaczenia. Wszystko, co związane jest z dekoracją wnętrza, zależy od rodziców. Dla starszych facetów pokój staje się wyrazem twarzy. Dlatego psychologowie zalecają aktualizację wnętrza pokoju dziecka co 5-7 lat.
Kolor

Tradycyjnie wykończenie sufitu odbywa się w jasnych kolorach. Klasyczną decyzją jest zrobienie niebieskiego lub niebieskiego sufitu w sypialni chłopca lub różowego w sypialni dziewczynki. Żółty sufit jasnego odcienia (bliżej beżu lub koloru proszku) będzie miał znaczenie przy projektowaniu wspólnego przedszkola.

Nowoczesny design sufitu w przedszkolu to niebanalne pomysły i oryginalny wystrój. Interesujące będzie spojrzenie na niebieski sufit imitujący niebo: z dużymi chmurami w ciągu dnia i świecącymi gwiazdami w nocy. Gwiezdne niebo można wykonać za pomocą świecących farb opartych na fosforze.

Oryginalnym pomysłem jest wykorzystanie drukowania zdjęć. Może to być rozgwieżdżone niebo, kontynuacja dekoracji ściennej (na przykład zielone dżungle) lub ilustracja ulubionej bajki. Do drukowania zdjęć można używać zwykłych tapet lub sufitów podwieszanych. Drukowanie zdjęć wygląda świetnie w pokojach z wysokimi sufitami.

Wielopoziomowe sufity podwieszane powinny łączyć jasny kolor z bardziej nasyconym: zielony, różowy, niebieski, fioletowy, żółty lub niebieski. Możesz zrobić jasny sufit z oryginalnym wzorem. W przypadku dwupoziomowych sufitów podwieszanych lepiej jest wybrać białą podstawę, uzupełniając ją o szczegóły kolorów. Psychologowie zalecają stosowanie czystych kolorów do dekoracji pokoi dziecięcych:

  • Zielony kolor wiąże się z naturą, rozwija poczucie sprawiedliwości i odpowiedzialności. Zielony pomaga znaleźć kontakt ze sobą.
  • Żółty - tonik i orzeźwiający, pobudza aktywność umysłową.
  • Niebieski uspokaja, daje poczucie bezpieczeństwa.
  • Niebieski to wesoły kolor kreatywnych impulsów, które zwiększają percepcję estetyczną.
  • Delikatny róż uosabia skromność i kobiecość. Różowy kolor wpływa na cechy takie jak litość i sentymentalizm.

Tapety

Udekoruj sufit w przedszkolu może być piękna tapeta. Asortyment jest tak duży, że bardzo łatwo jest wybrać żądany odcień i wzór. Rodzaje tapet są zróżnicowane: od płaskiego papieru do tapety z wolumetryczną miękką płaskorzeźbą. Matowy sufit, wklejona tapeta, możesz uczynić bardziej interesującym, dodając elementy lustrzane, kolorowe neony lub zabawne naklejki. Te proste metody dekoracji pomogą zróżnicować wnętrze. Naklejki są w różnych kształtach i rozmiarach. Aby uczynić pokój gwiaździstym niebem, możesz kupić tapetę z wzorem lub naklejkami fosforowymi. Dziecko na pewno polubi nocne niebo leżące w łóżku. Która opcja do wyboru zależy od Ciebie.

Przykładem innego pomysłu jest użycie tapety w środkowej części sufitu i wokół obwodu, aby stworzyć konstrukcję zawiasową wyposażoną w oświetlenie. Ten projekt sufitu będzie podobny do okna na poddaszu, przez które widać niebo. Dzięki temu stropy będą wizualnie nieco wyższe, a pomieszczenie bardziej przestronne.

Malować

Farba służy do dekoracji zwykłej tapety, malowania konstrukcji drewnianych lub płyt gipsowo-kartonowych. Pytanie brzmi: jakiej farby użyć? Wybierając farbę, warto pamiętać o jej właściwościach chemicznych. Sufit w szkółce powinien być pokryty nieszkodliwymi szybkoschnącymi farbami, które tworzą gładką matową lub błyszczącą powierzchnię.

Farby na bazie wody są idealne do wykończenia sufitu sypialni dla dzieci. Są nietoksyczne, łatwe do czyszczenia w celu uzyskania nowego barwienia. Dla kosztów materiałowych - całkiem ekonomiczna opcja.

Farba akrylowa jest bezpretensjonalna na nierównych powierzchniach. Opcja szybkoschnąca, pozbawiona nieprzyjemnego zapachu. Bardzo odporny na działanie promieni słonecznych, dzięki czemu może być używany w przedszkolu, znajdującym się po słonecznej stronie domu.

Farby lateksowe i silikonowe są niezwykle trwałe. Te rodzaje powłok są bezwonne. Malowany sufit można pozostawić na 5-7 lat bez obawy o wygląd.


Sufity podwieszane

Fałszywe sufity są bardzo popularne. Projekt może być dwupoziomowy lub wielopoziomowy. Do produkcji masowych kompozycji podwieszanego sufitu za pomocą suchej zabudowy. Opcje mogą być bardzo różne, od grania po obwodzie sufitu, po fantazyjne kształty zakrzywione, takie jak kwiat, półksiężyc lub chmura. Powierzchnia może być pokryta farbą błyszczącą lub matową.

Ta wykończona sufitem sypialnia oferuje dobrą izolację akustyczną, oświetlenie punktowe i lokalne oświetlenie. Obecność punktu oświetlenia pomoże uniknąć problemów ze wzrokiem spowodowanych słabym oświetleniem. A dziecku na pewno spodoba się pomysł - samodzielnie wybrać strefy oświetlenia.Sufity napinane

Sufit napinany w przedszkolu - kreatywne rozwiązanie. Możesz wybrać dowolny kolor błyszczącego płótna winylowego lub narysować zdjęcie za pomocą drukowania zdjęć. Ale sufit napinany nie może być instalowany niezależnie, w przeciwieństwie do innych rodzajów wykończeń. Projekt wymaga profesjonalnych umiejętności i specjalnego sprzętu.

Sufity napinane można łączyć z płytami gipsowo-kartonowymi. Pozwala to na stworzenie ciekawszego oświetlenia, bijąc szczegóły wystroju. Ale pokrycie naprężenia jest odpowiednie tylko dla pokoju dziecka dorosłego.
Sufity z tkanin

Pod sufitem z tkaniny rozważane są trzy rodzaje powłok:

  • Wklejanie sufitu za pomocą szmatki (tapety z tkaniny).
  • Tkanina dekoracyjna sufitowa.
  • Sufit napinany z tkaniny.

Który lepiej wybrać?

Pierwszy typ nadaje się do sypialni dziecięcej, wykonanej w stylu barokowym, empirowym lub rokokowym. Te style nadają się do projektowania sypialni dla dziewcząt. Potrzebujesz tapety z gęstej tkaniny. Tkanina naturalna - gobelin, brokat, aksamit, satyna (na błyszczącą powierzchnię) - powinna być stosowana tylko na idealnie płaskich powierzchniach drewnianych.

Drugi typ, wystrój sufitu z tkaniną, będzie pasował do stylu Prowansji lub Chebbi-chic, które są odpowiednie dla sypialni dziewczynki. W śpiącym chłopcu ten sposób rejestracji będzie pasował do pirackiego lub morskiego motywu, przypominającego żagiel statku. Zwłaszcza jeśli dodasz niebieskie światło. Tkanina jest drapowana na suficie w piękne fałdy, tworząc pozory chmury. Stosowane są prześwitujące tkaniny - organza, welon, bagger. Tkanina może być barwiona lub monofoniczna. Oświetlenie w pomieszczeniu powinno być jak najjaśniejsze, ponieważ tkanina pochłania światło. Wystrój będzie wyglądał bardzo efektownie i nietypowo. Ale pamiętajcie o kurzu, który gromadzi się na improwizowanych chmurach.

Trzeci rodzaj sufitu z tkaniny, rozciągnij, opisano w akapicie powyżej. Rysunki i ozdoby dobrze pasują do tkaniny, która jest odpowiednia zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Używana matowa tkanina poliestrowa, charakteryzująca się wysoką wytrzymałością.

Drewniane sufity

W sypialni dla dzieci drewniany sufit tworzy komfort, rozprasza ciepłe żółte światło, umożliwiając przejście z wieżowca do rustykalnego domku. Drewniane sufity są charakterystyczne dla pokoi w stylu loftów, domków wiejskich, domków i nowoczesnych klasyków. Drewniane stropy dobrze pochłaniają hałas, co jest ważne dla pokoju dziecka. Naklejki do dekoracji można łatwo przykleić na płaskiej powierzchni drewnianej.

Imitacja podłóg drewnianych jest odpowiednia dla pomieszczeń z wysokimi sufitami. Jeśli użyjesz do dekoracji ciemnego drewna, wtedy wizualnie przestrzeń pomieszczenia zmniejszy się. Zastosowanie jasnych skał pomoże optycznie zwiększyć pułapy.