Żaluzje pionowe w wnętrzach mieszkań lub domach, widoki i opcje, jak wybrać nowoczesne żaluzje dekoracyjne - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Żaluzje pionowe we wnętrzu (20 zdjęć): nowoczesny komfort

Pin
Send
Share
Send
Send


Postęp technologiczny, nie zatrzymując się na chwilę, pod wpływem czasu, zmodernizował „średniowieczne łaty” w stylowe żaluzje pionowe tak bardzo, że we współczesnym świecie zaczęli oni poważnie konkurować ze zwykłymi zasłonami i zasłonami.

Pionowe listwy mają bardziej udomowiony wygląd, dlatego często można je znaleźć w pomieszczeniach mieszkalnych. Od nich i oddycha przytulnością i wygodą, która urzeka gospodynie domowe. Ponieważ żaluzje pionowe łatwo pasują do każdego, nawet najbardziej skomplikowanego wnętrza, zapotrzebowanie na nie jest wystarczająco duże. Oczywiście każdy posiadacz paleniska da pierwszeństwo innowacyjnym zasłonom, ponieważ w ich arsenale istnieje znaczna rezerwa wielu zalet.

Okazuje się, że są żaluzje pionowe, lamele, które są wykonane z aluminium. Zalety tego typu rolet są zalety.

Pionowe żaluzje aluminiowe są potrzebne w pomieszczeniu, w którym istnieje możliwość pożaru. Będą dawać brak komfortu w pomieszczeniu przy minimalnych zagrożeniach bezpieczeństwa. Jednak wszyscy jesteśmy tak przyzwyczajeni do widzenia aluminiowych lameli w pozycji poziomej. Ale to żaluzje pionowe sprawiają, że małe pomieszczenie jest bardziej przestronne, a niskie sufity wyższe. Ponadto produkt ten wygląda bardzo elegancko, więc nadaje się do pomieszczeń biurowych i mieszkalnych.

Żaluzje pionowe Plisse, w przeciwieństwie do żaluzji poziomych, pojawiły się całkiem niedawno. Główną różnicą jest pionowy układ fałd, które poruszają się wzdłuż prowadnic nie w górę iw dół, ale w górę iw dół. Najczęściej te rolety uzupełniają klasyczne zasłony. Jednak w razie potrzeby można je wykorzystać jako niezależny element dekoracyjny. Ponadto instalacja struktury jest dość prosta. Żaluzje można instalować zarówno w otworze okiennym, jak iw ścianie, a nawet w suficie.


vertikalnie-zhalyuzi-v-interere-20-foto-sovremennij-uyut-9


vertikalnie-zhalyuzi-v-interere-20-foto-sovremennij-uyut-10


vertikalnie-zhalyuzi-v-interere-20-foto-sovremennij-uyut-11

Żaluzje pionowe na balkon

Często nie można obserwować żaluzji pionowych na balkonie. Jednak dla loggii bardziej odpowiednią opcją są żaluzje poziome lub rolety. Dotyczy to jednak tylko przypadków systemów przeszkleń uchylnych i obrotowych. Ale jeśli właściciel preferował system przesuwnych okien, nie jest możliwe zainstalowanie żaluzji poziomych i żaluzji, ekspansja techniczna drzwi jest po prostu niemożliwa, zapobiegnie to gzyms konstrukcji. W tym przypadku żaluzje pionowe będą jedną z niewielu alternatywnych i wygodnych opcji.

  • Nie jest konieczne zamykanie i otwieranie każdej klapy oddzielnie, jak w przypadku rolet z tkanin, gdzie każda klapa jest jednostką autonomiczną. Jednym ruchem możesz ukryć cały balkon przed gorącymi, palącymi promieniami światła.
  • Żaluzje pionowe są podobne do zakorzenionych i stają się prawdziwą tradycją - zasłony, zasłony lub zasłony.
  • Nowoczesne żaluzje pokryte są różnego rodzaju impregnatami, które zapewniają ochronę przed kurzem, brudem i innymi rodzajami zanieczyszczeń. Oczywiście nie jest to panaceum. Zwłaszcza na balkonie żaluzje pionowe w każdym przypadku będą zanieczyszczone, jak każdy inny rodzaj zasłon.
  • Mechanizm obejmuje zbieranie lameli w kilku kierunkach, co eliminuje powstawanie fałd, jak w żaluzjach poziomych.


vertikalnie-zhalyuzi-v-interere-20-foto-sovremennij-uyut-14


vertikalnie-zhalyuzi-v-interere-20-foto-sovremennij-uyut-15

Wady żaluzji pionowych

  • Zajmij dużo miejsca.
  • Jeśli jest parapet - ogranicz swobodny dostęp do niego.
  • Zapobiegaj swobodnemu oddzielaniu skrzydła. Do wietrzenia konieczne będzie przesunięcie listew w całości lub w części.
  • Podczas dmuchania na balkon silnego wiatru, listwy takich żaluzji będą się kołysać, co spowoduje nadmierny hałas i niechlujny wygląd.


vertikalnie-zhalyuzi-v-interere-20-foto-sovremennij-uyut-17


vertikalnie-zhalyuzi-v-interere-20-foto-sovremennij-uyut-18


vertikalnie-zhalyuzi-v-interere-20-foto-sovremennij-uyut-19

Pin
Send
Share
Send
Send