Żaluzje pionowe w wnętrzach mieszkań lub domach, widoki i opcje, jak wybrać nowoczesne żaluzje dekoracyjne - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Żaluzje pionowe we wnętrzu (20 zdjęć): nowoczesny komfort

Postęp technologiczny, nie zatrzymując się na chwilę, pod wpływem czasu, zmodernizował „średniowieczne łaty” w stylowe żaluzje pionowe tak bardzo, że we współczesnym świecie zaczęli oni poważnie konkurować ze zwykłymi zasłonami i zasłonami.

Zalety żaluzji pionowych

Pionowe listwy mają bardziej udomowiony wygląd, dlatego często można je znaleźć w pomieszczeniach mieszkalnych. Od nich i oddycha przytulnością i wygodą, która urzeka gospodynie domowe. Ponieważ żaluzje pionowe łatwo pasują do każdego, nawet najbardziej skomplikowanego wnętrza, zapotrzebowanie na nie jest wystarczająco duże. Oczywiście każdy posiadacz paleniska da pierwszeństwo innowacyjnym zasłonom, ponieważ w ich arsenale istnieje znaczna rezerwa wielu zalet.

Wydawałoby się, że w nich takie - zwykłe „łaty materiału”. Okazuje się, że wszystkie genialne są proste cechy. Niektóre z nich - łatwość płótna, skromność formy, a co najważniejsze - proste urządzenie sterujące. To właśnie w elementarnej i absolutnej prostocie leży subtelna, a nawet fenomenalna estetyka żaluzji pionowych. Dlatego żaluzje z pionowymi listwami pasują do niemal każdego wnętrza, ponieważ są uniwersalne. Nadaje się zarówno do wnętrz domowych, jak i biurowych.

Funkcje mechanizmu sprawiają, że rolety są tak funkcjonalne, jak można sobie wyobrazić. Ze względu na prostotę konstrukcji, mogą być sterowane jedną ręką, a bezpieczeństwo urządzenia pozwala nawet dziecku to zrobić. Prosta oprawa umożliwia przeprowadzenie eksperymentów z światłocieniem, a ponadto lekkie skręcenie lameli może całkowicie zmienić atmosferę i nastrój pomieszczenia.

Znając kilka sztuczek projektowych, możesz korzystać z żaluzji pionowych z maksymalną korzyścią dla bezpiecznego wnętrza mieszkania lub domu.

 • Długie paski listew od samego sufitu do podłogi optycznie rozciągają niskie sufity.
 • Kolor i tekstura płótna lameli są wprost proporcjonalne do szerokości optycznej otworu okiennego. Odpowiednio dobrana gamma pozwoli całkowicie zmienić wizualną percepcję geometrii nie tylko okna, ale także całego pomieszczenia.
 • Krótkie lamele, które całkowicie pokrywają tylko otwór okienny, nadają się do niezbyt czystych pomieszczeń mieszkania, aby zapobiec spadaniu na nie brudu, kurzu i sadzy. Odpowiednia długość jest odpowiednia dla pomieszczeń mieszkalnych, gdzie są małe fidgets i zwierzęta.
 • W przeciwieństwie do bezpośrednich przodków, którzy nie mogą już uderzyć nas swoją wyjątkowością, obecne niestandardowe rolety, w których listwy mogą powtarzać kształt zygzaka, półkola lub fali, są w stanie zaskoczyć swoją uroczą osobowością i wyjątkową oryginalnością.
 • Aby produkt nie wymagał „remontu” i żmudnego czyszczenia przez długi czas, wytrzyj listwy czystą, suchą szmatką, zanim pojawi się widoczne zanieczyszczenie.
 • Łatwo łączy się z innymi elementami wystroju, tworząc eleganckie połączenie, nawet z zasłonami, nawet z kurtynami świetlnymi.
 • Konstrukcja pozwala wybrać system sterowania, który najlepiej nadaje się do otwierania okna, aw przyszłości zadowoli tylko jego możliwości operacyjne.

Pionowe żaluzje aluminiowe

Okazuje się, że są żaluzje pionowe, lamele, które są wykonane z aluminium. Zalety tego typu rolet są zalety.

Pionowe żaluzje aluminiowe są potrzebne w pomieszczeniu, w którym istnieje możliwość pożaru. Będą dawać brak komfortu w pomieszczeniu przy minimalnych zagrożeniach bezpieczeństwa. Jednak wszyscy jesteśmy tak przyzwyczajeni do widzenia aluminiowych lameli w pozycji poziomej. Ale to żaluzje pionowe sprawiają, że małe pomieszczenie jest bardziej przestronne, a niskie sufity wyższe. Ponadto produkt ten wygląda bardzo elegancko, więc nadaje się do pomieszczeń biurowych i mieszkalnych.

Ale dla miłośników stylu country wszystko nie jest stracone, ponieważ rolety mogą powtarzać strukturę drzewa. Oczywiście nie jest to naturalne drewno, ale wciąż wyjście. Miłośnicy falbanek powinni wiedzieć, że na zamówienie można wykonać perforowane lamele. Aby żaluzje można było łączyć z otworem okiennym, listwy są wykonane w dowolnym kolorze, a nawet można zastosować drukowanie zdjęć na żaluzjach aluminiowych, co sprawi, że dom stanie się całkowicie niestandardowy i niepowtarzalny.

Plisowane żaluzje pionowe

Żaluzje pionowe Plisse, w przeciwieństwie do żaluzji poziomych, pojawiły się całkiem niedawno. Główną różnicą jest pionowy układ fałd, które poruszają się wzdłuż prowadnic nie w górę iw dół, ale w górę iw dół. Najczęściej te rolety uzupełniają klasyczne zasłony. Jednak w razie potrzeby można je wykorzystać jako niezależny element dekoracyjny. Ponadto instalacja struktury jest dość prosta. Żaluzje można instalować zarówno w otworze okiennym, jak iw ścianie, a nawet w suficie.
Żaluzje pionowe na balkon

Często nie można obserwować żaluzji pionowych na balkonie. Jednak dla loggii bardziej odpowiednią opcją są żaluzje poziome lub rolety. Dotyczy to jednak tylko przypadków systemów przeszkleń uchylnych i obrotowych. Ale jeśli właściciel preferował system przesuwnych okien, nie jest możliwe zainstalowanie żaluzji poziomych i żaluzji, ekspansja techniczna drzwi jest po prostu niemożliwa, zapobiegnie to gzyms konstrukcji. W tym przypadku żaluzje pionowe będą jedną z niewielu alternatywnych i wygodnych opcji.

I oczywiście pionowe spadające listwy przypominają przede wszystkim tradycyjne zasłony i zasłony. Dlatego miłośnicy klasyki często preferują tę opcję.

Żaluzje pionowe na balkonie mają wiele zalet i wad.

Zalety żaluzji pionowych

 • Nie jest konieczne zamykanie i otwieranie każdej klapy oddzielnie, jak w przypadku rolet z tkanin, gdzie każda klapa jest jednostką autonomiczną. Jednym ruchem możesz ukryć cały balkon przed gorącymi, palącymi promieniami światła.
 • Żaluzje pionowe są podobne do zakorzenionych i stają się prawdziwą tradycją - zasłony, zasłony lub zasłony.
 • Nowoczesne żaluzje pokryte są różnego rodzaju impregnatami, które zapewniają ochronę przed kurzem, brudem i innymi rodzajami zanieczyszczeń. Oczywiście nie jest to panaceum. Zwłaszcza na balkonie żaluzje pionowe w każdym przypadku będą zanieczyszczone, jak każdy inny rodzaj zasłon.
 • Mechanizm obejmuje zbieranie lameli w kilku kierunkach, co eliminuje powstawanie fałd, jak w żaluzjach poziomych.Wady żaluzji pionowych

 • Zajmij dużo miejsca.
 • Jeśli jest parapet - ogranicz swobodny dostęp do niego.
 • Zapobiegaj swobodnemu oddzielaniu skrzydła. Do wietrzenia konieczne będzie przesunięcie listew w całości lub w części.
 • Podczas dmuchania na balkon silnego wiatru, listwy takich żaluzji będą się kołysać, co spowoduje nadmierny hałas i niechlujny wygląd.

Wskazówka! Żaluzje pionowe są raczej brudne na balkonie. Nie można ich umyć, wystarczy spłukać roztworem mydła. I w żadnym wypadku nie wykonuj lameli na samej podłodze, będą one jeszcze bardziej zabrudzone.