Wybór pokrowca na sofę, uniwersalną, klasyczną, gumową, skórzaną lub tkaninową odmianę poduszek na sofy - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wybór pokrowca na sofę (50 zdjęć): stylowe opcje

Pin
Send
Share
Send
Send


Zgrabny, zadbany, schludny i atrakcyjny estetycznie wygląd Twojej sofy przyciąga wzrok. A jak wiesz, sofa jest królem salonu lub przedpokoju, dlatego wszyscy goście w Twoim domu docenią troskę o twojego „przyjaciela”. Czy trudno jest poradzić sobie z tapicerką i utrzymać sofę w nienaruszonym stanie? Eleganckie i pragmatyczne rozwiązanie - pokrowce na sofy, które pomogą utrzymać twoje ulubione meble w czystości i bezproblemowo stworzyć przytulność, komfort i dyskretnie zmienić sytuację w razie potrzeby.


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti.jpeg">


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-2

Co jest przydatne na sofie

Dawniej dziewczyny mody, peleryny i dywany na kanapie to tekstylne elementy, które wymagają takiej samej opieki jak tapicerka. Tak, mogą tymczasowo pomóc, ale nie pozbędą się wielu problemów.


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-3


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-4


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-5

Pokrowce na sofy pomogą:

  1. Pozbądź się nowej sofy przed zadrapaniami, drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, zadrapaniami, rysunkami długopisem na wypadek, gdyby w domu były dzieci, kurz i brud. Nowatorska nowość tekstylna pomoże chronić sofę przed zębami i pazurami zwierząt domowych, zachowując jej oryginalny wygląd przez długi czas. I możesz cieszyć się naturalną tapicerką w każdym z świątecznych momentów, będąc pewnym siebie w doskonałym stanie swojego ulubionego mebla;
  2. Ukryj się na starym uszkodzeniu kanapy, zadrapaniach i zadrapaniach. Jest to szczególnie ważne, jeśli twoje plany nie obejmują nowej tapicerki lub nowej sofy, a ty na przykład czekasz na gości. I nikt nie podejrzewa, że ​​masywna skórzana kanapa na drewnianej ramie służy twojemu dziadkowi;
  3. Stwórz specjalny nastrój, udekoruj pokój na święto lub święto rodzinne. Możliwość wyboru pokrowców w różnych kolorach, różne faktury materiału zmienią wnętrze, dodając blasku i cyganerii, wyrafinowania i zwięzłości, naturalności i oryginalności. Takie proste rozwiązanie, jak pokrywa sofy, pozwoli ci przekształcić salon, sypialnię, pokój dziecinny lub pokój gościnny w zaledwie kilka minut.


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-7


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-8


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-9

W zależności od Twoich preferencji dotyczących własnego komfortu, wielkości pokoju i projektu, możesz wybrać klasyczną prostokątną sofę, narożnik lub model z różnymi mechanizmami, aby przekształcić sofę w pełnowartościowe miejsce do spania. Ale czy możliwe jest znalezienie odpowiedniej okładki na wybranej kanapie? Oczywiście!


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-11


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-12


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-13


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-16


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-17


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-18


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-19


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-20

Jako osłonę łącznika możesz wybrać:

  • przyciski. Ta opcja jest odpowiednia, jeśli pokój jest wykonany w stylu naturalnym lub narodowym, a sam materiał okładki ma wzory kwiatowe, ornament lub jest ozdobiony guzikami w formie dekoru. Krótkie szczeliny między akcesoriami - i pokrywa jest bezpiecznie zamocowana;
  • Rzep. Nowoczesne rozwiązanie, które nie wymaga dużego wysiłku. Świetny pomysł na sofę w przedszkolu: w tym przypadku dzieci uczą się samodzielnie zakładać pokrywę na sofę, łatwo ją zapiąć i w razie potrzeby zdjąć;
  • Błyskawica - praktyczna, niezawodna i łatwa w użyciu. Ponadto ta metoda zapinania pozwoli Ci stworzyć okładkę na sofie dowolnego kształtu.


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-21


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-22


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-23


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-24


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-25

Wielu producentów oferuje uniwersalne pokrowce na sofy o standardowych kształtach i rozmiarach. Wybierz 2 zestawy, aby móc chronić meble przed kurzem, uszkodzeniami i rozlanym sokiem w przypadku, gdy pierwszy zestaw znajduje się w praniu.

Inny pomysł - Euro-cover. Są wszechstronne i wykonane z elastycznego materiału, który pozwala ci mocno ubrać je na sofie. Jednocześnie nie gromadzą się w fałdy, nie zgniatają, nie zużywają się, nie blakną z czasem, nie ślizgają się i nie marszczą brwi. Czcigodni producenci gwarantują jakość, zapewniając wszystkie niezbędne certyfikaty!


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-26


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-27


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-28


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-31


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-32


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-33

Wybór materiałów na okładkę

Wybierając okładkę kanapy kątowej lub jej klasycznego modelu, biorąc pod uwagę materiały, teksturę, projekt i odcienie, określając maksymalną długość (3-5 lub 20 cm nad podłogą), zwróć uwagę na tych, którzy będą korzystać z tej sofy iw którym pokoju w domu sofa stanie. To jedyny sposób, aby dokonać właściwego wyboru!


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-35


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-36

Tak więc potrzebny jest materiał:

  • dla dzieci - bezpieczny dla środowiska i naturalny, dający najprzyjemniejsze doznania dotykowe. Może to być rodzaj naturalnej tkaniny, na przykład żakard. Duży wzór i wiele odcieni wyglądają porządnie, przytulnie i masywnie, faktura płótna przyciąga trwałością i trwałością koloru. Taki materiał doskonale zachowuje swój kształt i nie ślizga się, co pozwoli na dość długi okres w szkółce;
  • do salonu - jest to nubuk ze skóry ekologicznej i tapicerki. Składa się z kilku warstw, które nie obawiają się pazurów ukochanego kota lub rozlanej kawy, ponieważ jest on zdolny do „samoleczenia”, a opieka nad nim jest łatwa i prosta;
  • do sypialni - odporny na stoczenie i drobne uszkodzenia mechaniczne, odporny na ścieranie, nie blaknięcie, zachowujący kolor po wielu materiałach do prania. Jest to materiał, którego bazą są włókna syntetyczne, welur, chinil lub flock. Nowoczesne stado i sztuczny aksamit odporny na blaknięcie, blaknięcie, rozciąganie, niezawodne i trwałe. Ta jakość jest możliwa dzięki 3 warstwom bazy, z których każda spełnia określoną funkcję. Okres użytkowania wynosi ponad 12 lat.


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-37


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-38


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-39

Kwestia estetyki i piękna: harmonia kolorów i wzorów

Wybór koloru, odcienia, wzoru lub ornamentu materiału okładki jest równie ważny jak wybór samego materiału. Przecież kompetentna kombinacja odcieni i odcieni, duży lub mały wzór mogą zarówno odświeżać, uszlachetniać, czynić przestrzeń życiową jaśniejszą i bardziej ekspresyjną, a także ją tłumić. Dlatego dokonując wyboru, należy przejść od już istniejącego projektu wnętrza i własnych preferencji kolorystycznych i wrażeń.


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-41


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-42


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-43

Aby stworzyć dysk i pozytywną energię w pomieszczeniu o matowych kolorach, wybierz okładkę w kolorze zielonym, żółtym, różowym lub niebieskim. Zapewni to naturalność, prostotę i urok pokoju. Możesz również stworzyć pokój bogaty i luksusowy, łącząc biel i czekoladę w palecie kolorów, szampana i koniaku, w kolorach czarnym i śnieżnym, a także w innych klasycznych odcieniach przeciwnych. Oni, jak nikt inny, będą podkreślać nowoczesne style, dążąc do ekspresji poprzez prostotę, powściągliwość i zwięzłość.


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-45


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-46

Mały obraz nie musi być wybrany na okładkę na masywnej kanapie - zostanie utracony na tle. duży rysunek sprawi, że mały pokój będzie ciężki, a zbyt kolorowy będzie denerwujący. Krótko mówiąc, kolor, tekstura i wzór płótna jest kontynuacją projektu tkaniny w sypialni, salonie lub pokoju dziecięcym. Wybierz okładki kompetentnie iz miłością!


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-47


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-48


vibiraem-chehol-na-divan-50-foto-stilnie-varianti-49

Pin
Send
Share
Send
Send