Kuchnia Design 14 Sq. m. Pomysły na planowanie pokoju i wybór stylu wnętrza, który zestaw słuchawkowy wybrać - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Projekt kuchni 14 metrów kwadratowych. m (53 zdjęcia): stworzyć dobry układ i piękne wnętrze

Kuchnia 14 metrów kwadratowych. m - jest to przestronny pokój, którego powierzchnia daje wyobraźnię projektantowi wnętrz. Kuchnie takiego planu są dość powszechne: w starych modelach domów zbudowanych w latach 50., a także w nowych budynkach. W takiej kuchni można łatwo umieścić zestaw kuchenny, prosty lub kątowy, masywny stół jadalny, cały niezbędny sprzęt, ladę barową i sofę. Projektowanie wnętrz pozwala na wykorzystanie różnych stylów od minimalizmu po barok. Kolorystyka może być również szersza w porównaniu z paletą kolorów odpowiednią dla małej kuchni. Projekty takich pomieszczeń są zróżnicowane: możesz uporządkować wiele pomysłów i skupić się na czymś własnym.


Opcje układu

Najczęstszy - układ kątowy. Taki plan ma wiele zalet - oszczędność miejsca, wygodę dla gospodyni (najważniejsze punkty pracy są blisko siebie, w zasięgu ręki). Ta wersja organizacji wnętrza pozwala na obecność baru. Używanie kątowego zestawu słuchawkowego jest klasyczną opcją przy projektowaniu kuchni, ale wielu chciałoby spróbować czegoś nowego i świeżego.Znany jest również układ liniowy, ale wizerunek kuchni w tym przypadku nie jest tak rozpoznawalny. Istnieją pewne wady: gospodyni nie jest tak wygodna w pracy - strefa gotowania okazuje się nieco rozciągnięta. Zestaw liniowy pozwala skupić się na środku pomieszczenia - możesz wybrać ciekawy, duży stół i nietypowe krzesła.


Układ dwurzędowy to dobry sposób na zorganizowanie komfortowej przestrzeni roboczej, ale z jakiegoś powodu chciałbym zrezygnować z planu narożnego. W tym przypadku kuchenka i miejsce do pracy znajdują się po tej samej stronie pomieszczenia, a lodówka i większość szafek znajdują się naprzeciwko. Taki plan jest szczególnie dobry, gdy kuchnia ma wydłużony kształt.


Dodaj wyspę-stół

Świetny pomysł na nowoczesny design kuchni 14 metrów kwadratowych. m - układ półwyspowy. W praktyce wygląda to następująco: przestrzeń stołu kuchennego jest oddzielona wyspą-stołem, której jedna ze stron opiera się o ścianę. Ta wyspa może być częścią zestawu słuchawkowego. W każdym razie projekt ten wygląda pięknie, a obszar roboczy ma zwartą powierzchnię.

Układ wyspy obejmuje umieszczenie w pokoju wyspy-stołu, która jest głównym punktem zainteresowania w pokoju. Tutaj możesz gotować i jeść.Rozwiązania niestandardowe

Niespodzianki zdarzają się w starych domach: czasami są kuchnie z balkonem, są nisze lub rury wentylacyjne. W takim przypadku wymagane jest opracowanie indywidualnego planu. Rozwiązanie projektowe może być bardzo inspirujące: na przykład umieszczenie w szafie lub wnęce telewizyjnej, połączenie kuchni z przylegającym balkonem, zamawianie kuchni według indywidualnego planu (tak, aby zestaw słuchawkowy dobrze pasował do niestandardowej przestrzeni).
Aby rozszerzyć obszar, można połączyć kuchnię i przyległy pokój, organizując przestronną jadalnię z sofą i stylowym kontuarem barowym. Takie rozwiązanie może być również oferowane właścicielom małych mieszkań: na przykład podczas przebudowy w domu z panelami można uzyskać ładną kuchnię z salonem o powierzchni 13 metrów kwadratowych. m


Rozwiązania kolorowe

Wnętrza stosunkowo przestronnej kuchni mogą sugerować użycie bogatych kolorów. Wygląda dobrze jasny bordowy, kolor wina, a także ciemny turkus i ciemnoniebieski. Nie zwracaj uwagi na agresywne odcienie. Psycholodzy mówią (i to nie jest mit!), Że w pokoju urządzonym w trujących czerwonych kolorach ludzie czują się znacznie gorzej.


Ale każda decyzja zależy od twoich preferencji: jeśli wolisz tradycyjne pastelowe kolory, to jest świetne! Wybierz sofę i pasek w podobnej gamie kolorów - a ogólny obraz będzie idealny.

Zgodnie z pomysłami współczesnych projektantów, wprowadzenie innych kolorów powinno być dozowane. Nie powinny radykalnie zniekształcać ogólnego obrazu. Ciekawa technika: meble w kolorze ścian pomagają popchnąć przestrzeń, dodać powietrza. Może być również stosowany pod względem wystroju wnętrz przy użyciu przezroczystych mebli (wykonanych z trwałego tworzywa sztucznego) i powierzchni lustrzanych, co wizualnie rozszerzy pomieszczenie.


Wskazówki i style

Prowansalski styl zawsze świetnie wygląda w kuchni. Rozważ w planie pokoju drewniany zestaw, ładny kafelek o niewielkim rozmiarze jasnego odcienia. Kaptur musi mieć dekorację z drewna. Wzbogać wnętrze o piękny okrągły stół dębowy i zasłony w stylu rustykalnym, a także zabytkowy żyrandol.

Hi-tech to także świetna opcja dla wnętrza nowoczesnej kuchni. Ten typ wnętrza doskonale pasuje do urządzeń kuchennych, zwłaszcza metalowych, błyszczących. Szare lub niebieskie odcienie dopełniają wizerunek kuchni, sprawiają, że jest nieco zimna, ale stylowa i zwięzła. Do oświetlenia ważne jest, aby wybrać lampy w odpowiednim stylu - lepiej zamontowany metal. Ale możliwe jest umieszczenie punktowych lamp sufitowych.


Minimalizmu nie można uznać za nudny styl. W tym przypadku możesz użyć gry tekstur, formularzy i szczegółów. W trendach i stylu ekologicznym: powierzchnie drewniane, materiały przyjazne dla środowiska, zastosowanie kamienia naturalnego, płytki nieglazurowane, wystrój przy użyciu suchych ziół i bukietów.

Chcemy, abyś wybrał najlepszą wersję projektu i pomyślnie przeprowadził naprawy!