White Kitchen Design, High-Tech Interiors, Minimalizm, Classic, Modern, Provence and Others, Jak zaprojektować białą kuchnię z jasnymi akcentami, Wybierz meble i dekoracje - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Biały design kuchni (21 zdjęć): poszerzamy przestrzeń i tworzymy przytulność

Pin
Send
Share
Send
Send


Biała kuchnia - lider rynku designu. Chodzi o dyskretne i wszechstronne wnętrze. A co najważniejsze, taka kuchnia jest łatwa do uzupełnienia jasnymi pomysłami i układa się według własnego gustu, bez obawy, że się pomylisz. Ważną zaletą białej kuchni są małe pokoje. Ale jest publiczność, która nie odważy się narysować pokoju w śnieżnobiałym kolorze, aby projekt białej kuchni nie wyglądał nudno, projektanci proponują urozmaicenie go jasnymi akcentami.

Klasyczny odbiór wielu profesjonalistów - jasne akcesoria. Jeśli Twoja kuchnia ma biały fartuch, fasady, podłogi, ściany, sufity, a nawet blat barowy, zmieni się ona w jasnych drobiazgach.

 • Możesz dodać jasne zasłony, pinezki, obrusy na stole, poduszki na krzesłach lub ramy na ścianach.
 • Dostępne i ciekawe rozwiązania i technologia. Firmy produkują lodówki o najbardziej niezwykłych kolorach, które zastępują wiele zwykłych białych kolorów. Niezwykłe jest spotykanie się w nowoczesnej lodówce kuchennej w czarnym kolorze.
 • Kolejny oryginalny pomysł - dodanie do białej kuchni złotych i srebrnych odcieni, posrebrzanego blatu z podobną wyspą lub złotych cokołów, obramowań, listew i zasłon na oknach - wszystko to doda wyjątkowej elegancji wnętrzu.
 • Rozcieńczona jałowa biel może być drzewem. Drewniany blat, szafka lub półki mogą uzupełniać wnętrze, wprowadzając do niego odrobinę harmonii i wyrafinowania. Dąb w tym przypadku, najbardziej kompatybilny materiał. Możesz udekorować kuchnię w stylu prowansalskim lub klasycznym.

 1. Odcienie zieleni: jasnozielona, ​​miętowa, oliwkowa, pistacjowa, ziołowa, awokado - niestandardowe rozwiązania, które pomogą odtworzyć naturalną atmosferę spokoju i świeżości.
 2. Pastelowe kolory, a także kremowy, mleczny, szampański, perłowy, w kolorze kości słoniowej urozmaicają śnieżnobiały nastrój, nie pozwalając kuchni połączyć się w jeden ton.
 3. Czerwony w połączeniu z bielą jest charakterystyczny dla nowoczesnej kuchni w stylu high-tech lub minimalizmu. Często białą, błyszczącą kuchnię uzupełniają fasady lub fartuch w kolorze czerwonym.
 4. Do czarnych kolorów, skutecznie rozcieńczających biel pomieszczenia, charakteryzujących się futurystyczną oryginalnością. Każdy styl od awangardy do klasyki może zawierać te dwa kolory. Ponadto każdy cień może dominować lub uzupełniać atmosferę.


dizajn-beloj-kuhni-21-foto-rasshiryaem-prostranstvo-i-sozdaem-uyut-5


dizajn-beloj-kuhni-21-foto-rasshiryaem-prostranstvo-i-sozdaem-uyut-6

Zalety bieli we wnętrzu. Wskazówki dla projektantów

Dodając kilka jasnych oryginalnych akcentów, możesz sprawić, że kuchnia będzie stylowa, ale komfort i harmonia powstają przy pomocy tajemnic, które nie są znane wszystkim. W takim przypadku projektanci powinni wykonać kuchnię w białych kolorach, ponieważ będzie to zwycięskie tło dla każdego eksperymentu.

 • Kolor czystości, jak żaden inny, nadaje się do miejsca, w którym gotowane jest jedzenie i budzi apetyt na filiżankę herbaty.
 • Ponadto ten kolor umiejętnie zbiera się wokół wspólnej palety, więc każda kombinacja wydaje się odpowiednia, wraz z jasnymi akcentami.
 • Biały kolor nie jest podatny na trendy, zawsze jest w modzie.
 • Takie jasne i neutralne kolory umiejętnie tworzą efekt przestrzeni i wolności.
 • Wraz ze spokojem w bieli jest świeżość i siła, a także pozytywna nuta, która energetyzuje.
 • Uniwersalność białego koloru polega na tym, że jest obecny w dowolnym stylu, więc z jego pomocą możesz urzeczywistnić każdy pomysł na projekt.

Na szczególną uwagę zasługuje mała narożna kuchnia. Jest nabywany w celu zwiększenia przestrzeni w małym pokoju. Jednocześnie projektanci zalecają dekorowanie kuchni narożnej otwartymi górnymi półkami, szklanymi drzwiami, błyszczącą powierzchnią fartucha lub fasadami dolnych szafek. Mała kuchnia - obudowa, w której nie powinieneś bawić się kolorami - zaleca się dominację koloru białego. Praca w kuchni z zestawem narożników jest wygodna, a zatem łatwiej jest ją umyć, dzięki czemu eliminowana jest kwestia sterylności u wielu użytkowników.


dizajn-beloj-kuhni-21-foto-rasshiryaem-prostranstvo-i-sozdaem-uyut-10


dizajn-beloj-kuhni-21-foto-rasshiryaem-prostranstvo-i-sozdaem-uyut-11

Prowansja biała kuchnia

Komfort Provence doskonale uzupełnia biały kolor. A biorąc pod uwagę, że w tym stylu dominuje taki materiał jak drewno: dąb, sosna, klon, które najlepiej łączą się z jasnymi kolorami. Styl charakteryzuje się brakiem połysku, ornamentem, motywami ludowymi i wielobarwnymi zasłonami. Meble Provence mogą być w jasnych kolorach, ale pamiętaj, aby mieć celowo zużyty wygląd. Szafa w takiej kuchni, jakby wyblakła na słońcu, oddaje ducha ubiegłego wieku i może być wykonana ze specjalnie zużytej białej farby. Jest to cała atrakcja stylu, która z całym świadomym zużyciem odtwarza atmosferę prawdziwego spokoju w całym mieszkaniu.


dizajn-beloj-kuhni-21-foto-rasshiryaem-prostranstvo-i-sozdaem-uyut-12


dizajn-beloj-kuhni-21-foto-rasshiryaem-prostranstvo-i-sozdaem-uyut-13

Biała kuchnia kraju

Należy zwrócić uwagę na styl prowansalski - kraj, właśnie dlatego, że charakteryzuje się białym odcieniem w połączeniu z drewnem. Tę samą prostotę i komfort, skromny wystrój uzupełnia lekkie zaniedbanie. Ta kuchnia jest podobna do przystani myśliwskiej, wypełniona glinianym garnkiem, otwartymi półkami i różnego rodzaju dekoracjami. Kuchnie w tym stylu z licznikiem baru nie są znalezione, płytki i inne nowoczesne materiały nie są układane na podłodze. Ale często można znaleźć półki wykonane z litego drewna, obszerną ciężką szafę z fantazyjnymi drzwiami w stylu kowbojskiego rancza, zestawy mogą być z drewnianą wyspą, na oknach są piękne zasłony.


dizajn-beloj-kuhni-21-foto-rasshiryaem-prostranstvo-i-sozdaem-uyut-14


dizajn-beloj-kuhni-21-foto-rasshiryaem-prostranstvo-i-sozdaem-uyut-15

Biała kuchnia w nowoczesnym stylu

Taki styl jest świetnym wyjściem dla miłośników high-tech i classic. Takie przejście projektu zawsze uzupełniają elementy innych stylów. Biała fasada tej kuchni może być błyszcząca, plastikowa lub akrylowa. Matowa płaska powierzchnia może być pojedynczego koloru. Podłoga jest układana z lekkich płytek, rozprzestrzenia się również biały laminat lub linoleum. Ogromne znaczenie w tej kuchni ma oświetlenie. Zwykle jest podzielony na kilka poziomów w zależności od miejsca i mocy, co pozwala nadać pomieszczeniu ciekawy wygląd. Jeśli kuchnia białych kwiatów jest tworzona w nowoczesnym stylu, to technika tego samego koloru jest mile widziana.


dizajn-beloj-kuhni-21-foto-rasshiryaem-prostranstvo-i-sozdaem-uyut-16


dizajn-beloj-kuhni-21-foto-rasshiryaem-prostranstvo-i-sozdaem-uyut-17


dizajn-beloj-kuhni-21-foto-rasshiryaem-prostranstvo-i-sozdaem-uyut-18

Biała klasyczna kuchnia

Taka kuchnia jest wygodną opcją dla tych, którzy boją się eksperymentować. Taki projekt nie jest inną indywidualnością, ale zawsze będzie modny, odpowiedni i odmienny od high-tech lub minimalizmu. Meble wykonane z drewna, szafki ścienne z karbowanymi uchwytami i standardowe drzwi otwierające - to wszystko można znaleźć w klasykach. Połączenie bieli i drewna to właśnie przypadek. Meble wykonane z drewna reprezentuje duży stół, wysokie krzesełka, fasady kuchenne i fartuch ze stiukiem. Oświetlenie klasyki nie różni się nadmiernym luksusem ani tanim kosztem - w całej praktyczności i wyrafinowaniu są przestrzegane. Na podłodze można wyłożyć kwadratowe płytki.


dizajn-beloj-kuhni-21-foto-rasshiryaem-prostranstvo-i-sozdaem-uyut-19


dizajn-beloj-kuhni-21-foto-rasshiryaem-prostranstvo-i-sozdaem-uyut-20


dizajn-beloj-kuhni-21-foto-rasshiryaem-prostranstvo-i-sozdaem-uyut-21

Pin
Send
Share
Send
Send