Loft Metalowe drewniane stołki barowe z tapicerowanym siedziskiem do kuchni, mebli i przemysłowych foteli - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Krzesła w stylu loftu - stylowy przemysłowy nastrój w domu

Pin
Send
Share
Send
Send


Ciekawą cechą tego stylu jest odpowiednie zastosowanie we wnętrzu starych metalowych lub drewnianych przedmiotów i nowych, stylizowanych na ustawienia fabryczne lub fabryczne, więc całkiem dobrze jest zobaczyć w mieszkaniu plastikowe lub nowoczesne krzesła z niezwykłymi liniami.

Materiały na krzesła

Do produkcji mebli używane są wszelkiego rodzaju materiały, zarówno naturalne, jak i sztuczne:

  • różne rodzaje drewna i płyty wiórowej;
  • meble z poliwęglanu, akrylu - tworzywa sztucznego odznaczają się wysoką wytrzymałością, niską wagą, przezroczystością optyczną. Wielobarwne rzeczy pomogą skupić się na meblach i będą przejrzyste - stworzą wizualny efekt przestrzeni i wolności;
  • kamień;
  • metal;
  • skóra / tkanina do poszycia.

Wszystkie te materiały można wykorzystać jako ramę lub elementy dekoracyjne, doskonale łącząc się i uzupełniając.


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-2


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-3

Rozwiązania kolorystyczne mebli

Styl poddasza może tworzyć różne skale odcieni. Dla wnętrza pokoju, wykonanego w spokojnych, równych kolorach, pożądane jest wybranie krzeseł, które nie wyróżniają się na tle ogólnego tła mebli. Jeśli potrzebujesz jasnych akcentów, to ciekawe jasne krzesła / taborety mogą odegrać główną rolę w wystroju pokoju i „ożywić” wystrój pokoju.

Do tradycyjnych mebli, zdobionych „antykami”, charakteryzujących się zastosowaniem odcieni bieli, szarości, brązu, beżu.


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-4


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-5


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-6

Nowoczesne wnętrza loftów w pełni oddają jasne meble w pokojach - krzesła w kolorze pomarańczowym, nasyconym zielonym lub nawet różowym odcieniu. W tym przypadku harmonia sytuacji zostanie określona przez kolor ścian. Kontrast teksturowanych szarych powierzchni i taboretów / krzeseł tapicerowanych skórą w jasnych kolorach (niebieski, czerwony) wygląda stylowo.

Jeśli ściany ozdobione są białym murem, drewniane krzesła w kolorze białym będą organicznie uzupełniać wystrój pokoju.


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-8


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-9

Krzesła „na poddaszu” we wnętrzu

Niestandardowy projekt można stworzyć za pomocą mebli wykonanych w warunkach fabrycznych lub na zamówienie. Pożądane jest, aby wybrać krzesła do konkretnego stołu w salonie, kuchni lub biurze.

Standardowa wysokość stołu jadalnego / kuchennego wynosi 72-78 cm, przy czym najlepiej nadają się krzesła z siedziskiem na wysokości 40-42 cm od podłogi. Powierzchnia siedzeń może być najbardziej różna i jest wybierana zgodnie z gustem kupującego. Aby krzesła wyglądały oryginalnie, możesz wybrać meble z ciekawą tapicerką lub nietypowym kształtem uchwytów, oparć.

W salonie lub biurze kupuje się krzesła z tapicerką tekstylną / skórzaną, w której oparcie jest nachylone. Wnętrza pomieszczeń mogą ozdobić zarówno drewniane przedmioty, jak i metal.


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-11


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-12

Meble dziecięce

Do pomieszczenia zaleca się wybranie modeli wykonanych z drewna. Pożądane jest, aby krzesło miało oparcie, podłokietniki. Tapicerka z tkaniny jest bardzo przytulna i przyjemna w dotyku, ale wymaga starannej obsługi. Meble ze skórzanymi wykończeniami wyglądają stylowo i są bardziej odporne na niespodzianki w postaci rozlanych napojów lub farb do rysowania. Doskonałym rozwiązaniem dla aranżacji pokoju dziecięcego będzie stołek. Co więcej, dzieci będą mogły korzystać z takich mebli do gier, takich jak budowanie domów lub budowanie niektórych konstruktorów. Pożądane jest, aby wybrać model niski (optymalnie - 35-40 cm) i stabilny, z szerokim siedziskiem. Bardzo łatwo jest zrobić stołek w stylu loftu własnymi rękami. Podstawa wykonana jest z metalowej ramy w postaci sześcianu, a siedzisko jest wykonane z drewna lub otulone tkaniną / skórą.


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-13


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-14


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-15

Krzesła w stylu Loft w kuchni

Szczególną uwagę zwraca się na wyposażenie pokoju urządzonego w stylu loftu. Ten styl jest najbardziej odpowiedni na dużych obszarach. Brak przegród i zastosowanie naturalnych materiałów wykończeniowych (beton, cegła) umożliwiają nadanie sytuacji osobliwego uroku. Jednak właściwe planowanie i stosowanie niestandardowych rozwiązań projektowych może wprowadzić do małych odcieni kuchni estetykę przemysłową.


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-16


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-17


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke.jpeg">

Licznik słupków może być uważany za integralny atrybut stylu loft. W przestronnym pomieszczeniu ten projekt nie stwarza przeszkód i jest idealny do szybkiego lub swobodnego podjadania. W kompaktowej kuchni znajduje się blisko ścian, co oszczędza miejsce.

Standardowa wysokość stojaka - od 1 do 1,15 m. Wypełnienie odpowiednich krzeseł zapewni komfortową rozrywkę. Optymalny rozmiar stołka barowego wynosi 90 cm od poziomu podłogi lub około 50 cm od stopnia do siedzenia.


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-18


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-19


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-20

Stołki barowe wykonane są z różnych wzorów: mogą mieć oparcia, podpórki na nogi. Do produkcji takich mebli używa się innego materiału.

Drewno najlepiej nadaje się do wyposażenia kuchni i stworzenia domu w domu. Ten materiał jest trwały, praktyczny i przyjazny dla środowiska. Jedyną wadą takich mebli jest wysoka cena. Stołki barowe z oparciem - najlepsza opcja. Wskazane jest, aby wybrać model z tapicerką, który jest dobrze wyczyszczony lub z wyprzedzeniem dbać o zdejmowane pokrowce. Styl loftowy jest maksymalnie podkreślony - wąskie stołki barowe wykonane z ciemnego drewna. Posiadanie podnóżka ułatwia i ułatwia siedzenie / wstawanie.

Metalowe krzesła będą odpowiednią opcją do tworzenia mebli na poddaszu w kuchni. Takie meble są stabilne, niezawodne i trwałe. Znaczną wagę można uznać za niewielki brak krzeseł. Kupującym oferowane są również modele wyposażone w urządzenia, które dostosowują wysokość siedziska lub pozwalają mu się obracać. Tapicerka rozwiąże problem dyskomfortu podczas dotykania zimnego metalu. Najprawdopodobniej otrzymasz stołki barowe z drewnianym siedziskiem. Bardzo nietypowy model z trójkątnym siedziskiem.


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-21


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-22


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-24


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-25


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-26

Zalecenia dotyczące wyboru krzeseł w stylu loft

Wybór tapicerki zależy od przeznaczenia mebli. Producenci oferują różne opcje projektowania siedzeń: materiał, skóra, drewno. Jeśli krzesła będą spełniać głównie funkcję dekoracyjną, możesz wybrać modele bez tapicerki.

Odcienie mebli powinny uzupełniać wystrój pokoju lub stanowić jasny kontrastowy element.


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-27


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-2.jpeg">


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-28

Wybierając stołki barowe, konieczne jest wyraźne zrozumienie celu mebli - w przypadku zwykłych przekąsek lub pełnego posiłku:

  • jeśli za barem pije się tylko poranną kawę, można włożyć metalowe krzesła z dekoracyjnym małym grzbietem lub bez niego;
  • w drugim przypadku lepiej jest dać pierwszeństwo fotelom półbuflowym z szerokimi siedzeniami z wygodnymi oparciami i podłokietnikami. Wysokość siedziska w takich modelach można regulować.

Aby nadać sytuacji wygląd „fabryczny”, nie trzeba kupować drogich mebli. Zrobią to drewniane krzesła starej babci do salonu. W pobliżu baru będą wyglądały świetne produkty z tworzyw sztucznych. Nowoczesna technologia uzupełni przemysłowe wnętrze.


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-29


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke.png">


stulya-v-stile-loft-stilnoe-promishlennoe-nastroenie-v-domashnej-obstanovke-30

Pin
Send
Share
Send
Send