Kute żyrandole we wnętrzu, modele podwieszane i sufitowe dla starożytności w projektowaniu, drewniane kinkiety ścienne w stylu prowansalskim - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Kute lampy we wnętrzu (21 zdjęć): nowoczesne i stare modele

Pin
Send
Share
Send
Send


Kute żyrandole, lampy, meble i elementy wystroju wnętrz zyskały popularność w średniowieczu i nie tracą na aktualności. Dzięki ewolucji technologii i stylów elementy kucia w nowoczesnym wnętrzu mogą harmonijnie pasować do każdego pomieszczenia, wypełniając je komfortem i wyjątkową oryginalnością. Kute żyrandole nadają się do salonu, sypialni, kuchni, gabinetu i przedpokoju. Dadzą pomieszczeniu wyrafinowany i solidny wygląd. Brutalne lub przewiewne, kute lampy doskonale uzupełniają każdy styl, od surowego średniowiecza po elegancką Prowansję.

Pierwsze żyrandole pojawiły się w IV wieku w Bizancjum, gdzie zaczęto używać świateł wiszących. Mistrzowie starali się stworzyć oryginalne i niezwykłe żyrandole, używając kamienia, drewna, miki jako elementów dekoracyjnych. Wymyślili skomplikowane formy zdolne do przekształcenia przestrzeni w wymagany sposób za pomocą gry światła. Z czasem pojawiły się wyrafinowane wielowarstwowe żyrandole z kutego żelaza, pokryte złotem lub srebrem, emalią i wisiorkami kryształowymi.

Kute żyrandole różnią się od innych opraw wykonanych z metalu zgodnie ze sztuką kucia. Wielowiekowe doświadczenie kowali wykorzystujących innowacyjne technologie tworzy arcydzieła sztuki oświetleniowej. Różnią się rozmiarem, kształtem i kierunkami stylistycznymi.

Odpowiednie oświetlenie jest ważne dla kuchni, ponieważ jest sercem każdego domu. Trwałość, niezawodność, trwałość i łatwość konserwacji sprawiają, że wybór kutego żyrandola jest optymalny dla kuchni, gdzie nawet najbardziej ostrożni właściciele doświadczają naturalnego zanieczyszczenia z gotowanej żywności. Tutaj będą odpowiednie modele antyczne, zawierające drewniane elementy, takie jak koło lub beczka, stworzą przytulny dom wiejski, nawet w miejskim mieszkaniu. Zostaną połączone z kafelkami i masywnymi naczyniami ceramicznymi.


kovanie-svetilniki-v-interere-21-foto-sovremennie-i-starinnie-modeli-10


kovanie-svetilniki-v-interere-21-foto-sovremennie-i-starinnie-modeli-11

Kute lampy do salonu

Projekt salonu, który jest odpowiednim kutym oświetleniem, obejmuje dużą różnorodność stylistyczną, ograniczoną jedynie wyobraźnią projektanta. Ale tutaj warto pamiętać, że wnętrze powinno być uzupełnione innymi kutymi elementami. Może to być kinkiet podobny do wzoru żyrandola, kute oparcia krzeseł lub nóżka szklanego stołu.

Lampy sypialne mogą być najbardziej fantazyjne. Lekkie, cienkie kucie lub tiffany w kolorowym szkle stworzą w sypialni Talerz tysiąca i jednej nocy.

Wielkość żyrandola zależy od wielkości pomieszczenia. Aby uzyskać przestronny i jasny żyrandol, musisz wybrać duży, jeśli pokój jest mały, potrzebny jest odpowiedni żyrandol. Duży żyrandol z kutego żelaza uwydatni przestronny barokowy lub nowoczesny pokój z wysokimi sufitami. Mały pokój będzie dobrze ozdobiony lampą ozdobioną małymi kwiatowymi lub geometrycznymi wzorami. Taki produkt tchnie świeżość i urok we wnętrzu małego pokoju.

Konieczne jest umycie kutego produktu wilgotną gąbką, a następnie woskowanie. Możliwe jest dodanie połysku do metalu za pomocą środków ludowych, na przykład kwasu cytrynowego lub sody oczyszczonej.

Mechanizmy ruchome muszą być traktowane specjalnymi środkami smarnymi. Woda i ścierne środki czyszczące są niebezpieczne dla elementów metalowych, więc lepiej się od nich powstrzymać.


kovanie-svetilniki-v-interere-21-foto-sovremennie-i-starinnie-modeli-20


kovanie-svetilniki-v-interere-21-foto-sovremennie-i-starinnie-modeli-21

Pin
Send
Share
Send
Send