Projekty pudełek dla psów, materiałów i pięknych projektów małych, średnich lub dużych stoisk, oryginalnych wariantów cegieł - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Doghouse (53 zdjęcia): wymagane materiały i piękne wzory

W domach prywatnych i domkach właściciele rzadko trzymają małe i duże psy różnych ras na obszarach mieszkalnych. Nawet psy na kolanach idą na podwórko. I nie chodzi o to, że miski dla psów psują projekt pokoju. Same zwierzęta z wielką przyjemnością żyją na świeżym powietrzu, gdzie jest słońce i miękka trawa. Ale pies potrzebuje małego domu.Skrzynia dla psa jest ochroną przed zimnem, wiatrem, opadami i palącym słońcem. To miejsce, w którym bestia może odpocząć, spać spokojnie. Czasami budki budowane są tak, aby klatki były wygodniejsze. Aby hodowla stała się prawdziwym domem dla twojego zwierzęcia, musi być wykonana zgodnie z potrzebami psa. Jakość stoiska ma duże znaczenie, ponieważ psia buda, rozpadająca się od wiatru, sprawi właścicielowi wiele kłopotów. Oczywiście w dzisiejszych czasach zawsze można kupić gotową hodowlę w odpowiednim sklepie. Istnieją inne opcje: zatrudnianie specjalistów, kupowanie rękami. Jednak nawet osoba z minimalnymi umiejętnościami konstrukcyjnymi jest w stanie stworzyć projekt hodowli i samodzielnie go wykonać.Wybór miejsca na budowę hodowli

Rozważ następujące czynniki:

 • wietrzne miejsce absolutnie nie nadaje się do umieszczenia w hodowli, ale zawsze możesz przenieść przenośny domek dla psów;
 • jeśli kabina nie jest umieszczona w klatkach na świeżym powietrzu, najlepiej jest wybrać obszar średniej wielkości, suchy i umiarkowanie słoneczny, położony na wzgórzu;
 • lepiej zrobić budkę w pobliżu zacienionego miejsca, w którym zwierzę może odpocząć w upalne dni;
 • wybierz przestronne miejsce, a nie lukę między dwiema szopami;
 • najlepiej umieścić stoisko przy wejściu do budynku mieszkalnego (od strony południowej);
 • Skrzynię dla psów należy ustawić tak, aby pies mógł zobaczyć wejście na dziedziniec i dom, a także obserwować drogę ruchu ludzi.

Projekt

Skrzynka dla psa może mieć niemal dowolny kształt - projekt zależy od wyobraźni i możliwości. Należy jednak zastanowić się nad strukturą hodowli i przede wszystkim wybrać materiały, biorąc pod uwagę komfort z punktu widzenia samego psa. Nie powinieneś zaczynać od zrozumienia komfortu i wygody: Twoje zwierzę nie potrzebuje eleganckiego wzornictwa i wspaniałej dwupiętrowej willi z tuzinem pokoi, sztucznego oświetlenia i sidingów winylowych. Ale prosty prostokątny domek dla psa z wygodnym włazem prawdopodobnie będzie miał ulubionego zwierzaka. Chociaż opcje mogą być różne: niezwykłe kabiny stają się coraz bardziej popularne każdego roku.Budka z przedsionkiem jest trochę bardziej czasochłonnym projektem niż zwykła buda prostokątna, ale taki dom dla psa będzie doskonałą ochroną przed zimnem i wiatrem. Jeśli dodatkowo ogrzejesz przedsionek i powiesisz kurtynę o średniej gęstości przy wejściu, to twoje zwierzę nie będzie się bać zimna. Jako grzejnik możesz użyć wełny mineralnej lub warstwy pianki.

Dachy są dwóch typów:

 1. Mieszkanie, na którym pies będzie mógł leżeć w ciepłe słoneczne dni. Zwierzęta uwielbiają wspinać się na takie dachy, więc jeśli chcesz zadowolić dodatkowo bestię, radzimy wykonać płaski dach. Jednak kabiny w kształcie pudełka zazwyczaj nie są zbyt piękne. Przy umieszczaniu domów w obudowach kształt dachu nie ma znaczenia.
 2. Gable Taki dach jest znacznie korzystniejszy z estetycznego punktu widzenia i może stać się ozdobą całego dziedzińca. Projekt można wybrać w ramach zespołu architektonicznego. Ta opcja pozwala na wyposażenie małego strychu do przechowywania zabawek dla psów.

Materiały

Najczęściej kabiny są wykonane z drewna (a z trocin jest ławka). Zwykle wybiera się drewno iglaste (świerk, sosna), ponieważ doskonale odstrasza on swój zapach owadami, a podstawowe cechy materiału (wytrzymałość, przewodność cieplna itp.) Są bardzo dobre. Skrzynia dla psa z kłody będzie bardzo mocna i ciepła. Ważne jest, aby ostrożnie siekać i szlifować drewno. Płyty powinny być również zabezpieczone ognioodpornymi i odpornymi na wilgoć związkami (jednak hodowla nie wymaga obróbki od wewnątrz). Budki z cegły i innych materiałów o średnim koszcie pod każdym względem tracą na konstrukcjach drewnianych. Dom psa można pomalować na zewnątrz, ale w środku nie powinno być żadnych toksycznych materiałów o silnym zapachu.
Do budowy stoiska mogą być potrzebne następujące materiały:

 • podszewka, sklejka, deski podłogowe, oryginalne listwy dekoracyjne;
 • pokrycia dachowe, łupki, szkło, miękkie plandeki, polietylen;
 • wełna mineralna lub inna izolacja (aby pies mógł wygodnie przeżyć zimę);
 • pręty ramowe (standardowe wymiary - 40 × 40 mm);
 • kompozycje impregnujące;
 • paznokcie;
 • słoma, trociny (ława kuchenna);
 • piasek

Rozmiar hodowli

Zbyt obszerna buda nie trzyma się dobrze, a w małej kabinie pies nie czuje się komfortowo.

Przy obliczaniu wymiarów należy przestrzegać następujących zasad:

 • W wysokości pudło dla psa powinno być równe sumie wzrostu bestii w kłębie, grubości ściółki i dodatkowych 10-15 centymetrów. Twoje zwierzę powinno poruszać się wewnątrz budy z pochyloną głową i położyć się i usiąść bez dotykania sufitu.
 • Optymalna długość i szerokość budynku pozwoli nawet dużemu psu leżeć na podłodze, wyciągając łapy.
 • Szerokość przedsionka powinna być wystarczająca do swobodnego przemieszczania się zwierzęcia. Platformę można zaprojektować tak przestronną jak pomieszczenie główne, dzięki czemu pies w ciepłe dni może leżeć w niej na boku z wysuniętymi nogami.
 • Wielkość wejścia do hodowli (właz) może być nieco mniejsza niż wysokość psa w kłębie (5 cm). Szerokość włazu powinna pozwolić psu swobodnie wchodzić i wychodzić z hodowli. Najlepszym rozwiązaniem byłoby dodanie 5-8 centymetrów do szerokości klatki piersiowej zwierzęcia.

Budowa

Po ustaleniu wymiarów hodowli należy przygotować (wyciąć, wyciąć, posiekać itp.) Wszystkie niezbędne szczegóły. Nie popełnij błędu, gdy określisz rozmiar części (szczególnie małych). A potem zacznij montować stoisko. Po prostu nie zapomnij zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia.

Rama i spód

Podłogę przyszłej hodowli można podnieść nad ziemią za pomocą dodatkowych prętów (lub zrobić to w 2 warstwach). Sklejka lub podobny materiał powinny być ułożone na wierzchu desek, aby pazury zwierzęcia nie utknęły w pęknięciach. W rogach dna konieczne jest pionowe zamocowanie prętów, które staną się podstawą ścian. Pomiędzy pionowymi prętami ustawionymi poziomo. Lepiej jest wbijać gwoździe od wewnątrz ramy, a aby wzmocnić strukturę, można użyć śrub.


Ściany i sufit

Chowamy zewnętrzną stronę klapy ramy. Jeśli kabina zostanie umieszczona pod baldachimem lub umieszczona w klatkach na świeżym powietrzu, lepiej połączyć sufit z dachem. A jeśli hodowla dla psa nie będzie miała dodatkowej ochrony, sufit z dachem należy budować osobno. Sufit jest montowany z dwóch arkuszy sklejki i prętów. Między arkuszami sklejki kładzie się miękką izolację. Najlepiej jest zdjąć sufit, aby ułatwić czyszczenie hodowli, aw razie potrzeby możliwe byłoby zapewnienie zwierzęciu pomocy weterynaryjnej. Jeśli nie ma oddzielnego dachu, najlepiej jest położyć papę na dachu lub umieścić gonty (projekt zależy od Ciebie).Ocieplenie i hydroizolacja

Najpierw musisz zmienić projekt i odpowiednio obsłużyć dno niezbędnych kompozycji. Następnie możesz zamknąć go papą i przybić kilka prętów, które posłużą jako podstawa stoiska. Dno hodowli jest najlepiej pokryte szklanką. Między warstwami glassine należy umieścić miękką izolację i już położyć podłogę powyżej. Pożądane jest ogrzewanie ścian w ten sam sposób, po czym powinny być osłonięte clapboard od wewnątrz. Następnie musisz zrobić ramkę dla wlotu.Dach i właz

Pierwszym krokiem jest przymocowanie szczytów dachu. Do słupków obwodowych są używane. Asfalt jest przymocowany do wewnętrznej części, a struktura jest osłonięta od góry klapą. Wielkość włazu jest obliczana zgodnie z powyższym schematem. Na zimę najlepiej zamknąć otwór za pomocą specjalnej płóciennej kurtyny. Aby zapobiec otwarciu zasłony przed wiatrem, konieczne jest zszycie kieszeni w dolnej części i wypełnienie ich piaskiem. Rezultatem będzie przenośny domek dla psów, który możesz przenieść w dowolne miejsce.Aranżacja kabiny i opieka nad nią

Zwierzę potrzebuje łóżka. Słoma, siano lub trociny z drewna iglastego należy wylewać na dnie hodowli. Najlepsza opcja - łóżko wykonane z trocin. Należy regularnie przeprowadzać czyszczenie kabiny. Ponadto raz w sezonie (3 razy w lecie) należy zdezynfekować pokój. Podczas dezynfekcji, jak również do momentu całkowitego wyschnięcia kompozycji i wietrzenia pokoju, psy wszelkich ras nie mogą wejść do hodowli.

Używaj tylko naturalnych materiałów. Podejdź do budowy hodowli tak odpowiedzialnie. Nie tworzysz żadnej stodoły, ale mały domek dla swojego zwierzaka, który pomoże mu przetrwać zimę z komfortem.