Kuchnia Design 20 Sq. , Kuchnia-pokój dzienny wnętrze, strefowanie kuchni w mieszkaniu typu studio, piękne przykłady projektu - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Projekt kuchni 20 metrów kwadratowych. m (95 zdjęć): piękne przykłady wnętrz

Renomowani projektanci wnętrz polecają właścicielom dużej kuchni 20 metrów kwadratowych. m użyj najbardziej praktycznych i skutecznych w tym przypadku opcji projektu:

  • układ wysp;
  • stworzenie przestronnej kuchni z jadalnią;
  • kompetentne i skuteczne zagospodarowanie przestrzenne wnętrza.

Powierzchnia kuchni 20 metrów kwadratowych. m - charakterystyczna cecha mieszkania w nowym budynku. Tutaj możesz stworzyć słoneczną, wolną przestrzeń, w której goście i właściciele apartamentów mogą wygodnie pomieścić. Wydawałoby się, że wszystko jest w porządku: taka kuchnia może pomieścić wszystkie niezbędne, a nawet niepotrzebne meble, przejąć funkcję małego salonu, być nie tylko miejscem do gotowania, ale także przestronną jadalnią, swego rodzaju centrum mieszkania. Ale w tym przypadku są problemy.Po pierwsze, potrzebna jest przemyślana aranżacja wnętrza: pokój powinien tworzyć solidne, wyraźne wrażenie, w którym meble i urządzenia są w jedności, a gość nie ma wrażenia, że ​​spojrzał na magazyn. Po drugie, obszerne terytorium może powodować pewne trudności dla gospodyni, która będzie musiała dużo się przemieszczać, przechodząc z pieca na stół i do lodówki, zwłaszcza jeśli w projekcie są daleko od siebie. Z drugiej strony, jeśli umieścisz wszystkie te szczegóły w sąsiedztwie, zgodnie z rodzajem układu narożników, może pojawić się pewna pustka w pomieszczeniu. Tak więc układ mebli w kuchni 20 metrów kwadratowych. m wymaga dużo sztuki i kompetentnego podejścia do wystroju wnętrz.Co może być lepszego niż wyspa?

Planowanie wyspy jest w tym przypadku idealne. Ten typ projektu obejmuje stworzenie „wyspy” kuchennej (kiedy główna część sprzętu jest zabierana do centrum). Z reguły jest to duży stół do cięcia, a także bar, który może służyć również jako miejsce do gotowania. Alternatywnie możesz umieścić tam płytę, będzie ona wyglądać jasno i nietypowo.W kuchni o powierzchni 20 metrów kwadratowych. Ten typ układu jest preferowany. Tworzysz dominantę we wnętrzu, co pozwala ci korzystnie zorganizować przestrzeń i pod względem funkcjonalności oraz z wizualnego punktu widzenia. Pozwoli to zharmonizować obwód pomieszczenia: tutaj można umieścić zlew, lodówkę, a także meble, w tym zestaw narożny.W jakim przypadku ten typ organizacji kosmicznej może być niewygodny lub nieistotny z punktu widzenia projektu? Może tak być, jeśli mówimy o studiu. Jednak mała wyspa w formie spektakularnego baru nie zepsuje wnętrza, ale sprawi, że będzie bardziej dynamiczna. Rozsądny podział na strefy dopełni obrazu.Kuchnia-jadalnia: miejsce do spotkań i gotowania

W nowoczesnym apartamencie duża kuchnia o powierzchni 20 metrów kwadratowych. m niepostrzeżenie staje się głównym ośrodkiem towarzystwa. Wciela się w salon, mini klub. Wszystkie święta odbywają się tutaj, święta są obchodzone, rodzina zbiera się wieczorem na kolację.Prawdziwy salon staje się miejscem relaksu, tutaj można umieścić kino domowe, urządzić zieleń. Stół w tym pokoju nie jest już potrzebny, ale w jadalni można umieścić grupę jadalną w dowolnym stylu (w zależności od ogólnego stylu kuchni, ale pożądane jest, aby stół był okrągły lub owalny). Obwód można zorganizować w zwykły sposób: za pomocą zestawu narożnego, kompaktowego rozmieszczenia mebli i wyposażenia. Projekt tak obszernego pomieszczenia najlepiej wykonać w stylu klasycznym, można też polecić luksusowy barok. Minimalizm nie wydaje się korzystny: oko może się nudzić.


Możliwa jest kolejna opcja: możesz rozszerzyć przestrzeń, tworząc luksusową kuchnię połączoną z salonem. Tutaj główny nacisk zostanie położony na grupę obiadową, dlatego wybór stołu i krzeseł należy podchodzić bardzo ostrożnie.

Jadalnia może sugerować obecność kanciastego zestawu słuchawkowego i małego blatu barowego: w pomieszczeniu o tak dużej powierzchni znajduje się miejsce na wszystkie elementy.Przeznaczenie

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem apartamentu typu studio, strefowanie będzie najbardziej odpowiednim podejściem do organizacji przestrzeni. Twoja kuchnia będzie odgrywać rolę salonu, ale strefa gotowania musi być jasno zdefiniowana. W studiu można podkreślić przestrzeń kuchenną za pomocą podium: jest to odpowiednia i skuteczna metoda nowoczesnego designu, która służy do stworzenia unikalnego wizerunku apartamentu typu studio.

Taka nowoczesna technika, jak strefowanie, da ci możliwość stworzenia bardzo funkcjonalnej przestrzeni o harmonijnym wyglądzie. W tym przypadku niezmiernie ważne jest, aby wybrać meble i wyposażenie dla różnych stref w taki sposób, aby się ze sobą harmonizowały. Jest to główny wymóg projektowania kuchni w studio.Możesz urządzić kuchnię-salon w stylu Prowansji, nadając mieszkaniu świeżości i uroku. Głównym wymaganiem jest tu znalezienie wysokiej jakości i pięknego zestawu obiadowego. Powinno być idealnie połączone z tapetami i szafkami kuchennymi, a także innymi akcesoriami. Stół powinien być idealnie wykonany z naturalnego drewna, masywnego, luksusowego. W tym przypadku tylko jeden stół pozwoli Ci nadać ton całej kuchni. Jedną z najlepszych opcji jest indywidualne zamówienie grupy restauracyjnej, w tym przypadku sukces jest gwarantowany: otrzymasz dokładnie takie meble, które uzupełnią obraz, sprawią, że będzie kompletny i jak najbardziej kompletny.