Loft Studio Industrial Design małego mieszkania, wnętrze małej kuchni w stylu industrialnym, meble z metalu w wieku - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Apartament typu studio i loft: wykonane dla siebie (34 zdjęcia)

Jeśli jesteś właścicielem apartamentu na otwartym planie z wysokimi sufitami i dużymi oknami, styl wnętrza to loft. Aby się tego dowiedzieć, nie możesz nawet iść do wróżki - każdy projektant powie ci to natychmiast, po prostu zerkając na mieszkanie. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że styl loftów we wnętrzu jest teraz u szczytu mody, powinni słuchać ich opinii i zacząć odkrywać, jaki jest ten styl.Funkcje stylu

Motto stylu loft można uznać za wyrażenie: „więcej światła i przestrzeni, mniej partycji i dekoracji”. Jednak wystrój jest wciąż obecny, ale bardzo osobliwy. Na przykład fajki wodne na ścianie z cegły lub znak drogowy w aluminiowej ramie będą stanowić doskonałą dekorację. Jeśli zdecydujesz, że wpadłeś do hali fabrycznej, częściowo będziesz miał rację, ponieważ ten styl wywodzi się z pomieszczeń przemysłowych, które są puste w centrum miast. Ze względu na wzrost cen gruntów, zakłady zaczęły przenosić się na obrzeża, a budynki wynajmowano za niewielką cenę.Pierwsza przestronna obudowa świetlna doceniła Bohemians. Artyści i muzycy założyli tam swoje studia, w których współistniały nowoczesne urządzenia gospodarstwa domowego i szerokie sofy z betonowymi posadzkami i komunikacją inżynierską. Z biegiem czasu ta dzielnica zyskała popularność i zdobyła charakterystyczne szczegóły, dla których styl pozostaje łatwo rozpoznawalny:

  • Bezpłatny układ. Tylko łazienka jest oddzielona przegrodami, reszta przestrzeni jest podzielona na strefy.
  • Celowo szorstkie wykończenie lub jego brak. Mur jest najbardziej rozpoznawalnym elementem stylu. Belki stropowe, rury i kratki wentylacyjne są również integralną częścią wnętrza.
  • Urządzenia gospodarstwa domowego super nowoczesne i błyszczące z chromowanymi powierzchniami.
  • Obfitość światła. Otoczenie przemysłowe wygląda dobrze tylko w jasnym świetle. Po wyblakłym oświetleniu pokój będzie wyglądał ponuro i nudno.
  • Projektant mebli. Wiele podobnych tafli lub krzeseł, z których można złożyć jedną dużą sofę lub dwie lub trzy małe, pozwala oddzielić salon od kuchni lub sypialni.
  • Duże okna. Zasłony są używane tylko w ostateczności, gdy trzeba ukryć się przed widokami z ulicy lub domu naprzeciwko. Rolety lub żaluzje zrobią.

Oddzielenie jednego dużego pomieszczenia na strefy pozwala nie tylko na prefabrykowane meble. Istnieje kilka innych opcji zagospodarowania przestrzennego w apartamencie typu studio.Przyjęcia miejsca na zagospodarowanie dla studia

Najpierw musisz podzielić całą przestrzeń na obszary funkcjonalne. Minimalne powierzchnie - kuchnia, sypialnia i salon. Toaleta i łazienka (lub prysznic) są oddzielone przegrodami. Dodatkowo możesz stworzyć jadalnię, miejsce do pracy i odizolować osobne narożniki dla każdego członka rodziny.
Następnie zastanów się, jak podzielić te strefy bez uciekania się do partycji. Jest na to kilka sposobów.Różnice w dekoracji ścian i podłóg

Możesz wizualnie oddzielić jeden obszar od drugiego, używając różnych pokryć ściennych i podłogowych.

Oprócz autentycznego muru w mieszkaniu typu studio, loft można pomalować, pokryć grubym tynkiem, użyć płytek ceramicznych naśladujących nieobrobioną powierzchnię betonu. Takie płytki będą odpowiednie i na podłodze. Oprócz tego na podłodze można położyć podłogę laminowaną lub podłogową.Tekstylia

W tym stylu dominują zimne materiały - kamień, metal, cegła. Aby stworzyć przytulną atmosferę, część sypialna oddzielona jest zasłoną. Długie kurtyny świetlne wyglądają ekologicznie i nie psują otoczenia. Portieres można zastąpić ekranem ze wzorem graffiti lub imitacją tekstu gazety.
Oświetlenie punktowe

Najlepiej pomyśleć o osobnym oświetleniu punktowym dla każdego obszaru funkcjonalnego. Wiszące z sufitu lampy w stylu techno będą świetnie wyglądać. W pobliżu łóżka lepiej jest zawiesić kinkiety ścienne w tym samym stylu.Meble

Meble, które można pogrupować, mogą służyć jako dzielniki obszarów funkcjonalnych. Połączone meble tapicerowane lub wysoko otwarte półki wygodnie i estetycznie oddzielają salon lub kącik roboczy od części wspólnej. Kuchnia jest w stanie oddzielić blat barowy lub fartuch.

Wszelkie wysokie pionowe konstrukcje - kolumny lub układy wydechowe - mogą być również wykorzystywane do efektywnego podziału na strefy.

Styl loftu dla małego mieszkania idealnie pasuje, ponieważ obszar nie jest przeznaczony na partycje, a cały pokój pozostaje jasny.
Wnętrze i dekoracje

Sufity w podziale mieszkania studio na strefy nie są zaangażowane. Są pomalowane na biały kolor, dzięki czemu pomieszczenie jest znacznie lżejsze.

Początkowo hangary magazynowe lub przemysłowe były zimne i ogrzewane piecami lub kominkami. Aby ozdobić salon w stylu loftu, można użyć zarówno prawdziwego kominka, jak i jego imitacji.
Znaczna wysokość sufitu pozwala na wyposażenie drugiego poziomu. Sypialnia lub gabinet będzie cichym, odosobnionym miejscem. Możesz dostać się do niego za pomocą drabiny, która może również oddzielić jedną strefę od drugiej na niższym poziomie. Stylizowane rury mogą służyć jako oryginalny parapet w stylu loft.Sypialnię na niższym poziomie można odróżnić za pomocą podium, w którym można schować pudełka do przechowywania pościeli.

Kuchnia w tym stylu przypomina stołówkę fabryczną - duże stoły, lodówki i płyty grzewcze. Nie zapominaj o mocnym kapturze, ponieważ zapachy podczas gotowania będą dystrybuowane w całym mieszkaniu.
Obejrzyj film: Carl Sandburg's 79th Birthday No Time for Heartaches Fire at Malibu (Luty 2020).

Загрузка...