Motyle do dekoracji wnętrz, pomysłów na dekoracje ścienne i sufitowe, naklejki, motyle 3d i ćmy papierowe - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Motyle do wystroju wnętrz (52 zdjęcia): oryginalne pomysły i przykłady

Renowacja domu zaczyna się w momencie, gdy już zwykła przestrzeń zaczęła się palić, staje się niewygodna w pokojach, a Ty potrzebujesz komfortu i ciepła, szczególnie po ciężkim dniu pracy. Ale nie zawsze konieczne jest dokonanie poważnej zmiany we wnętrzu - można sobie poradzić z minimalnymi kosztami gotówki i energii, aby uczynić dom przyjemniejszym dla wypoczynku i rozrywki dla całej rodziny. Na ścianach i suficie można wykonać niewielki dodatek - ozdobne motyle, które wizualnie zmieniają percepcję pomieszczenia jako całości.


Jaki jest ten element w wystroju?

W zależności od rodzaju motyla wybranego do dekoracji wnętrz, można je podzielić na kilka opcji:

 • Prosty klej (aplikacja).
 • Rysowanie na powierzchni.
 • Aplikacja 3D.

Oprócz standardowej klasyfikacji motyle do wnętrz różnią się wielkością, kształtem i materiałami do ich produkcji.


Co można zrobić ozdoby?

Przed rozpoczęciem produkcji warto zastanowić się, gdzie zostaną umieszczone motyle. Dziś są wykonane z najróżniejszych rodzajów materiałów:

 1. Guma piankowa.
 2. Lustra.
 3. Szkło
 4. Plastik.
 5. Blaszane puszki.
 6. Drzewo
 7. Piankowy plastik
 8. Skóra
 9. Papier
 10. Tkaniny
 11. Stare zdjęcia.


Niezależna produkcja motyli z szablonów

W Internecie ogromna liczba wzorów motyli do dekoracji ścian, sufitów, mebli, okien, luster i drzwi. Konieczne jest tylko znalezienie odpowiedniej opcji i wydrukowanie jej na drukarce, a jeśli chcesz i możliwość rysowania - warto tworzyć szablony według własnego projektu.

Mole objętościowe stają się coraz bardziej popularne w dekorowaniu domu, szczególnie lubią używać do projektowania dowolnych ścian lub szaf. Najłatwiejszy sposób na wykonanie gotowych lub narysowanych szablonów, a następnie wycięcie kilku opcji z papieru do dalszej pracy.

Zgodnie z ich analogią można wykonać szablony abażurów 3D na żyrandol lub lampę biurkową. Możliwe jest również wykonanie trójwymiarowych motyli objętościowych w postaci naklejek, a następnie umieszczenie w nich diod LED. W ciemności będą widoczne - ta opcja nadaje się do umieszczenia na suficie i na ścianach; zarówno do przedszkola, jak i do przedpokoju.Tworzenie ekskluzywnych wzorów dla ćmy jest żmudną pracą, nie powinieneś próbować przyciągać ogromnej liczby drobiazgów, zwłaszcza jeśli jesteś początkującym w tej branży. Zarys będzie musiał zostać wycięty, a przy najmniejszym ostrym i nieostrożnym ruchu przyszły szablon zostanie uszkodzony i stanie się nieprzydatny do dalszej pracy, w wyniku czego wszystkie czynności będą musiały zostać powtórzone. Przy rysowaniu lepiej nie robić obu skrzydeł do milimetra identycznych, lekko bezkształtnych motyli o różnej wielkości skrzydeł, aby aplikacja była bardziej żywa i kompletna. Z pomocą gotowych szkiców możesz tworzyć wspaniałe szablony, nawet dla origami.


Pomysły na zmianę wystroju domu lub mieszkania

Wszyscy są przyzwyczajeni do tego, że sufit powinien być w jasnym kolorze - tak było od wielu dziesięcioleci. Nie tak dawno temu nałożono na nią tapetę, dodano płyty kartonowo-gipsowe lub pokryto grubą tkaniną, układaną z płytek. Dlaczego nie „osiedlić się” na nim małej kolonii 3D ćmy lecącej do światła lub „krążącej wokół ognia” z pragnieniem rozgrzewki. Komponując przyszły projekt, warto szczegółowo zaplanować rozmieszczenie motyli na ścianach lub suficie, ponieważ będą one w harmonii z innymi elementami znajdującymi się w pomieszczeniu, aby dekoracja wnętrza nie wyszła ze szczegółami - jest to znak bezsmaku i wyrafinowania w wystroju pokoju.

Konieczne jest umieszczenie jasnych lub stałych (w zależności od koloru tapety) trzepoczących stworzeń na jednej ze ścian i pozostawienie reszty bez zmian.

Pomysł zdobienia salonu ćmami z pstrokatym wnętrzem

Jeśli na ścianach jest bardzo jasna tapeta, można kupić gotowe naklejki monochromatycznych motyli o różnych rozmiarach w kolorach białym lub beżowym (staną się elementami kojącymi w „krzykliwym” wystroju). Wyrabianie ćmy to jedna ze ścian, która znajduje się za sofą, umieszczając kreację w taki sposób, jakby leciały w koło, tworząc lejek. Po przeciwnej stronie możesz umieścić obrazek w ramce z obrazem małych skrzydlatych owadów. Najlepiej w tym przypadku zrobić żyrandol pasujący do motyli, a na podłodze ten sam kolor dywanu.
Pomysły wystrój w pokoju dziecięcym

Małe kolory tęczy

Możesz zmienić trochę wnętrza za pomocą wzorów i farb (możesz nawet użyć oleju). Umożliwienie dzieciom tworzenia kolonii trzepoczących stworzeń na ścianach - będą one zadowolone nie tylko z rezultatu, ale także z procesu. Kompozycję można uzupełnić kwiatowym dywanem przy łóżkach lub żyrandolem ozdobionym obszernymi motylami wykonanymi z papieru lub innego materiału.Odradzające się ćmy

Tworzenie własnych naklejek z motylami 3D jest bardzo proste. Można je wyciąć z kartonu lub starych fotografii, następnie lekko wygiąć w jednym kierunku i skleić ze sobą kilka kawałków. Następnie za pomocą dwustronnej taśmy papierowe ćmy „siadają” na ścianie, płynnie przechodząc w meble (szafka lub stół).

Takie naprawy zaktualizują percepcję pokoju dziecięcego i zachowają delikatną i naiwną atmosferę dla mieszkającego w nim dziecka.


Pomysły na wystrój domu

Najbardziej odpowiednim miejscem we wnętrzu dla motyli jest tekstylia. Harmonijnie dobrana pościel, narzuta lub zasłony wypełnią Twój dom komfortem i przypomną Ci o ciepłym lecie. Najodważniejsi mogą zamawiać lub robić samodzielnie duże poduszki lub dmuchane z wizerunkiem tych wspaniałych stworzeń i umieść je wzdłuż ścian na podłodze. Klejowe ćmy świetnie wyglądają na odcieniach tkanin - te naklejki można łatwo usunąć i zastąpić innymi, jeśli są uszkodzone. Zasłony mogą losowo „rozprzestrzeniać” te piękności wykonane z kartonu, organzy lub pianki.
Z pomocą prostych wzorów ćmy o różnych rozmiarach i wielobarwnych farb, możesz zrobić duże okno w pokoju dziecka lub zmniejszyć je w kuchni. A jeśli podczas rysowania używasz gąbki, motyle okazują się być teksturowane, wydaje się, że żyją.

Dekoracyjne światła z diod LED lub z typowej girlandy na choinkę (druty można ukryć pod ramą z płyt kartonowo-gipsowych), a zamiast mini-abażurów - przezroczyste ćmy, uczynią pokój przytulniejszym i wygodniejszym. Taka aplikacja będzie świetnie wyglądać nad stołem lub delikatnie spadać z sufitu (z lampy) na ścianę, a następnie na podłogę lub iść do drzwi wejściowych do mieszkania lub pokoju.

Oprócz standardowego projektu można ozdobić stojaki, półki motylami i umieścić je w pobliżu doniczek z kwiatami.

Wytnij ćmy z konwencjonalnych puszek, płyt winylowych lub plastikowych butelek na wiosnę i umieść je na słupach, ścianach i lampionach w altanie, udekoruj front domu i wszystkie budynki na podwórzu, a także ogrodzenie.


Mimo że przygotowanie szablonów zajmuje dużo czasu, a proces tworzenia motyli wymaga troski i wytrwałości - jednak oczekiwany rezultat zostanie osiągnięty:

 • Mieszkanie stanie się bardziej przytulne.
 • Zaktualizowane wnętrze.
 • Ponownie, będzie chęć spędzenia więcej czasu w domu.

W dowolnym momencie, kiedy motyle tego lub wielu kolorów staną się irytujące - możesz tworzyć nowe i ostrożnie dodawać je do aplikacji, a może odmalować je w innym kolorze. Wszystko zależy od wyobraźni i chęci zmiany czegoś w twoim domu.