Austriackie zasłony we wnętrzu salonu, sypialni, kuchni i pokoju dziecięcego, piękne zasłony podnoszące z tiulu i innych tkanin w projektowaniu - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Austriackie zasłony we wnętrzu (21 zdjęć): piękne przykłady

Pin
Send
Share
Send
Send


Klasyczny wystrój okien o nazwie austriackie zasłony ma swoją własną historię. Przez dwa stulecia zdobili okna nie tylko drogich rezydencji dworskiej szlachty Austrii, ale także mieszkań zwykłych ludzi. Te klasyczne zasłony można również znaleźć w biurach, hotelach, restauracjach i kawiarniach, gdzie doceniają elegancki styl klasyczny.

Wiedeńskie lub austriackie zasłony mogą być w postaci gładkiego płótna, lekko prigorannogo dna lub bujnej draperii, ozdobionej falbankami i falbankami. Na zewnątrz wyglądają jak francuskie z powodu przepychu fałd i Romana, z powodu obecności mechanizmu do poziomego podnoszenia. Po podniesieniu na zasłonach powstają bujne fale zwane festonami lub puffami.

Pod austriackimi zasłonami potrzebne są specjalne okapy z wbudowanym mechanizmem podnoszącym, który zapewnia wygląd zapiekanek. Sznury, zamocowane z niewłaściwej strony w pętlach lub pierścieniach, zapewniają ich jednolitość. Czasami dla większej puszystości wzdłuż górnej krawędzi tiulu lub innej tkaniny dodaje się opaskę. Aby austriackie zasłony podnieść, materiał jest miękki, łatwo drapowany. Może to być:

 1. Baptiste.
 2. Organza.
 3. Szyfon
 4. Jedwab.
 5. Tulle
 6. Atlas.
 7. Brokat
 8. Chintz
 9. Satyna
 10. Zaznacz.
 11. Tafta


avstrijskie-shtori-v-interere-21-foto-krasivie-primeri-3


avstrijskie-shtori-v-interere-21-foto-krasivie-primeri-4


avstrijskie-shtori-v-interere-21-foto-krasivie-primeri-5

Austriackie zasłony w projektowaniu dzieci

Kiedy tworzysz przedszkole, musisz pamiętać, że dziecko będzie mieszkać w tym pokoju, więc pokój powinien być tak wygodny i jasny, jak to możliwe. Plastikowe żaluzje lub ciężkie zasłony do okna, które oświetlają osobistą przestrzeń dziecka, absolutnie nieodpowiednie. Austriackie zasłony najlepiej poprawią źródło naturalnego oświetlenia dla dzieci. Ponadto mechanizm podnoszący pozwala dopasować długość zasłon do parapetu lub nieco wyżej, co jest bardzo wygodne, gdy dziecko jest małe. Zasłony mniej się brudzą i zbierają kurz, a orzeszki ziemne nie mogą ich dosięgnąć i oderwać.


avstrijskie-shtori-v-interere-21-foto-krasivie-primeri-8


avstrijskie-shtori-v-interere-21-foto-krasivie-primeri-9

Wiedeński apetyt

Każda gospodyni marzy o gotowaniu w przytulnym i pięknym pokoju. Aby udoskonalić i udekorować kuchnię, możesz po prostu zdobyć zwycięski wystrój okna. Liderami w dekoracji okien kuchennych są austriackie zasłony. Ich popularność w projektowaniu kuchni jest zrozumiała, ponieważ wiedeńskie zasłony:

 • dzięki mechanizmowi podnoszenia i regulowanemu łatwo zamocowanemu na żądanej wysokości;
 • zajmują bardzo mało miejsca, co umożliwia dalsze wykorzystanie przestrzeni okna;
 • Daj pomieszczeniu elegancki wygląd.


avstrijskie-shtori-v-interere-21-foto-krasivie-primeri-11


avstrijskie-shtori-v-interere-21-foto-krasivie-primeri-12


avstrijskie-shtori-v-interere-21-foto-krasivie-primeri-13


avstrijskie-shtori-v-interere-21-foto-krasivie-primeri-15


avstrijskie-shtori-v-interere-21-foto-krasivie-primeri-16

Austriackie zasłony do romantycznej sypialni

Wystrój okien w sypialni powinien jak najbardziej zacieniać pokój, aby zapewnić komfortowy i spokojny sen. Miękkie fałdy austriackich zasłon są w stanie zapewnić niezbędny zmierzch w ciągu dnia i zapobiec przenikaniu światła księżyca i latarni ulicznych w nocy. W roli głównej kurtyny prześwitujący tiul nie jest odpowiedni, potrzebne są naturalne gęste tkaniny. Można też zainstalować żaluzje na oknach lub dodatkowo zawiesić grube zasłony.

Pin
Send
Share
Send
Send