Poręcze na schody prywatnych domów, nowoczesne szkło, metal, drewniane i inne Piękne ogrodzenia i tralki na schody, rodzaje dekoracji dekoracyjnych - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Poręcz dla schodów (55 zdjęć): nowoczesne opcje projektowe

Pin
Send
Share
Send
Send


Schody są ważnym elementem domu lub domu prywatnego, zapewniając wygodny ruch między piętrami. Często schody są ozdobą pokoju, co wpływa na projekt całego domu. Dla maksymalnej wygody i bezpieczeństwa drabiny są wyposażone w poręcze, które są najbardziej widoczną i piękną częścią konstrukcji. Szyny schodowe wykonane są z różnych materiałów - od metalu po szkło, a każdy z nich ma wady i zalety. Materiały można łączyć w celu stworzenia wzorów o ciekawym designie. Wykonywanie i instalowanie pięknej i niezawodnej poręczy wykonanej z drewna lub innych materiałów nie jest łatwym zadaniem, które zwykle cieszy się zaufaniem profesjonalistów. Jeśli jednak chcesz, możesz zrobić wszystko sam, w tym zaplanować projekt pokoju.


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-2


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-3


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-4


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-5

Często ludzie nie wiedzą, jakie są różnice między poręczą a poręczami, uznając te słowa za równoznaczne. Z tego powodu często dochodzi do nieporozumień między specjalistami a zwykłymi ludźmi. Poręcz do schodów - projekt z pionowymi elementami i poręczami. W związku z tym poręcz jest tylko górną częścią poręczy. Istnieją różne typy takich struktur, różniące się zarówno materiałem, jak i kształtem.


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-6


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-7

Istnieją różne opcje. Schody, poręcze i poręcze mogą być wykonane z jednego materiału lub z dwóch, trzech lub więcej. Metal, szkło, drewno, PCV, kamień - w prywatnym domu materiały te można łączyć w dowolny sposób. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę ich mocne i słabe strony w procesie selekcji. Na przykład szklane wstawki między stopniami i poręczami będą wyglądać pięknie i stylowo. Jeśli potrzebujesz niezawodności, wybierz metalowe konstrukcje lub tralki z innych materiałów (PCV, kamień, drewno).


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-9


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-10


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-11


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-12


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-13

Podstawowym czynnikiem przy wyborze materiału jest zazwyczaj wnętrze domu. Do projektowania w nowoczesnym stylu doskonale nadają się balustrady na schody ze szkła i PCV. W pokojach o bardziej klasycznym wystroju balustrady wykonane z drewna, metalu lub PCV będą wyglądać lepiej z drewnianą stylizacją. Niezwykły projekt z nieoczekiwanymi detalami jest jednak dość popularnym trendem. Wykonanie takiej poręczy może być jasne i chwytliwe.


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-14


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-15


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-17


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-18


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-19


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-20


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-21

Drewno ma wady, które obejmują kruchość, niezdatność do użytku na zewnątrz (podatność na temperaturę, wilgotność itp.) Oraz stałą wartość cennych gatunków drewna (takich jak dąb, wiśnia, buk, orzech i .d.) Barierki uliczne schodów na wsi będą lepiej wykonane z innego materiału. Materiał ten pozostaje jednak najbardziej uniwersalny wśród analogów: drewniana poręcz może mieć dowolny kształt, który pasuje nawet do najbardziej nietypowego wnętrza. Łatwe dodawanie dekoracyjnych detali.


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-22


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-23


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-24

Metal

Drugim najpopularniejszym materiałem na balustrady jest metal. Jest prawie tak wszechstronny jak drewno, ale trudny w obróbce. Niezależnie od tego ludzie ze specjalnymi narzędziami będą mogli wykonać poręcz na schody z tego materiału. Zazwyczaj praca ta jest zaufana przez profesjonalistów. Konstrukcja z kutymi częściami głównymi pasuje do każdego wnętrza. Niezwykłe rozwiązania najlepiej omówić z projektantem.


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-25


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-26


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-27


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-28


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-29

Uważa się, że metal jest nieprzyjemny w dotyku, w ogóle nie nadaje się do poręczy i tylko po to, aby zrobić z niego ogrodzenie. Jednak tak nie jest: idealnie gładka, chłodna powierzchnia powoduje jedynie pozytywne odczucia, gdy wchodzi w kontakt z ręką. Zawsze jednak możliwe jest umieszczenie poręczy wykonanych z drewna na konstrukcjach metalowych. Możemy wyróżnić następujące zalety metalowych balustrad:

 • wszechstronność pod względem projektu i umiejscowienia: kute balustrady na schody można wykonać w dowolnym stylu, a nawet umieścić je na zewnątrz;
 • rozsądna cena (tańsza niż niektóre wersje drewniane);
 • trwałość i wytrzymałość;
 • Możesz tworzyć stylowe wzory;
 • dobrze połączone z wzorami z innych materiałów (na przykład z wkładkami szklanymi).

Cena takich poręczy zależy od złożoności formy i ornamentu. Wykwintne projekty zawierające oryginalne przedmioty kute mogą być dość drogie. Standardowe części wykonane z drewna i stali można zastąpić szklanymi wstawkami w nowoczesnym stylu.


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-31


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-32


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-33


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-36


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-37

Materiały te są nieco bardziej ograniczone stylistycznie i nie będą wyglądać odpowiednio w pokojach o klasycznym wyglądzie. Jednak poręcze z PCV mogą imitować fakturę i kolor drewna. Materiał może wyglądać jak cenne gatunki drewna, które nadają wnętrzu wyrafinowania. Ale dla wiejskiego domu lepiej jest wybrać prawdziwe drzewo. Dość niski koszt tego materiału będzie kolejną jego ważną zaletą. PCV doskonale nadaje się do oryginalnych wnętrz. Jest to elastyczny materiał, który jest często stosowany do poręczy schodów spiralnych.


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-38


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-39


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-40


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-41


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-42

Lokalizacja konstrukcji

Podczas budowy schodów i balustrad należy pamiętać o bezpieczeństwie. Jeśli w domu są dzieci, poręcz powinna być jak najmocniejsza, a tralki powinny być umieszczone blisko siebie. Ponadto musisz spełniać następujące wymagania:

 • jeśli klatka schodowa jest wąska, to przynajmniej po jednej stronie musi być poręcz lub płot, nawet gdy schody są ograniczone ścianami;
 • na szerokich schodach konieczne jest zainstalowanie poręczy po obu stronach;
 • Optymalna wysokość poręczy wynosi od 90 do 120 cm (możliwe są inne opcje).


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-43


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-44


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-45


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-46


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-47

Nie zapomnij o szafkach obrotowych i końcowych, które muszą być zainstalowane na początku i na końcu schodów, a także w punktach zwrotnych. Dobrze jest, gdy piedestały wyglądają jak tralki, ale powinny być znacznie mocniejsze i silniejsze. Powierzchnia poręczy powinna być idealnie gładka, aby na rękach nie było zadrapań ani odprysków. Jeśli w prywatnym domu są dzieci, pozostałe elementy powinny być jak najbardziej gładkie.


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-48


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-49

Instalacja kolejowa

Samo wykonanie wszystkich części jest trudnym zadaniem, ale całkiem wykonalnym. Nawet z metalem możesz, z odpowiednią cierpliwością, stworzyć piękną i trwałą konstrukcję. Mimo to balustrady na schodach są znacznie mniej niż bariery uliczne i nie potrzeba wiele czasu. Konieczne jest jedynie ścisłe przestrzeganie instrukcji i wykonywanie prac etapami:

 • Przed rozpoczęciem pracy należy starannie obliczyć wszystko, biorąc pod uwagę nawet najbardziej nieistotne czynniki (obecność dzieci i osób starszych, wystrój wnętrz itp.);
 • konieczne jest oznaczenie na ścianach i powierzchniach, na których będą mocowane elementy konstrukcyjne (poręcze, punkty końcowe i obrotowe, tralki);
 • Po zakończeniu powyższych prac można przystąpić do instalacji struktur.


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-50


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-51


perila-dlya-lestnic-55-foto-sovremennie-varianti-dizajna-52

Pamiętaj, że taka praca zajmie dużo czasu. Jeśli chcesz zainstalować balustrady z kutego żelaza na schody, będziesz potrzebował pewnych umiejętności w obsłudze spawarki. Jeśli więc nie jesteś pewien swoich umiejętności lub nie chcesz spędzać zbyt wiele czasu na naprawach i wzorach, najlepiej zadzwonić do specjalisty.

Pin
Send
Share
Send
Send