Domy high-tech, nowoczesne domy ramowe z bali, belki klejone, panele sępów i bloki piankowe, wnętrza domów - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Domy high-tech (50 zdjęć): nowoczesny luksus

„Hi-tech” - skrót od angielskiej zaawansowanej technologii - zaawansowana technologia. Sam dźwięk słowa przekazuje minimalizm, kategoryczny i spektakularny styl. To eksperyment, demonstracja osiągnięć ludzkości i funkcjonalności.


„Jak z innej planety” - tak wyglądają projekty domów high-tech. Nowoczesny wygląd budynków „high-tech” zaskakuje nas, przyzwyczajonych do tradycyjnej klasyki. Dlaczego tak wielu kategorycznie odwróciło się od harmonii klasycyzmu i barokowego szyku, ale zwróciło się w stronę lakonicznych fasad high-tech?

Funkcje stylu przestrzeni

Ten zwrot w kierunku hi-tech wcale nie był prosty. W Londynie w latach 80-tych i 90-tych XX wieku „nowi” architekci byli wrogo nastawieni, zważywszy że oszpecali ulice. Dziś domki z nowoczesnymi technologiami nie są domami na przyszłość, ale na razie są oznaką dobrego samopoczucia i nowoczesnej architektury.


Kosmiczny wygląd budynków nie jest celem z najwyższej półki. Ma głębszą filozofię:

  • W projektowaniu i budowie budynków w stylu hi-tech wykorzystuje maksymalnie wysoką technologię. Nie tylko w wyglądzie, ale także w aranżacji wnętrz. Zazwyczaj jest to inteligentny dom, wykonujący wszystkie zadania właściciela.
  • Dla struktur charakterystyczne są linie proste i regularne kształty geometryczne. Wspólne cechy: płaski dach, duże okna, zastępujące ściany. Ale za prostotą kryje się przemyślenie i praktyczność w połączeniu z nowinkami myśli technicznej.
  • Nowy styl przemysłowy wykorzystuje metal, szkło i plastik. Tutaj rzadko znajdziesz projekt z dzienników. Nowoczesny dom wydaje się nawiązywać do natury, kontrastuje z nią.
  • Prostota i nowoczesność łączą się w projektowaniu. „Nie” - fantazyjne pamiątki i drobne szczegóły. W przestrzeni hi-tech i panowaniu powietrznym: małe meble, trochę opuszczone. Dekoracja to nowoczesne, stylowe i jednocześnie funkcjonalne elementy: windy, schody, systemy czyszczące i rury.
  • Oświetlenie jest ważnym elementem projektu, który ma ściśle zweryfikowaną formułę. Doskonale wypełnia pokój.
  • Nie mniej rygorystyczne wymagania dotyczące kolorów. To jest srebrny metalik, biały, czarny, szary. Jeśli używane są kolorowe akcenty, to tylko jeden kolor.
  • Praktyczność jest podstawą wszystkich cech high-tech. Mieszkaniec nowoczesnej metropolii chce pozbyć się próżności i szybkiego tempa, nadając swojemu mieszkaniu czasem nawet nadmierną prostotę.


Budowa domu high-tech

Przeglądając strony internetowe, zdałeś sobie sprawę, że twój przyszły dom, w tym dom na wsi, można zbudować tylko w stylu high-tech? Dziś jest łatwy do wdrożenia. Wiele firm oferuje usługi w zakresie budowy domów przyszłości. Wystarczy wybrać projekt i plan, aby określić materiały i sprzęt.

Ściany i podłogi

Wykonane z monolitycznych żelbetowych paneli, ściany są szczególnie trwałe i bezpieczne, w tym ogień. Mogą ukrywać komunikację i okablowanie.


Alternatywa dla ciężkich konstrukcji betonowych. Rama może być łatwo wypełniona klejonymi panelami sępów, które mają złożoną i wielowarstwową strukturę. Podstawa klejonych paneli Vulture - wióry drewniane. Również do konstrukcji bezramowych można stosować bloki piankowe.

Najnowszy trend w modzie to styl bio-tech, który łączy możliwości technologii i natury. Budynki szkieletowe w stylu bio-tech są najczęściej zbudowane z ekologicznego drewna, klejone panele Vulture, kłody.


Wykończenie zewnętrzne

Wiele nowoczesnych domów przypomina sześcian z lustrzaną fasadą i płaskim dachem, a może z barem wykonanym z drewna lub z jego imitacją. Zewnętrzna strona fasady powinna być zgodna z ideą całego domu, połączoną z jego wnętrzem.

Windows

To koniecznie panoramiczne okno w ścianie. Aby zapobiec nadmiernemu nagrzewaniu się słońca w domu, zewnętrzna strona szkła jest pokryta światłem ultrafioletowym. Odbija promienie słoneczne i trochę ciemnieje. Łatwość konstrukcji okien zapewnia aluminium.

Dach

Płaski dach to klasyk stylu. Może to być interesujący detal i wystrój wnętrza, jeśli wybierzesz szkło jako materiał na płaski dach.


Podłogi

Nowoczesny dom to nie tylko piętrowy lub dwupiętrowy dom z klejonych paneli. Przenosząc idee kubizmu, może być wielopoziomowy. Taka zewnętrzna dysharmonia jest funkcjonalnie połączona wewnątrz budynku.

Obszar

Zazwyczaj jest to duży pokój, przestronny, pełen powietrza i słońca. Wewnątrz używane są przynajmniej partycje.


Komunikacja

Wysoka technologia wykorzystywana jest nie tylko w budowie domków letniskowych, ale również w zapewnianiu łączności. Najnowsze innowacje techniczne mogą być reprezentowane przez panele słoneczne, turbiny wiatrowe, ogrzewanie powietrza, prywatną studnię, wbudowany odkurzacz, ogrzewanie powietrzne, basen.

Początkowo kosztowny, twój dom w utrzymaniu powinien być ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. Maksymalnie oszczędza ciepło i oświetlenie. Nie bez powodu dzisiaj są jednopiętrowe mini-domy, które mają wszystko, czego potrzebujesz, bez dodatków.Nowoczesne wnętrze

Od elewacji i płaskiego dachu budynków ramowych, przejrzystość linii przechodzi do wnętrza. Musisz mieć jasny plan dekoracji wnętrz. Musi być połączony z zewnętrzem elewacji. Na przykład szczegóły z baru mogą harmonijnie „wchodzić” do domu z ramą i stać się stylowym akcentem. Funkcjonalne szafki, wbudowane w celu zaoszczędzenia miejsca, są rozcieńczane miękkimi i przytulnymi sofami. Ten mebel może być nieco futurystyczny. Komfort i ciepło dodają naturalne tkaniny: lniane poduszki, jedwabne narzuty w sypialni. Tekstylia mogą dodawać kolor do wnętrza monochromatycznego. Ale bez wzorów, trzymaj się minimalizmu.


Zauważ, że projektanci unikają wieszania zasłon na oknach. Zmniejszają przestrzeń i światło. Najczęściej używane były nowoczesne rolety lub rolety.

Z całą pozorną prostotą domu w stylu high-tech jest bardzo trudno zbudować siebie. On jest jak góra lodowa. Jego racjonalny wygląd to tylko wskazówka. Najbardziej złożone rozwiązania inżynieryjne są wdrażane w budynku. Taki dom nadaje się nie dla wszystkich, ale tylko dla celowych i stanowczych ludzi.