Sofa z otomanem we wnętrzu salonu, sypialni i innych pomieszczeń, designerskich mebli klasycznych i oryginalnych - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sofa z otomaną (21 zdjęć): komfort i wygoda we wnętrzu

Pin
Send
Share
Send
Send


Ottoman to wygodny mebel i spektakularny dodatek do nowoczesnego wnętrza, które dotarło do nas ze Wschodu. Czas znacząco wpłynął na wygląd tego atrybutu.

Ottoman był najczęstszym w Turcji. W starożytności było to naprawdę luksusowe łóżko na klasycznych niskich nogach, ozdobione ozdobnymi rzeźbami, uzupełnione ogromną liczbą poduszek. Współcześni projektanci proponują wykorzystanie pufy we wnętrzu sypialni lub salonu, jako osobnego atrybutu, oraz jako dodatek do sofy, której wymiary z jakiegoś powodu nie pasują do właścicieli.


divan-s-ottomankoj-21-foto-uyut-i-udobstvo-v-interere-4


divan-s-ottomankoj-21-foto-uyut-i-udobstvo-v-interere-5

Modułowa konstrukcja

Ottoman w połączeniu z sofami modułowymi to prawdziwy projektant. Tylko dwie części, ale można je łączyć na różne sposoby, modyfikując przestrzeń, zmieniając jakość samego pomieszczenia, a czasem koncepcję wnętrza sypialni lub przedpokoju.

Sofy, łóżka i krzesła są uważane za duże meble, które zajmują dużo miejsca. Dlatego wybierając następny atrybut komfortu domowego, początkowo zwracaj uwagę na rozmiar i cechy konstrukcyjne. Otomana nie zajmie dużo miejsca, ale nadal znacząco wpłynie na funkcjonalność mebli i styl samego pokoju.

Nowoczesne koncepcje projektowe polegają na wykorzystaniu tradycyjnego pufa jako oryginalnego stołu. Najczęściej meble tego formatu uzupełniają modularnych „projektantów”.

Taki stolik kawowy skutecznie uzupełni salon, przedpokój, a nawet sypialnię. Otomana jest znacznie mniejsza niż jakikolwiek stolik do kawy. Projektanci oferują praktyczność pufy dzięki zastosowaniu skórzanej tapicerki. Idealnie pufę umieszcza się w narożniku lub w środku, umieszczając tam magazyny, zabawki, różne drobiazgi domowe, a nawet tace z jedzeniem.

Tradycyjnym zastosowaniem pufy jest miejsce do siedzenia (w rogu, w centrum, w dowolnym miejscu pokoju). Krzesło nie zawsze może być przenoszone, sofa nie zawsze mieści się w niewielkich pokojach, a łóżko jest przeznaczone do spania, a nie siedzenia.

Ottoman doskonale radzi sobie z funkcją kanapy, aby odpocząć stopom. Zwykle jest to skórzana otomana, mała, o wydłużonym kształcie. W razie potrzeby meble można wykorzystać jako stolik kawowy lub tradycyjną część wypoczynkową. Często są modele typu przesuwnego.


divan-s-ottomankoj-21-foto-uyut-i-udobstvo-v-interere-16


divan-s-ottomankoj-21-foto-uyut-i-udobstvo-v-interere-17


divan-s-ottomankoj-21-foto-uyut-i-udobstvo-v-interere-18

Dla tych, którzy chcą maksymalnie wykorzystać przestrzeń roboczą sypialni lub salonu, odpowiednia jest otomana z funkcją klatki piersiowej. Stylowa skórzana pufa, mimo miniaturowych rozmiarów, może być bardzo pojemna.

Pin
Send
Share
Send
Send