Dekorowanie działki własnymi rękami, arbor decor, dekorowanie croft kwiatami, stawami, statuetkami i innymi pomysłami na projektowanie ogrodów - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Dekoracja strony (21 zdjęć): oryginalne i piękne pomysły

Każdy, kto ma infield, chce, aby jego wygląd był piękny, wygodny, przyjemny dla oka, ergonomiczny i funkcjonalny. Dlatego kwestia poprawy strefy podmiejskiej i domu jest dość ostra dla każdego właściciela. Większość ludzi jest zaangażowana w tę poprawę przez cały czas, ile posiada to terytorium. Ciągle coś poprawia się własnymi rękami, poprawia się, wprowadzane są nowe poprawki na stronie, powstaje nowy wystrój, przychodzą na myśl ciekawe pomysły.

Układ

Jeśli zaczniesz tworzyć stronę „od zera”, to przede wszystkim zastanów się dokładnie, gdzie wszystko się na niej znajdzie. Wskazane jest, aby korzystać z pomocy specjalnych programów komputerowych 2D lub 3D, które pozwalają zobaczyć układ strony i domu w perspektywie. Takie podejście pozwoli na najbardziej racjonalną i przemyślaną aranżację wszystkich elementów wystroju ogrodu. Jeśli istnieje taka potrzeba, skorzystaj z porady projektanta krajobrazu, który podpowie nowe pomysły i prawidłowo wybierze elementy dekoracyjne odpowiednie do stylu witryny.Ślady

Kiedy już zdecydujesz dokładnie, gdzie zostaną zlokalizowane altany, łaźnia, szklarnia, toaleta, klomby, staw itp., Nadszedł czas, aby położyć ścieżki ogrodowe między tymi strukturami. Ich konstrukcja musi być również starannie zaplanowana. Ścieżki powinny być wystarczająco szerokie i wygodne dla wszystkich. Natychmiast zdecyduj, z jakiego materiału będą: kamień, beton, a może sam zbudujesz drewniane mosty. Projektanci krajobrazu zalecają wykonywanie ścieżek w ogrodzie wokół domu gładkimi, zakrzywionymi liniami - pięknie podkreślają naturalną estetykę ogrodu i miejsca.

Jeśli wybierzesz betonowe tory, nawet w tym przypadku możesz zorganizować ich projekt jest bardzo malowniczy. Płyty betonowe mogą przybierać różne formy - serca, liście, koła. Taka różnorodność sprawi, że utwory będą piękniejsze i ciekawsze. Płyty na tory można wykonać niezależnie - niektórzy rzemieślnicy wykorzystują jako formę nawet silikonowe zbiorniki do robienia ciast. Ścieżki do altany i basenu staną się zatem oryginalne i indywidualne. I ozdobiona kwiatami na krawędzi, również piękna.

Pomysły, takie jak ozdabianie ścieżek ogrodowych kolorowymi i przezroczystymi plastikowymi butelkami, zostały spełnione przez wszystkich. Ta dekoracja nic nie kosztuje, ale wygląda całkiem interesująco i atrakcyjnie. Ponadto niezawodnie chroni ścieżkę przed brudem z klombów i łóżek.

Kwiaty i rośliny

To bardzo ważny moment dekorowania strefy podmiejskiej. Konieczna jest obecność dekoracji z kwiatami, to kwiaty sprawiają, że obszar jest piękny i estetyczny. Bez zieleni, krzewów i kwiatów obszar, bez względu na to, jak go udekorujesz, nie będzie wyglądał dobrze. Dlatego uważaj z wyprzedzeniem na różne łóżka, ogrody różane, doniczki i inne dekoracje. Przyjęcia:

 • Wygląda bardzo ładnie w kwiaty w ampelowanych wiszących kompozycjach.
 • Wazony i kwietniki wykonane własnoręcznie są wspaniałą ozdobą bramek.
 • Jeśli chcesz uzyskać szybki rezultat, zasiej kwiaty, które natychmiast zachwycą Cię swoim pięknem.
 • Aby uzyskać bardziej trwały efekt, konieczne jest sadzenie bylin na miejscu, które chociaż „dojrzewają” dłużej, ale potem rosną ponad rok bez przeszczepu.
 • Łóżka starych opon - już klasyczna metoda dekorowania klombów. Oczywiście konieczne jest pomalowanie czarnych opon jasnymi kolorami, aby uzyskać piękny wygląd.
 • Zastanów się, czy na działce zostanie położony zielony trawnik. Taka działka w pobliżu domu z krótką trawą, która nie ma kwiatów, jest bardzo przydatna do umieszczenia na niej leżaków i opalania się w letni dzień.
 • Jeśli położysz swoje ręce na bluszczu przy ścianie domu, po chwili budynek uzyska bardzo malowniczy wygląd, przypominający angielską rezydencję. Bluszcz rośnie szczególnie dobrze na zacienionej stronie domku letniskowego lub altany.Zbiorniki

Pamiętaj, aby w pobliżu domu był staw, strumień, fontanna, a może wodospad. Obok każdego akwenu przyjemnie będzie być latem w upale. Jeśli rozmiar działki na to pozwala, to oczywiście najlepiej jest wziąć basen, w którym można pływać latem. W takim przypadku wizyta w daczy zmieni się z pracy na wakacje i przyjemność.

Pięknie wygląda dekoracyjny staw, w którym żyją ryby. Na brzegu tak malowniczego stawu można urządzić piękne altany.

Projekt ozdobnego stawu lub basenu jest dobrze uzupełniony o obwód promenady, na której latem można położyć leżaki. Poza tym nie jest gorąco, aby stąpać po drewnianych deskach, podczas gdy powłoka kamienna będzie bardzo gorąca. Ta podłoga jest również dobrą ozdobą tej strony.

Działki oświetleniowe

Jest to obowiązkowy i bardzo ważny punkt w „głównym planie” dekoracji tego obszaru. Konieczne jest, aby terytorium w pobliżu domu mogło się poruszać o każdej porze dnia. Dlatego nocne oświetlenie miejsca, domu i altanek jest bardzo pożądane. Może być wykonany w postaci małych lampionów lub lamp zamontowanych w ziemi w pobliżu torów, na obwodzie działki iw pobliżu domu. Możesz stworzyć bardzo oryginalny projekt, nawet własnymi rękami, budując małe latarnie lub lampy.Elementy drewniane

Drewno jest doskonałym materiałem do dekoracji działki ogrodowej. Dzięki niemu możesz dodać rustykalny smak do swojej fabuły. Przyjęcia i pomysły:

 • Drewniany płot to najłatwiejszy i najbardziej logiczny sposób na dekorację wiejskiego domu drewnianymi elementami. Jego wygląd może być inny, nawet nietypowy. Na przykład ogrodzenie w formie ogrodzenia samo w sobie jest ornamentem.
 • Drewniany wózek, być może nawet ręcznie malowany kolor, ozdobi to miejsce w niezwykły sposób, zwłaszcza jeśli połamiesz kwietnik z polnymi kwiatami.
 • Schody ogrodowe wykonane z drewna mogą być również używane jako elementy dekoracyjne, jeśli umieścisz na nich małe doniczki.
 • Altanka wykonana z drewna jest wspaniałym dekoracyjnym ornamentem ogrodowym. Te altanki staną się romantycznym miejscem na samotność i relaks.
 • Ławka nad brzegiem stawu jest idealnym miejscem na relaks, intymne rozmowy i kontemplację. Po takim odpoczynku zaczną odwiedzać Cię ciekawe pomysły.Figurki

Dekoracyjne figury ogrodowe do ogrodu - wspaniała metoda zdobienia strony. Te figurki i figurki mogą być dowolnego rodzaju: tutaj można zobaczyć gnomy, postacie z bajek, zwierzęta, a nawet kopie antycznych posągów. Wybierz projekt, który wolisz i lepiej pasuje do stylu strony.Sztuczki

Farba fluorescencyjna - świetne rozwiązanie dekoracyjne do dekoracji domku letniskowego i ogrodu. Malując doniczki, figurki, a nawet ściany altany tą farbą, wieczorem możesz uzyskać piękny magiczny efekt w ciemności, gdy farba w ogrodzie zacznie świecić. Twoi goście będą zaskoczeni.

Farba do samochodów z efektem chromu - świetne rozwiązanie dekoracyjne do dekoracji przestrzeni ogrodowej. Ta farba ma efekt lustra. Malując własnymi rękami, na przykład gładkim kamieniem na miejscu lub na innych gładkich powierzchniach, można uzyskać ciekawe błyszczące elementy dekoracyjne. Jeśli ogród jest urządzony w stylu high-tech, takie szczegóły będą mu bardzo odpowiadać.

Nie trzeba walczyć ze wszystkimi dzikimi roślinami - ogród w domu może wyglądać bardzo malowniczo, gdy kulturowe kwiaty i rośliny przecinają się z dzikimi. Daje to stronie wyjątkowy urok. Ale oczywiście chwasty i szkodliwe okazy muszą zostać usunięte.

Jeśli chcesz zobaczyć swoją stronę w stylu klasycznym, to wiedz, że w tym przypadku w jej projekcie należy wyśledzić wyraźną geometrię i symetrię. Projektowanie z improwizacją i spontanicznością w tym przypadku jest wykluczone. Ale taka strona wygląda bardzo schludnie i pięknie.

Ogród może być ozdobiony najbardziej niezwykłymi rzeczami, nawet tymi, którzy od dawna zajmują się składowaniem odpadów. W polu są resztki materiałów wykończeniowych, drewniane skrzynie, stare beczki, a nawet zużyte i połamane buty. Podając własne plastikowe butelki, inne pojemniki - wszystko można wykorzystać do dekoracji witryny. Konieczne jest jedynie pokazanie trochę wyobraźni i podjęcie wysiłku. Teraz możesz znaleźć różne pomysły na dostosowanie starych rzeczy do nowych dekoracji w ogrodzie.

Zaleca się, aby projektanci krajobrazu przestrzegali idei naturalnego krajobrazu przy ozdabianiu terenu. Oznacza to, że jeśli masz nizinę, to idealnie nadaje się do urządzenia stawu w tym konkretnym miejscu. Wskazane jest, abyś nie kłócił się z naturalnym urządzeniem strony, ale starał się go pokonać tylko wyjątkowo pięknie.