Sufity z płyt gipsowo-kartonowych do salonu, projekt wnętrz z zawieszonym dwupoziomowym sufitem, połączenie z sufitem napinanym, konstrukcja z wykuszem - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Sufity gipsowo-kartonowe do salonu (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Płyty gipsowo-kartonowe to bezpieczny i wygodny materiał, który świetnie nadaje się do dekoracji ścian i sufitów w każdym pomieszczeniu w domu, w tym w salonie. Jest lekki, może przybierać różne formy, ma gładką, równą powierzchnię, jest lekki i kolorowy oraz bezpieczny. W artykule rozważymy, jakie cechy ma konstrukcja sufitu w salonie z płytami gipsowo-kartonowymi.

Płyt gipsowo-kartonowych jest materiałem wykończeniowym, który jest płaskim arkuszem gipsu, który jest „uszczelniony” po obu stronach cienkimi, ale trwałymi i solidnymi arkuszami tektury. Rezultatem jest równomierny, bezpieczny materiał, idealny do wyrównywania powierzchni, budowania różnych ścianek działowych i innych prac wykończeniowych. Konstrukcja suchej zabudowy to świetny sposób na szybkie i niedrogie wykończenie wnętrza.

Rozważ najpopularniejsze opcje sufitów z płyt kartonowo-gipsowych.

Zawieszony

Ten rodzaj sufitu różni się w sposób niezmiernie zróżnicowany. Dzięki płytom kartonowo-gipsowym możesz zrealizować najbardziej nietypowy projekt, sprawić, że wnętrze będzie oryginalne. Różne rysunki, elementy dekoracyjne, kondygnacje, wyposażenie w okna wykuszowe są możliwe przy użyciu sufitów podwieszanych.


potolki-iz-gipsokartona-dlya-gostinoj-21-foto-5


potolki-iz-gipsokartona-dlya-gostinoj-21-foto-6

Lakoniczny

Ten sufit jest surowym prostokątem z płyty gipsowej - gładkiej, najczęściej - białej. Bez zbytniego wystroju i fintiflyushek - fajny i odpowiedni design. Szczególnie dobrze prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach minimalistycznych, takich jak hi-tech, loft. Dobrze wpasuje się w japońskie wnętrze. Takie lakoniczne sufity są dobrze połączone z reflektorami zainstalowanymi w suchej zabudowie.


potolki-iz-gipsokartona-dlya-gostinoj-21-foto-9


potolki-iz-gipsokartona-dlya-gostinoj-21-foto-10

Sufit do podłogi

Ta opcja musi mieć jakiś element, który połączy ją w jeden z podłogą. Może to być kolumna, figurowy blok dzielący pokój na strefy, nisza w ścianie, która „wyrasta” z sufitu i opada na podłogę. Takie techniki pozwalają nam podkreślić jedność tych dwóch przeciwległych powierzchni, aby stylistycznie połączyć salon. Sufit może być jednocześnie dwupoziomowy.

Płyt gipsowo-kartonowych pozwala wykonać wszystkie te techniki. Za pomocą tego materiału możesz łatwo wdrożyć dowolne pomysły, sprawić, że wnętrze Twojego salonu będzie oryginalne, inne niż inne.


potolki-iz-gipsokartona-dlya-gostinoj-21-foto-11


potolki-iz-gipsokartona-dlya-gostinoj-21-foto-12

Sufity napinane i płyty gipsowo-kartonowe

Ta kombinacja to świetna opcja projektowa. Taka powierzchnia nie przyciąga kurzu, odpornego na wilgoć - jeśli zaleje od góry, może „wytrzymać” na chwilę, aby można było wyeliminować konsekwencje wypadku. Ponadto wystrój pokoju staje się przemyślany i stylowy.

Ponadto sufity z płyt kartonowo-gipsowych są bardzo gładkie i trwałe. Ta powierzchnia nadaje salonowi stylowy i piękny wygląd. Wskazówki:

  • Jeśli wybierzesz opcję błyszczącego stretchu, wybierz starannie meble do salonu. Ważne jest, aby nie było zbyt błyszczące - w przeciwnym razie zbyt wiele błyszczących powierzchni sprawi, że projekt pomieszczenia będzie źle pomyślany, niewygodny.
  • Matowa powierzchnia pozwoli wyrazić indywidualność pomieszczenia. Ponadto na matowej powierzchni świetnie wyglądają różne rysunki, ozdoby, dekoracje i inne wzory.
  • Jeśli pokój dzienny jest zaprojektowany w klasycznym stylu, to projekt tkaniny będzie doskonałym rozwiązaniem. Taki sufit - nawet jeśli jest z oknem wykuszowym - będzie wyglądał luksusowo i wyglądał bogato, wypełni wnętrze pomieszczenia komfortem domowym, będzie idealnie połączony z klasycznymi wnętrzami.

Przydatne wskazówki dotyczące bardziej kompetentnego podejścia do projektu.

Konstrukcja suchej zabudowy nie będzie działać, jeśli salon ma niskie sufity - może to dodatkowo zająć kilka centymetrów, z których każdy jest ważny w tym przypadku. Wariant z oknem wykuszowym, a także dwupoziomowym, również będzie tutaj niewłaściwy.


potolki-iz-gipsokartona-dlya-gostinoj-21-foto-19


potolki-iz-gipsokartona-dlya-gostinoj-21-foto-20


potolki-iz-gipsokartona-dlya-gostinoj-21-foto-21

Pin
Send
Share
Send
Send