Sufity z płyt gipsowo-kartonowych do salonu, projekt wnętrz z zawieszonym dwupoziomowym sufitem, połączenie z sufitem napinanym, konstrukcja z wykuszem - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Sufity gipsowo-kartonowe do salonu (21 zdjęć)

Płyty gipsowo-kartonowe to bezpieczny i wygodny materiał, który świetnie nadaje się do dekoracji ścian i sufitów w każdym pomieszczeniu w domu, w tym w salonie. Jest lekki, może przybierać różne formy, ma gładką, równą powierzchnię, jest lekki i kolorowy oraz bezpieczny. W artykule rozważymy, jakie cechy ma konstrukcja sufitu w salonie z płytami gipsowo-kartonowymi.

Cechy materiału

Płyt gipsowo-kartonowych jest materiałem wykończeniowym, który jest płaskim arkuszem gipsu, który jest „uszczelniony” po obu stronach cienkimi, ale trwałymi i solidnymi arkuszami tektury. Rezultatem jest równomierny, bezpieczny materiał, idealny do wyrównywania powierzchni, budowania różnych ścianek działowych i innych prac wykończeniowych. Konstrukcja suchej zabudowy to świetny sposób na szybkie i niedrogie wykończenie wnętrza.

Płyt gipsowo-kartonowych nie powoduje alergii, nie pachnie, nadaje się do dekoracji pomieszczeń, w których mieszkają małe dzieci, osób starszych i chorych.

Najważniejsze funkcje:

 • Płyty gipsowo-kartonowe - materiał odporny na wilgoć.
 • Ognioodporne
 • Płyty gipsowo-kartonowe można łatwo ciąć w najbardziej dziwaczny sposób, dzięki czemu sufit z jego pomocą może być dwupoziomowy i wielopoziomowy, mieć sztukaterię, nisze i inne detale. Ponadto sufit z pomocą płyt kartonowo-gipsowych można ozdobić wykusz.
 • Jest lekki i łatwy w transporcie.
 • Za pomocą suchej zabudowy można ukryć wady powierzchni, usunąć okablowanie z oczu, różne wady i wady konstrukcyjne. Ta właściwość pozwala sprawić, że wnętrze będzie bardziej reprezentacyjne.
 • Materiał jest niedrogi. To sprawia, że ​​naprawa jest bardzo opłacalna i budżetowa - odpowiednia dla wszystkich segmentów populacji.
 • Karton gipsowy można łatwo pomalować na dowolne kolory, na nim można nakleić tapetę. Daje to miejsce, gdy projektujesz wnętrze pokoju.
 • Sufit z płyt gipsowo-kartonowych można wyposażyć w dowolne oświetlenie: zawiesić tradycyjny żyrandol centralny z zawieszkami i zainstalować nowoczesne reflektory punktowe. Z tym materiałem możliwy jest każdy projekt.

Opcje

Rozważ najpopularniejsze opcje sufitów z płyt kartonowo-gipsowych.

Zawieszony

Ten rodzaj sufitu różni się w sposób niezmiernie zróżnicowany. Dzięki płytom kartonowo-gipsowym możesz zrealizować najbardziej nietypowy projekt, sprawić, że wnętrze będzie oryginalne. Różne rysunki, elementy dekoracyjne, kondygnacje, wyposażenie w okna wykuszowe są możliwe przy użyciu sufitów podwieszanych.Lakoniczny

Ten sufit jest surowym prostokątem z płyty gipsowej - gładkiej, najczęściej - białej. Bez zbytniego wystroju i fintiflyushek - fajny i odpowiedni design. Szczególnie dobrze prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach minimalistycznych, takich jak hi-tech, loft. Dobrze wpasuje się w japońskie wnętrze. Takie lakoniczne sufity są dobrze połączone z reflektorami zainstalowanymi w suchej zabudowie.

Inteligentny

Ten sufit suchej zabudowy jest bardzo dekoracyjny, wygląda pięknie i elegancko. Nadaje się do przypadku, gdy eleganckie wnętrze jest wykonane w domu, którego właściciele kochają wystrój i pompę. Może być używany do modelowania, różnych kolorów, tapet i innych wzorów. Wielostopniowe, łuki, różnego rodzaju oświetlenie - wszystko to jest mile widziane i wykorzystywane przy projektowaniu takich salonów.Sufit do podłogi

Ta opcja musi mieć jakiś element, który połączy ją w jeden z podłogą. Może to być kolumna, figurowy blok dzielący pokój na strefy, nisza w ścianie, która „wyrasta” z sufitu i opada na podłogę. Takie techniki pozwalają nam podkreślić jedność tych dwóch przeciwległych powierzchni, aby stylistycznie połączyć salon. Sufit może być jednocześnie dwupoziomowy.

Płyt gipsowo-kartonowych pozwala wykonać wszystkie te techniki. Za pomocą tego materiału możesz łatwo wdrożyć dowolne pomysły, sprawić, że wnętrze Twojego salonu będzie oryginalne, inne niż inne.Sufity napinane i płyty gipsowo-kartonowe

Ta kombinacja to świetna opcja projektowa. Taka powierzchnia nie przyciąga kurzu, odpornego na wilgoć - jeśli zaleje od góry, może „wytrzymać” na chwilę, aby można było wyeliminować konsekwencje wypadku. Ponadto wystrój pokoju staje się przemyślany i stylowy.

Ponadto sufity z płyt kartonowo-gipsowych są bardzo gładkie i trwałe. Ta powierzchnia nadaje salonowi stylowy i piękny wygląd. Wskazówki:

 • Jeśli wybierzesz opcję błyszczącego stretchu, wybierz starannie meble do salonu. Ważne jest, aby nie było zbyt błyszczące - w przeciwnym razie zbyt wiele błyszczących powierzchni sprawi, że projekt pomieszczenia będzie źle pomyślany, niewygodny.
 • Matowa powierzchnia pozwoli wyrazić indywidualność pomieszczenia. Ponadto na matowej powierzchni świetnie wyglądają różne rysunki, ozdoby, dekoracje i inne wzory.
 • Jeśli pokój dzienny jest zaprojektowany w klasycznym stylu, to projekt tkaniny będzie doskonałym rozwiązaniem. Taki sufit - nawet jeśli jest z oknem wykuszowym - będzie wyglądał luksusowo i wyglądał bogato, wypełni wnętrze pomieszczenia komfortem domowym, będzie idealnie połączony z klasycznymi wnętrzami.

Zalecenia

Przydatne wskazówki dotyczące bardziej kompetentnego podejścia do projektu.

Konstrukcja suchej zabudowy nie będzie działać, jeśli salon ma niskie sufity - może to dodatkowo zająć kilka centymetrów, z których każdy jest ważny w tym przypadku. Wariant z oknem wykuszowym, a także dwupoziomowym, również będzie tutaj niewłaściwy.

Jeśli chcesz wizualnie uczynić pokój wyższym, używaj tylko jasnych kolorów. Najpopularniejszą opcją jest biała, niebieski wzór również wygląda dobrze. Połysk wizualnie zwiększa wysokość sufitu, matowa powierzchnia obniża go. Dlatego, biorąc pod uwagę wnętrze niskiego salonu, rozważ te cechy. Dość często przy zdobieniu sufitu z płyt gipsowo-kartonowych w salonie wykorzystuje się taką dekorację jak malowanie. Ta technika pozwala stworzyć prawdziwe dzieło sztuki ze zwykłej białej, nie wyróżniającej się powierzchni. Dlatego, jeśli chcesz osiągnąć niezwykły efekt, użyj malowania - zaskocz wszystkich gości oryginalnym wyglądem salonu. Szczególnie ładnie wygląda, gdy sufit jest dwupoziomowy i wyposażony w wykusz.

Jeśli mieszkanie jest w standardowym „Chruszczowie” lub innym typowym domu, nie daj się ponieść tworzeniu struktur wielopoziomowych. Sufit taki wymaga wysokości, w przeciwnym razie pokój dzienny będzie niski i przysadzisty, „kradnie” przestrzeń i powietrze. Poza tym, że niski sufit wygląda brzydko, jest on również niepożądany z psychologicznego punktu widzenia - takie wnętrze prowadzi do depresji i obniżonego nastroju.

Opcje napięcia i podwieszanej płyty gipsowo-kartonowej są doskonale połączone z różnymi lampami i światłami. Pamiętaj o tym problemie, gdy montujesz sufit w salonie. Właściwe oświetlenie ozdobi pokój, poszerzy go, pomoże podkreślić pewne obszary. Aby to zrobić, możesz również udostępnić powierzchnię małym oknem wykuszowym, w którym możesz zamontować urządzenia.

Idealnym rozwiązaniem dla małego salonu jest płaska biała powierzchnia płyty gipsowo-kartonowej, na obwodzie której znajdują się reflektory. Taki projekt - z wykuszem lub bez - będzie wyglądał dość korzystnie, wizualnie poszerzy przestrzeń.

Każdy sufit, niezależnie od tego, co wybierzesz, musi koniecznie pasować do stylu salonu. Dlatego we wnętrzu baroku lepiej nie używać nowoczesnego oświetlenia punktowego, aw minimalistycznym salonie lepiej nie malować powierzchni fantazyjnymi wzorami.