Projektowanie bram, bram i ogrodzeń prywatnego domu, metalowe kute ogrodzenia, drewno i taras w projekcie strony, 50 zdjęć - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Projektowanie furtek i bram w domu (50 zdjęć): piękne i praktyczne opcje

Szermierka jest jednym z najważniejszych atrybutów, które nadają pewną estetykę całemu projektowi krajobrazu obiektu. Dekoracja bramy i ogólny styl ogrodzenia mówi przechodniom o smaku właścicieli, ich materialnym bogactwie, pewnym statusie społecznym. Nic dziwnego, że wielu właścicieli podmiejskich lokalizacji i sektorów prywatnych w mieście stara się, aby bramy i ogrodzenia wokół domu były nie tylko bezpieczne, ale także ekskluzywne.


Co może być bramami i bramami do prywatnego domu

Konstruktywne decyzje dotyczące ogrodzenia lub bramy mają bezpośredni wpływ na projekt ogrodzenia jako całości. Istnieją następujące typy:

  1. Bramy i furtki dla głuchych preferują właścicieli sektora prywatnego, prowadząc zamknięty styl życia. Warianty ogrodzeń drewnianych, metalowych i falistych mogą być ekskluzywne i interesujące. Aby to zrobić, wystarczy uzupełnić całe płótno o fragmenty kucia, rzeźbienia i ażurowe szczegóły. Kolejna elegancka opcja - skup się na niezwykłych filarach wspierających;
  2. Konstrukcja typu przelotowego jest reprezentowana przez kute wyroby metalowe. Kucie projektu jest zawsze indywidualne. Bardziej proste opcje - spawane struktury kratowe i siatka. Rzadziej stosowane są arkusze lub fragmenty drewna w celu poprawy właściwości podtrzymujących ogrodzenia;
  3. Opcje mieszane są najbardziej optymalną kombinacją dwóch poprzednich formatów bramek i bram dla prywatnego domu. Zazwyczaj dolna część ogrodzenia jest głucha, ukrywając większość tego, co dzieje się na miejscu przed ciekawskimi oczami. Górne segmenty są półprzezroczystymi, ażurowymi formami. Najczęściej jest to prosta siatka lub bardziej godny szacunku kuty projekt.

Jest inna opcja, ale jest bardziej praktyczna niż jakiekolwiek cechy dekoracyjne. Eksperci zalecają otwarcie najniższego segmentu ślepej bramy. Jest to konieczne dla normalnej wentylacji przestrzeni i zielonej przestrzeni wokół domu.

Jeśli szerokość wejścia nie pozwala na jednoczesną instalację bramy i furtki, elementy te łączą się ze sobą. Otwór pod bramą jest cięty bezpośrednio na ścianę ogrodzenia. Ta technika może być również korzystnie pobita pod względem projektu.
Materiały jako podstawa wystroju

Wybierając elementy do przyszłego ogrodzenia terenu i domu, właściciele przede wszystkim biorą pod uwagę, jak mocna będzie konstrukcja, trwała i niezawodna. Następnie biorą pod uwagę walory estetyczne przyszłego ogrodzenia.

Wiele osób zapomina o ważnym niuansie: szermierka nie tylko powinna wyglądać organicznie w danym miejscu, ale także harmonijnie współistnieć z innymi ogrodzeniami, które znajdują się w pobliżu. Jeśli chodzi o materiały i cechy konstrukcyjne, istnieje kilka globalnych kategorii.
Klasyczne wzory drewna

Ogrodzenie z furtką może być zarówno głuche, jak i niewidoczne. Drewniane ogrodzenia wyglądają ekologicznie z ceglanymi lub masywnymi kamiennymi filarami. Taki płot można ozdobić kuciem i ażurowym tkaniem metalu. Skutecznie ogrodzenie jest łączone na terenach wiejskich z dużymi domkami lub małymi domkami z wycinki drzew.

Sama brama może być wykonana z wąskiego płotu lub cienkich drewnianych listew. Są one połączone rodzajem kraty lub uzupełnieniem tego samego metalu kucia. Idealnie, jeśli na dziedzińcu znajduje się altana z drzewem. Dzięki temu wszystkie elementy wyglądają ekologicznie, a wygląd wygląda holistycznie.

Decking i inne nietypowe rozwiązania

Coraz większą popularnością cieszą się konstrukcje wykonane z aluminium, tektury falistej, płotu i innych niestandardowych materiałów. Niezwykła i oryginalność polega na tym, że tekstury i materiały próbują łączyć się w nieoczekiwany sposób.

Na przykład kamień lub cegła w połączeniu z poliwęglanem. Teksturę drzewa podkreśla się za pomocą ozdobnych wzorów metalowych. Masywne kamienne filary uzupełniają lekką siatkę.


Dodatkowe szczegóły

Możesz zbudować najbardziej banalne i proste ogrodzenie, ale kosztem kreatywnie zdobionych furtek istnieje możliwość całkowitego przekształcenia przestrzeni wokół. Nowoczesna technologia pozwala nam przełożyć na rzeczywistość najbardziej niezwykłe i odważne pomysły.

Na przykład powierzchnia bramy może być interesująca do dekoracji, zamieniając część ogrodzenia w prawdziwy obiekt sztuki w formacie ulicy. Kolejnym świetnym pomysłem jest przymocowanie rzeźb do płótna. Mogą to być ptaki, prymitywne obrazy zwierząt, ornament kwiatowy, kompozycje kwiatowe, złożone kombinacje geometryczne.

Szczególną uwagę poświęca się stanowiskom wsparcia. Jeśli na bramie znajdują się postacie, na przykład ptaki, wierzchołki elementów podtrzymujących mogą być ozdobione podobnymi atrybutami dekoracyjnymi.

Kolejnym zwycięskim rozwiązaniem jest umieszczenie kreatywnej latarki na każdym filarze. Niektórzy fani oryginalnych rozwiązań zamiast lampionów wolą montować piękne karmniki dla ptaków: pięknie i oryginalnie, i dla dobra ptaków.