Jak powiesić obrazy autorstwa Feng Shui w korytarzu, pokoju dziennym, sypialni, kuchni i innych pokojach z apartamentami, które przedstawiają szczęście w domu, znaczenie zdjęć piwonii, gór, storczyków, wodospadów, koni i innych zwierząt i roślin - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak zawiesić zdjęcia na feng shui (54 zdjęcia): zharmonizuj wnętrze

Pin
Send
Share
Send
Send


Feng Shui - wschodnioazjatycka praktyka harmonizacji przestrzeni. To nauka i sztuka. Jego celem jest wykorzystanie pozytywnych przepływów energii (Qi) dla dobra osoby i zmniejszenie wpływu negatywnej energii. Zarządzanie energią odbywa się za pomocą odpowiedniego rozmieszczenia obiektów, otaczających osobę - przedmiotów, które tworzą jego przestrzeń życiową.


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-2


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-3

Przestrzeń życiową należy najpierw podzielić na strefy - strefę miłości, zdrowia, rodziny, bogactwa, mądrości, kreatywności itp. Następnie, korzystając z odpowiednich elementów mebli i szczegółów wnętrza, będzie można wpływać na te strefy, w razie potrzeby, aktywując lub odwrotnie, tłumiąc przepływ energii w określonym sektorze.


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-4


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-5

Malowanie jako narzędzie zarządzania energią

Obraz we wnętrzu mieszkania to nie tylko dekoracja. Z jego pomocą możesz zwiększyć lub zmniejszyć efekty strumienia Qi. Najważniejsze jest określenie, w którym pokoju, w jakiej strefie i na której ścianie najlepiej jest zawiesić obraz. Ważne jest również, aby wiedzieć, co oznacza obraz. Wybierając zdjęcia według feng shui, warto zastanowić się nawet nad kolorem i materiałem ramy.


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer.jpeg">


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-6


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-9


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-10


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-11

Za pomocą zdjęcia możesz skorygować sytuację przy braku oddzielnych stref w domu. Aby to zrobić, powiesić go w miejscu proponowanej lokalizacji sektora. Najlepiej jest, jeśli obraz przedstawia horyzont, zachód słońca, niekończące się pole lub rozległy obszar morza.


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-12


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-13


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-14

Aby aktywować niezbędną strefę w mieszkaniu, musisz wiedzieć, które zdjęcia mają odpowiedni obraz dla tego sektora. Pożądane jest, aby kolor ramki obrazu był jednym z kolorów preferowanych przez ten sektor.


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-15


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-16


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-17


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-18


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-19


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-20

Sektory i pomieszczenia

Skupiając się na kierunkach świata, określimy sektory w mieszkaniu na Feng Shui:

  • W sektorze kariery północnej. Konieczne jest zwrócenie uwagi na ten sektor w domu, jeśli występują problemy z pracą. Kolory aktywacji: niebieski, niebieski, biały, czarny.
  • Na południu - sektor sławy i pożądania. Harmonizacja tej strefy pomoże osiągnąć sławę, uznanie i sukces. Kolory: czerwony i zielony.
  • Na zachodzie - sektor dzieci i kreatywność. Ta strefa w domu wymaga uwagi, gdy występują problemy z dziećmi, z ich poczęciem i wychowaniem. Aktywuj tę strefę również dla realizacji kreatywnych pomysłów. Kolory: szary, biały, żółty.
  • Na wschodzie - sektor rodzinny. Nieporozumienia z małżonkami, rodzicami i dziećmi są powodem do zwrócenia uwagi na ten obszar. Kolory: niebieski, zielony, brązowy, czarny, trochę czerwony.
  • Na północnym zachodzie - sektor podróży, intuicji i klientów. Możesz aktywować tę strefę w trudnych chwilach życia, kiedy potrzebna jest pomoc z zewnątrz. Kolory: szary, biały, żółty, srebrny, złoty.
  • Na północnym wschodzie - sektor wiedzy i mądrości. Konieczne jest kontrolowanie ruchu energii w tym obszarze, aby uniknąć problemów w nauce. Nadal tutaj - najlepsze miejsce w domu na jogę i medytację. Kolory: żółty, beżowy, terakota, pomarańczowy.
  • Na południowym zachodzie - sektor miłości i związków. Konieczne jest zharmonizowanie tego sektora w domu, gdy pojawiają się problemy z miłością, małżeństwem, komunikacją z bliskimi i krewnymi. Kolory: czerwony, różowy, brązowy i wszystkie odcienie tych kolorów.
  • Na południowym wschodzie - sektor bogactwa. Dobrobyt, dobrobyt materialny, zadowolenie z życia. Kolory: zielony, fioletowy, fiołkoworóżowy, umiarkowanie czerwony.
  • W centrum mieszkania znajduje się sektor zdrowia. Znajdując się w centrum, strefa ta ma wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne wszystkich członków rodziny, ale wpływa również na wszystkie sektory w domu. Konieczne jest utrzymanie stanu harmonii w sektorze zdrowia. Kolory: żółty, pomarańczowy, terakota i beżowy.


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-21


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-22


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-23


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-24


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-25


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-26

Znaczenie obrazu

Gdzie i jakie zdjęcie można zawiesić w danym obszarze? Określając wybór, należy wziąć pod uwagę znaczenie każdego obrazu.


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-27


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-28


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer.png">

Na przykład, na północy, w sektorze kariery można użyć obrazów związanych z wodą - morzem, żaglówką, krajobrazem z rybami. Szczególną rolę w aktywizacji sektora kariery może odgrywać obraz przedstawiający wodospad - symbol oczyszczenia, przyciągający szczęście, miłość i dobre samopoczucie. Wszystkie obrazy związane z czystą wodą w ruchu są uosobieniem dobrobytu i szczęścia. Obraz „wodospad” jest dobry do powieszenia w biurze, sypialni lub salonie. Ten symbol ma potężną energię. Dlatego nigdy nie należy umieszczać krajobrazu z wodospadem za tobą - nad stołem roboczym, nad sofą w salonie, nad łóżkiem w sypialni. Prawdopodobieństwo wyniku negatywnego jest duże - potężny przepływ energii może po prostu „wypełnić”. Obraz „wodospad” powinien zawsze znajdować się naprzeciwko stołu w biurze i naprzeciwko łóżka w sypialni. Nie wieszaj obrazu z wodą w południowym sektorze. Spotkanie dwóch polarnych energii może prowadzić do konfliktu.


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-29


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-30


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-31

Na południu, w sektorze chwały, dobrze jest używać obrazów przedstawiających góry, drewno, ogień i spiczaste formy. Skaliste góry z rzeką u stóp, krajobraz z makami, wizerunek silnych zwierząt, takich jak konie, są najlepszymi opcjami projektowymi dla sektora chwały. Ponadto wizerunek konia - najsilniejszy talizman przyciągający szczęście. Obraz „konie” symbolizuje sukces, osiągnięcia i chwałę we wszystkich sferach życia. A konie w parze - to także korzystny związek małżeński. Szczególnym symbolem podnoszenia i wzrostu jest obraz hodowli koni. Ponadto obraz konia można zawiesić przed wejściem do pokoju dziecięcego, ponieważ chroni on dzieci.


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-32


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-33


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-35


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-36


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-37

Słonie to zwierzęta, które korzystnie wpływają na wiele sektorów w domu. Słonie - chronią przed nieuzasadnionym wydatkowaniem pieniędzy, stymulują kreatywność, przyciągają szczęście i chronią dzieci. Zdjęcie „słonie” można umieścić w przedszkolu, gabinecie i sypialni. Potrafi ozdobić korytarz i zachodnią ścianę w salonie.


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-38


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-39


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-40

Żaglówka jest jednym z najpotężniejszych symboli dobrobytu materialnego i szczęścia. Obraz przedstawiający żaglówkę można umieścić w dowolnym sektorze domu. Możesz powiesić go na ścianie w sypialni, salonie i kuchni. Ale najlepiej zawiesić obraz „żaglówka” na korytarzu. Żaglówka powinna być z wyprostowanymi żaglami i jest również bardzo ważna tam, gdzie idzie. Nos żaglówki powinien trzymać się w kierunku mieszkania, a nie w kierunku okna lub drzwi frontowych. Ważne jest, aby obraz na zdjęciu był wschodem słońca lub jego zenitem. Zachód słońca jest związany z końcem okresu dobrobytu, a zatem zachód słońca przedstawiony na zdjęciu jest całkowicie niepożądany w projektowaniu domu, aby aktywować strefy. Obrazy przedstawiające zachód słońca najlepiej blokować negatywną energię.


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-41


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-42


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-43

Obrazy kwiatowe

Szczególnie ważne w feng shui jest dołączenie do obrazu kwiatów.

Sakura uosabia pięć aspektów życia (liczbę płatków) - powodzenia, dobrobytu, zdrowia, szczęścia i pokoju. Najlepsze miejsce na obraz „Sakura” - w sypialni. Dobrze jest umieścić go w sektorze miłości na południowym wschodzie iw sektorze rodzinnym na wschodzie. Ale wizerunek sakury jest również odpowiedni w kuchni i salonie.


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-44


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-45


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-46

Orchid - symbol romansu, miłości, rodzinnego szczęścia, mecenatu. Obraz z wizerunkiem orchidei można umieścić w różnych sektorach. W sektorze miłości orchidea normalizuje relacje między małżonkami, pomaga odzyskać utraconą pasję. Położenie obrazu „orchidea” na wschodzie pomoże poprawić zdrowie, przywrócić wigor. Jeśli zawiesisz obrazy orchidei w sektorze północnym, biznes będzie bardziej opłacalny, a Twoja kariera będzie bardziej udana. Relacje z innymi poprawią się, gdy orchidea aktywuje sektor patronatu północno-zachodniego.


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-47


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-48


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-49

Piwonie symbolizują gorące uczucia, pasję, nowe relacje. Piwonie - najpotężniejszy symbol miłości. Pojedyncze dziewczynki mogą użyć obrazu „piwonie”, aby ożywić sektor miłości, wieszając go w salonie lub sypialni nad łóżkiem. Natychmiast po znalezieniu satelity musisz usunąć obrazek „piwonie” z widocznego miejsca w sypialni i powiesić na przykład w korytarzu lub na korytarzu. Dla odświeżenia relacji i nowych uczuć w miłości pary mogą również ozdobić ścianę w salonie i ścianie naprzeciwko wejścia do sypialni obrazem „piwonii”. W tej samej sypialni piwonie są lepsze dla par, których nie można trzymać, aby uniknąć fali uczuć, które mogą prowadzić do cudzołóstwa.


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-50


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-51


kak-povesit-kartini-po-fen-shuj-54-foto-garmoniziruem-interer-52

Pin
Send
Share
Send
Send