Szafa na książki Loft na ubrania w hali z rękami, biały zbudowany w korytarzu w stylu przemysłowym - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Szafa w stylu loftu to kompaktowe i funkcjonalne meble o charakterze fabrycznym (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Obecność elementów przemysłowych (powierzchnie betonowe, murowane, metalowe) można uznać za szczególną cechę wnętrza w stylu loftu. Meble do takiego środowiska są proste i funkcjonalne. Ponadto cechy wzornictwa przemysłowego mogą występować w obiektach o różnym przeznaczeniu: regałach lub szafkach na ubrania oraz meblach na korytarz.


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-2


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-3

Szafa przesuwna

Konstrukcja takich mebli jest jego główną zaletą. Ponieważ drzwi szafy po prostu rozpraszają się na boki, obszar pomieszczenia jest znacznie zaoszczędzony. Najbardziej popularne modele mebli:

 • Szafka ze wszystkimi standardowymi akcesoriami: paleta, pokrywa górna, ściany i drzwi przesuwne. Godność - meble można łatwo przestawiać w inne odpowiednie miejsce;
 • wbudowana szafa w stylu loft - pozwala zaoszczędzić jak najwięcej miejsca na podłodze i jest bardzo tania. Jedyny mebel - drzwi. Ten model szafki jest idealny do kompaktowych pomieszczeń, w których znajduje się wbudowana nisza;
 • szafy pół-wbudowane różnią się tym, że nie mają tylko części elementów (jedna ściana, paleta). Układ takiej szafy jest tani;
 • Szafka narożna / ukośna wygląda spektakularnie w przestronnych pokojach. W konstrukcji zastosowano od dwóch do czterech drzwi przesuwnych. Na wysokich półkach zaleca się składanie poza sezonową szafą. Dzięki specjalnym prętom łatwiej uzyskać rzeczy z niedostępnych miejsc.


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-4


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-5

Wnętrze w stylu loft nie może być przypisane zwykłemu i powszechnemu, chociaż meble wykorzystywały przedmioty wykonane z drewna i metalu. Większość szafek ma surowy wygląd, a obecność wzorzystych lub kwiatowych ozdób jest po prostu śmieszna. Dozwolone jest drukowanie na drewnianych powierzchniach stylizowanych napisów lub znaków, symbolizujących znakowanie ładunku lub znaków logistycznych.

Jeśli zdecydowanie chcesz zainstalować lustro, to płótno jest przymocowane do całych drzwi (bez ramek) lub w postaci fragmentów (można naśladować pękanie warstwy powierzchniowej - jest to wariant wystroju craquelure).


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-6


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-7

Być może książkę można już przypisać starym i cennym rzeczom, które są używane przy projektowaniu wnętrz w stylu loftu. Aby zapewnić, że papierowe wersje nie ulegną pogorszeniu (nie są wilgotne i zakurzone), zaleca się przechowywanie ich w odpowiednich szafkach (otwartych lub zamkniętych). Wymagania dotyczące mebli:

 • półki muszą wytrzymać znaczną wagę wydań papierowych. Optymalna odległość między półkami zależy od wysokości książek plus 1-2 cm dla wentylacji;
 • głębokość półki powinna być wystarczająca, aby pomieścić książki w jednym rzędzie;
 • aby papier nie zamoczył się, zaleca się okresowe otwieranie drzwiczek szafki w celu przewietrzenia.

Zamknięte regały w stylu loftu są wykonane z drewna i wyglądają jak witryny sklepowe. Wskazane jest, aby zachować obraz naturalnej struktury drewna, ale możliwe jest również malowanie szafek. Odcienie są wybierane blado, pastelowo. Białe meble wyglądają stylowo, zwłaszcza jeśli farba jest nakładana tylko na zewnątrz szafki.

Jeśli nie ma ochoty zaśmiecać pokoju meblami z niesłyszącymi drzwiami, to otwarte modele doskonale uzupełnią przemysłowe wnętrze. Osobliwością takich produktów są otwarte półki, brak ścian bocznych (ich rolę odgrywają przecinające się paski). Na poszczególnych poziomach mebli można umieścić nie tylko książkę, ale także urządzenia, obrazy, pamiątki. Takie meble są pogrupowane według miejsca i kształtu (kątowe lub liniowe).


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-9


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-10


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-11

Świetna opcja do produkcji szafki - zastosowanie metalowej ramy i drewnianych półek. A tak łatwo jest zmontować taką biblioteczkę w stylu loftu własnymi rękami:

 1. rysunek przyszłego projektu jest wykonany z uwzględnieniem wszystkich parametrów: wysokości / szerokości / głębokości szafy i głębokości półek;
 2. do produkcji ramy odpowiedni jest róg 30x50 mm lub profilowana rura 20x50 mm. Zebrane segmenty o odpowiedniej długości i zgrzane. Na tym etapie ważne jest, aby przestrzegać prawidłowej konstrukcji - jej pionowości i poziomu. Miejsca spawania są czyszczone, a cała konstrukcja jest malowana;
 3. zebrane deski na półki, które są przetwarzane (szlifowane i malowane);
 4. ostatni etap - półki, spód, górna półka, dach i tylna ściana są przykręcone do ramy.

Aby odejść od obrazu magazynu i nadać otwartemu regałowi bardziej estetyczny wygląd, można nieznacznie zmienić jego wygląd: „ciągnąć” półki na rurach. W zależności od szerokości szafy, podpory mogą być umieszczone wzdłuż krawędzi półek i pośrodku. Aby zapewnić bezpieczeństwo i stabilność wąskich modeli, są one przymocowane do podłogi / sufitu / ścian / innych konstrukcji.

Jeśli szafka jest pomalowana w tonie ściany, projekt „rozpuści się” w pomieszczeniu. Jest to szczególnie charakterystyczne dla białych mebli, montowanych pod ścianą za pomocą białej cegły.

Jeśli chcesz wybrać meble, wybierz materiały w kontrastowych kolorach.


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-12


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-13


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-14

Hol wejściowy w stylu Loft

Przy tworzeniu korytarza należy wziąć pod uwagę, że pożądane jest, aby wybrać meble do tego stylu w surowych formach, o szorstkiej fakturze. Aby stworzyć atmosferę fabryki na korytarzu, wystarczy umieścić odpowiednią małą szafę.

Meble do hali w stylu strychu mogą być metalowe, drewniane lub łączone (łączące kilka materiałów). Optymalne kolory wyposażenia - biały, szary, brązowy.


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-16


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-17

Konstrukcja szaf może wyglądać następująco:

 • wolnostojąca - kompletna szafa z tylnymi i bocznymi ścianami, dolną i górną pokrywą. Główną zaletą mebli - jest łatwa do zmiany. W małych korytarzach produkty można instalować na rolkach - pozwoli to na ich transport w razie potrzeby. Jako wykończenie będzie ciekawie wyglądać: ozdobny napis w postaci oznakowania ładunku lub imitacja starej powierzchni;
 • częściowo wbudowany - posiada niepełne wyposażenie (może brakować jednej / dwóch części (na dole lub na dachu). W kompaktowych korytarzach potrzebujesz i możesz przymocować lustro bez ramy do drzwi. Dzięki tym technikom przestrzeń korytarza wzrośnie wizualnie.

Przy aranżacji mebli bierze się pod uwagę, że szafa może być umieszczona w rogu korytarza lub wzdłuż ściany.


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-18


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-19


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-20

Optymalna głębokość szafy dla korytarza wynosi 40 cm Ten skromny parametr jest kompensowany przez niewielkie rozmiary mebli. W takich modelach zaleca się zainstalowanie dwóch drzwi. Należy pamiętać, że producenci mebli montują w szafie skrzydło o szerokości 50 cm, natomiast do przechowywania ubrań używaj strony zawieszonej, która jest instalowana prostopadle do ściany. Podczas zakładania ubrań należy pamiętać, że przednie rzeczy będą blokować tył.

Wnętrza w stylu loft wyróżniają się minimalnym wykorzystaniem mebli. Przy wyborze mebli należy wziąć pod uwagę obecność trzech trendów w stylu: czeski, industrialny i glamour. Przy ustawianiu pokoju należy pamiętać, że w takim pokoju przedmioty z „dotykiem starożytności” i nowoczesnymi modelami są doskonale połączone. Główne wymagania dla szaf w stylu loft - prostota i funkcjonalność.


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-21


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-22


shkaf-v-stile-loft-kompaktnaya-i-funkcionalnaya-mebel-s-zavodskim-harakterom-23-foto-23

Obejrzyj film: Szybkie Metamorfozy odc. 168 Living room na parterze - salon z kuchnią (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send