Łóżko z miękkim zagłówkiem we wnętrzu sypialni, wykończenie zagłówka tkaniny, dżetów i eko-skóry, piękne modele z kutego, drewnianego, klasycznego i dziecięcego - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Łóżko z miękkim zagłówkiem we wnętrzu sypialni (58 zdjęć)

Spośród różnorodnych łóżek miłośnicy eleganckiego komfortu wolą łóżko z miękkim zagłówkiem. Miękkie plecy muszą czytać, oglądać telewizję, a nawet pracować w łóżku. A także może być piękną ozdobą wnętrza sypialni.Odmiany miękkich zagłówków

Producenci mogą mylić kupujących z różnymi modelami. Standardowy lub oryginalny projektant - zapoznajmy się z możliwościami łóżek z miękkim zagłówkiem:

Urządzenie

Łóżko, którego miękkie wezgłowie stanowi kontynuację ramy, wygląda nowocześnie i bezpiecznie. Podstawa i tył są połączone w wielkości, zazwyczaj w tym samym stylu i schemacie kolorów.


Oddzielny miękki zagłówek może być jasnym akcentem w sypialni, zwłaszcza jeśli jest duży. W tym przypadku jest on mocowany bezpośrednio do ściany za pomocą specjalnych zacisków.
Kolejna interesująca opcja - zagłówek na zawiasach, który jest zwykle wykonany z tkaniny.

Formularz

Producenci mebli starają się zadowolić najbardziej kapryśnego nabywcę, oferując niesamowitą różnorodność w wyborze kształtu miękkiego wezgłowia. Prostokątne modele wyglądają na powściągliwe i owalne - delikatnie. Zorientowane plecy w kutej żelaznej lub drewnianej ramie są arystokratyczne i luksusowe.

Materiał tapicerski

Klasyczna wersja to skórzane zagłówki, które wyglądają drogo i praktyczne. Wysokiej jakości sztuczna skóra ekologiczna zastępuje dziś prawdziwą skórę i zamsz. Jest to ekologiczny i całkowicie bezpieczny materiał. Do ostatniej cechy produktu musisz być szczególnie ostrożny - w sypialni spędzamy większość naszego życia. Eko skóra spełnia te wymagania:

 • ona „oddycha”;
 • wykonane bez polichlorku winylu;
 • przyjemny i ciepły w dotyku;
 • odporne na zużycie i trwałe.
Bardziej komfortowy wygląda zagłówek z miękkiej tkaniny. Klasyczna wersja to welur, aksamit, szenil i plusz. Jeśli lubisz naturalne tkaniny, zrobi to len lub jedwab. Ze wszystkimi zaletami, tkanina pleców ma wyraźną wadę - gromadzą brud i kurz. Ten problem zostanie rozwiązany dzięki zdejmowanym pokrowcom z tkaniny.

Rozmiar

Możesz dokonać skromnego wyboru i pozostać w pojedynczym lub podwójnym łóżku z niskim miękkim wezgłowiem. Jeśli miękkie wezgłowie nadal obramowuje łóżko, nie różni się ono od szerokości, chociaż może być wysokie. Takie modele będą dobrze wyglądać w przedszkolu dla dziewczynek.Zdejmowane części mogą znacznie przewyższyć rozmiar łóżka, zamykając imponującą część ściany we wnętrzu sypialni i przyciągając uwagę. Wysokie zagłówki wyglądają nie tylko kompletnie i harmonijnie, ale także bardzo wygodnie.

Kolor i wystrój

Klasyczne kolory skóry lub pluszowych łóżek z miękkimi zagłówkami są białe lub beżowe. Ale dzisiaj producenci oferują całą gamę pastelowych kolorów dla łóżka z miękkim zagłówkiem.
Konserwatywną ozdobą takiego miękkiego grzbietu jest francuski jastrych z kapitonu, w wyniku którego za pomocą „wpuszczonych” guzików na tapicerce pojawiają się podpuchnięte kwadraty lub romby. Dżetów na tapicerowanym wezgłowiu pomogą nadać temu łóżko królewski szyk. Figurkowe modele można ozdobić złotem.

Jeśli wolisz bardziej nowoczesny i młodzieżowy styl we wnętrzu sypialni, baw się kolorami i materiałem pokrowców zagłówka. Jasne, z nadrukowanymi wzorami lub dużymi wzorami - możesz je zmienić, gdy się znudzisz.

Dodatkowe funkcje

Łóżka z miękkim zagłówkiem są najczęściej wykonane z drewna, choć są też eleganckie kute okazy. Drewniane - bardziej preferowane w mieszkaniach miejskich, ponieważ na życzenie właściciela można wyposażyć w mechanizm podnoszący. Wewnątrz łóżka możesz przechowywać pościel, koce i poduszki.

Większość producentów, przestrzegając nowoczesnych trendów w aranżacji sypialni, dostaw łóżek z miękkim zagłówkiem ortopedycznym. Niektóre miękkie plecy są regulowane, zginane, dzięki czemu wygodniej jest polegać na nich podczas czytania lub oglądania telewizji.


Jak wybrać łóżko z miękkim zagłówkiem

Poniższe wskazówki pomogą uniknąć pomyłki przy wyborze łóżka:

 1. Głównym kryterium jest twój gust i preferencje co do koloru, kształtu i rozmiaru. Formuła jest prosta - lubią lub nie lubią mebla. Miękkie wezgłowie, podobnie jak samo łóżko, powinno być połączone ze stylem sypialni.
 2. Pościel i pościel powinny pasować do górnej części łóżka. Wygląda stylowo, gdy zagłówek i narzuta są wykonane z tej samej tkaniny.
 3. Łóżko z miękkim wezgłowiem należy połączyć z resztą mebli. Możesz łatwo rozwiązać ten problem, kupując zestaw do sypialni. Zestawy, w których zarówno miękkie wezgłowie, jak i komoda oraz stoliki nocne są pokryte zwykłym aksamitem lub welurem wyglądają nietypowo. Niezwykle wygląda „miękka” szafka, obszyta skórą z francuskim krawatem.
 4. Kupując łóżko, rozważ jego rozmiar. Podwójne łóżko nie może zmieścić się w małym pokoju lub złamać proporcje z innymi meblami.
 5. W dążeniu do stylu i mody nie zapomnij o swoich nawykach. Jeśli lubisz opierać się na miękkim wezgłowiu podczas czytania lub pracy na laptopie, zatrzymaj swój wybór na niskim, ale niskim zagłówku, który się składa.

Nowoczesny: wysoki szczyt łóżka powinien być jasnym akcentem w sypialni lub pokoju dziecięcym, więc przestań wybierać niezwykły kształt wezgłowia (kropla, kwiat lub zamek) i jasny kolor. Nie jest konieczne, aby pokrywało się ono z kolorem ramy łóżka. To wnętrze doskonale nadaje się dla dzieci w dziewczynach.

Neoklasyczny: skóra w odcieniach złota lub jasnego beżu w połączeniu z ciemnymi elementami prostokątnego kształtu miękkiego wezgłowia.

Barokowy: uzasadnij „fantazyjny” styl, używając bogatego naturalnego jedwabiu i aksamitu o bogatej bordowej, niebieskiej lub szmaragdowej kolorystyce, dodaj figurkę z kapitonu i skręconą ramkę.

Imperium: Jest to szlachetny styl z zagłówkiem w kolorze białym, beżowym, mlecznym lub kremowym, rzeźbionym obrzeżem, pozłacaną powłoką i cyrkoniami, kuta rama.

Fusion: jasne kontrasty ramy łóżka są połączone z miękkim zagłówkiem, który jest ozdobiony niezwykłym nadrukiem.

Miękkie wezgłowie własnymi rękami

Jeśli w niedalekiej przyszłości nie zmienisz łóżka, a chcesz tylko dodać do niego miękkie wezgłowie, zrób to sam. Pozostań projektantem - możesz wybrać dowolny kształt i kolor miękkich pleców. Najlepszy model montowany w opcji. Aby go utworzyć, przygotuj wyrzynarkę, zszywacz budowlany i następujące materiały:

 • sklejka;
 • guma piankowa;
 • tkanina.

Na początek wycinamy ze sklejki ramę o pożądanym rozmiarze i kształcie, a potem taką samą - z gumy piankowej. Przyklej go do sklejki, jest możliwe w 2 warstwach, jeśli jest cienka. Przykryj tył szorstką szmatką, zabezpieczając końce tkaniny po drugiej stronie za pomocą zszywacza konstrukcyjnego. Po zakończeniu przedmiot jest ostatecznie tapicerowany szmatką, która będzie na wierzchu w ostatecznej wersji. Możesz ozdobić go wzorem cyrkonii lub capito. Ostatni krok - przymocuj do ściany. Miękkie wezgłowie gotowe.

Miękkie wezgłowie łóżka wydaje się małą częścią wnętrza, ale jak łatwo może zmienić to wnętrze. Dodaj elegancki, komfort i styl.