Łazienka w stylu Loft, piękny wystrój wnętrz, wybór płytek, wykończenia, oprawy, meble i akcesoria, stylowe małe łazienki - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Łazienka w stylu loft (20 zdjęć): szyk przemysłowy

Każdy szczęśliwy właściciel własnej łazienki chce, aby wnętrze tego pokoju było stylowe, piękne i wygodne. Dlatego, rozpoczynając naprawy, właściciel łazienki przechodzi przez różne opcje rozwiązania stylistycznego. Istnieje wiele opcji - od klasycznego stylu po modne high-tech. Ale jeśli ktoś woli funkcjonalne, nowoczesne wnętrze, to zdecydowanie powinieneś spojrzeć na rozwiązanie, takie jak łazienka w stylu loftu. W artykule rozważymy cechy takiej łazienki i dowiemy się, jakie wymagania powinna spełniać ta sala.

Funkcje łazienki w stylu Loft

Styl loftu we wnętrzu odzwierciedla pragnienie mieszkańców miasta dla natury i większej wolności. Ponadto dekoracja w stylu loft wyraża swoisty protest przeciwko nadmiernej dekoracyjności przestrzeni życiowej.

Loft oznacza przestronny pokój. Jeśli ceglane ściany nie są otynkowane w małej łazience, możesz odnieść wrażenie, że naprawa nie została zakończona. Tak, a pokój będzie raczej przypominał spiżarnię niż elegancką łazienkę. Takie przestronne ściany zmieszczą się w przestronne wnętrza. Pasują też płytki lub kamień do dekoracji ścian.

Łazienka w stylu loftu musi koniecznie mieć kilka obszarów funkcjonalnych, oddzielonych różnymi materiałami wykończeniowymi lub kolorami. Lampy, meble i akcesoria mogą również pomóc w ograniczeniu przestrzeni.

Łazienka w stylu loft jest idealna dla osób, które nie boją się wyrażać swoich myśli, są przyzwyczajone do kreatywnego myślenia, cenią sobie oryginalność i swobodę wypowiedzi.

Styl loft w łazience wita wyrafinowane nowoczesne materiały. To szkło różnych rodzajów i odmian oraz sztucznego kamienia dekoracyjnego i wysokiej jakości trwałego tworzywa sztucznego i półprzezroczystego poliwęglanu. Materiały te mogą być wykonane i meble, lampy i płytki dekoracyjne.

Szorstkie powierzchnie i celowa niekompletność to cechy stylu loft. Zwykle stosuje się płytki z nadrukiem i rodzaj grubych mebli funkcjonalnych. Akcesoria i osprzęt są również dopasowane do powierzchni.

Motywy przemysłowe są tym, na czym opiera się zasada stylu loftu. Ponieważ kierunek loftu „wyrósł” z osobliwego stylu pustych, opuszczonych pomieszczeń przemysłowych zakładów i fabryk, które zaprojektowano z myślą o mieszkaniach, jest on bardzo zbliżony do tematu przemysłowego. Ozdabiając łazienkę rysunkami i detalami w stylu przemysłowym, błyszczące powierzchnie w stylu mosiądzu lub stali, oryginalnie ozdobisz obszar pokoju. Odpowiednio dobrane lampy i meble uzupełniają wnętrze.

Niezwykłe akcesoria będą główną atrakcją wnętrza. Nie stosuje się nadmiernej dekoracji. Ważne jest, aby wszystkie elementy dekoracyjne, meble i lampy miały szorstką i nieskomplikowaną powierzchnię, przypominającą funkcjonalny projekt maszyn lub urządzeń.

Cała łazienka powinna być w pełnym widoku, zwłaszcza jeśli jest mała. Przestrzenie w stylu loftów są zawsze otwarte: pamiętaj, jak wyglądają hale produkcyjne - przodkowie stylu. Meble są zatem wykorzystywane do minimum, a lampy powinny jasno oświetlać pokój.

Instalacja wodno-kanalizacyjna może być tak supernowoczesna, podkreślona kosztowną i funkcjonalną stylizacją. W tym drugim przypadku mile widziane są mosiężne umywalki, pomalowana stal w stali, toaleta i łazienka. Płytka powinna być również dopasowana do reszty wnętrza.

Rury w łazience na poddaszu pozostają widoczne, a także odgrywają rolę we wnętrzu. Mogą być pomalowane na kolor odpowiadający całościowemu wzorowi lub wykonane z nowoczesnego tworzywa sztucznego podkreślonego.

Wybierając meble w stylu loftu, pamiętaj, że powinien on również pasować do ogólnego stylu. Nawet jeśli jest drewniany, powinien mieć metalowe, plastikowe i inne elementy, przypominające jego funkcjonalne przeznaczenie. Oczywiście w dekoracji mebli nie powinny być obecne wzory, ładny wystrój i podobne detale. Płytki i lampy również nie powinny mieć nadmiernego wystroju.

Łazienka w stylu Loft wygląda świetnie, jeśli jest w niej okno. Ten kierunek projektowania cieszy się dużą ilością światła, więc obecność naturalnego światła byłaby przydatna. Warto pomyśleć o sztucznym oświetleniu. Wszystkie lampy i osprzęt powinny być wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego. Oświetlenie punktowe uzupełnia wnętrze. Używaj nie jednego, ale kilku lamp, dużych i małych - z ich pomocą możesz łatwo rozdzielić wnętrze łazienki.
Materiały

Zastanów się, które materiały najlepiej podkreślają styl łazienki w stylu loftu.

  • Tynk ulgowy. Teksturowane powierzchnie są charakterystyczną cechą stylu. Dlatego jest to najlepszy sposób na wykończenie ścian, które są odpowiednim tynkiem, tworząc reliefową, nierówną powierzchnię. Na przykład może to być słynny „kornik”. Teksturowane płytki dekoracyjne są również szeroko stosowane.
  • Nagi beton - celowo, stylizowany w wieku. Taka powierzchnia byłaby odpowiednia do zaglądania do łazienki w stylu loftowym. Należy jednak uważać - zbyt dużo betonu może sprawić, że obszar pomieszczenia stanie się niewygodny, dając niezamieszkany wygląd. Jasne plamy ciepłych odcieni „rozrzucone” po pokoju pomogą ożywić wnętrze. Może to być jasna kurtyna lub ręczniki, inne szczegóły.
  • Murowane cegły, nie otynkowane. Taki stylizowany gruby czerwony mur z cegły jest powszechną techniką przy dekorowaniu pokoi w stylu loftu. Na rynku dostępna jest nawet specjalna płytka dekoracyjna imitująca taką ścianę. Pamiętaj, aby wybrać odpowiednie lampy i meble, aby uzupełnić przemysłowe wnętrze.


Meble

Pomyślmy, jakie meble powinny być używane w łazience w stylu loftu.

  • Ten niezwykły styl jest przyjemny i równie niezwykły. Może to być nawet prawo autorskie, pojedyncze kopie. Mogą być abstrakcyjne meble, trochę niezrozumiałe i futurystyczne.
  • Materiał do produkcji: metal, plastik i szkło - najczęstsza kombinacja. Współcześni projektanci tworzą prawdziwe dzieła sztuki z tych prostych materiałów, więc wybór mebli nie jest trudny.
  • Prosta, szorstka ławka z drewna jest idealna do wnętrza takiej łazienki. I uzupełnij ją o te same półki lub szafę i odpowiednie płytki. Oczywiście wielkość łazienki musi być odpowiednia, aby pomieścić wszystkie te elementy wnętrza.
  • Elementy chromowane nadają się do wykończenia mebli w stylu loft. Mogą to być metalowe długopisy, narożniki i inne części. Uzupełnią wnętrze i nadają pomieszczeniu wyjątkowej atmosfery.