Jak wybrać poduszkę do spania, która jest lepsza dla kobiet w ciąży i dzieci, z osteochondrozą, właściwościami poduszek z bambusa i masażu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak wybrać poduszkę do spania: najlepsze materiały i formy

Pin
Send
Share
Send
Send


Prawie jedna trzecia jego życia śpi. Bez normalnego snu nie możemy ani pracować, ani uczyć się, ani cieszyć się życiem. Ważnym czynnikiem zdrowego snu jest wybór odpowiedniej poduszki - zależy ona od pozycji głowy podczas snu, jak będzie silna i zdrowa oraz czy przyniesie korzyść ciału. Dlatego w artykule rozważamy pytanie - jak wybrać poduszkę do snu.

Dla wygodnego i zdrowego odpoczynku dla osoby dorosłej i dziecka konieczne jest, aby postawa była wygodna, aby ciało leżało prosto i prosto, nic nie przeszkadzało, nie żądło i nie naciskało. Konieczne jest wybranie dobrej poduszki, aby zapewnić, że głowa i szyja są w równej pozycji w stosunku do ciała - w ten sposób krążenie krwi w okolicy szyjki macicy będzie przebiegać normalnie podczas snu, to jest normalne. Nieprawidłowa poduszka może powodować chrapanie, bezsenność i ból pleców. Dla kobiet w ciąży, z osteochondrozą, dla małego dziecka i noworodka szczególnie ważny jest wybór właściwej poduszki.

Czy potrzebuję nowej poduszki

Istnieją proste kryteria, które pozwalają sprawdzić, czy aktualna poduszka jest dla Ciebie odpowiednia.

Jeśli podczas snu musisz podłożyć rękę pod policzek lub głowę, aby było wygodniej, rozmiar poduszki jest zbyt mały lub niski. Konieczne jest podniesienie głowy łóżka do wymaganej wysokości i lepiej kupić kolejną, bardziej obszerną poduszkę.

Jeśli rano poczujesz ból w plecach lub w okolicy szyjki macicy, najprawdopodobniej poduszka nie zapewnia normalnego, równego położenia kręgosłupa i szyi. Wypróbuj opcje masażu - są odpowiednie dla kobiet w ciąży i osteochondrozy.

Jeśli istnieje uczucie dyskomfortu, sztywności lub niedogodności, należy sprawdzić, czy nie jest to związane z niewłaściwą wysokością lub sztywnością poduszki. Być może nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na model masażu bambusa. Takie opcje są również odpowiednie dla kobiet w ciąży i osteochondrozy szyjki macicy.

W przypadku bólu pleców anatomiczna poduszka może pomóc - pasuje do wszystkich - nawet dzieci od najmłodszych lat. Nawiasem mówiąc, możesz kupić opcje masażu poduszek lub bambusa w pokoju dziecięcym dla dziecka - lepiej nie kupować puszystych piór, ponieważ jest ono zbyt miękkie.

Idealne rozwiązanie, gdy wysokość poduszki jest równa szerokości ramion - ten rozmiar zapewni najbardziej komfortową opcję. Wygodne doznania w okolicy szyjki macicy - ważny warunek dla zdrowia ciała, nie tylko z osteochondrozą.

Jeśli często śpisz po swojej stronie, powinieneś preferować bardziej sztywny wypełniacz, a jeśli lubisz spać na brzuchu - miękki. Dla tych, którzy wolą spać na plecach, lepiej wybrać poduszkę o średniej twardości, na przykład - bambus.

Im bardziej śpisz na bardziej miękkim materacu, tym mniejsza jest wysokość poduszki i jej twarde wypełnienie.

Formularz

Klasyczny

Są to zwykłe modele prostokątne lub kwadratowe. Wiele firm produkuje takie opcje: są one przeznaczone zarówno dla kobiet w ciąży, jak i dla dziecka, można także wybrać modele dla noworodka i dla osteochondrozy.

Współczesna różnorodność może być mylona - producenci i firmy oferują tak wiele różnych opcji, że trudno jest wybrać ten dodatek, który jest niezbędny do dobrego snu bez odpowiednich informacji.

Jeśli wahasz się między wypełniaczem naturalnym a sztucznym, warto dowiedzieć się, że oboje mają swoje zalety. A jeśli uważasz, że to naturalne, bez wątpienia - lepsze, bardziej użyteczne i trwalsze, to nie jest. Wypełniacze wykonane z materiału syntetycznego są bardzo dobre dla alergików i dzieci w ciąży, nadających się nawet dla noworodka, ponieważ ich skład jest neutralny. Ale jeśli wolisz przytulną miękkość i ciepło naturalnych materiałów, wybierz naturalny wypełniacz.

Naturalne:

  • Puchatek
  • Pióro
  • Gryka
  • Wełna
  • Bambus
  • Vata
  • Jedwab
  • Lateks

Wszystkie te wypełniacze mają swoje niezaprzeczalne zalety. Jak wybrać poduszkę do spania, aby pasowała do Ciebie, w oparciu o własne preferencje i potrzeby.

Wypełniacze te, pomimo ich miękkości, ciepła i naturalnego pochodzenia, nie są odpowiednie dla osób cierpiących na alergie. Dla dziecka, kobiet w ciąży i osteochondrozy modele te nie zawsze są odpowiednie. Ponadto modele te wymagają dokładniejszej opieki i są dość drogie. Rozważ ich cechy.

Dół i pióro

Jest to tradycyjny wypełniacz. Jeszcze wiele lat temu nasze prababcie bezbłędnie zdobyły kilka bujnych poduszek wypchanych piórem i łabędziem w posagu. W przedszkolu takie modele nie są zbyt odpowiednie, ponieważ powodują alergie: lepiej jest stosować sztuczne wypełniacze dla dziecka lub kupić model bambusowy.

Poduszka z takim „wypełnieniem” doskonale zachowuje swój kształt. Wystarczy przebić się po snu - i tu znowu jest bujnie i obszernie, a tkanina jest wygładzona. Wskazówki:

  • Rozmiar wybranego modelu zależy od tego, kto będzie na nim spał, a jeśli zostanie wybrany dla dziecka, zależy od tego, ile ma lat.
  • W pełni puszyste opcje nie są zalecane, ponieważ są zbyt gorące i źle ukształtowane. Nie mogą zapewnić wystarczającego wsparcia dla szyi i kręgosłupa. Nie nadaje się dla noworodków i osteochondrozy.

Wady

Jeśli poduszka jest wypchana naturalnym puchem lub piórkiem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zacznie się w nich kleszcz. Z tego powodu każdego lata postanowiono każdego lata „smażyć” poduszki przez kilka dni pod palącym słońcem. Nowoczesny model bambusowy w ten sposób, oczywiście, nie musi obsługiwać.

Poduszka wymaga regularnej wymiany - naturalny materiał ma ograniczoną żywotność. Średnio co 5 lat konieczne jest zastąpienie produktów z pierza puchowego nowymi. Wybierając model bambusowy, uchronisz się przed takimi problemami.

Jeśli chcesz kupić wersję ortopedyczną ze sztucznym wypełniaczem, zwłaszcza dla dziecka, najlepiej jest najpierw skonsultować się z pediatrą lub chirurgiem ortopedą. Konieczne jest przetestowanie kilku opcji, wybierając ostatecznie rozmiar, zawartość i materiał, które są wygodne i przyjemne dla Ciebie. Większość sklepów z produktami ortopedycznymi zazwyczaj to rozumie i nie ma nic przeciwko testowaniu ich produktów.

Kupując, upewnij się, że poduszka jest dobrze uszyta - pióra się z niej nie wspinają, gładkie szwy i małe szwy. Pożądane jest, aby szwy były podwójne - w tym przypadku gwarantujemy, że poduszka będzie wysokiej jakości, trwała i wytrzyma przez wiele lat. Hipoalergiczne poduszki do masażu w tym zakresie nie mogą być sprawdzane - z reguły są wykonane z wysokiej jakości lateksu lub bambusa. W tym drugim przypadku ważna jest tylko wielkość produktu i reputacja producenta.

Pin
Send
Share
Send
Send