Jak wybrać poduszkę do spania, która jest lepsza dla kobiet w ciąży i dzieci, z osteochondrozą, właściwościami poduszek z bambusa i masażu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak wybrać poduszkę do spania: najlepsze materiały i formy

Prawie jedna trzecia jego życia śpi. Bez normalnego snu nie możemy ani pracować, ani uczyć się, ani cieszyć się życiem. Ważnym czynnikiem zdrowego snu jest wybór odpowiedniej poduszki - zależy ona od pozycji głowy podczas snu, jak będzie silna i zdrowa oraz czy przyniesie korzyść ciału. Dlatego w artykule rozważamy pytanie - jak wybrać poduszkę do snu.

Wartość poduszki

Dla wygodnego i zdrowego odpoczynku dla osoby dorosłej i dziecka konieczne jest, aby postawa była wygodna, aby ciało leżało prosto i prosto, nic nie przeszkadzało, nie żądło i nie naciskało. Konieczne jest wybranie dobrej poduszki, aby zapewnić, że głowa i szyja są w równej pozycji w stosunku do ciała - w ten sposób krążenie krwi w okolicy szyjki macicy będzie przebiegać normalnie podczas snu, to jest normalne. Nieprawidłowa poduszka może powodować chrapanie, bezsenność i ból pleców. Dla kobiet w ciąży, z osteochondrozą, dla małego dziecka i noworodka szczególnie ważny jest wybór właściwej poduszki.

Czy potrzebuję nowej poduszki

Istnieją proste kryteria, które pozwalają sprawdzić, czy aktualna poduszka jest dla Ciebie odpowiednia.

Jeśli podczas snu musisz podłożyć rękę pod policzek lub głowę, aby było wygodniej, rozmiar poduszki jest zbyt mały lub niski. Konieczne jest podniesienie głowy łóżka do wymaganej wysokości i lepiej kupić kolejną, bardziej obszerną poduszkę.

Jeśli rano poczujesz ból w plecach lub w okolicy szyjki macicy, najprawdopodobniej poduszka nie zapewnia normalnego, równego położenia kręgosłupa i szyi. Wypróbuj opcje masażu - są odpowiednie dla kobiet w ciąży i osteochondrozy.

Jeśli istnieje uczucie dyskomfortu, sztywności lub niedogodności, należy sprawdzić, czy nie jest to związane z niewłaściwą wysokością lub sztywnością poduszki. Być może nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na model masażu bambusa. Takie opcje są również odpowiednie dla kobiet w ciąży i osteochondrozy szyjki macicy.

W przypadku bólu pleców anatomiczna poduszka może pomóc - pasuje do wszystkich - nawet dzieci od najmłodszych lat. Nawiasem mówiąc, możesz kupić opcje masażu poduszek lub bambusa w pokoju dziecięcym dla dziecka - lepiej nie kupować puszystych piór, ponieważ jest ono zbyt miękkie.

Kryteria wyboru

Idealne rozwiązanie, gdy wysokość poduszki jest równa szerokości ramion - ten rozmiar zapewni najbardziej komfortową opcję. Wygodne doznania w okolicy szyjki macicy - ważny warunek dla zdrowia ciała, nie tylko z osteochondrozą.

Jeśli często śpisz po swojej stronie, powinieneś preferować bardziej sztywny wypełniacz, a jeśli lubisz spać na brzuchu - miękki. Dla tych, którzy wolą spać na plecach, lepiej wybrać poduszkę o średniej twardości, na przykład - bambus.

Im bardziej śpisz na bardziej miękkim materacu, tym mniejsza jest wysokość poduszki i jej twarde wypełnienie.

Formularz

Klasyczny

Są to zwykłe modele prostokątne lub kwadratowe. Wiele firm produkuje takie opcje: są one przeznaczone zarówno dla kobiet w ciąży, jak i dla dziecka, można także wybrać modele dla noworodka i dla osteochondrozy.

Ortopedia

Ten model ma małą, miękką poduszkę pod szyją i wgłębienie na głowę. Oczywiście preferowane są opcje masażu, ponieważ powtarzają kształt ciała i zapewniają najwygodniejszą pozycję głowy. Są wykonane z bambusa lub lateksu przez wyspecjalizowane firmy, nadają się nawet dla dzieci od najmłodszych lat.

Szczególnie zalecana ortopedyczna wersja bambusa dla osób cierpiących na choroby kręgosłupa, w tym skrzywienie i osteochondroza.

Specjalne i masaż

Są to modele przeznaczone do wygodnego odpoczynku dla kobiet w ciąży, niemowląt, osób z poważnymi chorobami kręgosłupa, z zaburzeniami w okolicy szyjki itp. Tkanina takich modeli jest również wykonana ze specjalnego materiału - higroskopijnego i hipoalergicznego.

Jak wybrać poduszkę

Współczesna różnorodność może być mylona - producenci i firmy oferują tak wiele różnych opcji, że trudno jest wybrać ten dodatek, który jest niezbędny do dobrego snu bez odpowiednich informacji.

Jeśli wahasz się między wypełniaczem naturalnym a sztucznym, warto dowiedzieć się, że oboje mają swoje zalety. A jeśli uważasz, że to naturalne, bez wątpienia - lepsze, bardziej użyteczne i trwalsze, to nie jest. Wypełniacze wykonane z materiału syntetycznego są bardzo dobre dla alergików i dzieci w ciąży, nadających się nawet dla noworodka, ponieważ ich skład jest neutralny. Ale jeśli wolisz przytulną miękkość i ciepło naturalnych materiałów, wybierz naturalny wypełniacz.

Naturalne:

 • Puchatek
 • Pióro
 • Gryka
 • Wełna
 • Bambus
 • Vata
 • Jedwab
 • Lateks

Wszystkie te wypełniacze mają swoje niezaprzeczalne zalety. Jak wybrać poduszkę do spania, aby pasowała do Ciebie, w oparciu o własne preferencje i potrzeby.

Naturalne wypełniacze

Wypełniacze te, pomimo ich miękkości, ciepła i naturalnego pochodzenia, nie są odpowiednie dla osób cierpiących na alergie. Dla dziecka, kobiet w ciąży i osteochondrozy modele te nie zawsze są odpowiednie. Ponadto modele te wymagają dokładniejszej opieki i są dość drogie. Rozważ ich cechy.

Dół i pióro

Jest to tradycyjny wypełniacz. Jeszcze wiele lat temu nasze prababcie bezbłędnie zdobyły kilka bujnych poduszek wypchanych piórem i łabędziem w posagu. W przedszkolu takie modele nie są zbyt odpowiednie, ponieważ powodują alergie: lepiej jest stosować sztuczne wypełniacze dla dziecka lub kupić model bambusowy.

Poduszka z takim „wypełnieniem” doskonale zachowuje swój kształt. Wystarczy przebić się po snu - i tu znowu jest bujnie i obszernie, a tkanina jest wygładzona. Wskazówki:

 • Rozmiar wybranego modelu zależy od tego, kto będzie na nim spał, a jeśli zostanie wybrany dla dziecka, zależy od tego, ile ma lat.
 • W pełni puszyste opcje nie są zalecane, ponieważ są zbyt gorące i źle ukształtowane. Nie mogą zapewnić wystarczającego wsparcia dla szyi i kręgosłupa. Nie nadaje się dla noworodków i osteochondrozy.

Wady

Jeśli poduszka jest wypchana naturalnym puchem lub piórkiem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zacznie się w nich kleszcz. Z tego powodu każdego lata postanowiono każdego lata „smażyć” poduszki przez kilka dni pod palącym słońcem. Nowoczesny model bambusowy w ten sposób, oczywiście, nie musi obsługiwać.

Poduszka wymaga regularnej wymiany - naturalny materiał ma ograniczoną żywotność. Średnio co 5 lat konieczne jest zastąpienie produktów z pierza puchowego nowymi. Wybierając model bambusowy, uchronisz się przed takimi problemami.

Wełna

 • Ten wypełniacz zapewnia doskonałe chłodzenie ciała w chłodnym sezonie, a latem wręcz przeciwnie, zapewnia chłód. Idealny dla kobiet w ciąży i osteochondrozy. Ten naturalny, ciepły materiał może pozytywnie wpłynąć na zdrowie dorosłych i dzieci.
 • Poduszki z tym wypełniaczem są dość trudne. Rozmiar produktu jest tak dobrany, aby zapewnić przede wszystkim komfort w okolicy szyjki macicy.
 • Jeśli odczuwasz ból w mięśniach lub stawach, wtedy wełniana poduszka może mieć działanie lecznicze, pomóc poradzić sobie z tymi dolegliwościami. Taka poduszka jest szczególnie dobra dla osób starszych i kobiet w ciąży.
 • Znaczny minus - wełna szybko się stacza, więc trwałość poduszki będzie krótka. Poza tym są oni zdecydowanie przeciwwskazani do alergii. W tym drugim przypadku lepiej jest wybrać nowoczesne sztuczne modele hipoalergiczne lub poduszkę bambusową.

Vata

 • Najbardziej tanie poduszki z tym wypełniaczem.
 • Płatki bawełniane są hipoalergiczne, ale toczą się zbyt szybko. Wypełnienie bawełniane jest powalane na twarde grudki, a poduszka staje się niewygodna i niewygodna - może wystąpić ból i inne problemy w okolicy szyjki macicy.
 • Poduszki tej nie można zwilżyć, w przeciwnym razie wełna będzie się gromadzić znacznie szybciej, a rozmiar poduszki znacznie się zmniejszy.

Lateks

Wiele osób uważa, że ​​lateks jest substancją sztuczną. Jednak nic takiego, lateks to naturalny materiał uzyskiwany ze specjalnie przygotowanego soku Hevea - tropikalnego drzewa. Poduszki z niego są hipoalergiczne, są przydatne w osteochondrozie i są odpowiednie dla kobiet w ciąży. Sok ten jest spieniany w specjalny sposób, dzięki czemu uzyskuje się elastyczny miękki materiał, elastyczny i trwały. Poduszki do masażu są odpowiednie dla dziecka w każdym wieku.

Znaczące minus lateksowe poduszki - dość drogie. Ale dzięki wypełniaczowi lateksowemu poduszka doskonale powtarza kształt szyi i głowy, a jego rozmiar dostosowuje się indywidualnie do każdego właściciela.

Trwałość tych poduszek jest niesamowita: bez żadnych reklamacji i deformacji produkt ten będzie Ci służył przez 20 lat.

Łuski ryżowe, różne pachnące zioła, a nawet małe szyszki chmielowe są również często używane jako wypełniacz. Spanie na takiej poduszce okaże się prawdziwie uzdrawiające. Ich tkanina jest zwykle miękka i naturalna.

Sztuczne wypełniacze - Są to najbardziej znane wszystkim poliestru i holofiber. Są to materiały, które „wypychają” tkaninę zimowych ubrań: kurtki i kurtki puchowe. Wraz z długą żywotnością i niedrogimi poduszkami z wyściółki poliestrowej i holofiberu są hipoalergiczne i zapewniają wygodny, zdrowy sen.

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną do spania

Jeśli chcesz kupić wersję ortopedyczną ze sztucznym wypełniaczem, zwłaszcza dla dziecka, najlepiej jest najpierw skonsultować się z pediatrą lub chirurgiem ortopedą. Konieczne jest przetestowanie kilku opcji, wybierając ostatecznie rozmiar, zawartość i materiał, które są wygodne i przyjemne dla Ciebie. Większość sklepów z produktami ortopedycznymi zazwyczaj to rozumie i nie ma nic przeciwko testowaniu ich produktów.

Kupując, upewnij się, że poduszka jest dobrze uszyta - pióra się z niej nie wspinają, gładkie szwy i małe szwy. Pożądane jest, aby szwy były podwójne - w tym przypadku gwarantujemy, że poduszka będzie wysokiej jakości, trwała i wytrzyma przez wiele lat. Hipoalergiczne poduszki do masażu w tym zakresie nie mogą być sprawdzane - z reguły są wykonane z wysokiej jakości lateksu lub bambusa. W tym drugim przypadku ważna jest tylko wielkość produktu i reputacja producenta.